Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkania do remontu - lista
Autor Wiadomość
Solid_Wood 
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 20:51     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
zamknięto kolejkę kilka lat temu, "bo tą kolejkę będą rozładowywać ok. 10 lat". Potem maja być "inne możliwości" otrzymania mieszkania... zobaczymy. Jak narazie pilnuję numerka. :-)
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 13:19     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
też pilnuję numerka :) zapisywałam się na przełomie 2005/06 i to podobno był ostatni gwizdek. teraz współczuję tym, którzy się nie załapali, bo to jednak kłopot. wynajem jest drogi, a na kupno wielu ludzi po prostu nie stać. wszczególnie teraz kiedy tak trudno o kredyt na mieszkanie :/ tak jak wcześniej pisała, ja sama bd czekac jeszcze wiele lat zanim mi się uda dostać przydział i szczerze mówiąc nie wiem co do tej pory robić.
Profil
PW Email www Cytuj
Vista81 
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 12:06     


Dołączyła: 23 Paź 2008
no to mnie pocieszyliscie :-( moja rodzinka tzn kuzyn z rodzina (zona i 7 dzieci) szukaja tez wiekszego mieszkania do zamiany lub wynajecia.
z miasta dostali odmowe, bo jedno mieszkanie juz maja. ale jak im sie mieszka w tyle osob na jednym pokoju nikogo nie interesuje. smutne to wszystko :(
ja mieszkam w berlinie i tutaj mozna od reki cos wynajac. malo tego, mieszkan jest wbrod, od wyboru do koloru, z balkonem i bez; w starym lub w nowym bloku, z centralnym ogrzewaniem czy na piece. szkoda, ze polska jest jeszcze daleko od niemiec :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
sabina 
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 20:30     



Imię: Sabina
Dołączyła: 13 Mar 2007
Skąd: gliwice
A ja apeluje do miasta ,a w zasadzie do rządzących naszym miastem zacznijcie coś robic wreszcie z tymi mieszkaniami do remontu.Ja czekam na mieszkanie juz 12 lat i nic, jestem blizej niż dalej,ale wciąż daleko. Może pobudujecie jakies mieszkania socjalne,eksmitujecie tych co nie płacą, a mieszkają w mieszkaniach na jekie ich nie stac.Mieszkanie można wynając , ale za cene która jest w większości całą wypłatą niejednego gliwiczanina-masakra- a gdzie co do gara włożyc.
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 11:00     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Swoją drogą, że niektóre mieszkania są po prostu tragiczne, na miarę XIX wieku! Zaczynając od totalnego syfu w pokazywanych mieszkaniach (przed pokazem powinno się wszystko wywieźć z mieszkania na wysypisko!) kończąc na kibelkach na korytarzy lub jeszcze dalej. A wystarczyłoby przynajmniej łączyć po dwa mieszkania jednopokojowe i już z tego dałoby się coś stworzyć jeśli nie na XXI to chociaż na XX wiek. Oglądam mieszkania i czasami to aż człowiek się nadziwić nie może, jakie warunki proponuje się ludziom.
Profil
PW Email Cytuj
Esmeralda25 
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 14:33     


Dołączyła: 01 Wrz 2008
Hej! Mam pytanko - czy ktos orientuje się kiedy mam szanase na mieszkanie - moj aktulany numer 2058 albo cos w tym stylu - dokladnie nie pamietam. Czy to jeszcze za wysoki numer?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 07:35     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
chyba jeszcze troche poczekasz niestety...
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 18:05     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Przeważnie "wygrywają" numerki z pierwszych setek, ale nie jest to regułą. Zależy kto się zainteresuje danym mieszkaniem i złoży na niego wniosek - wygrywa ten z najmniejszym numerem w danym miesiącu.
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 21:02     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
zdarza się, że mieszkanie dostaje osoba z numerem 1000ileś. ja jak na razie mam nr 3000ileś więc też sobie jeszcze poczekam.

ostatnio moja mama zrobiładym w UM, bo pisała na mieszkanie 3 pokojowe, bardzo ładne i nawet nie takie zniszczone, w okolicach urzędu skarbowego....a okazało się później, że z powodu tego, że ktos je niby samowolnie zajął nie zostanie wskazane odobom się o nie ubiegającym :zdegustowany: NIE DO WIARY! juz wierzę w tą samowolkę....
Profil
PW Email www Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 19:37     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
MissIndependent napisał/a:
juz wierzę w tą samowolkę....


Nie jest to opinia odosobniona. Są podejrzenia, że na listę trafiło to mieszkanie przez przypadek (wszyscy oglądający przecież twierdzili, że jest "za duże i za ładne" jak do remontu) a potem musieli jakoś z tego wybrnąć.

