Poprzedni temat «» Następny temat
Obrońców Pokoju :]
Autor Wiadomość
cukiereczek78 
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 20:16     


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: gliwice
Tak Ksiądz Andrzej był super, taki skromny i miał takie duuuuuuuuuuuże serducho :serce: ... widocznie "niektórzy" mu zazdrościli, że przyjeżdzali do niego pielgrzymki z wcześniejszych Parafii.... tak go wszyscy uwielbiali, z wyjątkiem jednej osoby, tej, która nawoływała z ambony, aby bliźniego miłować...
Księże Marku ukochany "najpierw usuń belkę ze swego oka, byś mógł przejrzeć i usunąć dżazgę z oka swego brata"
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 20:57     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
cukiereczek78 napisał/a:
Ksiądz Andrzej był super, taki skromny i miał takie duuuuuuuuuuuże serducho
- zgadzam się że to jest wyjątkowy człowiek i ze świecą szukać takiego drugiego. Jednak sądzę że na to iż nie jest już u nas w parafii nie zadecydowały powody osobiste. Parafia się buduje i potrzebuje niestety nie tylko ludzi z wielkim sercem ale także dobrych i zaradnych organizatorów. Ksiądz Andrzej nie był w stanie odciążać w wielu obowiązkach Księdza proboszcza a gdy budowa w toku spraw do załątwienia multum.
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 21:32     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
ziutek997 napisał/a:
Parafia się buduje i potrzebuje niestety nie tylko ludzi z wielkim sercem ale także dobrych i zaradnych organizatorów.
stwierdzenie i dobre, ale raczej nie odwołujące się do naszej parafii, gdzie sprawnym organizatorem jest tylko proboszcz.
Profil
PW Email www Cytuj
cukiereczek78 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 21:15     


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: gliwice
ale organizatorem czego? , bo nie bardzo rozumię... Zamiast słowa "organizator", użyłabym stwierdzenie, ze jest "dobrym ekonomistą i oratorem", bo potrafii z dobra wspólnego uczynić dobro własne... kupować samochody, jeździć po świecie (sprawdź sobie ile kosztuje wycieczka do Indii) i jednocześnie mydlić ludziom oczy....
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 21:30     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
cukiereczek78 - nie czuję się kompetentny aby w ten sposób oceniać ludzi. Na każdego można powiedzieć coś złego ale jedno co wiem że ksiądz Góra zna się na tym co robi - nie bez powodu buduje kolną parafię (i nie tylko).
cukiereczek78 nie mówię że nie możesz mieć racji ale z takimi osądami lepiej być ostrożnym bo mogą być bardzo krzywdzące. Zresztą nie wiem skąd masz takie informacje że jesteś ich taka pewna?
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 17:08     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
na wycieczkę do Indii i samochód niem musi brać z kościelnej kasy- przecież oni mają normalne pensje jak zwykli pracownicy- tyle, że nie płacą prawie żadnych podatków i tu, wybacz, nie zgodzę się z tobą, bo choć nie jest to mój ulubiony ksiądz, ale z kościelnej kasy nie podbiera. A słowo organizator dlatego, że jak czegoś potrzebuje, to potrafi to załatwić (patrz cegły na mury parafii dostane za darmo, stal za pół ceny, dźwig też wypożyczony za darmo).
Profil
PW Email www Cytuj
grzes 
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 21:46     


Dołączył: 07 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Chłopie!
To jaką trzeba mieć pensję, żeby ci starczyło na Indie i takie auta, oraz wyposażenie w służbowym mieszkaniu?!
A od kiedy (podaj dzień, miesiąc, rok) w Polsce księża posiadają pensję?!!
za wyjątkiem nauczycieli religii, którym ks. Marek G obecnie nie jest i tej pensji nie posiada.
Co oznacza "nie płacą prawie żadnych podatków"?!!
Przecież oni tylko biorą, a nie płacą!
A z przepisów dotyczących opłat skarbowych (np. od dochodów) wynika jasno za co się płaci podatki i w jakiej kwocie (np. podatek od dochodów, od wzbogacenia). Dochody, mam na myśli, gdy odprawi mszę z udzieleniem ślubu, lub pogrzebową, to ile on w tym momencie zarabia na czarno, gdyż od tej kwoty (dochodów) nie odprowadza, a nawet ich nie zgłąsza w urzędzie skarbowym, czyli łamie przepisy i popełnia przestępstwo. :wsciekly:
Profil
PW Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 20:48     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
jaką- wystarczy 2500 zł miesięcznie i spokojnie możesz sobie odłożyć na wycieczkę i wyposażenie. Auta są zazwyczaj podarkiem od rodzin. Poza tym ja nikomu nie mam zamiaru zaglądać do portfela
daty ci nie podam, ale to chyba oczywiste, że posiadają pensję, nie uważasz- raczej nie robią tego społecznie (nie ma nic za darmo). Co do tych podatków, to z tego co się orientuję, to w konkordacie jest zapisane zwolnienie duchownych z podatków, z wyjątkiem podatku za wiernych (1 mieszkaniec, niekoniecznie wierny- 1 zł podatku) ale czy tak jest to nie jestem do końca pewny,a le przepisów na pewno nie łamie
Profil
PW Email www Cytuj
grzes 
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:20     


