Poprzedni temat «» Następny temat
Eutanazja
Autor Wiadomość
madziar 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:22     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
mówię o sytuacjach patologicznych i sama z palca tego nie wyssałam, obejrzałam o tym holenderski film. Prawo do eutanazji pozwala zabijać ludzi bez ich zgody, jedynie za zgodą rodziny. Tak też jest z małymi dziećmi. Taka filozofię przypomnę stosował Hitler wobec ludzi chorych i uposledzonych, by wyeliminować najsłabsze jednostki. Ja tam boję się zabawy w Pana Boga.

A tu mały cytat, gdzyż nie chciałam zanudzać całym długim artykułem:

"... wśród Holendrów w podeszłym wieku lub przewlekle chorych powstało zjawisko „turystyki w strachu przed eutanazją”. Starsi ludzie opuszczają Holandię, swój własny kraj, a wybierają najczęściej kraje sąsiedzkie (od niedawna nie będzie to już Belgia), właśnie w obawie przed uśmierceniem. Jest ciekawe, ilu z nich, gdy byli młodsi i zdrowi, popierało eutanazję. Wtedy ten problem nie dotyczył ich osobiście, natomiast gdy samemu jest się zagrożonym, to wtedy ogarnia silny lęk przed śmiercią „z litości”.
Ostatnio zmieniony przez madziar Pią Sie 10, 2007 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 16:48     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Madziar, jeśli ten tekst, czy ten film, na który się powołujesz, są obiektywnymi dokumentami, a nie manipulacją przeciwników eutanazji, to jedynie oznacza, że Holandia nie potrafiła dobrze skonstruować prawa w tym zakresie!

Cytat:
Prawo do eutanazji pozwala zabijać ludzi bez ich zgody, jedynie za zgodą rodziny. Tak też jest z małymi dziećmi. Taka filozofię przypomnę stosował Hitler wobec ludzi chorych i uposledzonych, by wyeliminować najsłabsze jednostki.

To nie całkiem tak jest!... Słowo "eutanazja" jest konkretnie zdefiniowane!... i nie ma nic wspólnego ani z tym, o czym napisałaś, ani z praktykami stosowanymi przez Hitlera!...
Można również usankcjonować prawnie zabijanie teściowych i też nazwać to eutanazją... Można iść do weterynarza uśpić psa i dostać pokwitowanie, gdzie jest napisane "eutanazja", bez względu na to, jakie były powody, jaki był stan zdrowia tego psa... Ale to nie jest przecież eutanazja!...

Tak, to prawda... usankcjonowanie prawne eutanazji niesie za sobą ryzyko wykorzystywania jej jako narzędzia do zabijania niewygodnych ludzi. Ale jeśli coś takiego ma miejsce, to negatywnie ocenić należy to prawo, które na to pozwoli, oraz ludzi, którzy będą chcieli je w taki sposób wykorzystywać, morderców "podpinających się" pod określenie eutanazji! Nie jest to jednak obiektywnym powodem, żeby samą eutanazję oceniać jako rzecz moralnie złą!... (czy przytulenie dziecka jest złem dlatego, że pedofil też tak się tłumaczył?...)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 22:17     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Wiki:
Eutanazja (euthanazja) (od gr. εὐθανασία euthanasia - "dobra śmierć") – zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień.

Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych systemów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu. Przeciwnicy eutanazji uważają życie za święty dar od Boga (głównie przeciwnicy eutanazji czynnej) albo uznają je za najwyższą wartość. Zwolennicy natomiast twierdzą, iż ważniejsze są uszanowanie woli chorego, uchronienie go od cierpień oraz jego prawo do zachowania godności w rozumieniu, jakie on przyjmuje.

Eutanazja jest dzielona na bierną określana jako ortotanazja i czynną jako zabójstwo z litości. Eutanazją również mylnie bywała nazywana eksterminacja osób niepełnosprawnych przez nazistów podczas II wojny światowej.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 22:22     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Istnieje jednak pozytywne wskazanie na eutanazję. Składają się na nie dwa przekonania - jedno o moim życiu, a drugie ożyciu społecznym. Zależy mi, tak jak bardzo wielu ludziom, na życiu pomyślnym. Pomyślnie żyję tylko wtedy, gdy w szerokim zakresie decyduję o sobie. Decyduję o sobie tylko wtedy, gdy decyduję o długości trwania mojego życia. Jeśli nie wolno mi w dowolnym momencie zabić siebie, jeśli nie wolno innym zabić mnie, gdy się od nich tego domagam, oni zaś wiedzą, że czeka mnie tylko cierpienie - gdy tak jest, żyję pod przymusem życia. Życie pod przymusem życia jest okrutne i niedorzeczne. Społeczeństwo, które przyzwala na eutanazję, sprzyja bezpieczeństwu swoich członków. Zmniejsza bowiem groźbę śmierci w męczarniach. By ją zmniejszyć wydatnie eutanazja musi być niekaralna.

znalezione w necie
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 07:29     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Od razu widać, że za definiowanie etanazji w Wikipedii zabrał się jej przeciwnik! :/
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 21:23   Prośba o śmierć  



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
h t t p;//fakty.interia, p l/galerie/fakty/prosba-o-smierc/zdjecie/duze,699822,1,191


Chantale Sebire z Plombieres-les-Dijon we Francji, która cierpi na rzadkiego złośliwego raka sklepienia nosowego, zwróciła się z dramatyczną prośbą do mediów i prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego o możliwość godnej śmierci. Francuskie prawo zakazuje eutanazji.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 21:27     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Boze !!! to jest straszne, ale Ona musi cierpiec, strasznie Jej wspolczuje.
Dlaczego jest tyle okropnych chorob na tym swiecie, dlaczego ludzie musza tak cierpiec?
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 21:50     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Dorothea napisał/a:
Dlaczego jest tyle okropnych chorob na tym swiecie, dlaczego ludzie musza tak cierpiec?


Też się nad tym zastanawiam... Również teraz jak wspominam, gdy patrzyłam na odejście bliskiej mi osoby... Nikt nie wie jaki ból przeżywa każda taka istota, która włada choroba, i która nie może się jej przeciwstawić... :/
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 08:50   Zmarła Francuzka z nieuleczalnym nowotworem twarzy  



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
52-letnia Francuzka Chantal Sebire, która cierpiała na nieuleczalny nowotwór twarzy i domagała się prawa do popełnienia samobójstwa przy pomocy lekarzy, została znaleziona martwa w jej domu


h t t p;//wiadomosci.gazeta, p l/Wiadomosci/1,80269,5041074.html]Czytaj wiecej
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 20:13     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
madziar masz racje
Jednak to mlodzi ZADZA.
A sama swiata nie zmienisz.

Eutanazja to samobujstwo inaczej ?
Wielu z was potempia samobustwo
ze to ucieczka !
ze slaby !
itd !
Zastanowcie sie dlaczego tak bardzo to atakujecie.
Co lepsze wspolczesni samobujcy nie wykazuja objawow zalamania psycicznego noi my zapatrzeni w siebie swoje problemy nie widzimy innych.
Ostatnio zmieniony przez kisia Wto Kwi 08, 2008 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 21:29     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Jacek_s, eutanazja to zdecydowanie co innego niż h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=2511]samobójstwo i tam przenoszę ten list pożegnalny, który znalazłeś w necie
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 20:14     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
fajnie ze podalas linka :).
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008