Myślę, że trzeba powołać komisję śledczą. Nasi politycy do większych głupstw takie powoływali, więc i my możemy o taką powalczyć ;-)
Ostatnio zmieniony przez Solid_Wood Nie Maj 03, 2009 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 19:10     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
czy za duże to nie wiem... zdarzają się mieszkania 3pokojowe. ładne rzeczywiście było, dlatego taka szkoda.... jeśli trafiło przez pomyłkę to trzeba było powiedzieć, że przez pomyłkę, a nie wciskać kit o samowolce :oczami: zresztą teraz to już nikt nie dojr\dzie jak z tym ieszkaniem było naprawdę.

nie wiem czy wiecie, ale zmieniły się zasady przyznawania mieszkań. napiszesz, zakwalifikujsz się i zrezygnujesz - wykopią Cię z kolejki. wcześniej wylatywałeś jak zrezygnowałeś 3ci raz. nie trzeba juz potwierdzać chęci najmu, samo to, że składałeś podanie o przydział jest wiążące. no i teraz sprawami mieszkań do remontu i do zasiedlenia zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej. i słusznie. może ktoś w koncu zrobi coś z tą wielką kolejką ludzi.
Profil
PW Email www Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 19:41     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Zmieniają regulamin tylko pod siebie. A nikt nie pomyślał o tym, że skoro teraz lista jest raz na miesiąc a nie na tydzień to można byłoby przesunąć termin składania wniosków o tydzień.
Teraz lista rozwieszana jest w pierwszy poniedziałek miesiąca, a już w piątek mija termin składania podań. Jeśli jakieś mieszkanie jest do oglądania w czwartek czy w piątek, to nie za wiele czasu pozostaje na przeanalizowanie i podjęcie decyzji. Takie przesunięcie nie wpłynie na funkcjonowanie jednostki odpowiedzialnej za mieszkania do remontu - wystarczy im czasu na "podsumowanie wyników" :-/

Inna sprawa, że warto byłoby zorganizować "bardziej" popołudniowe godziny oględzin. Większość z nas jednak pracuje, przynajmniej do tej 15.00 - 16.00.
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 17:10     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
to prawda. od kilku lat jest tak, że na oglądalność mieszkań chodze ja, robię zdjęcia i na tej podstawie rodzice podejmują decyzję czy piszą na konkretne mieszkanie czy nie. inaczej się nie da, bo do 15 są w pracy, a ja w tygodniu jestem akurat wolna.

dziś się wkurzyłam. o 9 rano pojechałam na pszczyńską na oglądalność mieszkania. a okazało się, ze oglądalności niema. że jest przesunięta. i tak cały mój plan dnia runął w gruzach. mieszkania nie obejrzałam, bo 'nowa' godzina mi nie pasowała :kwasny: ale rodzice postanowili, ze i tak napiszą na to mieszkanie. co to w ogóle za zmiany na ostatnią chwilę :zdegustowany:
Profil
PW Email www Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 16:41     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
już jutro kolejna lista h t t p;//w w w zgm-gliwice, p l trzeba na nią polować, bo na internecie dostępna jest przez jeden dzień... w pierwszy poniedziałek miesiąca.
Profil
PW Email Cytuj
SabinaL 
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 00:11     


Imię: Sabina
Dołączyła: 27 Maj 2012
Skąd: Gliwice
Witam a jak to wygląda np. jak znajdziemy sobie mieszanie zadłużone np. i ktoś ma z tamtą eksmisje itd. Itp. Tak samo mam takie pytanie jak to wygląda kuzynka daleka zameldowała mnie na swoje mieszanie ja spłaciłam długi jej i wymeldowała się 7 miesięcy przed upływem 5 lat mego pobytu na tym mieszaniu i teraz przegrałam sprawę z ZGM, co się stanie, gdy nie opuszczę mieszania a dalej będę opłacać mieszanie sędzia nie wziął żadnych argumentów po prostu mogą mnie wyrzucić na bruk a nie mam gdzie iść mieszać, bo u mamy miesza brat z 2 dzieciaków :(

PS trzeba iść mieszkać pod most :(
Profil
PW Email Cytuj
Olka 
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 22:23     


Dołączyła: 12 Lis 2010
To jest straszne, że to państwo dopłaca do kredytów mieszkaniowych - co powoduje wzrost ceny mieszkań i lepszy zarobek dla banków...
A komunalnych mieszkań nie buduje się prawie wcale :(
Ostatnio zmieniony przez Olka Sob Sty 12, 2013 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 10:17     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Za chwilę luty - pamiętajcie o "odświeżeniu" wniosku. Trzeba potwierdzić, że nadal nam się chce... czekać :-)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008