Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Wto Kwi 07, 2009 22:54
Niepełnosprawna kobieta
Autor Wiadomość
Lama71 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 00:20     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Ishikawa napisał/a:
1.Nie znam Cie, wiec trudno cos mi logicznego odpisac.
2. To było pytanie hipotetyczne, co by było gdyby...Byłam ciekawa wprost odpowiedzi MAcSen'a.


hipotetyczne... właśnie dlatego zadałem swoje pytanie. A czy na Twoje pytanie da się wprost odpowiedzieć tak lub nie?
trunks napisał/a:
dokladnie tak jak napisałaś w punkcie 1...nigdy nie wiadomo kiedy i w kim sie zakochamy, nawet jak ktos tu napisze, ze napewno by nie był z niepełnosprawna osobą, to sam sie moze kiedys zdziwic...:)

to w życiu jest właśnie ciekawe, że nigdy nie wiemy, co nas czeka, nie da się tego przewidzieć. Możesz poznać kogoś, kto będzie ideałem, a zmieni się w kata albo roślinę.
A możesz poznać kogoś, kogo z definicji przekreślisz, kto się stanie dla Ciebie najważniejszy na świecie.

trunks napisał/a:
(jak ktos np jest niefajny z wyglądu i malo wygadany to tez ma przewalone)..


to fakt, ale jak choć jednej z tych cech mieć nie będzie, to szanse ma spore.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 00:46     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Ishikawa napisał/a:
Byłam ciekawa wprost odpowiedzi MAcSen'a.


Pierwsze ...to nie MAcSen tylko MacSen.
A drugie to przecież napisałem...ale mogę powtórzyć. ( dla Ciebie zawsze )
Szczytem hipokryzji by było gdybym napisał/powiedział tak

Zresztą my tu teraz coś widzę rozpatrujemy małżeństwo jako szczyt szczęścia.
Tylko powiedzmy sobie wprost -> małżeństwo rodzina to nie jest wcale wyznacznik szczęścia <-
Ja na ten przykład może bym chciał być z kimś ale nie jest to wyznacznik mojego szczęścia.
Mam zupełnie inne motywy działania i zupełnie inne cele w życiu. W których osiągnięciu rodzina to zbędny balast.
Tak dobrze czytasz i widzisz...dla mnie to jest balast niepotrzebny mi osobiście.

A czy ATS mnie ogranicza - odrobinę ale się nie skarżę bo nikogo to nie interesuje
Więc cóż tak jak napisałem..na początku i tego i poprzedniej mojej odpowiedzi nie nie i jeszcze raz nie. I to nie tylko z kobietą niepełnosprawna ale nawet ze sprawną bym się 1000 i ten 1001-y raz bym zastanowił czy chcę stworzyć rodzinę.

Zaś co do użalania się jaki to świat zły i niedobry to z całym szacunkiem powtórzę za panem Stanisławem Wyszyńskim A teraz, drogie dzieci, pocałujcie misia w dupę
h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%9B_z_okienka]Dowód z Wiki.
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 05:25     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Moja wypowiedz była konkretni skierowana do Lama71. Aczkolwiek dziekuje za poprawe przy pisowni nick'a. Nauki nigdy za duzo :)


Lama71,
Akurat znam takich co odpowiwdza ze tak, i innych ze nie. Ale to niestety narazie tylko teoretycy.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 16:54     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Lama71 napisał/a:
to fakt, ale jak choć jednej z tych cech mieć nie będzie, to szanse ma spore.

no tak to różnica jest wtedy zasadnicza :)
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 23:03     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Ishikawa napisał/a:
Akurat znam takich co odpowiwdza ze tak, i innych ze nie. Ale to niestety narazie tylko teoretycy.

