Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo jazdy z ograniczeniem
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:28   Prawo jazdy z ograniczeniem  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam,

W związku z tym, że w ostatnim okresie mam trochę więcej czasu, to postanowiłem zapisać sie na kurs prawa jazdy. Wszystko ładnie, pięknie, ale... - przyszła lekarka i wpisała, że z powodu tego, że noszę okulary prawo jazdy będę posiadał do 5 lat, następnie ponownie muszę iść do okulisty i zbadać wzrok... Wszystko jest do tej pory dla mnie zrozumiałe...

Tutaj nasuwają się mnie następujące pytania:

1. W jakim czasie przed upływem tych 5 lat mam się zgłosić do jakiegoś organu?
2. Gdzie mam się zgłosić do UM w Gliwicach, do WORD-u, LOK-u, czy gdzie?
3. Skoro prawo jazdy nie jest książeczkowe, tylko takie w formie plakietki, to jak data ważności będzie na nim poprawiana/skreślana czy co?
4. Czy ja za zmianę tej daty w prawie jazdy będę musiał płacić, a może w ogóle będe musiał nowe prawo jazdy wyrobić?

Na chwilę obecną to tylko, będę wszystkim bardzo wdzięczny za odp. na którekolwiek z pytań. Pozdrawiam!
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 13:06     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
1. W jakim czasie przed upływem tych 5 lat mam się zgłosić do jakiegoś organu?

powiedzmy ze wyrobienie prawka trwa miesiac wiec najlepiej miesiac wczesniej zacznij zalatwiac papiety

2. Gdzie mam się zgłosić do UM w Gliwicach, do WORD-u, LOK-u, czy gdzie?

badania robisz w przychodni ktora posiada uprawnienia do wydawania zaswiadczen dla kierowcow
a pozniej uderzasz do UM

3. Skoro prawo jazdy nie jest książeczkowe, tylko takie w formie plakietki, to jak data ważności będzie na nim poprawiana/skreślana czy co?

Musisz wyrobic prawko na nowo

4. Czy ja za zmianę tej daty w prawie jazdy będę musiał płacić, a może w ogóle będe musiał nowe prawo jazdy wyrobić?

Alez oczywiscie ze bedziesz musial zaplacic + musisz miec aktualne fotki wiec ogolnie (...) blada z tymi prawkami tymczasowymi, z tym ze ja tez dostalem najpierw na 5 lat a nastepnie na 10 wiec az tak wielkiej tragedi nie masz

najlepszym rozwiazaniem jest zalatwienie sobie bezterminowego
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 13:24     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Dziękuję za odpowiedź... Cholera jasna... - strasznie to głupie
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 13:45     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
a czy będąc w okularach nie mogę zrobić bezterminowo?

od 4 lat gdy noszę okulary, miałem wymieniane szkła 3 razy z powodu zmiany wzroku na lepsze...

Czy to nie może być jakiś dowód?
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 14:32     

Nie doszukuj sie mądrości w tym państwie i wsrod jego urzedników,ten kraj jest tworzony przez tych ludzi...wiec jak bedzieszz potrzebowal coś za 5 lat to daj mi znać,znam lekarza-orzecznika w tej kwestii...madry czlowiek jest,naprawde...

A jeżeli chodzi i prawo jazdy z ograniczeniami to ja też mialem przypadek wielkiego burdelarstwa w tym UM Gliwice... to nic nowego,naprawde
Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 18:05     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
FlashMan napisał/a:
a czy będąc w okularach nie mogę zrobić bezterminowo?

Oczywiście, że możesz. Sam noszę okulary od dawna a lekarz bez problemu dał zaświadczenie, że nie ma żadnych przeciwwskazań i bezterminowo może być :) Tylko pani w okienku, która wydawała prawko, nagle poczuła się ważna i nie chciała wydać bo przyszedłem bez okularów a na zdjęciu miałem no i nie było żadnej adnotacji, że muszę prowadzić w okularach :rotfl: Myślałem, że ja zabiję śmiechem :rotfl:
A z lekarzami jest tak, że może po prostu trafiłeś na takiego co chciał co nieco "dorobić" ;) Nie jest powiedziane, że okulary automatycznie dyskwalifikują Cię :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:05     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Piotrulku - będę pamiętał, bardzo dziękuję

