Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kisia
Pią Sie 27, 2010 09:52
PKM
Autor Wiadomość
glewitz 
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 22:21   PKM  


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
co sądzicie o PKM-ach z KZK GOP ??? Bo o ile PKM gliwicki można wytrzymać, to jush na przykład bytomski jest okropny. Niestety jeżdżę codziennie 57 (do szkoły) i żal dusze ściska jak koledzy z Hindenburga do centrum podjeżdżają nowiuśkimi, cichutkimi, (trochę małymi, ale nie można miec wszystkiego), umytymi gliwickimi autobusikami ;( ?za się w oku kręci. I skomentujcie ostatni nieudany przetarg na przejęcie akcji PKM-u od gliwickiego magistratu przez dwa koncerny logistyczno-transportowe[/quote]
Profil
PW Email www Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 23:49     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
hmm.. ja ostatnio opchnąłem samochód i też podróżuję autobusami.. rzadko już można spotkać te stare ikarusy ;) więc nie ejst Ä?le.. zwykle jeżdzę 259 i tam są już raczej konkretne wozidła ;)
w sumie to nie narzekam poza tym jednym razem jak mi się wieśniak spóÄ?nił 25 minut.. :roll:
Profil
PW www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 00:29     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Proponuje sie przyjrzec... na jakich zasadach teraz jest w PKM Gliwice... nie jest wesolo... my zwykli ludzie jezdzacy busami nie widzimy problemow jakie ma kierowca. Cieszymy sie ze jakies nowe autobusy sa na stanie, ale nie wiem czy zauwazayliscie... ze mamy coraz mniej kierowcow na "stanie". Przez 3 lata pracowalam na naszym PKM... place sa marne a praca nadwyraz stresujaca. Co gorsza... wsrod naszych kierowcow zaczela sie moga na samobojstwa... za mojej kadencji na ten czyn posunelo sie 3 ludzi niedawno dwojka kolejnych... jak dla mnie to za duzo. Powod zawsze ten sam... nie maja za co wyzywic rodziny...
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 12:20     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Ja dośc często jeżdze autobusami do nagorszych nalezy zazwyczaj 194 który zawsze jest lodowaty. Do szkoły jade 32 i zawsze są to okropne autobusy, a do pracy 840 i tez rzadko sie zdarza aby jeschał jakiś "ładny", ale trzeba powiedzieć że nowych autobusów jest coraz wiecej i miejmy nadzieję że bedzie ich coraz wiecej :)
Profil
PW Email www Cytuj
Dim
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 19:27     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
Ja tam nie narzekam.. poprostu przyzwyczailam sie nawet do tych rozlatujacych sie busów ;)
Profil
PW Email www Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 19:37     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Mi tez one nieprzeszkadzaja wazne by było miejsce ( nietłoczno ) oraz by dowoziły na miejsce a nie ze w połowie staje i niemoze jechac dalej ;)
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 21:24     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Ja jeżdże samymi nowymi :D niskopodłogowymi.. jakimi są np. 676 .. 187 .. 156 :P .. ale i są jeszcze nowsze.. 617 posiada chyba 1 taki autobus .. i 850 :D:D
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 21:41     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
a ja autobusami nie jeżdże
Aither, ja znam ta troszkę starszą gwardię kierowców( ta sprzed 5-7 lat) czasami z jakimś rozmawiam i ponoć obecny dyrektor z powodu byle pierdoły zwalnia kierowce z pracy, po czy proponuje mu przyjecie go spowrotem ale za najniższą stawke :cry:
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 22:16     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ale ogólnie autobusy to są świetne w porównaniu z tramwajami.. o tym chyba zapomnieli.. po katowicach od dawna jeÄ?dzi już sporo fajnych, szarych, nowoczesnych tramwajek, a u nas taka bida.. ostatatnio sporo jeżdze tramwajami bo dosyc czesto się pojawiają na przystanku w porównaniu z 2 autobusami które jadą w moją stronę, z których jeden chyba wogóle nie jeÄ?dzi bo ostatnio ani razu na niego nie trafiłem mimo że w rozkładzie widnieje, no a drugi lubi się spóÄ?niać i jeÄ?dzi chyba co 40 minut jak nie wiecej..
więc mimo że z tramwaju musze się potem trochę przespacerowac to wolę się przejść niż stać na przystanku pół godziny i czekac na autobus..
no i z tego prostego powodu nie mogłem nie zauwazyć że są koszmarnie stare i się rozlatują... ostatnio na tabliczce znamionowej jednego z nich znalazłem datę 1988.. hmm.. w wieku mojej siostry.. a już taka mała nie jest :lol:
kupują tyle nowych autobusów a nie stać ich na ani jeden tramwaj? ;)
Profil
PW www Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 22:37     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Tramwaje mozliwe ze sa mniej opłacalne i lepiej im kupic autobusy ;)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 00:03     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ale czy gliwickie tramwaje należą do PKM ???
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 07:10     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Gmeras napisał/a:
Tramwaje mozliwe ze sa mniej opłacalne i lepiej im kupic autobusy ;)

