Poprzedni temat «» Następny temat
Nalewka, miód, mikstura z aloesu
Autor Wiadomość
kk 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 06:19   Nalewka, miód, mikstura z aloesu  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witajcie

Czy znacie jakiś przepis na nalewkę tudzież inną miksturę z aloesem?
Rozrosła się roślinka na parapecie, można by coś z tego przyrządzić ;)
Aloes pomaga na dolegliwości układu żołądkowego, moczowego, na wypadanie włosów...)

Z góry wielkie dzięki za porady.
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 08:51     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
CHOROBY UK?ADU POKARMOWEGO

Liście trzyletniego aloesu odciąć, przetrzymać w lodówce przez 10 dni. Odciąć kolce, zmiksować. Na jedną część aloesu dodać dwie części miodu, następnie zagotować, przecedzić, przechowywać w lodówce, unikać światła. Pić po łyżeczce na czczo przed posiłkami dla pobudzenia apetytu, na wzmocnienie.


kk, mam nadzieje ze to nie agawa, bo aloes jest czesto z nią mylony....i agawa jest uprawiana tylko i wyłącznie w celach ozdobnych,jest jednak jeden wyjatek nazywa sie agawa amerykanska, uwaza sie ją za stary lek ludowy.

Sposób przyrządzania nalewki aloesowej


500,0 g lisci lub całą roslinę zemleć w maszynce do mięsa, dodać
500,0 g miodu pszczelego w stanie płynnym (miód podgrzac do 50-60° w łaźni wodnej) oraz
butelkę czerwonego wina. Mieszankę wlać do naczynia z ciemnego szkła, dobrze zakorkowac i pozostawic na okres 5 dni w chłodnym miejscu. Po tym okresie lek jest gotowy do użytku.
Przyjmuje sie go w nastepujacy sposób:

1. tydzień - 3 x dzien. po 1 łyżeczce 1 godz. przed posiłkiem.
2. tydzien - 3 x dzien. po 1 łyżce stoł.

Kuracja trwa 2-3 tygodni lecz lepsze efekty są przy zażywaniu leku przez okres 1-2 miesiecy.
Mieszankę aloesową o tych samych dawkach stosuje się przy gruzlicy płuc, wrzodach żołądka, zaparciach.
Obecnie stosuje sie powszechnie wodne wyciagi z biostymulowanych lisci kaktusów przy wielu chorobach ocznych, jak: zmętnienie ciałka szklistego, zmiany barwnikowe tkanki łącznej, zapalenie spojówek, zwyrodnienie rogówki i siatkówki, zanik nerwu wzrokowego. (Filatow). Stwierdzono, że wodny wyciąg aloesu działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie.
W lecznictwie ludowym stosuje się go do wewnątrz przy neuralgiach, bólach głowy, gruźlicy płuc, reumatyzmie i zapaleniu nerwu kulszowego, a zewnetrznie, przy źle gojących się ranach, przy oparzeniach, także rentgenowskich, ponadto przy wysypkach alergicznych i ropnych, ukłuciach przez insekty, zapaleniu śluzówek jamy ustnej, nieżycie nosa i zapaleniu zatok obocznych nosa (wkraplanie, przemywanie).
Wrzody lub skaleczenia opatrzyć można bezposrednio liściem aloesu, przeciętym wzdłuż. Na ranę przyłożyć należy surową miazgę. Tinc. Aloe używa się do pędzlowania egzem.
Nie należy stosować większych dawek czystego aloesu niż 0,5-1,0 g dziennie na osobę, gdyż może on spowodować podrażnienie jelit i poronienie u kobiet ciężarnych.
Preparatów aloesu nie wolno stosować przy krwotokach, zapaleniu pęcherza moczowego i kłebków nerkowych, ciąży.
Z dobrym efektem terapeutycznym zalecał ks. Kneipp chorym aloes - i to pod rózną postacią w zalezności od dolegliwości.
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 09:54     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Bardzo Ci dziękuję za szczegółówy przepis i opis :)
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 10:43     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kk, proszę bardzo, mam nadzieje,ze sie przyda
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 21:19     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
to moze nie jest za bardzo w temacie ale moj tata zrobił wspaniała nalewke z orzecha włoskiego na sprawy żoładkowe i jest rewelacyjna. :]
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 21:26     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
to moze nie jest za bardzo w temacie ale moj tata zrobił wspaniała nalewke z orzecha włoskiego na sprawy żoładkowe i jest rewelacyjna. :]


