Poprzedni temat «» Następny temat
Kredyt Studencki
Autor Wiadomość
Alinka 
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 14:39   Kredyt Studencki  


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Hej, czy bral ktos z Was, Waszych znajomych taki kredyt?? na czym to polega i jak sprawdza sie w rzeczywistosci!
a i nie odsylajcie mnie do storny bankow, czy tez ogolnej strony o tego typu kredytach..
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 15:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Moja kolezanka ze studiow taki brala... wyglada to mniej wiecej tak... podpisujesz umowe ze na czas studiow dostajesz cos w stylu "stypendium". Dostajesz albo co miesiac (jak placisz miesieczne raty z szkole) lub semestralna po kazdym semestrze musisz przynosic do banku potwierdzenie ze zdalas wszystkie egzaminy i masz zaliczony semestr :) splata takiego kredytu jest po zakonczeniu studiow (niby) jest mozlwosc umozenia odsetek czy czesci zadluzenia - tego nie potwierdze chyba zalezy od banku - jeden walek jest taki ze nie mozna miec warunkow i powtarzac roku czy semestru - wtedy splaca sie kredyt od reki a nie po zakonczeniu studiow. Od strony praktycznej wiem, ze to wygodne ale nie jestem taka przekonana do tego. Zawsze istnieje ryzyko ze sie studiow nie skonczy lub zawali semestr wtedy to walek jakich malo.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 22:19     



Dołączył: 02 Lis 2005
tak sobie tu zajrzalem, i widze ze Aither, troszke nie ma racji... wcale nie trzeba zdawac wszystkiego w sesji, tylko poprostu zwsze do konca marca i do konca pazdziernika dostarczac zaswiadczenie z dziekanatu ze nadal jest sie na liscie studentow...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 20:19     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
jak oblejesz semestr to na niej nie bedziesz ;)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 23:37     



Dołączył: 02 Lis 2005
jak wezmiesz warunek to bedziesz, a poza tym np, na GIG zeby byc na liscie,wystarczy chociaz raz oddac karte do przedluzenia :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 09:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie wiem jak jest na innych uczelniach u nas takich rzeczy nie mozna bylo zrobic :) na poczatku kazdego semestru szlo sie po zaswiadczenie... jak nie miales wszystkiego uregulowanego to Ci go nie dali i (...) zbita :D wiec zalezy od uczelni i od banku - taka prawda... Z tego co wiem to u Anki warunek lub dziekanka nie wchodzila w gre, musiala zaliczac wszystko w "terminie" widac zalezy od umowy z bankiem. To byly pierwsze lata wprowadzenia tych kredytow mozliwe ze z biegiem lat zasady sie zmienily co do warunkow ich uzyskania... ja osobiscie nie pchalabym sie w takie gowno :)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 00:50     



Dołączył: 02 Lis 2005
Hmm... wiesz wygorowane maja wymagania, ale kredyt z oprocentowaniem rownym polowie stopy NBP czyli hmm, teraz chyba 2,5% bez ukrytych kosztow, gwarantowany przez skarb panstwa... jest duzo plusow :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 08:35     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Nie no zgadzam sie plusow jest duzo ale trzeba uwazac na co sie czlowiek porywa :)
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 16:31     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
No ja planuję go wziąść od przyszłego roku akademickiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:19     

Jak sie nie myle to okres splaty rozpoczyna sie po 2 latach od ukończenia studiów...
Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:26     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Dokładnie tak. Jeśli się jest w grupie 5% najlepszych studentów na roku, dają możliwość nie spłacenia 20% całej kwoty kredytu. :)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 18:48     



Dołączył: 02 Lis 2005
inamorata, z wnioskami trzeba sie spieszyc, bo chyba do listopada trzeba zlozyc, a potem do lutego czekasz na decyzje... trzeba miec 2 poreczycieli, przy czym oboje to nie moga byc Twoi rodzice, conajwyzej jedno z nich, no i komplet zaswiadczen o dochodach z podatkowego trzeba miec, ale to raczej nie jest problem, tylko trzeba na to troszke czekac, wiec radze zajac sie tym od razu na poczatku semestru :)
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 23:15     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
aha :) spoko załatwi się, ale chyba nikt z Was się nie spotkał z decyzją odmowną?
Ps. z jakiego banku najlepiej skorzystać? :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 09:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ciezko powiedziec... nawet teraz to ja nie wiem jakie banki proponuja kredyt studencki... to ciezka decyzja ale dowiem sie co nie co. Moja psiapsiola z roku brala kredyt i teraz nie wiem jak to wyglada... ale sie dowiem gdzie brala i co ze splata tego ;]
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 09:18     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Aither, byłabym wdzięczna, bo nie chciałabym wyjśc na tym jak Zabłocki na mydle. :P
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 10:35     



Dołączył: 02 Lis 2005
75% ludzi bierze w PKO, drugi jest BZ WBK. Ja wlasnie tam skladalem papiery i teraz czekam na decyzje... Moim zdaniem wlasnie BZ WBK ma najlepsze warunki, bo nie chodzi tu o sam kredyt ktory wszedzie mniej wiecej jest taki sam, tylko o inne rzeczy w banku. Oni maja swietne konto <30, dzialajace na takich samych zasadach jak konto w MBanku. Jedynym ich mankamentem moze byc niepowalajaca ilosc bankomatow...
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 12:16     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
No to powodzenia. Mam nadzieję, że gdy się spełnia wszystkie warunki to kredyt zostaje przyznany bez żadnych problemów. Bo jeśli już pójdę na drugi kierunek zaocznie, a później okaże się, że z kredytu nici, to nie będzie zaciekawie. :(
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008