Dołączył: 07 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Witaj!
bardzo mnie ucieszyła twoja odpowiedź; no tak, te 2500zł to akurat nie zła wypłata.
Z tym "podarkiem od rodziny" jest podobnie jak z tym, że kiedyś myślano, iż Słońce kręci się wokół Ziemi, no niestety, w obu przypadkach jest odwrotnie.
Nie bądźmy gołosłowni:np.
Od kiedy został administratorem (proboszczem) parafii, już po kilku miesiącach rozpoczął budowę domu w Bytomiu Miechowicach dla swej rodziny(budowa została ukończona wiosną 2005r.
A potem przypomniał sobie o budowie kościoła (w między czasie zbieraliśmy na stal pod fundamenty do kościoła.
Ale w pełni się z tobą zgadzam, każdy ksiądz na pytanie o samochód odpowiada, że mama mu kupiła, a ks. Markowi G kupił tato (też to słyszałem).
Niestety, jak chodzi o pensję, to obawiam się, że jesteś w błędzie (z tego co się orientuję, to napewno w Niemczech duchowni mają pensię), w Polsce jeszcze nie ma pensji dla księży, nie ukrywam, że pierwsze słychę, iż duchowni są zwolnieni z jakiś podatków, ale tego akurat w tej chwili nie wiem, (muszę to sprawdzić).
Obawiam się, że nie chodzi ci o konkordat (to wiążę jedynie ze ślubem konkordatowym.
Z tym łamaniem przepisów i pewnych zasad, to akurat jest sprawa bardziej delikatna, bo niestety je łamie, ale nie bądźmy gołosłowni :np.
a) był ks. Andrzej B który złożył prośbę o przeniesienie już w 10-tym miesiącu
współpracy z ks. Markiem G.
b) był organista p. Andrzej (...)
c) był organista p. Piotr, który prowadził znakomicie chór (...)
Niestety nie mogę w tym miejscu podawać innych argumentów, ale już cię polubiłem,
i pamiętaj: życie jest brutalne, a prawdziwych przyjaciół poznasz dopiero w potrzebie,
ale czasem tak sobie myślę, że życie jest piękne, tylko ludzie są brutalni. Pozdrawiam
Profil
PW Cytuj
glewitz 
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 17:51     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
grzes napisał/a:
w Polsce jeszcze nie ma pensji dla księży,
jest najnormalniejsza pensja z Kurii
co do owych budów to nie wiem, nie słyszałem o tym domu w Bytomiu, a podatek, który duchowni odprowadzają (z budżetu kościelnego) jest podatkiem od ilości mieszkańców na terenie parafii, który omówiłem w poprzednim poście.
grzes napisał/a:
był ks. Andrzej B który złożył prośbę o przeniesienie już w 10-tym miesiącu
współpracy z ks. Markiem G.
z tego co wiem, to było na odwrót- to ksiądz Marek nie chciał ks. Andrzeja, gdyż ten nie posiadał prawa jazdy i samochodu :]
grzes napisał/a:
był organista p. Piotr, który prowadził znakomicie chór (...)
Piotrek cały czas prowadzi chór, tylko nie jest już organistą w naszym baraku, a co robi obecnie, to szczerze mówiąc nie wiem
grzes napisał/a:
Obawiam się, że nie chodzi ci o konkordat (to wiążę jedynie ze ślubem konkordatowym
Konkordat (łac. concordatum - uzgodniony) - umowa międzynarodowa zawierana między państwem a Stolicą Apostolską (Papieżem), regulująca sprawy interesujące obie strony
Profil
PW Email www Cytuj
grzes 
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 14:06     


Dołączył: 07 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Witaj!
Zgadzam się z tą pensą z Kurii, to oczywiste, każdy kto jest pracownikiem Kurii pobiera z niej pensję,oraz emeryci i renciści otrzymują pieniążki z Kurii; jednakże gdy chodzi o księży, którzy nie są pracownikami Kurii (proboszcz, wikary) niestety, im Kuria nic nie płaci, cały swój dobrobyt, który posiadają pochodzi jedynie z datków na tacę.(...)

Może to głupio zabrzmi, ale czytając te (bynajmniej niektóre) informacje, mam wrażenie, jakbym rozmawiał z samym ks. Markiem G.

Jak chodzi o uzupełnienie (może tego nie potwierdzić, ale) zapytaj o dom w Miechowicach ks.Marka N. (wikarego).

