Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi operatorzy
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 15:53   Nowi operatorzy  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Z wejściem Polski do Unii Europejskiej otwiera się również rynek telekomunikacyjny i prawa państw członkowskich muszą dostosowywać się do prawa panujęcego w UE. Wiąże się z tym to, że inni operatorzy (zagraniczny) mają łatwy dostęp do naszego, polskiego rynku. Jakie są Wasze reakcje na to, myślicie, że nastapi wojna pomiędzy operatorami, a może polscy operatorzy będą chcięli aby polski rynek był tylko dla nich?

Macie może obawy związane z tym, że nasze rodzime GSM są wykupywane przez zagraniczne koncerny?

Idea została wykupiona przez Orange, większościowy pakiet akcji ERY zostanie prawdopodobnie wykupiony przez T-Mobile, a Polkomtel (Plus GSM) przez Vodafone - tu nie jestem pewien...
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 16:03     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Chmm... :) Idea nie została wykupiona :) To byłą tylko zmiana marki :) Jak wiadomo Centertel (operator Ideii a teraz Orange) należy od zawsze do TP w której znowu większościowy udział ma France Telecom który jest właścicielem marki Orange...
Tak wiec wszystko pozostało w rodzinie. Nie miało to nic wspólnego z wykupieniem a nawet kosztowało niebagatelne kwoty za wykupienie praw do urzywania znaków firmowych. Podobnie to wyglądało gdy TP zmieniło swój niebieski znaczek na ten stylizowany na France telecom. I oczywiście za to wszystko zapłąciliśmy My - urzytkownicy :P

Nie mogę się doczkać gdy na jesieni na rynku pojawi się kolejny oprerator GSM :) Ojjj.. Będzie sie działo :]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 17:08     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Zapłaciliśmy my i polski koncern. Bo to one musiały zapłacić za używanie swojego logo. Co potem odbija się na kieszeniach użytkowników. Kwoty o jakie tam chodziło są ogromne i zresztą gdzieś było przedstawienie takich wydatków. To, że idea zamieniła się na orange wcale za darmo się nie stało i kosztowało ogromne pieniądze plus nakład na całą reklame i zmiane wizerunku wszystkich punktów sieci. Z jednej strony można się cieszyć z tego, że zagraniczne firmy interesują się naszym rynkiem IT, ale z drugiej jest to poważny problem, bo cała kasa czerpana z tej struktury będzie wypływała do opcych kapitałów.
Profil
PW Email www Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 18:43     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Major napisał/a:
cała kasa czerpana z tej struktury będzie wypływała do opcych kapitałów.


Dokładnie - to mnie napiewa największym pesymizmem, wszystko co zostanie stworzone w Polsce, cała myśl technologiczna oraz późniejszy wytworzony przez to wszystko kapitał odchodzi na zachód (w przyszłości pewnie i na wschód).
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 11:34     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Eh... gadacie :) I tak od począku paluszki w tym maczają zagraniczne koncerny :) Marki są Polskie :P ale w każdej z firm sporą część udziałów posiadają zagraniczne koncerny :) I już od dawna z tego czeripą zyski :) Sądzę że wprowadzenie czwartego operatara może skłonić kolejną firmę do zmiany marki (tak się stało w czechach) bo to potencjalnie podnosi atrakcyjność... Poprostu taki chwyt marketingowy... wszyscy narzekją ale to się musi sprawdzać skoro wiele firm stosuje takie manewry.. a to oznacza nie co innego niż to że mówimy jedno a robimy drugie :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 13:33     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
ja jednak jestem za tym aby pozostała "ERA" :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 13:37     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
FlashMan napisał/a:
ja jednak jestem za tym aby pozostała "ERA"

popieram.
Nie chce zadnego T-Mobile :)
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 14:12     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
W sumie ja też nie mam nic przeciwko polskim markom :) ale sądzę że to się poprostu opłaca.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 13:08     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
ziutek997 napisał/a:
ale sądzę że to się poprostu opłaca

Tylko komu? Bo napewno nie nam użytkownikom.
Po zmianie marki Idea na Orange, ceny połączeń nieznacznie ale podwyższyły się i to samo było z sms`ami. Różnica w cenie była około 2gr, ale przy takiej ilości użytkowników i możliwych połączeń wykonywanych przez nich napewno są to kwoty wielo milionowe.
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 18:11     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
No tak tylko jeśli przestną być konkrutencyjni to zmiana marki nic nie da :P Więc napewno to że będziemy płacili więcej niż teraz to raczej nam nie grozi :) Ja liczę nawet że gdy na rynku pojawi się czwarty operator ceny znacznie spadną :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008