Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MajkeL
Nie Lis 04, 2007 23:04
Stadion PIAST GLIWICE
Autor Wiadomość
master elo 
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:24   Stadion PIAST GLIWICE  


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Przydał by sie nowy stadion PIAST GLIWICE przy ulicy Okrzei, kibiców coraz wiecej przybywa, coraz lepsza atmosfera, Piast gra coraz lepiej a Stadionu nadal niema na I Lige, ten stadion niebył odnawiany od ponad 30 lat (mowa o trybunach), jak pada deszcz to sie nieda dojść na druga strone stadion bo jest wszysko zatopione.

Chcemy Stadionu w Gliwicach chcemy stadionu !!
Chcemy Stadionu w Gliwicach chcemy stadionu !!
Chcemy Stadionu w Gliwicach chcemy stadionu !!
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:38     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
piast wymiata teraz :)
Profil
PW Email Cytuj
Danielo 
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 23:17     


Dołączył: 11 Mar 2006
Skąd: FC GLIWICE
Stadion Piasta z tego słynie że dziewczyny siedzą w młynie :]
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 16:13     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Wejdź sobie na forum Zabrza i tam dyskutuj o swoich kompleksach. Nikt tutaj nie obraża Górnika ale zawsze znajdzie sie jakis dzieciak.
Ulżyło Ci? Lepiej sie poczułeś? Urosłeś? Spuść troszke powietrza dziecko neostrady.

Wracajac do tematu:

"W największych polskich miastach stadiony na minimum 30 tysięcy widzów

Ekstraklasa postanowiła zmusić kluby i samorządy do inwestowania w swoje obiekty. Za dwa lata w wielkich miastach będą musiały funkcjonować trzydziestotysięczne stadiony. Mniejsze miasta muszą posiadać obiekty na piętnaście tys. miejsc.
Ekstraklasa rozpoczęła akcję Stadion 2009. Do tego roku obiekty będą musiały diametralnie zmienić swój wygląd i swoją pojemność. Stadiony, na których rozgrywane są mecze pierwszej ligi, podzielono na trzy kategorie.

W najwyższej (elite) ich standard ma odpowiadać wymogom UEFA. Stadiony w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, ?ódź, Wrocław i Poznań) powinny mieścić minimum 30 tys. widzów, a co najmniej 22,5 tys. miejsc musi być zadaszonych. Na tych obiektach będzie więc można – zgodnie z przepisami UEFA – rozgrywać mecze w ramach europejskich pucharów, z finałami tych rozgrywek włącznie.
Kategoria druga, która ma być standardem dla ekstraklasy, dopuszcza obiekty mogące pomieścić co najmniej 15 tys. widzów, a minimum trzy trybuny muszą być zadaszone.

Stadiony najniższej, trzeciej kategorii będą dopuszczane do rozgrywek w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Ich pojemność powinna być nie mniejsza niż 10 tys. miejsc – tak, aby można było na nich rozgrywać mecze eliminacji europejskich pucharów."

źródło:
h t t p;//sport.onet, p l/0,1248675,1637325,wiadomosc.html

Stadion Piasta przy ulicy Okrzei, a dokłądniej trybuny praktycznie nie zmieniły swojego wyglądu od ponad 80 lat. W tym czasie dobudowano tylko budynek klubowy i zrobiono ławeczki. Dodatkowo "wyłączono" łuki i zbudowano "klatke" dla kibiców przyjezdnych.
Faktem jest że niejednokrotnie juz w tym sezonie kibiców było więcej niż miejsc. Oglądanie spotkania gdy pada deszcz jest nie komfortowe, a mimo to nawet w taka pogode gdy leje deszcz całe spotkanie i do tego dochodzi gradobicie przychodzi po 3000 widzów i to w dodatku na mało interesującego rywala przyjezdzajacego do Gliwic. ?atwo mozna stwierdzić, że Gliwicom należy sie pożądny stadion na 15tys widzów. Myśle, że taki stadion miasto jest w stanie wybudować.
Niemiecka firma zaproponowała właścicielowi stadionu czyli władzom miasta, ze jest w stanie wybudować stadion za 10 mln euro w 6 miesiecy. Stadion wyglądałby jak któryś z tych lub troszke inaczej:

