Poprzedni temat «» Następny temat
Anoreksja
Autor Wiadomość
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 19:24     

to ja do zakladu zamknietego ;-) tam chyba nie ma zyletek pod reka :]
Cytuj
madziar 
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 14:35     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Myślę że zarówno anoreksja jak i obżarstwo jest chorobą, wszystko odbywa się w naszych głowach, nie umiemy spojrzeć na siebie obiektywnie i często walczymy z kilogramami. Panowie to wy przecież często ogladacie sie za takimi 50 kg w kształcie kobiety w mini i na szpilkach, więc kreujecie wizerunek "idealnej kobiety". A my kobiety chcemy być dla was idealne. Stąd pewnie to szaleństwo, ktore u niektórych kończy się anoreksją lub bulimią. Straszne są te zdjęcia i strasznie nieszczęśliwe musiały być te dziewczyny skoro uznały że są za grube i doprowadziły swoje organizmy do takiego stanu. Dobrze, że mój mężczyzna mnie akceptuje :)
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 16:20     

madziar napisał/a:
Panowie to wy przecież często ogladacie sie za takimi 50 kg w kształcie kobiety w mini i na szpilkach, więc kreujecie wizerunek "idealnej kobiety". A my kobiety chcemy być dla was idealne.

nie zwalaj winy na nas facetow :] to ze kobieta chce sie katowac terapiami odchudzajacymi nie moja wina, patrzec nie wolno ? :)
Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 08:05     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Nie, no sorry Bzyki ale madziar ma po części rację. Oczy mamy i widzimy za kim mężczyźni wodzą wzrokiem. I naprawdę rzadko jest to kobieta z dodatkowymi kilogramam. Chyba że na klatce piersiowej :]
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 10:53     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kaszanna, :ok: :D
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 15:03     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
z anoreksja jest jednak nie do konca tak, ze kobieta w nia wpada by sie innym przypodobac, by zdobyc faceta.....

ona sobie sie nie podoba, siebie nie potrafi zaakceptowac i popada w chorobe, ktorej sobie nie uswiadamia..........

bulimia to znowu odwrotnosc ale nie dlatego zeby przytyc, to poprostu rodzaj uzaleznienia tyle ze od jedzenia.........
czesto z samotnosci, glebokiej i niekoniecznie podpartej faktycznym stanem rzeczy..
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 17:34     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Asia_:), musze się zgodzić z Twoją wypowiedzią.
A my mężczyźni nie patrzymy na wychudzone kobiety, tylko zgrabne i szczupłe z krągłościami w odpowiednich miejscach, a to już stanowcza różnica :)
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 19:32     

kaszanna napisał/a:
Nie, no sorry Bzyki ale madziar ma po części rację. Oczy mamy i widzimy za kim mężczyźni wodzą wzrokiem. I naprawdę rzadko jest to kobieta z dodatkowymi kilogramam. Chyba że na klatce piersiowej :]

no tak, zgadzam sie :hyhy: ale zeby zwalac wine na facetow ze kobiety popadaja w anoreksje to juz przesada ;)
ja sie nie czuje winny, chyba jeszcze zadnej kobiety nie wpedzilem w anoreksje... :P

Major napisał/a:
krągłościami

:) mozna sie dac pokroic za te kraglosci :)
Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 08:08     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Bzyki a skąd masz taką pewność? ;)
Nie chodzi o to że kobieta popada w anoreksję z powodu jednego, konkretnego faceta (choć również tak bywa). Idzie dziewczyna, ładna, zgrabna, z krągłościami w odpowiednim miejscu - ogląda się za nią większość facetów. OK, jak coś jest ładnego to i ja się obejrzę. Ale dlaczego spory procent facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie? Co ona wtedy czuje, któryś pomyślał?
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 14:08     

kaszanna napisał/a:
Ale dlaczego spory procent facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie?

a tego to nie wiem :P ja tak nie robie i mam czyste sumienie :P
Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 15:41     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
kaszanna napisał/a:
facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie? Co ona wtedy czuje, któryś pomyślał?

Dlatego nigdy tego nie robie. Uważam, że jest to zupełnie nie na miejscu. Tak samo nie mam nic przeciwko temu jak moja dziewczyna spojży na jakiegoś faceta (mimo, że tego nie robi zbyt często), ale jak miałaby coś komentować, to tak jakby wytykała moje wady względem niego.
Profil
PW Email www Cytuj
manexxl 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 00:18     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
A czy facet może dostać anoreksji? Są jakieś przypadki?
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 00:43     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
manexxl napisał/a:
może dostać anoreksji? Są jakieś przypadki?


Mysle,ze moze, ale ja niestety nie znam takich przypadkow
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 00:47     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Każdy młody chłopak o tym marzy: wąskie biodra, płaski brzuch, pofałdowany rzeźbą mięśni, szeroka klatka piersiowa, kształtny, okrągły tyłek... Wielu jest takich, którzy dla osiągnięcia idealnej sylwetki zrobiliby wszystko. W krajach zachodnich, spory procent pacjentów klinik chirurgii plastycznej to młodzi geje. A i u nas, rynek takich świadczeń rozwija się bardzo prężnie. Kolorowe pisma i magazyny dla mężczyzn promujące tzw. "lifestyle" (czyli nowoczesny styl życia), plakaty wyrobów tytoniowych, alkoholu, mody, promują wizerunek mężczyzny doskonałego, pięknego, młodego, wystylizowanego do najdrobniejszego szczegółu. W dużych polskich miastach widzimy coraz więcej świetnie ubranych facetów, ostrzyżonych według ostatniej mody, pachnących drogimi perfumami...