Jak chodzi o podatki, to wiem, że parafia płaci od każdego parafianina, ale nie o to mi chodziło, przepraszam za zamieszanie, ja miałem na myśli pisząc o podatkach:
iż nie mogę się zgodzić z twoim zdaniem o konkordacie i zwolnieniu ksieży od podatków;
nie zgadzam się że kościół nie posiada np. kasy fiskalnej i nie odprowadza podatku od dochodów. (przykład: zarobił za odprawienie mszy z udzieleniem ślubu 800zł, i nie odprowadza do skarbówki podatku od zarobionych pieniążków.

O ks. Andrzeju teżsłyszałem (od ks. Marka G), że nie był zadowolony z niego, nie miał auta i prawo jazdy i dużo innych historii ... . Na odwiedziny chorych musiał jeździć taxi, jednakże kolejny wikary, pomimo posiadanego auta i uprawnień, rónież jeździł taxi- dziwne?
Gdy wyjeżdżał na kolekty, musiałmu zorganizować transport, ale kolejnemu następcy organizował paliwo do samochodu- to chyba wszystko kręci się w kółko?
Gdyby twoja wersja (ks. Marka G.) była prawdziwa, o wydelegowaniu ks. Andrzeja na prośbę proboszcza, to w okolicach czerwca ks biskup nie wydawałby dekretu o przedłużeniu na kolejny rok pobytu ks. Andrzeja w Miłosierdziu, a około 25 lipca zmieniał swój dekret. :/ Nawet ks. proboszcz przygotował nowy układ szy na dwóch wikarych, a potem wszystko musiał odkręcić.
Piotr nie gra w Miłosierdziu, pewnie gra w innej parafii.
A konkordat, przyznaję jest ciekawy, ale nic dam nie doczytałem konkretnego, na interesujące mnie tematy.
Pozdrawiam
Profil
PW Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 21:47     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
nie jestem księdzem Markiem od razu mówię, tylko przedstawiam ci mój punkt widzenia (albo właściwie nie mój, bo ja mam jeszcze inny:))
Profil
PW Email www Cytuj
Siergiej
[Usunięty]
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 22:39     

cukiereczek78 napisał/a:
Wiesz może też, co się stało z organistą, który na początku tam grał (jeździł takim białym combi, chyba eskord, czy mondeo), bo planuję ślub i chciałabym by to on grał (u brata śpiewał takie fajne piosenki), a obecne grajki - to nie będę się wypowiadała...


Z organistą to trochę inna historia ale to może w innej bajce. Jak to jeszcze aktualne to poszukam gdzies do niego numeru telefonu (nie wiem czy jeszcze aktualny) a jak nie to moge dać namiary na to gdzie mieszka, gdzie pracuje jego żona, albo gdzie on sam pracuje (pracował)...tak czy siak nie powinno być ciężko go odszukać.
Polecam też do ślubu dziewczynę która mieszka u nas na osiedlu i grywa na skrzypcach - naprawdę dobrze jej to wychodzi

z tego co czytam to gleiwitz żeczywiście nie jest ks markiem (trochę go poznałem) ale za to z tego co poczytałem to mam 3 opcje kim jesteś :)...najprawdopodobniejsza - masz na imię Tomek, zgada sie??
Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 17:04     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
niestety nie zgadłeś :) sory za tak późną odpowiedź ale nie było mnie przez ten czas w Polsce
Profil
PW Email www Cytuj
KMGKW 
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:35     


Dołączył: 02 Sty 2007
Skąd: Gl
Zawsze chciałem mieszkać na Koperniku teraz dalej chcę ale wiadomo iż nikt mi nie kupi mieszkania :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:27     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
Kopernik...przestań, to nawet Obrońców Pokoju jest lepsze :]
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 00:23     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
KMGKW, pomyliły Ci sie topiki ? tu jest mowa o Obrońców Pokoju :P
Profil
PW Email Cytuj
Zielony 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 21:08     



Imię: ?
Dołączył: 14 Lut 2008
Skąd: Z trabanta
Kamera z budynku biedronki...transmisja na żywo :)

h t t p;//w w w imperiumnet, p l/LiveDemoSample2.htm
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 21:17     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Zielony, zapomniales dodać że trzeba sciągnać odpowiednią wtyczke pod IE bo na firefoxie i reszcie nie działa tak prosto :) :D
Profil
PW Email Cytuj
kasjan 
Wysłany: Sob Cze 28, 2008 23:18     


Imię: Kasjan
Dołączył: 28 Cze 2008
Na dzień dzisiejszy nie potrzeba już tej wtyczki, bo jest kamerka na bloku z widokiem na boisko szkolne i transmisja na żywo w tv... każdy może być gwiazdąna żywo w tv :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008