Kobi, to co napisałeś, spowodowało, że troszkę mi ulżyło... :)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:21     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
ja mam ten sam problem, właśnie jestem po badaniach. mało tego, że za okulistę musiałem zapłacić dodatkowe 40, to tak samo dostałem tylko na 5 lat.
a z tym wymienianiem prawka, to lipa.
ile potem coś takiego kosztuje?
Profil
PW Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:32     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Wieczorny, obawiam sie, że to kosztuje tyle samo co nowe prawo jazdy... :/
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:01     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Tez nosze okulary ale bardzo niechetnie i rzadko. Na kurs jak sie zapisalam to nie zakladalam wcale zeby ni dali bezterminowo, ale jak sie okazalo bylo wiecej osob okularników, i niektorzy przychodzili w okularach a i tak dostali bezterminowo. Lekarza nie trzeba bylo sobie samemu zalatwiać, choc jak ktos mial ochote to mogl to zrobic. Badania byly na pierwszych zajeciach - 50 zł i bez problemu wszystko sie da zalatwic, choc pan doktor troche byl impertynencki, ale najwazniejsze ze mam bezterminowo :D (jak wszyscy z grupy). Bardzo polecam to miejsze. Jak chcesz sie dowiedziec (lub ktos jeszcze zainteresowany) gdzie to jest to na privie. Tu nie napisze bo nie chce reklamy robic ;) :P
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 17:28     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
ja dostałam pierwsze prawko na pięć lat - nie z powodu okularów (z pewnych względów poszliśmy do lekarza, który nieszczególnie przejmował się wzrokiem) ale dlatego, że pan doktor zmierzył mi ciśnienie :(
szczęśliwie przy następnych badaniach o ciśnieniu wogóle nie było mowy i dostałam bezterminowe - za opłatę prawie standartową za badania i kilka fajek (pan doktor był palący a akurat mu brakło i był w potrzebie ;) )
Profil
PW Cytuj
chaoss 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 19:16     


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: gliwice
nie wiem jak przebiega teraz procedura, ale moze sie da isc jeszcze raz do innego lekarza, ktory zbada na nowo? Zas 50 zl wydac, ale moze orzeknie co innego
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 20:30     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Chaosie, dokładnie chodzą po mojej głowie od jakiegoś czasu takie same myśli. Najgorsze jest to, że lekarka w ogóle nie zbadała mojej (małej) wady wzroku. Zobaczyła, że mam okulary i powiedziała, że pan niech nie siada przed tablicą z literkami/cyferkami. Zapytała się mnie o wadę, nie zmierzyła ciśnienia. Wolę zainwestować jeszcze raz 50 złotych, ale chciałbym pójść do jak najbardziej bezstronnego lekarza. Na to mam nadzieję nie jest jeszcze za późno...
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 19:30     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Tak sobie wtrącę...

...przy dziś obowiązujących przepisach, wszystkim starającym się o to, życzę prawka bezterminowego!... oraz uczciwego i poważnego potraktowania przez uprawnionego lekarza! :)

Gdyby to jednak zależało ode mnie, to takowe pojęcie w ogóle by nie istniało... Moim zdaniem, każde uprawnienia, których wydanie ma związek ze stanem zdrowia, powinny być terminowe!... A prawo jazdy do takich należy!

Być może dziś jestem (albo za parę lat będę) psycholem z kurzą ślepotą, ale mam prawo zagrażać życiu innych ludzi!... Bo ćwierć wieku temu miałem dobry wzrok! :]
...a że starałem się na prawko amatorskie (a nie zawodowe), to poza wzrokiem już niewiele tego lekarza interesowało!...
:P

Uważajcie na mnie, gdy pojadę z przeciwka!... ;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:47     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
jesli badania kosztuja 50 zl a lekarz wam powie, ze terminowo. wystarczy wyjac 100 i nic sie nie odzywac. lekarz sam bedzie wiedzial co robic :D
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:26     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
lekarz sam bedzie wiedzial co robic :D

Lekarz się wystraszy, że CBA nasłało na niego kontrolę i zadzwoni na Policję mówiąc, że pacjent proponował mu łapówkę w zamian za błędne badania lekarskie.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 08:06     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Cytat:
że pacjent proponował mu łapówkę
przeczytaj jeszcze raz co napisalem. tylko tym razem ze zrozumieniem:) nawet gdyby bylo tak jak mowisz...wiesz co wtedy powiem policjantom?? ..."nie panie wladzo...p. doktor mnie zle zrozumial. mi chodzilo o to, czy ma wydac ze 100 zl" i wiesz co ci policjanci beda mogli mi zrobic??domysl sie. a moj post jest z zycia wziety wiec tak sie robi:) wiem co mowie :D :D :D poza tym lekzre nie sa glupi i maja zawsze 50 zl na stoliku. w razie gdyby byla jakas glupia sytuacja to zawsze ,moga powiedziec, ze reszta lezy na stole, tylko pacjent jej chyba zapomnial. tam nie ma lapowek rzedu 1000 zl od pacjenta, ze lekarz moglby sie obawiac, ze wpadna panowie policjanci i go zrewiduja.
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 21:17     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
jak robilam prawko 3 lata temu to lekarz byl zalatwiony przez instruktorow.. oplata 50 zl.. pytania czy chorowalam na to i na to.. i przeczytanie 2 literek z tablicy.. prawko bezterminowo... hmm
Profil
PW Email Cytuj
thiago 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 13:37     



Imię: Mateusz
Dołączył: 14 Maj 2007
Skąd: Gliwice
A co jak nosze soczewki? Chodzi mi o to czy mam sie przyznawac lekarzowi czy tez nie? Bo jezeli ktos nie wie, ze mam soczewki to za nic w swiecie tego nie zauwazy... Jak myslicie?
Profil
PW Email www Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 15:29     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Cóż, to raczej zależy od Twojego sumienia, bo pewnie nie ma restrykcji prawnych za zatajenie tego faktu
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008