Poprzedni temat «» Następny temat
Typowo kobiece - jak przesunać okres?
Autor Wiadomość
shayenne 
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 11:28   Typowo kobiece - jak przesunać okres?  



Dołączyła: 18 Wrz 2006
Skąd: Gliwice
Witam :)
Głupio mi strasznie ale cóż zrobić...
Za niedługo mam wyjazd... na tydzień, a niestety wtedy wypadaja te dni :( :wstyd:
Nie mogłam sobie znaleźć lepszej pory na wakacje :/
więc :padam: i prosze o pomoc doświadczone kolezanki :)

Mam jeszcze 7 tabletek anty. Nie wiem czy mam teraz zrobić sobie przerwę? Czy w ogóle mogę tak zrobić? Czy zacząć zaraz po tym następne i narazić się na plamienie? :(

Proszę o radę, powiem szczerze... jestem zdesperowana :(
Buziaczki
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 00:18     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
shayenne, nie wiem jakie tabletki bierzesz, ale zazwyczj na ultce dołączonej do tabletek jest napisane jak przesunać termin okresu. Nie polecam skracania cyklu, jak już to lepiej go wydłużyć nie robiąc przerwy 7-mio dniowej (czyli bierzesz 2 opakowania pod rzad)
shayenne napisał/a:
Czy zacząć zaraz po tym następne i narazić się na plamienie? :(
no właśnie z tym jest różnie, jedna kobieta ma plamienia inna czuje się cała napuchnięta, a jeszcze inna czuje się super. Ja na Twoim miejscu mimo wszystko przesunęłabym sobie okres o kolejny cykl.
Udanego wyjazdu :D
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 13:14     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Zgadzam się z kisią, w tym roku miałam podobny problem. Biorę tabletki Yasmin i nie zrobiłam siedmiodniowej przerwy pomiędzy opakowaniami, czułam się świetnie, nic mi nie dolegało. Polecam tę metodę! :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 11:07     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Zastrzyk i 3 miesiace z glowy :D
Profil
PW Email Cytuj
RADOSNA25 
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 16:24     


Imię: DARIA
Dołączyła: 10 Sie 2008
Skąd: Gliwce
Szamanka o jakich zastrzykach mówisz ? gdzie mozna je zdobyc ! pozdrawiam :) :) :kwasny:
Profil
PW Email www Cytuj
troyek 
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 20:11     



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
RADOSNA25 napisał/a:
Szamanka o jakich zastrzykach mówisz ? gdzie mozna je zdobyc ! pozdrawiam :) :) :kwasny:



gdzie ? u ginekologa :)
z pewnej strony.

Cytat:

Zastrzyk hormonalny

Zastrzyki antykoncepcyjne przeznaczone są dla kobiet, które nie mogą przyjmować do ustnych środków hormonalnych. To metoda dla kobiet ze schorzeniami wątroby, zakrzepami w naczyniach krwionośnych, z chorobami nowotworowymi, a także dla kobiet karmiących.

Wskaźnik Pearla dla tej metody zapobiegania ciąży wynosi 0,3 - 1,2. Jedyny w Polsce dostępnym środkiem tego typu jest depo-provera 150.

Zastrzyki antykoncepcyjne podawane są domięśniowo i wykonuje się je co trzy miesiące. Preparat hamuje jajeczkowanie oraz wpływa hamująco na rozwój komórek nowotworowych piersi, wpływa również hamująco na rozrost błony śluzowej macicy i dzięki temu zmniejsza endometriozę (przerost błony śluzowej macicy poza macicę).

Depo-provera nie zawiera estrogenu. Nie można jej stosować w wypadku: podejrzenia ciąży, występowania niewyjaśnionych krwawień z dróg rodnych, przebytej choroby zakrzepowo-zatorowej, raka piersi lub narządu rodnego, poważnego upośledzenia funkcji wątroby.

Przywrócenie płodności po zaprzestaniu stosowania Depo Provery jest zindywidualizowane, u większości kobiet następuje po ok. roku od ostatniej iniekcji, może trwać także 18 miesięcy.

Efekty uboczne

Depo-provera - jak każdy preparat hormonalny - może być przyczyną szeregu skutków ubocznych. Do najczęstszych należą:

* zaburzenia miesiączkowania
* przyrost wagi
* bóle głowy
* przy długotrwałym stosowaniu wzrasta ryzyko osteoporozy

Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 23:07     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Moja ginekoloszka proponowała zastosowanie zastrzyku po porodzie na czas karmienia piersią. Z tego co wiem lekarze niechętnie zapisują zastrzyk bo ponoc dają często jakies poważniejsze skutki uboczne, no i nie wiem jak zadziała zastrzyk w trakcie brania tabletek, i czy od razu okres zaniknie :niepewny: w zasadzie to teraz raczej nie dostanie recepty na zastrzyk bo pierwszy przyjmuje się w czasie trwania okresu.
Wydaje mi się że nalepszym rozwiązaniem bedzie przesuniecie okresu o kolejny cykl :)
Ostatnio zmieniony przez kisia Wto Sie 19, 2008 23:22, w całości zmieniany 4 razy  
Profil
PW Email Cytuj
sallma 
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 07:56     


Imię: Kasia
Dołączyła: 13 Mar 2008
Mi tez wypadaja "te dni" na wyjezdzie w dodatku na podrozy poslubnej, ale nie biore tabletek wiec niestety nie mam jak przesunac :/
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008