Poprzedni temat «» Następny temat
Flash Mob
Autor Wiadomość
olol 
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 09:41   Flash Mob  


Imię: Olo
Dołączył: 27 Maj 2007
Skąd: Żerniki
Flash mob to określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.

Myślę że możemy zorganizować takie coś na rynku.
Można by flash moba zrobić 24 czerwca po zakończeniu roku szkolnego.

Do 24 czerwca jest jeszcze chwilka więc ugadamy all w temacie

Pzdro
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 10:18     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
no to raczej nie bedzie niespodziewana akcja jesli miesiac wczesniej sie na nia umowic :D
Profil
PW Email Cytuj
olol 
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 10:23     


Imię: Olo
Dołączył: 27 Maj 2007
Skąd: Żerniki
To ma poprostu polegać na wielkim skupisku ludzi na rynku :D :D wiesz o co mi chodzi
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 11:51     

a co będziemy robić ? :D
Cytuj
Tasior 
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 12:00     


Dołączył: 25 Lut 2007
Skąd: Larchenhag
najlatwiej zrobic burde :D
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:08     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Tasior a to znajda sie chetni ;) :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 17:56     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
swego czasu razem z paczką zrobiliśmy pseudo "flashmoba" na Balicach. Wpadliśmy ok. północy na lotnisko i zaczęliśmy się pytać o to czy nie widzieli Johna McKintosh, który właśnie miał lądowanie (oczywiście pierwszy samolot lądował tam za kilka godzin ) .
O dziwo żaden z oczekujących nie zajarzył że żaden samolot nie lądował ostatnio a pierwszy jeszcze nie wystartował i zgodnie wszyscy twierdzili ze takiego a takiego pana nie widzieli :P

Do tej pory często się z tego śmiejemy jak gdzieś idziemy - a nuż John znowu do nas przyleci ;)
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 20:29     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
pomyślałam sobie że można by wykorzystac flash mob do zareklamowanie naszego forum, ale zasięgnęłam języka i jest to sprzeczne z ideologią flash moba :suchy: ale skoro ta część
olol napisał/a:
W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie
zostanie trochę naruszona, bo my się znamy ze spotkań forumowych, to może i ideologię flash moba da sie trochę naruszyć :D
Profil
PW Email Cytuj
chaoss 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 22:50     


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: gliwice
o ile wiem flash moba oglasza sie wszedzie, gdzie sie da czy to forum czy gadu. Pare lat temu bylo ich troche na rynku m.in. obleganie fontanny. Nawet niezla zabawa, ale za trzecim flashem jest juz nudno, a jak jeszcze chca takiego robic co tydzien :/
Profil
PW Email Cytuj
olol 
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 17:28     


Imię: Olo
Dołączył: 27 Maj 2007
Skąd: Żerniki
ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca :) :hurra:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 17:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
olol napisał/a:
ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca
jakis pomysł, co mielibyśmy robić ?
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 03:19     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
anty reklame ich skierowana pozytywnie w nasza strone
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 16:16     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
to będziemy chodzić i krzyczeć w w w forumgliwice, c o m :D
Profil
PW Email Cytuj
olol 
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 21:38     


Imię: Olo
Dołączył: 27 Maj 2007
Skąd: Żerniki
ej oglądał ktoś kiedyś na vivie co się wydurniało tych 2 ziomów w zakopcu i sciągało tłum?? :D można by podobną akcje zrobić :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 22:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
olol napisał/a:
oglądał ktoś kiedyś na vivie co się wydurniało tych 2 ziomów w zakopcu i sciągało tłum??
ja nie oglądałam
Profil
PW Email Cytuj
Zafira 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 11:21     



Imię: piękne ;)
Dołączyła: 12 Lut 2007
Skąd: G-ce/Świętoszowice
raz na rynku byl flashmob - grupa ludzi, ktora sie zgadala na gg o 17.00 wylegla przed fontanne Neptuna i pokazujac na niego palcem zaczela wydawac okrzyki zgrozy. glupie ale zabawnie wygladalo :rotfl:
Profil
PW Email www Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 12:09     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
"ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca "
ale po co?? ja wole pojsc do Forum :D
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 13:57     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Cytat:
ale po co?? ja wole pojsc do Forum :D
jak tam pójde jak sie uspokoi troszke ;p
Profil
PW Email Cytuj
mikel1994 
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 19:56   Flash Mob  


Dołączył: 10 Paź 2008
Witam wszystkich, pierwszy post na forum :)

Z gory mam prosbe, nie zrazajcie sie wiekiem, ani tym ze nie pisze polskich liter, rozni sa ludzie, bledow tez nie mam zamiaru robic, ale kazdemu sie zdarzy.


Otoz w temacie jest nazwa, szukalem tego na forum, lecz nie znalazlem (tak opcja szukaj tez...), opis Flash Moba wziety ze strony h t t p;//w w w andegrand, p l/forum/index.php?a=topic&t=34349. Tam macie tez zdjecia.



Cytat:
FLASH MOB to określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.


Pomysł organizowania błyskawicznego tłumu narodził się w Nowym Jorku – pierwszą akcję tego typu zaplanowała w początku 2003 roku osoba lub organizacja określająca się, jako Mob project. Zabawa polegała na zgromadzeniu się w sklepie Macy's i dopytywaniu się sprzedawców o "dywanik miłości dla komuny". Kolejne akcje polegały na oddawaniu pokłonów ogromnej figurce pluszowego dinozaura ustawionej w jednym ze sklepów z zabawkami na Times Square, klaskaniu wewnątrz ekskluzywnego hotelu albo obserwacji fikcyjnego przedstawienia. Uczestniczyły w niej setki osób. Pomysł na flash mob szybko rozpowszechnił się także w innych miejscach świata, także i w Polsce. W pierwszą rocznicę powstania ruchu flash mob odbył się tak zwany Drugi Globalny Flash Mob, którego scenariusz nawiązywał do nowojorskiego "dywanika miłości dla komuny".
Największą polską grupą flash mobową jest Warszawski Front Abstrakcyjny, który od 2003 roku zrealizował kilkadziesiąt akcji.

Jednym z pierwszych miast Polski, w którym odbył się Flash Mob, był Radom - to właśnie tam tłum 60 osób zachwycał się doskonałością bułek z serem. Także tam, 200 osób, maszerując czwórkami, zaśpiewało pieśń "Przybyli ułani pod okienko".

Największy Flash mob w Polsce został zorganizowany w Poznaniu 12 maja 2007 roku w CH Stary Browar przez grupę POGO. Wiele młodych ludzi spontanicznie zebrało się i przez 3 minuty strzelało do siebie z wyimaginowanych pistoletów.
.


Nie, to nie ma byc temat do dyskusji, kilka razy sie to odbywalo w Polsce, u gory macie napisane kiedy.




Moze by w Gliwicach to zorganizowac? Moze jakas bojka? Nie, to zbyt dziecinne i huliganskie, moze wzorowac sie na pomysle panow z Poznania? Nie fajnie by to wygladalo jak by na naszym pieknym rynku zebralo sie 100 osob i zaczelo robic z siebie "Debili"? No dobra, zaczelo udawac ze strzelaja, lub w forum? Wyrazcie swoje opinie, prosze.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 10:55     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
hmmmmmmm wiem ze szukacz nie działa ale juz czas jakiś temu wydawa mi sie ze był taki temat ....
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008