Arke Stadion



DSB Stadion





Euroborg


Pan Frankiewicz oczywiście sie nie zgodził i jest w stanie dać jedynie 20mln zł (czyli około 1/2 tego ile nam potrzeba) na remont stadionu i te pieniądze bedzie dawał stopniowo do 2022r! Co jest skandalem. Pan Frankiewicz juz nie pamieta chyba co obiecywał kibicom. Na ostatnim meczu cały stadion śpiewał dwókrotnie "chcemy stadionu, Frankiewicz chcemy stadionu". Kibice wysyłaja maile na skrzynke UM oraz do gazet, które w licznych artykułach piszą o akcji kibiców.
Ostatnio zmieniony przez piastg-ce Sob Lis 10, 2007 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 02:29     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
piastg-ce napisał/a:
Spuść troszke powietrza
Ty również i zmień ton, bardzo Cię proszę :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 03:09     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
A ja prosze żebyś nie off topowała. Jak chcesz jakas wypowiedź do mnie skierować to napisz mi to na pw.

Jeśli chodzi o stadion to nie wierze zapewnieniom Frankiewicza czy Wieczorka...
Ostatnio zmieniony przez kobi Wto Lis 13, 2007 01:51, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 07:08     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
Wracając do tematu- wybudowac taki stadion w Gliwicach ?
W tej fazie rozwoju ? No coś mi się to nie widzi...
Jednak, fajnie by było miec takie cacko u siebie :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez MajkeL Sro Lis 14, 2007 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
troyek 
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 10:20     



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
jestem ciekaw skad pieniadze, skad sponsorzy na cos lepszego. :}
Profil
PW Email www Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 11:55     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
10mln euro to nie jest taka kolosalna suma.
To jest koło 35mln zł.
Dodam, że miasto chce wybudować taki oto stadion
h t t p;//w w w inwestprojekt.gliwice, p l/index.php?did=3&pid=16
niemalże identyczny stadion istnieje już w Zabrzu. Jak wiadomo budowane stadiony są nowoczesne i nie buduje sie ich na kopce ziemi. Budowa takiego stadionu to 74mln zł. Jest to suma ponad dwa razy większa od proponowanej przez niemiecka firmę. Stadion bedzie po wybudowaniu przestarzały. Dodatkowo komfort wygodnego oglądania meczu będzie mieć tylko część kibiców, która zapłaci bardzo duze sumy za bilety aby znaleźć sie pod krytą trybuną która bedzie mieścić 1000-2000miejsc. Propozycja, którą podałem wyżej zapewnia komfotr oglądania meczu w deszczową pogode cały stadion. Dodatkowo budowa takiego stadionu zamie kilka razy mniej czasu. Stadion który chce wybudować miasto ma być budowany stopniowo i ma powstać w 2022r. To jest nie do zrozumienia...Jeszcze innym czynnikiem, który powoduje ze stadion budowany przez niemiecka firmę jest lepszy świadczy fakt ze podczas budowy trybun(tych na kopce) spowoduje przez kilka sezonów wyłączenie tych trybun podczas meczów. Tzn że moze sie tak zdażyć i zdaży sie, że kibice nie będą w ogóle lub mała część wpuszczanych na stadion.
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 11:59     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
piastg-ce, co do projektu który pokazałeś:

piastg-ce napisał/a:
Dodam, że miasto chce wybudować taki oto stadion
h t t p;//w w w inwestprojekt....hp?did=3&pid=16


Zgodzę się- tragedia - wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za tą cene można zrobić coś lepszego.
Profil
PW Email www Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 16:53     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Cytat:
Piast: zamiast modernizacji nowy stadion?

