Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Pon Sie 13, 2007 10:00
Problem z przesylaniem plikow w Nokii 6131
Autor Wiadomość
wonski 
  Wysłany: Nie Cze 17, 2007 18:30   Problem z przesylaniem plikow w Nokii 6131  



Imię: wonski ;)
Dołączył: 04 Cze 2007
Skąd: Gliwice-Millenium
Mam nastepujacy problem :kwasny: Nokie mam podlaczona przez bluetootha, uzywalem roznych programow: Nokia PC Suite(dwie wersje), Oxygne, BlueSoleil i za kazdym razem mam ten sam problem czyli jak juz przesylam jakis obrazek, fotke - niezaleznie od wielkosci, rozdzielczosci, liczby kolorow itd to po przeslaniu na koma obrazka nie da sie otworzyc(plik uszkodzony) lub jak juz sie otwiera to jest w roznych kolorach(poziome lub pionowe linie w roznych kolorach) lub np wyglada jakby byl wgrany tylko do polowy. Czasami przesle sie dobrze ale rzadko :kwasny: Aha i tak jest tez z mp3, wysylalem tylko kilkonasto kB lub kilkuset kB ale problem pozostaje ten sam tzn dzwiek skacze, przerywa, szarpie i po chwili wylacza sie calkowice :kwasny:

Od czego to moze zalezec? Od bluetootha? Zaznaczam ze przedtem ten sam blue byl uzywany do K700i, T630 i do jeszcze jakies Nokii straszej i nigdy nie bylo z nim problemow.
Czy moze to zalezy od tego, ze nie nie mam w niej jeszcze karty pamieci i wszystko jest zgrywane bezposrednio na telefon i przez to sie tak kaszani. Chociaz na telefonie jest ponad 2 MB pamieci a problem jest nawet z wyslaniem 10 kB:(

Macie jakis pomysl? Telefon ten moze byc polaczony z kompem przez irde kabel lub bluetootha a niestety posiadam tylko tego ostatniego:/ Moze tego koma powinno sie TYLKO przez kabel podlaczac ?
O co tu moze chodzic? Moze ktos mial podobne problemy?

Ale tak ogolnie rzecz ujmujac telefonik genialny :super:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Cze 17, 2007 19:32     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
wonski, moze wysylasz za duze pliki jpg, bmp i telefon nie jest w stanie ich rozczytac, a nie ma opcji dopasowywania obrazu. Co do mp3 jesli przeskakuja to sadze ze masz za duzy bitrate na mp3, sprawdz czy nie sa one powyzej 196kbps. Byc moze to sa powody, jesli nie to trzeba szukac dalej. Obrazki wgrywaj tylko jpg i w rozdzielczosciach Twojego wyswietlacza z telefonu.
Profil
PW Email www Cytuj
wonski 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 19:43     



Imię: wonski ;)
Dołączył: 04 Cze 2007
Skąd: Gliwice-Millenium
Major, wlasnie w tym problem, ze obrazki we wszystkich rozmiarach i jpg sa, tez myslalem ze to o to chodzi ale testowalem rozne kombinacje i lipa :( Co do mp3 sprawa jest ta sama, zarowno powyzej 196 jak i 32 czy nawet 16 przeskakuja :kwasny:

Jednak jesli wysylam z K700i przez bluetootha to wszystko elegancko dziala ladnie gra, ladnie sie wyswietla, tak wiec albo przez bluetootha albo przez to ze nie mam karty pamieci. Jutro bede mial pamiec tak wiec zobacze. Jesli to nie bedzie dzialac to kabla nie bede kupowal tylko kupie czytnik do kart na usb i tak bede laczyl sie z kompm. Wszak chodzi mi tylko o przesylanie foto, mp3 i innych takich tak wiec sam czytnik starczy :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 22:20     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
wonski, sprawdz zgodnosc bluetootha. Moze sa rozne wersje, ktore nie koniecznie musza byc kompatybilne. Czasem dwa rozne dzialaja ze soba, czasem niestety nie.
Profil
PW Email www Cytuj
wonski 
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 20:23     



Imię: wonski ;)
Dołączył: 04 Cze 2007
Skąd: Gliwice-Millenium
Zapomnialem dopisac ze jak przesylalem np fotki z telefonu na koma przez tego blue to wszystko bylo gites.

Jak mialem wlozona karte 1 GB(microSD, KINGSTON kupiona w Hermesie na pl. Piastow) to problem tez wystepowal wiec moja teoria na temat tego ze malo pamieci poszla w piz.. :P a szkoda

Wiec wyposazylem sie w czytnik kart microSD(tez KINGSTON i tez tam kupione, przejsciowki nie kupowalem byla razem z karta juz) no i teraz problemu nie ma, tylko jest ten jeden feler ze chcac wyslac na tel, przykladowo mp3 tapety lub cus innego trzeba karte wyciagac do czytnika pod kompa podpiac i takie babranie sie :P

Z czasem rozejrze sie za kablem ale poki co moze byc
A blue przyda sie jeszcze do K700i :) no i do samego zgrywania zdjec z Nokii na kompa
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 22:41     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
wonski, sadze ze to i tak najszybszy sposob sciagania plikow z karta i czytnikiem, a nie przez jakis kabel czy bluetootha. Wiec zle na tym nie wyszedles.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008