Poprzedni temat «» Następny temat
Windows Vista
Autor Wiadomość
krystian 
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 22:01   Windows Vista  


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
mam pytanie do znawcow tematu. czy jest moze ms office do windowsa visty?? czy stary office ktory byl np. do xp bedzie wspolgral z vista? mam cos a'la office, nazywa sie: Microsoft Works Task Launcher. ale powiem szczerze dziala mi na nerwy. wolalbym stergo office'a
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 22:25     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ten najnowszy Office 2007 jest na Viste
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 22:59     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
znam kilku co mają Vistę. Nie znam nikogo, kto che mieć Vistę.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 23:45     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Lama71 bo z Vistą jest to samo co było z chwilą gdy pojawił sie Me to jest system przejściowy pomiędzy XP a Seven(z tego co mi wiadomo na dziś oparty ma być częściowo o windows server 2008 ale w jakim stopniu i co dokładnie tego nie podali jeszcze)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 00:10     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
ja chce miec viste, nie zamienilbym go na zadnego innego
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 00:14     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
krystian napisał/a:
ja chce miec viste, nie zamienilbym go na zadnego innego


Zwariowałeś czy tylko się piwa za mocno opiłeś :P
Pokaż mi co ma Vistuś a czego niema XP poza DX10 i chorendalnie wysokimi wymaganiami.
Nie mówię tu o Aero bo to by było pierwsze co wyłączył bym po instalacji.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 00:25     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
a ja nawet powiem, że byłem na seminarium, gdzie ludziki omawiali oprogramowanie różne, zachwalali, że chodzi pod Vistą, że super, screenschoty, że stabilne, że można architekturę wieloprocesorową wykorzystywać. że że że... Ale ja jestem upierdliwy, i się zapytałem, czemu nie pokazują jak to fajnie chodzi pod Vistą, a pokazują pod XP. I wiecie co mi odpowiedzieli? To było najlepsze. Za zadanie takiego pytania dostałem oryginalną koszulkę Microsoftu :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 00:56     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
Zwariowałeś czy tylko się piwa za mocno opiłeś :P
pewnie to pierwsze bo alkoholu nie pije:)
ale powaznie mowiac, najpierw mi sie nie podobal. nic nie potrafilem na nim zrobic. pewnie dlatego, ze poprzednie wersje widowsow byly bardzo podobne do siebie, a vista jednak wygladem jest juz calkiem inna. ale po prawie miesiacu przekonalem sie do niej. bardzo fajnie mi sie na niej pracuje. jest dosc wygodna.
negatywne opinie na temat visty mysle, ze nikogo nie szokuja. pamietam jak wchodzil xp to wszyscy jak jeden maz krzyczeli, ze to chlam. nic pod nim nie chodzi etc. teraz wyszedl nowy system i to on jest najgorszy a xp najlepszy. normalna kolej rzeczy.
na samym poczatku vista miala swoje problemy...ale wraz z nowymi uaktualnieniami, problemy znikaly. teraz nie widze juz zadnych minusow
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 01:39     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Lama71. Genialne pytanie. Piąteczka dla ciebie :D
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 08:35     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
krystian napisał/a:
czy jest moze ms office do windowsa visty??

Jasne. Office 2003 chodzi bez problemu pod Home Premium 64 ;)
Profil
PW Email Cytuj
Skotnik 
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 09:51     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Gru 2007
Skąd: Gliwice
Kupiłem laptopa z Vista. Jak narazie nie zawiesil sie i nie spowodowal zadnych problemow a ma juz ze 3 miesiace. Ten sprzet jest przygotowany dla Visty. Wyglad ma fajny ale to tylko tyle. Nie zmienie go narazie na nic innego tak jak nie zmienie systemow w pozostalych 2 kompach. Jak dziala to nie ruszam =]
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 21:31     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
tak w kwestii Visty. Ciekawy artykulik pod linkiem:
h t t p;//dobreprogramy, p l/index.php?dz=8&a=123
ale jeszcze ciekawsze komentarze do niego.
Profil
PW Email Cytuj
loki 
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 09:53     


Dołączył: 16 Cze 2005
Skąd: Gogolin
od 2 miesiecy uzywam Visty Business.... narazie nie moge powiedziec za wiele zlego o tym systemie poza UAC, ktore albo trzeba skonfigurowac albo wylaczyc... zyc normalnie z tym sie nie da ;)

Vista wykryla mi wszystkie urzadzenia ze starego komputera i obsluguje je prawidlowo (o ironio... nawet te ktore sa na liscie urzadzen nieobslugiwanych przez Viste :D ).

