Poprzedni temat «» Następny temat
Brak połączenia :/ :/ :/
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 17:50   Brak połączenia :/ :/ :/  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam, może tu znajdę jakąś pomoc. Jakoś nie mogłem jej uzyskać ze swojej wiedzy, ani od znajomego informatyka, ani też od mojego administratora. Otóż moim problemem jest to, że mam częste (czyt. prawie cały czas występujące) problemy z połączeniem sie z GG lub jakimkolwiek innym komunikatorem (ICQ, Spik), programy VoIP'owskie np. Skype. Nie mogę także łączyć się z serwerem FTP. Z pewnościa jest to wina jakiegoś zablokowanego portu, nie mam jednak pojęcia jaki to port. Podobnie jest z klientem pocztowym. Sprawnie działają tylko i wyłącznie strony WWW. Bardzo prosiłbym Was o propozycje/sugestie czym moze byc spowodowany ten problem, na którego rozwiązaniu bardzo mnie zależy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 18:16     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Musiałbyś podać jakieś dane - system, skąd internet masz itp... Czy tak było zawsze czy od jakiegoś czasu (np. instalacji jakiegoś programu). Czy uzywasz aktualnego antywirusa i czy skanowałeś system na obecność trojanów itp...

Generalnie jeśli to jest jakaś sieć to administrator powinien ci powiedzieć w czym problem - może on sam poblokował porty...
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 18:20     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Więc mam Windows XP Pro, sieć to Access-Net. Kurde nie mogę jednak w ogóle połączyć się z tym głupim providerem. Ja nie wiem za co on ma płacone. Przecież jego praca polega nei tylko na dostarczaniu Internetu, ale też na obsłudze klienta. Porty poblokowane..., - juz nie wiem co robić :/
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 18:22     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
aha... próbowałem dla testu połączyć się z czatem (dla przykładu wziąłem Onet, p l) i próbując siepołączyc wysokoczyło coś takiego:

Nie udało się nawiązać połączenia z serwerem. Serwer nie odpowiada. Możliwe przyczyny to błędne działanie sieci, konfiguracja sieci uniemożliwiająca połączenie (np. firewall), lub chwilowe przeciążenie serwera. Jeżeli problem powtarza się, skontaktuj się z administratorem swojej sieci lokalnej i upewnij się że możliwe jest połączenie TCP do serwera czat-s2.onet, p l na porty 5000-5020.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 18:36     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
No to proponuje zmienić sieć jeśli admin olewa sprawe. Albo mają jakąś awarie serwera do której się nie chcą przyznać, albo coś pokopali.....
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 18:38     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
..., ale tylko ja mam ten problem z całej mojej sieci. Chciałbym dodać, że jako jedyny mam chyba zewnętrzne IP - moze gdybym miał wew. nie byłoby tego problemu?
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 20:57     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
A kiedy ci się to stało? po uzyskaniu zewn IP?
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 01:18     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Oj nie - zew. IP mam od ok. 3 lat a coś takiego dzieje sie od ok. 3 tygodni, czyli pewnie to nie jest wina IP (zewnętrznego).
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 01:22     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
A) próbowaliście z adminem podłączyć innego kompa na tej samej sieciówce? lub przy maskowaniu mac'a ?
B) niech sprawdzą czy na tym samym kablu karta o ustalonym mac'u (i innym ip) będzie rozpoznawana przez router
C) niech sprawdzą access-listy na pierwszym switchu i routerach czy nie maja jakiegoś bałaganu
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 09:44     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam,

na samym początku chciałem podziękować Wam obu za pomoc/porady. Uporałem się sam z tym problemem. Chciałbym więc prosić administratorów lub moderatorów o zamknięcie tego tematu. Pozdrawiam! :)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 12:52     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
FlashMan, to przynajmniej powiedz co było nie tak może komuś kiedyś się podobne przydarzy i mu to pomoże :]
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 13:44     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Już piszę...

Otóż postanowiłem jeszcze 'głębiej' sprawdzić gdzie moze tkwic przyczyna blokowania komponentów, o których wcześniej pisałem. Sprawdziłem mój IP na laptopie sąsiada, na którym to takze ma p2p, FTP i komunikatory - tam wszystko działało poprawnie to oznacza, że żadne porty nie były poblokowane. Wina więc tkwiła w moim komputerze, w którym nawet po dwóch formatowaniach i wielu skanowaniach (programami antywirusowymi) nie znaleziono żadnego błędu. Przeszukując mój (na szczęście w miarę uporządkowany PC ;) ) znalazłem aplikację, która gdzieś zagnieździła się w jednym z wielu folderów, ale nie była rozpoznawana przez programy antyszpiegowskie, firewalle i antywirusy. Nie szło go usunąć, zmienić jego nazwy itp. Została mnie tylko jedna rzecz - sformatowanie zarówno partycji systemowej (C) jak i tej użytkowej (muzyka, filmy, programy, pliki tekstowe - dysk D). Wszystko skopiowałem na swój alternatywny dysk (E). Tamte dwa dokładnie sformatowałem, zainstalowałem ponownie system. Teraz wszystko działa pięknie i sprawnie. Jestem dumny z siebie, ponieważ dokonałem tego sam :P
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 09:32     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
FlashMan napisał/a:
znalazłem aplikację, która gdzieś zagnieździła się w jednym z wielu folderów, ale nie była rozpoznawana przez programy antyszpiegowskie, firewalle i antywirusy.

Czy mógłbyś coś więcej o tej aplikacji napisac.......
Może znasz jej nazwę lub jaki plik (nazwa) uruchamiający w procesach (Menedżera zadań)......

Tak na marginesie to gratulacje :ok:
Profil
PW Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 22:46     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Dziękuję :)

O nazwie pliku niestety nic nie powiem, ponieważ nie pamiętam jej. Mam nadzieję, że nie będę jej pamiętał :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 13:12     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
To bardzo szkoda, że nie pamiętasz, przydałoby się innym użytkownikom. Mam czasem podobny problem. Coś mi blokuje połączenia na jakiś czas, a potem je odblokowuje. Dość nie regularnie to się dzieje i nie wiem gdzie to wychwycić. Sądziłem, że to coś nie tak z ustawieniami routera, ale nie.
Profil
PW Email www Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 13:15     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Majorze, a nie może byłoby to cos z kartą sieciową związane?
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 13:16     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Napewno nie :)
Profil
PW Email www Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 09:11     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Majorze, więc polecam (jeśli masz dwie partycje) i na systemowej masz zainstalowany tylko i wyłącznie system operacyjny (nie jakieś tam ważne pliki) to przed formatowaniem usuń najlepiej całą tą partycję, a później utwórz nową - będzie ona wtedy całkowicie pozbawiona wirusów, trojanów spyware'ów itp... Oczywiście to polecam zrobić jeśli żadne programy nei skutkują i jeśli wg. Was połaczenia nie idzie zrealizować rzeczywiście z powodu programów, które 'coś' blokują.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 19:55     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Zawsze tak robie :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008