ja też takich znam. Takie podejście świadczy jedynie o tym, że w życiu mało widzieli.Lub mają rozumki niczym Kubuś Puchatek
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 15:31     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Wydaje mi sie, ze to jest taka sytuacja, ze nie mozna byc skrajnie na tak lub nie. Ja niewiem czy bym dała rade byc z taka osoba, i nie bede publicznie robila z siebie Matki Teresy i osoby przefantastycznej
. Nie mam złudzen, ze gdybym to ja nie miała ręki, czy nogi to bylo by mega trudno znalezc partnera zdrowego. Bo wydaje mi sie , ze takim ludziom jest łatwiej znalezc 2 połowe w swoim srodowisku, bo oni znaja swoje problemy i wiedza "co i jak".
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 22:40     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
amputacja ręki albo nogi jak dla mnie to akurat mały problem w sensie związania sie z taką osobą, ponadto osoby takie mogą bez wiekszych problemow same sobie radzic ze wszystkim (prawie wszystkim - z brakiem ręki gorzej niz nogi, bo proteza pozwala normalnie chodzic) i nie trzeba ciągle byc przy kims, zeby wyręczać.
Najgorszy przypadek to jakis paraliż...
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 22:16     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
całkiem przypadkowo ten temat mi sie dzisiaj przypomniał. Właśnie w kwestii niepełnosprawności, i szans osoby niepełnosprawnej na związek. Na dzielnicy na której mieszkam, mieszka równierz takie małżeństwo. On, na wózku inwalidzkim, jak widzę, niewiele może zrobić, nawet ręce ma niezbyt sprawne. I gościu ma żonę. Zawse jak go widzę, uśmiechnięci. jakoś sobie radzą. Więc moi mili, gadanie, że nie można się związać, to tylko gadanie. Ta kobieta, jego żona, jest pełnosprawna, fizycznie i umysłowo.
W sumie, taki dający nadzieję przykład, że sa jednak ludzie, dla których ważne jest uczucie, a nie stare cholerne "co ludzie powiedzą"
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 22:47     

nie zapominaj że pozory mylą

oczywiście mogą sie kochać, ale skąd wiesz ze za swoje inwalidztwo nie odbiera z jakiegoś tytułu grubszego hajsu? a jej po prostu wygodnie sie nim zajmować bo ma wszystko czego potrzeba?


nie żebym mówił że tak jest na pewno... ale skąd pewność że tak nie jest?
Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 23:17     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Azbe napisał/a:
ale skąd pewność że tak nie jest?

hm.. zastanówmy się..
z jednej strony niebotyczna renta, mieszkanie od miasta, elektryczny wózek inwalidzki (sporo sporo kasy), pewnie dopłata do mieszkania, jakiś węgiel na zimę. Ona za opiekę raczej kasy nie dostanie, bo razem mieszkają.
z drugiej strony, pomoc we wnoszeniu/znoszeniu wózka, gotowanie, sprzątanie, mycie gościa, podcieranie. przypuszczam, że jakieś masaże powinna mu robić, choć może to jakaś pielęgniarka raz lub dwa w miesiącu. We wszystkim liczenie na siebie, bo on nie jest w stanie pomóc. Do tego jeszcze na ulicy się uśmiechać.
ma wszystko czego potrzeba... w sumie może i ma. zależy, czego komu potrzeba.
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 20:38     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Lama71

Masz 38 lat więc Twoje opinie są już więcej warte niż nastolatka.
Masz własna rodzinę ?
Czy byłeś kiedykolwiek związany z bardzo bogatą kobietą, nie będącą inwalidką ?
Profil
PW Email www Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 12:05     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Jacek_s napisał/a:
Czy byłeś kiedykolwiek związany z bardzo bogatą kobietą, nie będącą inwalidką ?

pochwalę się. Tak, byłem. Jej rodzice mieli agencję architektoniczną, no.. mniejsza. W każdym razie, to ja podziękowałem za współpracę, nie ona.

Jacek_s napisał/a:
Masz 38 lat więc Twoje opinie są już więcej warte niż nastolatka

Tu się bardzo mylisz. Nie wiek jest ważny, ale doświadczenie, rozum... takie bzdety ;) A co do rodziny, owszem
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 14:06     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Jacek_s, a ty byłeś? Skoro założyłeś taki temat to pewnie nie bez przyczyny?
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 16:06     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Nigdy nic nie dzieje się od tak sobie.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 22:55     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
i znowu wszystko sprowadza sie do indywidualnych cech danej osoby i konkretrnej sytuacji w ktorej sie znajduje....jedni sobie bardziej cenią wolność (brak ograniczeń), a drudzy wolą miec za to cos pewnego (jakis pieniądz co miesiąc). Nawet prawda wydawałoby sie ogólna, ze "lepiej byc sprawnym niz niepełnosprawnym" nie dla wszystkich bedzie miec zastosowanie...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008