Poprzedni temat «» Następny temat
własna firma - dotacje
Autor Wiadomość
troyek 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 13:20   własna firma - dotacje  



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Witam,

chcę z kolegą założyć firmę, głównie zajmującą się działalnością fotograficzna.

mam pytanko do was,
czy ktoś z was ma już jakieś doświadczenie w załatwianiu jakiś dotacji EU ?
i jakie są kryteria ?
czy trudno dostać ?


:)
Profil
PW Email www Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 15:36     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Znajomy dostał dotacje jakieś 11000 bez większego problemu ale nie było to z UE lecz z UP :-) Szczegółów nie znam ale wiem, że jeśli pójdziesz do urzędu to pracownicy bez problemu pomogą ci napisać wszystko tak abyś dostał maksymalną dotację.

Przynajmniej w Zabrzu są tacy uczynni.
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 19:42     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
nie mam doswiadczenia, ale ponoc nie trudno dostac- kwoty sie wahaja, zalezy to od bardzo roznych czynnikow m.in. od potrzebnych nakladow, kapitalu wlasnego etc etc... Pojdziesz do UM i napewno Ci to wszystko ladnie przedstawia :) no a przynajmniej powinni przyzwoicie poinformowac :)

Jesli chodzi o dotacje Unijne najlepiej poglebic swoja wiedze o programy obejmujace rozne regiony Polski w roznych kategoriach programowych no i znalezc to cvo Ci potrzebne i probowac skladac papiery :)

Napewno bedzie Ci potrzebny solidny i dobrze napisany biznesplan ;) <jesli byś potrzebowal materialy to Ci moge pozyczyc, gdzie jest ladnie przedstawione jak taki biznesplan napisac- nie jest tego duzo, ale konkretnie- a daleko do mnie nie masz ;) >

Oczywiscie jeszcze sama nie doświadczałam zakladnia firmy, wiec pisze o tym co wiem, albo jak mi sie wydaje ;)
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 22:05     

jak dobrze pomyslisz to bzezzwrotne 12 tyś jest Twoje
Cytuj
troyek 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 23:03     



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Olaa napisał/a:
Napewno bedzie Ci potrzebny solidny i dobrze napisany biznesplan ;) <jesli byś potrzebowal materialy to Ci moge pozyczyc, gdzie jest ladnie przedstawione jak taki biznesplan napisac- nie jest tego duzo, ale konkretnie- a daleko do mnie nie masz ;) >
dzieki Olu, tutaj akurat mam z glowy, gdyz znajoma od kolegi z ktorym chce to wszystko zrobic, siedzi w tym wszystkim, i ona napisze nam biznesplan.


Cytat:
jak dobrze pomyslisz to bzezzwrotne 12 tyś jest Twoje
no wlasnie wiem,
w kredyt nie chce sie pchac.
Profil
PW Email www Cytuj
Appo 
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 03:25     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Planowałem rozpocząć własną firmę i niezwykle pomocne okazały się Panie z biur Gliwickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a wdł. podanych mi informacji zajmują się również pomocą właśnie w pozyskiwaniu dotacji z UP oraz UE ... tylko musiałbyś się dowiedzieć czy wyłącznie dla zainteresowanych ochroną Inkubatora czy również bezpłatnie dla osób chcących posiadać siedzibę w innym miejscu :/
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 15:01     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
w ARL w Gliwicach odbywają się szkolnia- osobiście w zeszłym tygodniu zakończyłam 7-tygodniowe szkolenie "PAKIET STARTOWY PRZEDSIęBIORCY, czyli jak przygotować się do własnego biznesu" i myślę, że zdobyta wiedza i umiejetności w bardzo dużym stopniu przydadzą się kiedy bedę gotowa na otwieranie biznesu :) Także tego typu szkolenia naprawdę polecam :)
Myślę, że faktycznie nie jest złym pomysłem, żebys się przeszedł do ARL <gdzie własnie mieści się inkubator> i dowiedział o parę spraw, moze ze wsyztskich ulg nie będzie dalo się skorzystać, ale sądzę, że w sprawie rozwoju młodej startujacej firmy bedą w stanie coś pomócalbo poradzic ;)
Profil
PW Cytuj
prawdziwy 
Wysłany: Sro Sie 06, 2008 19:04     


Dołączył: 06 Sie 2008
Ja również zakładam firmę.
Byłem w UP. Dostaje sie pożyczkę w wysokości 12 000zł. Bezzwrotną jeśli spełnisz kilka warunków np. utrzymasz działalność gospodarczą przez minimum rok, nie wejdziesz w żadne spółki w tym czasie.
Aby otrzymać pożyczkę Musisz być zarejestrowany jako bezrobotny i po ukończeniu (obecnie 4tygodniowego) kursu możesz założyć firmę.
Jak byś dowiedział sie czegoś więcej o dotacjach z UE to podziel sie nimi jak mozesz.
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 23:26     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
ale żeby dostac kredyt z PUP musisz miec dwóch poręczycieli.
Profil
PW Email Cytuj
prawdziwy 
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 21:30     


Dołączył: 06 Sie 2008
Otrzymałem 14 400(najwięcej ile można było dostać). Bez żadnych poręczycieli.
Profil
PW Email Cytuj
isabell 
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 21:38     



Dołączyła: 11 Wrz 2006
Skąd: Gliwice-Sierakowice
prawdziwy napisał/a:
Otrzymałem 14 400(najwięcej ile można było dostać). Bez żadnych poręczycieli.


Gratuluję i tak trzymać jak po dotacje to tylko do Urzędu pracy ja żle wybrałam i poszłam tam gdzie było najszybciej czyli do h t t p;//w w w riph, c o m, p l/index.php/Company/sub33 na Zwycięstwa i dostałam 11500 maskara tyle sobie zarabiają za nas - ogólnie nie polecam bardzo zła kadara prowadząca szkolenie, za szybko, biurokracja i wiele innych rzeczy które wychodziły po drodze albo na koniec - jest tam tylko jedna osoba której można zaufać i która pomoże ale to na priv jakby ktoś chciał. Nie polecami odradzam - koleżnaka tak jak Ty prawdziwy z urzędu pracy i jest bardzo zadowolona i nie bać się to nic strsznego jak dla mnie łatwizna :ok:
Profil
PW Email www Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:15     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Dotacje z UE sa chyba do 40 tys, musi to byc na nowo otwarta dzialalnosc gosp. Nie na rozszerzenie istniejacej, calkowicie zainwestowane w firme. Sa firmy ktore sie tym zajmuja i biora z tego swoj procent, z tego co wiem bez problemu to przebiega. Mozna starac sie tez samemu ale wtedy skutecznosc jest mniejsza.
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008