Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia Internetowa (VoIP)
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 10:01   Telefonia Internetowa (VoIP)  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam, chciałbym sie Was zapytać o opinie na temat tej technologii. Co o niej sądzicie? Wszędzie była reklamowana jako usługa tania i dobra, skorzystałem wiec z oferty i mam owy internetowy telefon już pond 3 miesiące i rzeczywiście koszty połączeń są nieporównywalnie niższe niż w TP S.A. :) Z babcią z Niemiec mogę długo rozmawiać :)

Z tego co czytałem to w Polsce średnia cena połączeć waha się od 8 do 11 groszy za minutę połączenia w Europie.
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 13:20     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Jestem baaardzo za Voice over Ip bo to bardzo potrzebna technologia i o dziwo nie obciąza w takim stopniu łączy jak to się o niej mówi :] Tania, Bez burz i skuteczna :] VoIP ... mówię TAK :]
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 13:49     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Ja też mówię stanowcze i zdecydowane TAK!!!

I w moim przypadku nie są to czcze słowa :) z usługami Tepsy pożegnałem się już jakiś szas temu. Nie płące abonamentu a rozmowy są tańsze... jakby nie patrzeć jest to oszczędność znacząca i sprzęt zwraca się w przeciągu kilku piesięcy a potem to już tylko czysty zysk :)

I tak na marginesie chciałem zaznaczyć że Skype nie kożysta z technologii voip (sip).
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:05     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
..., a z usług jakich operatorów korzystacie?

i jaki rodzaj sprzątu służy Wam do rozmów. Ja przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolony z mojego Net Phone'a ;)

Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:24     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Sprawiłem jakiś czas temu rodzince wypaśnego siemensa (w przeciwieństwie do komórek to zajefajne telefony ;) ). Szkoda, że nie mają kompa w domu bo teraz w prezencie dałbym im takie cudo:

Super sprawa, bo niby masz normalny telefon i w zależnosci od widzimisię, dzwonisz przez normalną linię lub przez VoIPa :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:27     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Ja używam rutera :) Linksysa :) Dzięki temu w jednym mam ruter internetowy i dwie linie telefoniczne. A korzystać mogę ze zwyklego aparatu telefonicznego. Bardzo przyjazne rozwiązanie a cena bardzo atrakcyjna. Wypowiedzieliście umowę TP czy działaćie na dwa fronty ?? Bo ja całkowice zrezygnowałem z usług TP i nie nażekam.
Ostatnio zmieniony przez ziutek997 Pią Cze 23, 2006 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:30     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Moi rodzice chcą zrezygnować z TP bo jak zauważyli jakie rachnki przychodzą od operatora VoIP'owskiego to zdjecydowali się właśnie na niego.
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:32     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
A jaki to operator ?? Ja narazie kożystam z Actio. Niestety jest to system prepaidowy ale za to nie ma abonamentu :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:40     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Ziutku, korzystam z usług Open VoIP'u, działają bardzo sprawnie :)

Godna polecenia jest podobno również CDP (Crowley Data Poland)

Abonament jaki place to 25 zł i w to są już wliczone rozmowy na tel. stacjonarne w całym kraju. Czyli niebo ponad 4 godzinki darmowego gadania.
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 14:57     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Hmm.. :) faktycznie wygląda to dość ciekawie :) Chociaż ja cenię sobie brak abonamentu :) Płacę tylko jak dzwonię :) Każdy w domu ma komórkę więc liczba rozmów z telefonu stacjonarnego bardzo się zmienia. :) Urzywamy przedewszystkim do kontaktu z rodziną rozrzuconą po całej Polsce :) Tak naprawdę trudno wybrać oparatora bo namnożyło się ich jak grzybów po deszczu... a ceny są bardzo zbliżone gdyż wszyscy oni kożystają z tych samych providerów :)
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 15:14     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Mam halonet. Płacę jak dzwonię plus chyba 30 pln za rok za numer. Z tepsy już zrezygnowałam. :hurra:
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 21:59     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Burku, a ile czekałaś w sumie od czasu gdy w TP powiedziałaś, że rezygnujesz do czasu gdy odłączono Tobie całkowicie telefon i zakończono wszelaką współpracę z Tobą?
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 22:22     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Hmm niestety nie wiem. Założyliśmy halonet i nastepnego dnia wypowiedzieliśmy umowę. Potem dzwonił jeszcze miły pan z pytaniem, czy aby na pewno nie chcę telefonu z tepsy (nie chciałam), ale nawet nie sprawdzałam czy tamten pocztowy jeszcze działa. Dodatkowo u nas to jest troszkę inaczej bo telefony są na firmę. Jeden wypowiedzieliśmy. Drugi musiał zostać bo klienci dzwonią. :klutnia:
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 14:18     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Okres wypowiedzenia w tepsie wynosi 30 dni :) nie da się tego zrobić tak natychmiast :P
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 14:43     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
ziutek997, a router ktorego uzywasz do voipa jest ADSL`owy ?
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 22:27     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Major podaje Ci typ tego sprzętu więc będziesz mógł się wgłębić w jego specyfikację :) W internecie łątwo znaleźć opis :)
Linksys RT31P2 VoIP
Profil
PW Email Cytuj
kra52 
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 08:32     



Imię: maria
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Witam,ja zrezygnowałam z usług TP.SA.Napisałam wypowiedzenie,i już.Założyłam sobie VOIP.To dobre rozwiązanie.Ponieważ użytkujemy dwie komórki to stacjonarny jest dodatkową możliwością dla zewnętrza.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008