Poprzedni temat «» Następny temat
GPS
Autor Wiadomość
Harcerka 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 16:10     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
KObi.... a ty znasz wszystkie rejony Śląska?
szczerze watpie...

ja co prawda nie posiadam GPS...
a jeszcze dalej nieco niż Kobi te 10H kursuje wokół Gliwic:)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:45     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Harcerka, nie znam. Ale nie sądzisz, że jazda z nawigacją po swoim rodzinnym mieście to lekka przesada? A znam takich ludzi. Lamerstwo jak nic ;) Jeszcze nie tak dawno ludzie radzili sobie bez takich bajerów. A dziś? Coraz częściej słychać jak ktoś wjeżdża do jeziora lub na ogródki działkowe bo "nawigacja mu tak powiedziała" :rotfl:
Harcerka napisał/a:
a jeszcze dalej nieco niż Kobi te 10H kursuje wokół Gliwic:)

10H wokół Gliwic? Współczuję. Pewnie kręćka można dostać :zakrecony: ;)
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:50     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Chlopie:) pomimo ze slask znam calkiem dobrze;) czasem nie dziwie sie ze ludzie uzywaja GPS:)

a czy kręćka mozna dostac?? - to TY mi odpowiedz;)
hmmm i po po ch...olere ci taki bajer jesli nie cierpiesz lamerstwa.....
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 23:36     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Harcerka, chyba się nie zrozumieliśmy :P Przeczytaj sobie uważniej moje wcześniejsze wpisy. Gadułę zapuszczam tylko i wyłącznie na dalekie trasy. A w 10h (oczywiście wliczając postoje) można chyba całkiem daleko zajechać? ;)
Śląsk, mówisz, że znasz dobrze. Ale to chyba drobna różnica niż jazda z nawigacją po mieście, w którym się mieszka od urodzenia ;)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 23:45     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
A ja sie tam nie wstydze, ze mam ja wlaczona, nawet w moim miescie.

Niektorych ulic nie znam, lub nie kojarze i po co mam bladzic skoro lepiej pojsc na latwizne.
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 23:46     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
chyba sie jednak nie zrozumielismy... :/
zamiast jazdy w te dalekie trasy - ktore sprowadzaja sie zapewne do "zapuszczenia" sie na autostrady:) :rotfl:

proponuje jazde po Śląsku - sam sie przekonasz jak jest oznakowany - tragicznie....

sprobuj, poznasz, pogadamy
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 14:19     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ja nawet do zabrza jeżdżę z przyjacielem, bo nie znam zabrza i się tego nie wstydzę. Mnie bardzo śmieszą gliwiccy taksówkarze, którzy maja nawigacje i według niej jeżdżą. Chyba maja tam ustawioną najdłuższą z możliwych tras, bo raz taki jeden (z DRAGONA(piję tu do innego topiku :P ) wiózł mnie 30 minut z Chorzowskiej na Andersa oczywiście przez całe miasto, ja sama jeżdżę 10 minut oczywiście nie przez miasto
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:33     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Dalekie trasy to nie tylko autostrady. Chociażby Gdańsk i autostrada... taaa... w marzeniach każdego kierowcy, ale to chyba już nie za naszego życia :/
A Śląsk nie jest aż tak tragiczny, nie narzekajcie. Owszem, są w Polsce rejony oznakowane o niebo lepiej, ale są też o wiele gorsze. Ale z tego co Harcerka piszesz, to jakoś dajesz sobie radę z tym "tragicznym Śląskiem"? Więc da się jeździć bez nawigacji? :)
Kiedyś ludzie sobie jakoś radzili a teraz nagle nie... ciekawe, ciekawe ;) Cały czas twierdzę, że nadmierne używanie nawigacji, w sytuacjach zupełnie bezsensownych, ogłupia wręcz i "zwalnia" z myślenia.
kisia napisał/a:
Mnie bardzo śmieszą gliwiccy taksówkarze, którzy maja nawigacje i według niej jeżdżą. Chyba maja tam ustawioną najdłuższą z możliwych tras, bo raz taki jeden (z DRAGONA(piję tu do innego topiku :P ) wiózł mnie 30 minut z Chorzowskiej na Andersa oczywiście przez całe miasto, ja sama jeżdżę 10 minut oczywiście nie przez miasto

Oni mają dodatkową funkcję w nawigacji. Oprócz "najkrótszej" i "najszybszej" trasy jest też "najdroższa" :rotfl: :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez kobi Czw Lut 05, 2009 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Athor 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 21:43     