Niestety, coraz więcej młodych mężczyzn dla osiągnięcia idealnej figury gotowych jest ryzykować nawet zdrowie. Forsowny trening na siłowni, sterydy służące szybkiemu przyrostowi masy mięśniowej, szkodliwe dla skóry solaria... Coraz częściej, pragnienie posiadania idealnej sylwetki przybiera też formy chorobliwe.

Wszyscy wiedzą, czym jest bulimia (żarłoczność psychiczna) i anoreksja (jadłowstręt psychiczny). Do niedawna dominowało przekonanie, że obie choroby dotykają głównie młode dziewczyny i kobiety. Od kilku lat, w rozwiniętych i bogatych społeczeństwach zachodnich w gabinetach lekarzy lądują coraz częściej młodzi mężczyźni - geje. Według badań niemieckich, co dwunasty pacjent, cierpiący na zaburzenia psychiczne związane z odżywianiem jest płci męskiej. W całej populacji Niemiec jest to około 100 tysięcy osób. Również w Polsce, bulimia i anoreksja stają się poważnym problemem. Nie wiemy, czy prowadzone były u nas badania na temat ilości mężczyzn, dotkniętych bulimią i anoreksją. Z danych zachodnich wynika, że mężczyźni chorują w większości na bulimię. Jeszcze kilkanaście lat temu nazywano ją "wilczym głodem". Dotknięci bulimią pacjenci przeżywają ataki niepohamowanego apetytu. Są w stanie pochłonąć całą zawartość lodówki, nie odczuwając zwykłego dla zdrowych ludzi uczucia sytości. Następnie, prześladowani wyrzutami sumienia - zwracają całą zawartość żołądka wkładając sobie palec do gardła. Inni zażywają silne środki przeczyszczające. Ponieważ pozornie bulimicy odżywiają się normalnie - rodzina ani partnerzy długo nie są w stanie zauważyć niepokojących symptomów. Bulimia niszczy system trawienny i zakłóca normalną przemianę materii. Nieustanne wymioty i wsadzanie palca do gardła, uszkadza krtań.

Znacznie łatwiej jest zdiagnozować anoreksję (jadłowstręt). Chory traci ustawicznie na wadze. Wydaje mu się, że jest za tłusty nawet wtedy, kiedy wygląda już jak skóra i kości. Współczesna medycyna upatruje przyczynę jadłowstrętu w traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa - na przykład seksualnego wykorzystania.
Każdy młody chłopak o tym marzy: wąskie biodra, płaski brzuch, pofałdowany rzeźbą mięśni, szeroka klatka piersiowa, kształtny, okrągły tyłek... Wielu jest takich, którzy dla osiągnięcia idealnej sylwetki zrobiliby wszystko. W krajach zachodnich, spory procent pacjentów klinik chirurgii plastycznej to młodzi geje. A i u nas, rynek takich świadczeń rozwija się bardzo prężnie. Kolorowe pisma i magazyny dla mężczyzn promujące tzw. "lifestyle" (czyli nowoczesny styl życia), plakaty wyrobów tytoniowych, alkoholu, mody, promują wizerunek mężczyzny doskonałego, pięknego, młodego, wystylizowanego do najdrobniejszego szczegółu. W dużych polskich miastach widzimy coraz więcej świetnie ubranych facetów, ostrzyżonych według ostatniej mody, pachnących drogimi perfumami...

Niestety, coraz więcej młodych mężczyzn dla osiągnięcia idealnej figury gotowych jest ryzykować nawet zdrowie. Forsowny trening na siłowni, sterydy służące szybkiemu przyrostowi masy mięśniowej, szkodliwe dla skóry solaria... Coraz częściej, pragnienie posiadania idealnej sylwetki przybiera też formy chorobliwe.

Wszyscy wiedzą, czym jest bulimia (żarłoczność psychiczna) i anoreksja (jadłowstręt psychiczny). Do niedawna dominowało przekonanie, że obie choroby dotykają głównie młode dziewczyny i kobiety. Od kilku lat, w rozwiniętych i bogatych społeczeństwach zachodnich w gabinetach lekarzy lądują coraz częściej młodzi mężczyźni - geje. Według badań niemieckich, co dwunasty pacjent, cierpiący na zaburzenia psychiczne związane z odżywianiem jest płci męskiej. W całej populacji Niemiec jest to około 100 tysięcy osób. Również w Polsce, bulimia i anoreksja stają się poważnym problemem. Nie wiemy, czy prowadzone były u nas badania na temat ilości mężczyzn, dotkniętych bulimią i anoreksją. Z danych zachodnich wynika, że mężczyźni chorują w większości na bulimię. Jeszcze kilkanaście lat temu nazywano ją "wilczym głodem". Dotknięci bulimią pacjenci przeżywają ataki niepohamowanego apetytu. Są w stanie pochłonąć całą zawartość lodówki, nie odczuwając zwykłego dla zdrowych ludzi uczucia sytości. Następnie, prześladowani wyrzutami sumienia - zwracają całą zawartość żołądka wkładając sobie palec do gardła. Inni zażywają silne środki przeczyszczające. Ponieważ pozornie bulimicy odżywiają się normalnie - rodzina ani partnerzy długo nie są w stanie zauważyć niepokojących symptomów. Bulimia niszczy system trawienny i zakłóca normalną przemianę materii. Nieustanne wymioty i wsadzanie palca do gardła, uszkadza krtań.

Znacznie łatwiej jest zdiagnozować anoreksję (jadłowstręt). Chory traci ustawicznie na wadze. Wydaje mu się, że jest za tłusty nawet wtedy, kiedy wygląda już jak skóra i kości. Współczesna medycyna upatruje przyczynę jadłowstrętu w traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa - na przykład seksualnego wykorzystania.
Na bulimię chorują szczególnie mężczyźni, których zawód wymaga zachowania idealnej sylwetki, np. tancerze baletowi, sportowcy i modele. