Poprzedni temat «» Następny temat
Internet :-)
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 11:57   Internet :-)  



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
no wlasnie Internet, przeprowadzilem sie i w nowym miejscu zamieszkania mam dosc powazny problem z podlaczeniem sie do sieci, mieszkajac na warynskiego bylem przyzwyczajony do szybkiego netu bez jakis ograniczen itd itp z serwisem dostepnym w 24 h :) (no dobra roznie to czasem wygladalo :P ) a teraz na sikorniku niby jest tyle opcji jedna firma druga osma i dziesiata a moj blok obsluguje tylko jeden koles z ktorym naprawde ciezko jest sie skontaktowac, gdy z nim rozmawialem wspomnial o jakis laczach "ssh ? " nie wiem dokladnie o co chodzi, ale koles chyba troche w kulki leci albo nie odbiera telefonu albo mowi ze oddzwoni i nie oddzwania bylem umowiony ze przyjdzie i powie mi ile bedzie mnie kosztowalo podlaczenie (kabel z 9 pietra na 1 pietro). Ogolnie zaczyna mnie to pomalu draznic.

w chwili obecnej rozgladam sie za neostrada, opcja neostrady 512 wyglada nienajgorzej 28 pln'ow pierwszy rok nastepny 56 pln - czyli cena prawie ze standardowa. Ale nie wiem jak wyglada przy neostradzie sytuacja ze sciaganiem np z torrentow/dc/osiolkow/innych miskow, podobno nasza kochana Telekomunikacja wprawdzila limity sciagania danych - jesli macie jakies doswiadczenia z neo dajcie znac bede bardzo wdzieczny.

druga opcja jest internet za posrednictwem tv kablowej (broker) przy predkosci lacza 512 kbit/s/256kbit/s cena okolo 55 pln'ow , a co wyglada ciekawej 1,5Mbit/s/512kbit/s 80 pln'ow, lecz moje doswiadczenia z takim internetem rowniez nie sa duze, czy dziala to na zasadzie zblizonej do lan'u czy tez raczej do modemu vel neostrady :)

jesli ktos jest zorientowany w tym temacie prosze o wypowiedzenie sie :) bede bardzo wdzieczny
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 12:58     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
w nestradzie masz limit na sciagniete dane mozesz sciagac co chcesz i z kąd chcesz jam mam neostrade juz niedostepna w ofercie opcję 768/192 Kb bez limitow tylko ze oplata w wysokosci 150 zl cos za cos jesli interesuje cie lacze z kablowki moge cie zkontaktowac z kolega co uzywa takiego rozwiazania na sikorniku..... :D
Profil
PW Email www Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 13:03     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Fenix no bylbym wdzieczny, obecnie prowadze intensywne rozmowy z brokerem :) i zastanawiam sie co i jak i za ile ;)
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 15:13   Re: Internet :-)  



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
p4cz3k napisał/a:
druga opcja jest internet za posrednictwem tv kablowej 512 kbit/s/256kbit/s cena okolo 55 pln'ow

Ja mam właśnie to :) Prędkość jest taka jaka ma być, nic nie oszukują.
Wszelkie p2p działa bez zarzutu ...
To jest podłączenie przez modem.
2-3 razy w m-cu zdarza się awaria na 15-30 min ;-)

Z nimi masz jakiś problem w kontaktowaniu się ?
Profil
PW Email Cytuj
Spiritt 
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 16:23   POMOCY  


Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Gliwice
witam,

widzę, że poruszyliście temat mnie interesujący - mianowicie internet ale w okolicy Sikornika (dokładnie ulica Kosów)

obecnie jest tam neostrada ale będzie odłączana niestety i potrzebuję tam wynaleźć jakikolwiek sposób na podłączenie internetu.


POMOCY - macie jakieś kontakty ?? info czy radiówkę tam ktoś może doprowadzić -

będę zobowiązany
Profil
PW Email Cytuj
Spiritt 
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 17:35   INTERNET W OKOLICY SIKORNIKA  


Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Gliwice
witam :)

mam pytanie - znacie może jakąś lokalną sieć bądź kogoś kto jest w stanie dostarczyć internet na ulicę Kosów w Gliwicach ??

kabel bądź radiówka

sprawa BARDZO PILNA - szukam wszędzie ale bezskutecznie


za jakiekolwiek informacje - będę zobowiązany jak ojejciu :D

pozdrawiam :)
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 17:40     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
jesli masz kablowke (brokera) podbij do nich ... w zaleznosci od potrzeb - 4 rdz lacza - ja nie narzekam...choc troszku drogo mam :/
Profil
PW Email Cytuj
Spiritt 
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 17:46     


Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Gliwice
no niestety nie. Broker dochodzi tylko do Kosów 8 (dzwoniłem przed chwilą) i dla jednej osoby jest to nieopłacalne do Kosów 2.

muszę znaleźć inną alternatywę...
Profil
PW Email Cytuj
loki 
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 09:05     


Dołączył: 16 Cze 2005
Skąd: Gogolin
firma CR-IT Solutions na Sikorniku ma sieci w blokowiskach na Cyraneczki i Rybitwy

tel do admina: 504595081 ..... mozna sie dowiedziec co i jak oraz po ile... polecam :)
Profil
PW Email Cytuj
epikur 
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 19:04   Jakiego dostawcę internetu polecicie?  


Dołączył: 17 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Cześć.

Niedawno sie przeprowadziłem do wieżowca przy ul. Zygmunta Starego 43 i chciałbym podłączyć się do internetu. Jakiego dostawce mi byście polecili albo jakie mam możliwości na tym terenie?

Nie musi być jakiś specjalnie szybki. 256kb/s lub 512kb/s jest ok.

Pozdrawiam
Sławek
Profil
PW Email Cytuj
asia_m 
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 18:08     


Dołączyła: 04 Lut 2008
Jeśli chodzi o internet to nie polecam nikomu internetu od TECH-MEDIA w Ostropie!Jest gorzej niż beznadziejny!!!a ludzie tam pracujący są niepowarzni!!! :zly:
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 10:49     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
"Cześć.

Niedawno sie przeprowadziłem do wieżowca przy ul. Zygmunta Starego 43 i chciałbym podłączyć się do internetu. Jakiego dostawce mi byście polecili albo jakie mam możliwości na tym terenie?

Nie musi być jakiś specjalnie szybki. 256kb/s lub 512kb/s jest ok. "
Ja mieszkam przy Nowym Swiecie a wiec niedaleko. Duzego wyboru tu nie mialem wiec zdecydowalem sie na internet z Orange. ?ącze ma 1,3 Mb/s a place ok 50 zl miesiecznie
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 19:45     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
asia_m napisał/a:
Jeśli chodzi o internet to nie polecam nikomu internetu od TECH-MEDIA


ta firma to w ogole ironia...w pracy dostarczaja / dostarczali mi internet i masakra ^_^
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008