Z jadalnej części orzecha, czy może z liści albo łupek ?
Profil
PW Email www Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 21:27     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
a nalewki i inne specyfiki z aloesu - a właściwie naczynia w których je przechowywała moja babcia (która wogóle uważała że ta roślinka działa na wszystko - i pewnie tak jest bo na mój krajobraz księżycowy na twarzy jak byłam nastolatką tylko ona pomagała) owijała w folię aluminiową, żeby coś tam się z nimi nie działo jak będzie do nich docierało światło.
Nawiasem mówiąc do dzisiaj stosuję aloes w najprostszej postaci na różne rany i ranki u siebie i synka. Rozcinam listek na połowę i miąższem albo sokiem przecieram ranę, która trudno się goi. Czasem jak mi wysypie ryjek to robię z nim dokładnie to samo.
Profil
PW Cytuj
kk 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 21:42     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
...Nawiasem mówiąc do dzisiaj stosuję aloes w najprostszej postaci na różne rany i ranki u siebie i synka. Rozcinam listek na połowę i miąższem albo sokiem przecieram ranę, która trudno się goi. Czasem jak mi wysypie ryjek to robię z nim dokładnie to samo.


Dokładnie
Rewelacyjny jest na oparzenia oraz ukąszenia komarów
Profil
PW Email www Cytuj
Kalka 
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 22:49     


Dołączyła: 30 Lis 2006
Skąd: Gliwice okolice
kk napisał/a:
Z jadalnej części orzecha, czy może z liści albo łupek ?


Moja rodzinka też zna te miksture, podobno działa - robi się ją z młodych jeszcze miękkich orzechów w zielonych "skorupkach" pokrojonych na kawałki
Profil
PW Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 08:36     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
kk napisał/a:
Z jadalnej części orzecha, czy może z liści albo łupek

Robi sie to z jeszcze zielonych orzechów zalewa sie je spirytusem ( moze dlatego to mi tak smakuje) i za jakis czas mozna pic. Oczywiscie dla zdrowotności. ;)
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 08:40     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
[... zalewa sie je spirytusem ( moze dlatego to mi tak smakuje) i za jakis czas mozna pic. Oczywiscie dla zdrowotności. ;)


Jak wszystkie trunki ze spirytusem - dodaja zdrowia zarówno dla ducha jak i dla ciała ;) :P
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 09:11     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Moja tesciowa robi rozne mikstury na spirytusie.....z bursztynu ( niestety nie znam skladnikow oprocz spirytusu), ma jakies tam tez co nosza nazwe " ziola szweckie" ( czy cosik takiego) i oczywiscie co juz tu zostalo napisane-orzech.

Ze wszystkich tych mikstur najlepsze sa szweckie ziola-na wszystkie niedolegliwosci, bole, rany
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 09:18     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Szamanka napisał/a:
Moja tesciowa robi rozne mikstury na spirytusie.....z bursztynu ( niestety nie znam skladnikow oprocz spirytusu), ma jakies tam tez co nosza nazwe " ziola szweckie" ( czy cosik takiego) i oczywiscie co juz tu zostalo napisane-orzech.

Ze wszystkich tych mikstur najlepsze sa szweckie ziola-na wszystkie niedolegliwosci, bole, rany


Zazdroszczę :D
.. alez mi "smaka" narobłas na jakąś dobrą naleweczkę :P
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 09:24     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Ziola szweckie mozna zakupic w aptece, zalewa sie najlepiej koniakiem ( cognac) i odstawia na 2 tygodnie
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:15     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Szamanka napisał/a:
Ziola szweckie mozna zakupic w aptece, zalewa sie najlepiej koniakiem ( cognac) i odstawia na 2 tygodnie


Hmmm - akurat mam otwarty koniaczek :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008