Jednak odrazu przyznaje,ze komputer mam nie najgorszy (ocena wg MS to 5,6 na 6 punktow mozliwych) z Core2Duo podkreconym z 1,8 na ponad 2,5GHz, 2GB RAMu i Radeonem X1800XT z 512MB na pokladzie... jednak pierwsza instalacja poszla na 1GB RAMu i juz nie bylo tak milo jak na 2GB... powiedzialbym, ze kazdy nowy komputer uciagnie Viste... ale komfortowo z interfacem Aero oraz innymi wlaczonymi aplikacjami pracuje sie dopiero przy 2GB pamieci operacyjnej
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 13:29     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Koledze Vista posypała się po otwarciu Live CD z Ubuntu... O ironio Liv CD nic nie robi na dysku... czyżby złośliwość micro$oftu :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 19:32     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
u mnie siadlo juz wszystko podczas instalcji visty :)


ale to inna kwestia bo pochodzenie tego bylo "szemrane" chcialem poprostu zobaczyc jak to wyglada ;]
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 02:00     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
A u mnie chodzi bardzo dobrze :D Cóż widać vista nie lubi chłopców :]
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 09:13     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
tuchałowa napisał/a:
Cóż widać vista nie lubi chłopców :]

Ja wiedziałem że to system dla dziewczynek ;)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 09:35     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Ja czekam na "Windows Seven" praktycznie wszystkie portale IT nawet sam M$ twierdzi że Vista to system przejściowy coś jak W. Millenium.
Zresztą to widać po czasach supportu Visty i XP. Vista do 2010 a XP do 2012.
I prawdę powiedziawszy to co oferuje Vista Linuxy mają od dawna i są nadal bezpieczniejsze od Windy.
Zresztą zauważyłem bardzo ciekawe zjawisko... Otóż klienci nowi którzy mają windowsa ciągle przychodzą z jego naprawami i otwarcie mówią że coś tam kombinowali i się wysypał.
Zaś Ci nowi którzy postawili na Linuxa(nieważne jakie Distro) sami mówią że system uczy ich myślenia i respektu. Gdyby nie awarie sprzętowe to by się nie pokazywali w ogóle w serwisie.
A skąd wiem że nie instalowali linucha przed przyjściem do serwisu??? Zostawiam po prostu w systemie podczas instalacji coś na wzór odcisku palca(nieszkodliwy pliczek o którym wiem tylko ja) i po prostu swoją robotę poznam.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Sty 18, 2008 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 11:34     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
MacSen napisał/a:
wszystkie portale IT nawet sam M$ twierdzi że Vista to system przejściowy coś jak W. Millenium.

Dokładnie to takie Millenium, które miało dość krótki żywot.
MacSen napisał/a:
Vista Linuxy mają od dawna i są nadal bezpieczniejsze od Windy.

Choćby UAC. Niektórzy podobno to wyłączają bo niewygodne a to akurat coś co Linuxy miały dawno i szkoda że tego juz w XP nie zaimplementowali.

Co do Vista to jedyne co wkurza to, że prawie wszędzie wciskają to do nowych kompów. Kumpel kupił laptopa wysypała mu się Viśta, wkurzył się zainstalował XP ale nie mógł znaleźć wszystkich sterowników bo laptop zrobiony pod Viśte :zdegustowany: (nawiasem mówiąc zainstalowane Ubuntu bez problemu wykryło karte wifi)...
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 12:07     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Co do Vista to jedyne co wkurza to, że prawie wszędzie wciskają to do nowych kompów. Kumpel kupił laptopa wysypała mu się Viśta, wkurzył się zainstalował XP ale nie mógł znaleźć wszystkich sterowników bo laptop zrobiony pod Viśte :zdegustowany: (nawiasem mówiąc zainstalowane Ubuntu bez problemu wykryło karte wifi)...[/quote]

1/. Marnie się starał. Ostatnio do niby lapa pod viste znalazłem stery do XP-eka
2/. Bo Ubuntu tworzą i używają ludzie rozgarnięci
3/. Serwery Ubuntu to naprawdę zajebaszcza :D baza danych i trzeba mieć naprawdę egzotyczny sprzęt żeby do niego sterów nie było...Ja jeszcze kompa nie spotkałem co by ubuntu do niego sterów nie miało...zawsze jakimś cudem znajdowały się jakieś...drajwerki :P
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Sty 18, 2008 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008