Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria sloneczna...
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Sob Gru 27, 2008 10:50   Bateria sloneczna...  


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Co myslicie o czyms takim?? na ile moze to sie sprawdzac i czy warto sobie cos takiego sprawic??


ps. znacie jakis tani sklep z akumulatorkami i jakie polecacie??
Profil
PW Email Cytuj
Grzegorz 
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 21:33     


Imię: Grzegorz
Dołączył: 21 Lis 2008
Jak masz zbędne 15 000 tyś złotych to możesz sobie parę ogniw słonecznych walnąć na dach.
h t t p;//w w w fotoogniwa-sklep, p l/
Do tego akumulatory żebyś w nocy miał zapas prądu np. 12v 80Ah 10 szt
h t t p;//aukcja.onet, p l/show_item.php?item=509468099

Jakaś przetworniczka 12V/230V 2000W

Taka inwestycja się opłaca w takich zakątkach kraju gdzie jest problem z zasilaniem z sieci lub sieć jest bardzo awaryjna.

Kiedyś to liczyłem inwestycja zaczyna się zwracać po ok 15 latach.
A ogniwa po 20 latach tracą swoją wydajność. Akumulatory żyją ok 5-8 lat.

Czyli jak chcesz czerpać energie ze słońca to tylko do ogrzewania chłupy. Czyli oglądnij sobie w Leroy Merlin kolektory słoneczne ponieważ takie ogrzewanie ma sens.

Z ogniwami słonecznymi lepiej poczekać parę lat aż będzie nowa tańsza technologia i ogniwa bardziej wydajne.
Obecnie mają sprawność ok 10% jak doliczysz sprawność akumulatorów i przetwornicy to wyjdzie ci max 5-7%
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 16:54     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
NO tak ,zapytalem sie a nie wstawilem linka do tego o co mi chodzi :P
ihihih
Wiec naprawiam swoj blad
h t t p;//aukcja.onet, p l/show_item.php?item=512293738

ps. odnosnie bateri slonecznych na dach domu to jestem zwolennikiem takiego rozwiazania,nie rozumie ludzi ktorzy buduja domy i nie inwestuja w cos takiego.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 23:51     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Frycek napisał/a:
NO tak ,zapytalem sie a nie wstawilem linka do tego o co mi chodzi :P
ihihih
Wiec naprawiam swoj blad

wiesz, ogłoszenie wręcz miodowe. Ale ja się spytam, przy jakim natężeniu oświetlenia dostaniesz te 1,8 W? To rozumiem moc w szczycie. Ale kiedy ten szczyt osiągniesz? Ale mniejsza.. przy jakim natężeniu oświetlenia dostaniesz te 0.125 A? Jak dla mnie to taka lipa jest. Może jak jedziesz gdzieś w góry, daleko daleko... Kirgizja, Kazachstan i masz tel satelitarny. Ale w innym wypadku odradzam.

Frycek napisał/a:
dnosnie bateri slonecznych na dach domu to jestem zwolennikiem takiego rozwiazania,nie rozumie ludzi ktorzy buduja domy i nie inwestuja w cos takiego.

a ja doskonale rozumiem. Sporo powodów podał CI poprzednik. ja dodam, że wolałbym zainwestować w pompę ciepła, dobre ocieplenie, rekuperator. I rzecz jasna kolektor. Masz ciepłą wodę w lecie, i nieco dogrzewania w zimie. W połaczeniu z dobrą izolacją chaty i rekuperatorem, znacznie szybciej CI się zwróci i więcej energii zaoszczędzisz, niż przy kupnie baterii słonecznych na dach.
Profil
PW Email Cytuj
Grzegorz 
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:59     


Imię: Grzegorz
Dołączył: 21 Lis 2008
To co zapodał Frycek to sie nawet nie nadaje do ładowania telefonu komórkowego. Który zresztą ładował by się od rana do wieczora i nie wiadomo czy udało by się go naładować.

Jak ktoś chce się bawić w ogniwa słoneczne to bez paru tysięcy złotych niema co zaczynać.

W marketach można kupić do ogrodu lampki na baterie słoneczne które ładują aku a w nocy diody LED świecą. To też jest jaki bajer kosztuje ok 10zł i cena świadczy o jakości. Jak dobry akumulatorek kosztuje ponad 10zł a gdzie reszta śmieci?

Ogniwa słoneczne słoneczne są jeszcze na tyle drogie że nie opłaca się montować układu do zasilania całego domu, dlatego że koszty zakupu montażu i eksploatacji przewyższają koszt energii którą normalnie byśmy zużyli. Do tego całość kosztów ponosimy odrazu. Żeby zasialać taki mały domek w energie el bez ogrzewania to musieli byśmy wybulić ok 100tyś zł. Które zwrócą się może po 15- 20 latach

Dlatego tak jak proponuje Lama71 lepij czerpać ciepło ze słońca. Kolektory słoneczne pompy ciepła i inne takie.
Więcej płacimy za ogrzewanie niż za energie elektryczną, Jak by ogrzewanie i ciepła woda była prawie za free to rocznie można zaoszczędzić ok. 2-3 tyś. czyli instalacja zwraca się po paru latach. Co najważniejsze nie zanieczyszczamy środowiska. Jak by się zakręcić koło tego to można by dostać jakieś dofinansowanie z unii lub z ochrony środowiska :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008