Poprzedni temat «» Następny temat
O Gotowaniu na luzie
Autor Wiadomość
Dorothea 
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 20:26     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
madziar, niczym nie zastepuje, dlatego taka chuda jest :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 21:07     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Dorothea, wiesz wegetarianie też potrafią być grubi. Ostatnio czytałam, że wegetarianie mają kłopotyn z cholesterolem. Ostatnio jakiś czas nie jadłam mięsa i można tak żyć, tylko obawiam się że można doprowadzić do braków niezbędnych składników w organiźmie.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 21:10     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
madziar, jesli zle sie zestawia składniki pokarmowe to pewnie mozna doprowadzic do tych brakow.Dlatego trzeba wiedziec co jesc i w jakich ilosciach.
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 09:14     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
tak ale jest jeden wazny skladnik ktory naturalnie wystepuje tylko w miesie i choc nie potrzebujemy go za duzo to jego niedobor prowadzi do powaznej anemi...
witamina B12, nie jedzacym miesa pozostaje przyjmowanie syntetykow...
Profil
PW Cytuj
manexxl 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 11:30     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Kisia ale skoro nie jesz mięsa to rozumiem że ryb także nie jesz i odżywiasz się tylko ważywami owocami kiełkami i jajkami. Dla mnie ryba to też mięsko. Pewnie jakbym na jakiś czas odstawił mięsko to spadło by trochę kilogramów ale jakoś tak bez mięsa się nie da :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 12:31     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
manexxl napisał/a:
Dla mnie ryba to też mięsko.
dla mnie tez i dla wegetarian ( tych prawdziwych tez ) :]

niektóży wegetarianie nawet jajek i mleka nie pija :P
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 12:34     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
hmm jest roznica...ktorej coprawda sam nie rozumiem...

ale sa jarosze i wegetarianie.. :]

jedni z tego co pamietam wcinaja rybki/jajka/nabial...a drudzy tylko zielone :]
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 12:36     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
to prędzej Ci jarosze
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 12:44     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Rodzaje wegetarianizmu

* Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) - połączenie laktarianizmu i owowegetarianizmu - jada się wszystkie pokarmy z wyjątkiem mięsa (i jego przetworów, jak żelatyny), drobiu, ryb i serów żółtych (podpuszczkowych). Najczęściej laktoowowegetarianie są po prostu nazywani wegetarianami, a ściślejszy wegetarianizm jest nazywany weganizmem. Poglądy zwolenników tej diety umotywowane mogą być wygodą, uwarunkowaniami kulturowymi, wiarą, że przy produkcji mleka czy jaj zwierzęta nie muszą cierpieć lub też przekonaniem, że skala cierpienia zwierząt przy podukcji powyższych jest akceptowalna.
* Laktowegetarianizm (laktarianizm) - odpowiednio, laktowegetarianie nie spożywają mięsa i jaj, ale dopuszczają w swoim jadłospisie nabiał.
* Owowegetarianizm - owowegetarianie nie spożywają mięsa i nabiału, jednak dopuszczają spożywanie jaj.
* Weganizm - jest to jeden ze ściślejszych odmian wegetarianizmu, który grupuje ludzi omijających żywność pochodzenia zwierzęcego.
* Witarianizm - witarianie żywią się jedynie surowymi lub podgrzanymi do maksymalnej temperatury 46,7°C pokarmami, na ogół wegańskimi. Robią tak z przekonania, że gotowanie niszczy enzymy i składniki mineralne zawarte w warzywach i owocach. Naukowcy potwierdzają to, jednak zaznaczają także, że gotowanie czasem uwalnia więcej składników mineralnych z wnętrza pokarmu.
* Frutarianizm (lub fruktarianizm, fruitarianizm, fruktorianizm) - frutarianie jedzą jedynie owoce, orzechy, nasiona i inne rośliny, które mogą być zdobyte bez uszkodzenia zewnętrznego rośliny. Występują oni o wiele rzadziej niż wegetarianie i weganie. Mogą jeść dla przykładu pomidory, jabłka, dynie, czy fasolki, ale nie mogą jeść ziemniaków i szpinaku. Kontrowersyjną jest także sprawa, czy dzięki takiej diecie można organizmowi dostarczyć wszystkie niezbędne składniki pokarmowe i witaminy.