Zamiast modernizacji stadionu przy Okrzei budowa nowego obiektu w innym miejscu? Na taki pomysł wpadł Zygmunt Frankiewicz.

Sensacja prezydenta
Sprawa stadionu Piasta Gliwice - w kontekście realnego awansu drużyny do ekstraklasy - staje się coraz bardziej paląca. W tej chwili obiekt - należący do miasta - nie spełnia wymagań licencyjnych i nic nie wskazuje na to, by za cztery miesiące je spełniał. Potrzebne są błyskawiczne decyzje o rozpoczęciu kolejnego etapu modernizacji stadionu przy Okrzei, szybkie wyłonienie wykonawców i przystąpienie do robót.

Plany zweryfikowane
Tymczasem we wczorajszym wydaniu bezpłatnego tygodnika samorządowego „Miejski Serwis Informacyjny” znaleźć można sensacyjnego newsa... W tekście „Inwestycyjne nowości” spory akapit poświęcony jest stadionowi, na którym gra Piast. Okazuje się, że prezydent Gliwic zastanawia się nad budową całkiem nowego obiektu, w zupełnie innym miejscu! Zygmunt Frankiewicz zamierza przedstawić taką propozycję radnym podczas kwietniowej sesji Rady Miasta.

- Doszliśmy do wniosku, że lepiej zbudować zupełnie nowy obiekt od podstaw, który będzie mógł być wykorzystywany przez wiele lat, niż inwestować ogromne pieniądze w przebudowę stadionu przy ul. Okrzei. To i tak mogłoby okazać się w przyszłości rozwiązaniem prowizorycznym - w aspekcie różnego rodzaju wymagań dla tego typu obiektów - i skutkować koniecznością kolejnych modernizacji. Zwrócił na to ostatnio uwagę przedstawiciel Orange Ekstraklasy na spotkaniu z przedstawicielami Piasta. Mówiono o tym, co trzeba na stadionie zmienić, aby otrzymać stosowną licencję. Tych uwag było naprawdę dużo. Postanowiliśmy więc zweryfikować nasze wcześniejsze plany. Teraz chcę przekonać do tej idei gliwickich radnych i zachęcić ich do podjęcia decyzji - wypowiada się - na łamach „MSI” - Zygmunt Frankiewicz.

Idea dokładnie odwrotna
Zdaniem prezydenta Gliwic nowy obiekt powinien posiadać trybuny z 15 tysiącami miejsc. Miałby zostać wybudowany „w większym oddaleniu od gęstej zabudowy mieszkaniowej, z lepszą możliwością dojazdu i parkowania”. Ponadto budowa nowego stadionu nie ma kolidować z przygotowaniami do wzniesienia hali widowiskowo-sportowej „Podium”. Słowa prezydenta Frankiewicza, opublikowane w samorządowym tygodniku, stanowią spore zaskoczenie. Z naszych informacji wynika bowiem, że w miejskich gabinetach przeważyła ostatnio idea dokładnie odwrotna! 14 marca doszło do spotkania przedstawicieli Piasta z wiceprezydentem Gliwic, Piotrem Wieczorkiem (odpowiedzialnym za sprawy modernizacji stadionu przy ul. Okrzei). - Padło na nim stwierdzenie, że miasto wycofuje się z propozycji budowy nowego stadionu. W dodatku włodarze nie będą czekać do momentu, aż Piast wywalczy ewentualny awans do ekstraklasy, lecz wcześniej podejmą decyzję o rozpoczęciu modernizacji. To stwarza szanse na uzyskanie licencji na grę w ekstraklasie - powiedziała nam jedna z osób dobrze zorientowanych w temacie gliwickiego stadionu.

