Poprzedni temat «» Następny temat
WYMIANA DOWODÓW OSOBISTYCH!!!
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 02:09   WYMIANA DOWODÓW OSOBISTYCH!!!  


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
W związku z pojawiającymi się ostatnio w mediach informacjami o nakładaniu kar na osoby, które we właściwym terminie nie wymienią swoich dowodów osobistych, warto wyjaśnić, że wszystkie „książeczkowe” dowody osobiste ważne są do końca 2007 roku. Nie przewiduje się wymierzania żadnych kar za niedopełnienie obowiązku ich wymiany przed tym terminem – informuje Wydział Spraw Obywatelskich UM w Gliwicach. Proces wymiany dowodów osobistych powinien być rozłożony w czasie. Jeżeli ktoś nie zdąży uporać się z tym zadaniem do końca bieżącego roku, to w styczniu przyszłego roku nadal będzie mógł posługiwać się swoim dotychczasowym dokumentem. Nie należy przejawiać tu żadnej paniki.

Do końca bieżącego roku powinny zostać wymienione dowody osobiste wydane w latach 1981-1991. Do końca przyszłego roku trzeba zaś wymienić dokumenty z lat 1992-1995. Wszystkie osoby, które do tej pory nie wymieniły jeszcze swoich dowodów wydanych w latach wcześniejszych, tj. przed 1981 rokiem, nie powinny jednak odkładać załatwienia tej sprawy na ostatnią chwilę. Lepiej zrobić to odpowiednio wcześnie, bo gwałtowne spiętrzenie wniosków pod koniec wyznaczonego na 2007 rok terminu, spowoduje wydłużenie czasu oczekiwania na złożenie wniosku i odbiór przygotowanego dowodu, a co za tym idzie, konieczność oczekiwania w długich kolejkach do właściwych stanowisk w Urzędzie Miejskim.

Wnioski o wymianę dokumentu należy składać osobiście w Biurze Obsługi Interesantów, na parterze UM, na stanowiskach „DOWODY OSOBISTE”. Odpowiednie formularze oraz informacje o wymaganych załącznikach dostępne są na stanowisku „INFORMACJA” lub na stronie internetowej urzędu w w w um.gliwice, p l w dziale „Wirtualne Biuro Obsługi”.

Szczegółowych informacji udzielają także pracownicy referatu dowodów osobistych w UM pod numerami telefonów: 231-24-80, 239-12-39, 239-13-40, 239-13-44, 239-13-45, 239-12-46, 239-11-28.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 12:48     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
ja dzis odebralem swoj dowodzik:ok:
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 16:23     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
ja po świętach odbieram nowy dowód osobisty -----i znów osiemnaście latek :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 20:14     

Dana napisał/a:
znów osiemnaście latek



ale tylko na 10 latek...tym razem Dana... :D :D :D
Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 23:01     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ja mam dwa dowody :D
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 15:54     

Jeśli chodzi o fakt nakazu wymiany dowodu osobistego,podobnie jak prawa jazdy,moim zdaniem,tylko w takim glupim i ślepym kraju jak Polska może być nakazem i to nakazem platnym przez obywatela,bo co innego gdyby to państwo fundowało i to bezterminowe...a u nas...ech szkoda gadać
Cytuj
Appo 
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 00:11     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
ja mam dwa dowody


PL i NIEM ? Bo 2 Polskich nie wolno mieć... Zabronione Karnie :/
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 15:11     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
mozna m,iec np po zmianie nazwiska :]
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 18:37     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Piotrulek dobrze prawi - a co jeśli ktoś nie będzie miał kasy na obowiązkowy nowy dowód hę?
Profil
PW Email www Cytuj
hunrid 
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 19:40     



Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Gliwice
A co według ciebie jestem smutny ?? :) Dzisiaj mam szczesliwy dzień :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 21:32     

bez przesady, 30 zl to nie majatek :] no ale panstwo musis zarabiac oczywscie na wszystkich :P mogli by sie poratowac i sponsora dac na dowod, np jakis browar :P wtedy by mogbyc bezplatne :P
Cytuj
Tobi 
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 21:36     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Bzyki - majątek nie majątek jest to sprawa indywidualna. Dla mnie nie, dla innego może to być nie do przejścia. Co powiesz o matce samotce wychowującej czwórkę dzieci, która z opieki społecznej dostaje wszystkiego 450 zł / miesiąc? Czy wtedy 30 zł to nie majątek?
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 22:35     

w sumie, masz racje dla takiej osoby to moze byc problem, ale dla wiekszosci raczej nie powinno byc probleme zrobienie nowego powodu, no chyba ze sie nie chce stac w kolejce
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 11:13     

Bzyki napisał/a:
bez przesady, 30 zl to nie majatek



dla ciebie to nie majątek,ale nie jeden rencista przelicza te darmowo wydane pieniądze na mleko ,ser i bułki...trzeba pamiętać,że wymiana ma być co 10 lat :dobani: :dobani:
Cytuj
Marysia 
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 22:48     


Dołączyła: 22 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Gdybym miała coś powiedzieć matce wychowującej samotnie 4 dzieci - to bym sie tylko zapytała po jej tyle dzieci skoro nie ma ich z czego utrzymac- chyba już wcześniej wiedziała / po pierwszych dzieciach/ że nic nie ma , więć powinna ogranoczyć tą ilosc- chyba że tak chce , ale to jej decyzja nikt jej nie dał w prezencie tych dzieciaków- a swoją drogą szkoda dzieci , że maja taką nieodpowiedzialna matke!
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 23:02     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Marysia, po pierwsze zwróć uwagę ze Tobi podał przykład matki samotnie wychowujacej dziec, po drugie ludzkie losy różnie sie układaja, kiedyś byc może nie miał problemu z utrzymaniem dzieci
Cytat:
a swoją drogą szkoda dzieci , że maja taką nieodpowiedzialna matke

cos bym Ci powiedziała ale cenzura tego nie przepuści :kwasny:
a tak poza tym to temat o dowodach a nie o ocenianiu matki samotnie wychowujacej dzieci
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 23:28     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:

cos bym Ci powiedziała ale cenzura tego nie przepuści
a tak poza tym to temat o dowodach a nie o ocenianiu matki samotnie wychowujacej dzieci


kisiu ale czesto jest tak ze patologiczne rodziny pijakow maja duzo potomkow ktore pozniej ciezko wykarmic

statystycznie im bardziej wyksztalcona rodzina tym ma mniej potomstwa
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 00:45     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
przypominam ze to temat o dowodach

Krzysiu tylko ze matka sobie sama tych dzieci nie zrobiła, ale później niestety sama musi je utrzymac i dla niej 30 zł na wymiane dowodu może stanowić problem.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 02:58     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
kisia, to moje wtracenie dotyczylo tylko tego co zacytowalem, nawet nie czytalem co sie dzialo wczesniej w temacie :)
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 06:43     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Ja mój dowód osobisty powinienem wymienić już w ubiegłym roku, ale mi jakoś nie po drodze było... a może sentyment jakiś mi nie pozwalał pożegnać się z ostatnim dokumentem, gdzie widnieję jako "kawaler" ;)

W tym roku jednak zamierzam to zrobić, bo ja jestem grzeczny chłopczyk :]

... tyle, że ciągle mi nie po drodze!... ;) ;) ;)

ps.: dla osób, które faktycznie muszą liczyć się z każdym groszem, taka wymiana dowodu osobistego oznacza nieco większe wydatki, aniżeli tylko te 30 zł... bo trzeba jeszcze do fotografa pójść, być może trzeba dojechać do urzędu i to kilka razy (po wniosek, z wnioskiem, po odbiór dowodu). A gdy sprawa dotyczy kobiety, to zanim pójdzie do fotografa, to to jeszcze fryzjer obowiązkowo,... i jakaś bluzka nowa by się przydała!... W końcu to zdjęcie przez dziesieć lat później może spędzać sen z oczu...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008