no tak .. wszędzie tylko $ się liczy. Kupić coś, żeby jak najwięcej na tym zyskać .. i nic więcej.
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 11:25     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia ja tam siedzialam prawie 3 lata... mam znakomity kontakt z ludzmi co pracowali na PKM wlasnie w czasie ostatnich 4 lat... to co sie tam dzieje to masakra... ludzie dostaja gole pensje po 800-900 zlotych a jak przekroczy 1000 to uwazaja ze "dostapil ich zaszczyt"... to zalosne... nie dziwie sie, ze procent samobojcow w tej grupie spolecznej zaczyna wzrastac. A bardzo czesto sa jedynymi zywicielami rodziny i to nie malej.
Nowe autobusy owszem... ale w takim tempie niedlugo nie bedzie mial kto nimi jezdzic za kierownica.
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 13:36     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Aither napisał/a:
bardzo czesto sa jedynymi zywicielami rodziny i to nie malej.

No W?a$Nie .. i To Nie Ma?eJ .. :P TaM GdZie Nie Ma KaSy ZaWsZe JeSt Pe?No DZieCi .. CzY LuDZie NaPRawDę Nie WieDZą Na iLe MoGą SoBie PoZWoLić ??
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:38     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
LuKaSh
Chyba nie wiesz o czym mowisz... ja wlasnie daje do zrozumienia ze kiedys sytuacja na PKM byla na prawde bardzo dobra, zarabiali duzo kasy,, teraz sie to zminilo... to co maja pozabijac swoje dzieci? Nie przesadzaj "synu"... dzis masz wszystko jutro nie masz nic. Jestes mlody i chyba tego jeszcze nie rozumiesz, ale zobaczymy jakie bedzie Twoje starcie sie z przykra rzeczywistoscia :) oby jak najmniej bolesne :)
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:44     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
No CHyBa Ze TaK =-PP
aLe CZeSTo JeST TaK, Ze Sa BieDNe BeZDZieTNe RoDZiNy .. i Nie MaJa WoGoLe PieNieDzY Na uTRzYMaNie DZieCKa ..a MiMo WsZySTKo Sie Na Nie DeCyDuJa .. i To CZeSTo Nie Na 1.. aLe Na KiLKa.. KToRyM Nie MoGa ZaPeWNiC PRzYsZLoSCi .. WieC JaKie Te DZieCi MaJa PoTeM PRzYsZLoSc =-PP
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:51     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
LuKaSh hmmm to chyba ma sie nijak do tematu autobusow i PKM :) ale wiesz proponuje Ci skreowac taki topic w "z zycia zwiete" :) jestem bardzo ciekawa co tez naszi wspolmieszkancy maja do powiedzenia :) Mozesz skrobnac topic a ja ide z psem na spacer :) poczytam za jakies 20 minut ;)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:52     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia tramwaje nie naleza do PKM tylko do PKT to dziewicza spolka powstala jakies 2 lata temu, miesci sie "za plotem" PKM i to doslownie za plotem :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:55     

Czy kobiety są też kierowcami w PKM??????????????????????????????
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
piotrmp na chwile obecna pracuje na pewno jedna kobieta :) niska dlugie blond wlosy z okularkami na nosie... bardzo drobniutka, ale widzialam jaka ma reke do autobusow :) manewruje nie gorzej niz stary kierowca z 20 letnim stazem :) Przyznaje ze ta kobieta ma reke do autobusu, jezdzila bardzo czesto linia 258 :) teraz nie wiem na ktorej przesiaduje.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008