Wysiłek na marne?
Co na to wszystko mówią przedstawiciele klubu? Powstrzymują się z komentarzami na temat planów prezydenta Frankiewicza. - Jesteśmy umówieni z władzami miasta na spotkanie 26 marca. Wówczas wszystko powinno być jasne - krótko skomentował Józef Drabicki, dyrektor klubu. Działacze Piasta znaleźli się w mało komfortowej sytuacji. Żądać czegokolwiek od miasta im nie wolno, bo to Gliwice są właścicielem obiektu. Z drugiej strony najpierw marazm w ratuszu, a obecnie „dwoistość koncepcji” wywołują u nich sporą niepewność. Idea budowy nowego stadionu praktycznie dyskwalifikuje obecność gliwiczan w piłkarskiej elicie. - To kwestia dwóch-trzech lat - usłyszeliśmy od naszego informatora. Żadna komisja licencyjna nie zgodzi się na tak długi okres przejściowy i grę na doraźnie „łatanym” obiekcie przy Okrzei. Czy zatem wysiłek podopiecznych Piotra Mandrysza pójdzie na marne? Miejmy nadzieję, że nie...

Michał Fabian
Więcej w Sporcie

Cytat z forum kibiców Piasta

W innej gazecie napisano, że podjęto już decyzję o remoncie istniejącego stadionu...człowiek po woli się gubi...

Tutaj wywiad z prezesem Piasta na temat:
Kolejny sponsor blisko Piasta!
Pojawia sie również wątek stadionu
h t t p;//piastgliwice.eu/news.php?id=412
Ostatnio zmieniony przez piastg-ce Wto Mar 25, 2008 01:45, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 17:04     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
tylko nie bardzo jest w która strone ten stadion rozbudowywać...
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 17:42     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
No właśnie...dodatkowo słaba komunikacja i cała infrastruktura...moim zdaniem jedyne rozsądne rozwiązanie to budowa nowego obiektu w innym miejscu.
najlepsza to chyba ta:
Cytat:
Kasprić napisał/a:
prawdziwy napisał/a:
Co do ewentualnego usytuowania stadionu to w pobliżu Podium nie widze za bardzo miejsca. Ja zaproponuje tereny gdzie obecnie znajdują sie działki " POD Kwiat Jabłoni" oraz "POD Nadzieja" czyli tereny za Pl. Piłsudskiego, miedzy ulicami F. Orlickiego, a Wybrzeżem Wojska Polskiego. Miejce jak dla mnie idealne. Centrum miasta. Tereny wokół mozna bardzo dobrze zagospodarować tak żeby stadion sam mógł sie na siebie utrzymywać. Jak dla mnie "bomba". Oczywiscie zdania będą podzielone.

hmm na początku nie spodobała mi się ta lokalizacja, ale teraz uważam ją za rzeczywiście trafioną - pod jednym warunkiem - stadion musi być z każdej strony otoczony zwartą zabudową. W ogóle co do jednego jestem pewien - stadion musi być jak najbliżej centrum, a ta lokalizacja spełnia ten wymóg. Dlaczego jak najbliżej centrum? Ponieważ to jest "rejon" Piasta i Piast jest własnie takim klubem. Kiedy Górnik raczej kojarzył mi się z peryferiami (chodzi mi o to, że jeżdżą na niego ludzie nie tylko z Zabrza, ale i choćby Rudy i innych miast - to jest generalnie "śląski" klub), to Piast to klub miejski (rzekłbym nawet, że jedyny "polski" klub na Śląsku ;)) i tylko jako taki ma sens. Piast to takie Lazio, kiedy Górnik to Roma.
Ten warunek spełnia jeszcze lokalizacja obok Podium (na zachód od Mosiru - ogródki działkowe).
Dodatkowo obie lokalizacje mają świetne w przyszłości połączenie z DTŚ.
Potem przedstawię moją skromną koncepcję, jak to powinno wyglądać ;)

edit: o



Jak dla mnie lokalizacja jaka podał "prawdziwy" jest kapitalna i nie wiem czy nie lepiej właśnie tam wybudować nowego stadionu. Lokalizacja wręcz kapitalna(według mnie), infrastruktura świetna.

Cytat z forum.zamekgliwice
Ostatnio zmieniony przez piastg-ce Wto Mar 25, 2008 01:46, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008