Poprzedni temat «» Następny temat
Wcisnąc sprzęgło czy nie? Oto jest pytanie
Autor Wiadomość
frohike 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 00:34   Wcisnąc sprzęgło czy nie? Oto jest pytanie  



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Chłopacy, Kobietki

Wytłumaczcie mi jedno.

Wrzucam sobie jedynke, trzymam noge na sprzęgle, czekam na zielone swiatlo na skrzyzowaniu, zapal sie zielone, odjezdzam. Czy poprawne jest wrzucenie wczesniej biegu?

Czy powinno sie rozprzeglić autko i dopiero jak zapali sie swiatlo, wcisnac sprzeglo, jedynka i do przodu?

Slyszalem rozne opinie, dosyc sprzeczne,

Proszę o opinię
Ostatnio zmieniony przez Bot Wto Lip 24, 2007 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 00:40     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Jeśli chcesz się ścigać to stoisz na biegu :P ale w ten sposób szybciej niszczysz elementy sprzęgła (tak słyszałem - mechanikiem nie jestem :) )
Profil
PW Email Cytuj
m.w 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 06:41     



Imię: Marcin
Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Cze, ja przez zbyt długie trzymanie wciśnietego sprzęgła miałem problemy :) Przestało odbijać a nie wiedziąłem wcześniej, że w takim przypadku wystarczy mocniej pociągnąć do siebie żeby je wyciągnąć. Tak więc teraz jak najmniej na sprzęgle trzymam :)
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 09:56     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
mnie na kursie nauki jazdy uczyli , ze dojezdzajac do skrzyzowania daje luz, puszczam pedaly i spokojnie moje nogi sobie odpoczywaja, po co mam przez kilka minut trzymac wcisniety ten pedal?? do niczego on nie jest mi w tym momencie potrzebny, po to jest zolte swiatlo albo wrzucic 1 i spokojnie ruszyc, jedynie jak jest jakis stromy podjazd do swiatel to trzymam hamulec .. i uwazam to za sluszna nauke;) za co dziekuje instruktorom :padam:
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 10:57     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
kurs kursem.. wsyzstko zlaezy od samochodu.. jak ejzdzilam starym gratem z moejgo rocznika.. i jak biegi sie pochrzanily.. jakies luzy sie robily itp.. a wtseczny mialam obok jedynki;p to jednak na swiatlach doejzdzajac i juz stojac wbijalam 1 po czym delikatnie sprawzdalam czy napewno mam ejdynke a nie wsteczny;p zeby nie bylo sytuacji,ze niby 1 weszla a ja ruszam ale do tylu;) a neistety kuzyn bywal raz na pare meis wiec jak byl auto robil..:D a sam w zlosci myslac ze ma wsteczny a weszla mu ejdynka auto mi rozwalil na murku;) no a w ticaczu gdzie biegi dzialaja... hmm sprawniej ale tez nie najlepiej jak i cale auto.. stoje na luuzie:)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:18     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Ogólnie nie powinno się przytrzymywać sprzęgła, ani trzymać na nim nogi "po użyciu" jak i przed.

Posłuchaj co o sprzęgle mówią w h t t p;//w w w rspw.waw, p l/snd/08.mp3]Rajdowej Szkole Piotra Wróblewskiego (mp3 - 1Mb)
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:30     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
sprzęgło należy używać tylko do ruszania, redukcji biegu, wrzucania na wyższy. W żadnym wypadku nie należy trzymać nogi na sprzęgle czekając na światłach - powoduje to szybsze zużycie podzespołów sprzęgła. Nie wskazane jest też "wchodzenie" w zakręt na sprzęgle, wydłuża się czas do ewentualnej reakcji na zagrożenie i wciśnięcia gazu, a sam samochód prowadzi się inaczej (tj. gorzej) ze wciśniętym sprzęgłem.
Profil
PW Email www Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:52     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
mamuska jezdzi na zakretach z wcisnietym sprzeglem i dodatkwoo hamulcem;p ale cii a co do stania na swiatlach na biegu i sprzegle.. ja tak musialam robic.. zbey nie bylo cyrku, ze szybko bieg wbije a wsteczny mi wskoczy.. bo biegi byly tak zwichrowane:D ale auto bylo wspaniale;p
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 13:23     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
w starszych generacjach aut lepiej nie trzymac tego sprzegla non stop wcisnietego poniewaz, w nich odpowiedzialnym za "odbijanie" sprzegla jest taka sprezyna. jak ona sie naciagnie to po 1 zle pozniej sprzeglo odbija, a czasem wrecz nie chce a po 2 jak sprezyna jest naciagnieta to pozniej wydaje dziwne dzwieki podczas wciskania pedalu
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 13:32     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
hmm jezdzilam autem 2 lata.. a mialo jzu swoje lat 18.. i jakies rok msuialam tak na te biegi uwazac.. ale sprzeglo bylo ok;)
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 13:57     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
w starszych generacjach aut lepiej nie trzymac tego sprzegla non stop wcisnietego poniewaz, w nich odpowiedzialnym za "odbijanie" sprzegla jest taka sprezyna. jak ona sie naciagnie to po 1 zle pozniej sprzeglo odbija, a czasem wrecz nie chce a po 2 jak sprezyna jest naciagnieta to pozniej wydaje dziwne dzwieki podczas wciskania pedalu


dzieki krystian za info
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008