Za rodzaje wegetarianizmu często niesłusznie uważa się diety będące etapem pomiędzy jedzeniem potraw mięsnych, a wegetarianizmem. Są to semiwegetarianizm (i jego rodzaje jak pollowegetarianizm oraz ichtiwegetarianizm zwany również peskowegetarianizmem) oraz fleksitarianizm.


zrodlo wikipedia
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 20:08     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
właśnie przeczytałam że człowiekowi wystarcza 3 dkg białka, tj tyle co 10dkg chudego twarożku. A twarożek to nie zwierzątko, więc czuję się uspokojona, ze nie jem ostatnio mięska :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 21:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
manexxl napisał/a:
Kisia ale skoro nie jesz mięsa to rozumiem że ryb także nie jesz

nie rozpisywałam się o tym teraz bo już kilka razy o tym pisałam.
Nie jestem prawdziwą wegeterianką bo nie jem tylko wołowiny, wieprzowiny, cieleciny czyli nie jem mięsa że tak powiem ssaków :) i ptaków, rybki jem w duzych ilościach.
Asia_:) napisał/a:
ale jest jeden wazny skladnik ktory naturalnie wystepuje tylko w miesie .......witamina B12,

Witamina B12 występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, czyli wątrobie, nerkach i sercu, a także w rybach, skorupiakach, serach i jajach. Ostatnio pojawiły się doniesienia o obecności tej witaminy w bardzo małych ilościach w grochu i innych roślinach strączkowych oraz w siewkach zbóż.
więc niedobór tej witaminy mi nie grozi :D
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 23:30     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
żyje bez mięsa conajmniej 17 lat

Ja znacznie dłużej!... I również nie narzekam!... I tak samo, czasem jadam rybki...
madziar napisał/a:
wegetarianie też potrafią być grubi. Ostatnio czytałam, że wegetarianie mają kłopotyn z cholesterolem. Ostatnio jakiś czas nie jadłam mięsa i można tak żyć, tylko obawiam się że można doprowadzić do braków niezbędnych składników w organiźmie.

Oj, wiem to, niestety!...

Nie mam pojęcia, jakich składników mi brakuje,... z cholesterolem problemów nie mam na razie,... podejrzewam niedobór cynku (bo dostrzegam u siebie objawy o których ktoś mi mówił). Problemy z nadciśnieniem mam takie same jak mój mięsożerny brat. ;)

Kiedyś nie mówiło się o wegetarianiźmie, tylko że ktoś jest jaroszem... i tak właśnie nazwałbym siebie! Nie przyświeca mi żadna ideologia, po prostu nie jem mięsa bo nie lubię!

Potrafię za to przyrządzić niezłe roladki, czy faszerowane pieczarkami piersi z kurczaka. Rodzinka oblizuje palce! ;)
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 07:49     

rozgrzać patelnie z margaryną, zmniejszyć ogień na jakieś pół mocy... położyć na patelnie chleb który wcześniej był obtoczony w jajku.


toi taki Polski fastfód :P
Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:16     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Azbe, To ktos kiedys nazywał grzankami po farncusku :)
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:28     

wiesz, wchodzisz do lokalu gdzie widnieje napis "KUCHNIA POLSKA"
patrzysz na menu a tam:


placek po wiedeńsku,pierogi ruskie,sałatka grecka,knedle po litewsku... :rotfl:
:rotfl:
Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 23:24     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
a ja bym chciała, żeby mi ktoś coś dobrego do jedzenia zrobił
Profil
PW Email Cytuj
Kwiaciarnia IZA 
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 01:08     



Zaproszone osoby: 1
Imię: Iza
Dołączyła: 08 Lut 2009
a np co może być pysznego??
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 03:02     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
jakąś makaronową zapiekankę bym zjadała, ale w sumie to nie ważne co, ważne żeby ktoś chciał zrobić i podac pod nosek ;)
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 18:15     



Dołączył: 24 Lis 2008
kisia napisał/a:
jakąś makaronową zapiekankę bym zjadała, ale w sumie to nie ważne co, ważne żeby ktoś chciał zrobić i podac pod nosek ;)

Jaka wygodnicka :D
A nie lepiej we dwójkę pokrzątać się po kuchni i wspólnymi siłami stworzyć jakieś jedzonko? Nawet jakby było nie wysokich lotów, to sama przyjemność obijania garnkiem drugiej osoby może być przyjemna ;)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 21:48     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nie lepiej, swoje już wystałam przy garach :P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008