Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop zamiast podręczników
Autor Wiadomość
febo 
  Wysłany: Czw Lut 12, 2009 21:51   Laptop zamiast podręczników  


Dołączył: 07 Lut 2009
W jednej z podstawówek w Katowicach ma być wdrożony we wrześniu pilotażowy projekt, w którym uczniowie dostaną laptopy. Będą się z nich uczyły na lekcjach i odrabiały zadanie domowe. To pomysł kuratora oświaty. Ponoć ma zmniejszyć ciężar uczniowskich tornistrów, bo laptopy będą miniaturowe, a książek do szkoły nosić nie będą w ogole. Co wy na to? :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:44     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
i te laptopy maja zabierać do domu ? Od której klasy mają używać laptopów ?
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Lut 13, 2009 01:13, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Zielonooka 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 00:54     



Dołączyła: 23 Lut 2008
dla mnie to niezbyt mądry pomysł:
1. dzieci nauczą się tylko nauki na komputerach i książki nagle przestaną być w kręgu zainteresowań
2. laptop dla takiego dziecka to chyba za wiele moim zdaniem
3. a kradzieże? takie maluchy będą narażone bardziej na nie
Profil
PW Email Cytuj
febo 
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 11:50     


Dołączył: 07 Lut 2009
To pilotażowy program, w którym wezmą udział dzieciaki z 3 klasy podstawówki. Tak, będą nosić te laptopy do domu. Chodzi właściwie o to, żeby dzieciaki miały lżejsze tornistry. Ja się zastanawiam, czy nie mogliby też zrobić wywiadówek przez Skype? :P
Profil
PW Email Cytuj
Zielonooka 
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 13:45     



Dołączyła: 23 Lut 2008
febo, oj i w ogóle lekcji wtedy to dzieci nie musiałyby nic nosić :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
szungit 
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 20:14     


Dołączył: 04 Lut 2009
A wiecie co dzieciaki robią na komputerach? Non stop tylko na grach siedzą. To jest marnotrawienie czasu i zdolności. Dlatego może ta szkoła z laptopami nie jest wcale taka głupia... przecież może tam nauczą się normalnie, racjonalnie korzystać z komputerów i możliwości jakie daje sieć. Przecież umiejętność wyszukiwania informacji w internecie jest jedną z podstawowych w wielu (WIELU!) zawodach, ale jak patrzę na różnych ludzi to mnie dziw bierze, że nie potrafią zupełnie tego robić. Do tego takie praktyczne zdolności jak chociażby kupowanie biletow w sieci czy płacenie w internecie przy użyciu konta elektronicznego lub karty kredytowej. Ktoś pisał ostatnio na forum o tym, że dostaje od Vattenfalla rachunki za darmo na maila i dokonuje opłat za prąd jedynie klikając w jeden link. Vattenfall jest pionierem, ale za chwile inne firmy pewnie pójdą ich śladem. I sobie dzieciaki w takim świecie nie poradzą, jak nikt nie nauczy ich tego. Albo będą niemotami, bez szans na rozwój zawodowy! Dlatego pomysł popieram.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 22:56     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Z jednej strony to nie byłoby takie głupie, ale jakoś nie wyobrażam sobie 9-cio letniego dziecka bezpiecznie niosącego laptopa do domu.
Profil
PW Email Cytuj
krzaczek 
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:32     


Imię: Nazwisko
Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: że znowu ?
Hmm może dla studentów też się coś znajdzie :hyhy: ?
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:22     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Jakos uwazam, ze ksiazka, to ksiazka i nic jej nie zastapi
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 01:05     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
szungit napisał/a:
Do tego takie praktyczne zdolności jak chociażby kupowanie biletow w sieci czy płacenie w internecie przy użyciu konta elektronicznego lub karty kredytowej
hehe no to miałam ci ja kase na koncie :rotfl:
doczytałam trochę na ten temat na str gazeta, p l i z laptopów dzieci mają korzystać tylko podczas lekcji, a w domach z podręczników, więc zadanie domowe będa odrabiabiane tradycyjnie i laptopy jak mniemam będą zostawiane w szkole. Komputer będzie im zastępował tradycyjne podręczniki, których elektroniczne wersje zostaną zainstalowane w systemie razem z pomocami naukowymi więc uważam, ze to dobry pomysł i na pewno dzięki temu dzieci będą musiały mniej nosić do szkoły dzięki czemu będą miały proste kręgosłupy, bo teraz 90% dzieci w klasach zwłaszcza tych młodszych ma krzywe kręgosłupy i złą postawę, przez ciężary, które często noszone sa na jednym ramieniu
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 13:22     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
kisia napisał/a:
szungit napisał/a:
Do tego takie praktyczne zdolności jak chociażby kupowanie biletow w sieci czy płacenie w internecie przy użyciu konta elektronicznego lub karty kredytowej
hehe no to miałam ci ja kase na koncie :rotfl:
doczytałam trochę na ten temat na str gazeta, p l i z laptopów dzieci mają korzystać tylko podczas lekcji, a w domach z podręczników, więc zadanie domowe będa odrabiabiane tradycyjnie i laptopy jak mniemam będą zostawiane w szkole. Komputer będzie im zastępował tradycyjne podręczniki, których elektroniczne wersje zostaną zainstalowane w systemie razem z pomocami naukowymi więc uważam, ze to dobry pomysł i na pewno dzięki temu dzieci będą musiały mniej nosić do szkoły dzięki czemu będą miały proste kręgosłupy, bo teraz 90% dzieci w klasach zwłaszcza tych młodszych ma krzywe kręgosłupy i złą postawę, przez ciężary, które często noszone sa na jednym ramieniu


Kisiu... takie cuda tylko w Erze i w Japonii oraz z tego co wiem w prywatnych(czyt. exluzywnych) szkołach w GB. Ostatnio robiłem za opiekuna małemu od kuzynki na wywiadówce i skoro nasza oświata wyżebrała ode mnie ( a raczej kuzynki) 750 pln na jakieś zimowisko tygodniowe. To jakim cudem chcesz żeby każdy dzieciak dostał lapka od Oświaty....( Ja miałem Zimowiska za friko w podstawówce ---> dawno temu)
Lubię bajki...ale to to już jest przesada :]

krzaczek Student jak jest rozgranięty..to sobie kupi choćby ASUS EEE 1000H lub MSI Wind U100 ( do studiowania idealny) a nie że będzie czekał na darowiznę.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pon Lut 23, 2009 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 14:48     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
750 pln na jakieś zimowisko tygodniowe.
szok

sorry za Ot ale jak my jechaliśmy na 5 dni to koszt był 169 i wszyscy mówili ze za drogo !!!!!!!!!! a to było i tak po kosztach z dojazdem spaniem posiłkami i programem ....

A co do elektroniki to ..... pewnie jakis pomysł a nasi tio uprszczą tak ze kazdy pewnie dostani program do instalacji w domu + pena do przenoszenia danych które beda tak zaszyfrowane by odpalały tylko we współpracującym kompem w szkole.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008