Dołączył: 05 Lut 2009
Witam - jestem szczęśliwym posiadaczem nawigacji od miesiaca - i należe do grona tych idiotów o których piszecie że jeżdżą po własnym mieście z nawigacją - ale mam logiczne usprawiedliwienie - a jak do cholery nauczyć się ją obsługiwać - jak reagować na komunikaty jak nauczyć się co znaczy trzymaj lewej skręć w lewo itd co zrobić w razie błedu - to chyba logiczne że trzeba się przyzwyczaić - i dlatego usprawiedliwiam wszystkich którzy jadą z naszą rejestracją i włączoną nawigacją - nawet w nocy - to są nowi użytkownicy
pozdrawiam wszystkich nowych Athor :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 22:35     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Athor napisał/a:
należe do grona tych idiotów o których piszecie że jeżdżą po własnym mieście z nawigacją - ale mam logiczne usprawiedliwienie - a jak do cholery nauczyć się ją obsługiwać - jak reagować na komunikaty jak nauczyć się co znaczy trzymaj lewej skręć w lewo itd co zrobić w razie błedu


Hehe... Powiem ci tak: traktuj nawigacje jako pomoc a nie wyrocznie. Znaki na drodze są ważniejsze bo nawigacje czasem głupieją. Potem zdarzają sie sytuacje jak ktoś wyladował na drzewie bo mu nawigacja kazała skręcić w lewo a tam drogi nie było ;) Ojciec by mi też auto rozbił bo patrzał na nawigacje,że zakręt jest za tyle i tyle metrów zamiast na droge (a to noc była).

Ja sam nie pochodze z Gliwic i zdarza mi sie, że szukam jakiejś ulicy z nawigacją (o Zabrzu jak kisia to już nie wspominam)....
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:42     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
kobi napisał/a:
Więc da się jeździć bez nawigacji? :)
pewnie, że się da, ale skoro można jakoś sobie ułatwić życie, to dlaczego tego nie robić :D
Profil
PW Email Cytuj
Athor 
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 12:37     


Dołączył: 05 Lut 2009
Khaman - jest dokładnie tak jak piszesz - trezba traktować to jak narzędzie pomocne w poszukiwaniu potrzebnych miejsc a nie jak wyrocznię - jak zachowywać się na drodze - juz to wiem :) - jest wiele błędów - jest wiele miejsc gdzie nawigacja mówi skręt za 50 m - a skręt juz był :) - to analogia do drzewa i Twojego Ojca - trochę sie usmiałem bo to nie moje auto :)
Ale wracając do głupków - co po swoim mieście jeżdżą .... - dajcie się nauczyć i dajcie się nacieszyćnową zabawką
Niechby ktoś napisał - że faktycznie trzeba nabrać wprawy - tego od Was oczekiwałem :(
Athor
Profil
PW Email Cytuj
Dargio 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 23:13     


Dołączył: 05 Lut 2009
Wczoraj zrobiłe trasę ok 450 km - byłem w kilku miejscowościach których nie znam ( oczywiście posługując sie GPS )
muszę stwierdzić że posiadanie takiego urzadzenia daje pewnosć siebie - w każdej sutuacji wiesz że spokojnie wyjedziesz na właściwą drogę - jak widzisz korek uciekasz gdzies w bok i jakąs ulicą w którąbys nigdy nie wjechał nie znając miasta spokojnie wracasz na szlak
WIWAT GPS - szczególnie dla globtrotherów :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 00:29     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Dargio napisał/a:
posiadanie takiego urzadzenia daje pewnosć siebie
dokładnie też tak uważam i już się zupełnie nie stresuję jadąc w nieznane :D
Profil
PW Email Cytuj
Athor 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 09:14     


Dołączył: 05 Lut 2009
troszkę mnie denerwuje - że czasami a właściwie ostatnio bardzo czesto jestem w szczerym polu - tzn. na drodze której na mojej mapie nie ma
dowiadywawałem sie o aktualizacje - to bedzie wiosną do mojego sprzetu i kosztuje 350 zł - troche drogo
macie jakiś pomysł
moja nawigacja to Clarion
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 11:27     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Cytat:
macie jakiś pomysł

Zmienić nawigacje :)
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 11:44     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Dargio napisał/a:
szczególnie dla globtrotherów

Zgadzam się....
Sam używam DataLogger'a - super gadżet.
Profil
PW Cytuj
Dargio 
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 12:13     


Dołączył: 05 Lut 2009
zastanawiam się nad zmianą samej mapy - bo urządzenie jest ok - fajny wyświetlacz ładnie pracuje
jedno co mnie denerwuje - to uaktualninie podan 300 - trochę dużo
słyszałem że można coś z tym zrobić
tylko trzeba odblokowaś system operacyjny czy jakoś tak
szukam miejsc gdzie można o tym poczytać
gdybyście cos mieli - to się polecam
Profil
PW Email Cytuj
Athor 
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 08:56     


Dołączył: 05 Lut 2009
Dargio - czy tez masz Clariona - dowiadywałem się u źródeł - uaktualnienie bedzie jakos na wiosne w maju czy coś takiego
może kupimy na spółkę będzie po 150 zeta - to juz rozsądna kwota - nie sądzisz
dla 300 to tez przesada tym bardziej że uaktualnienie ... bedzie nie całkiem aktualne
przecież ciągle sie buduje i bardzo dobrze
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008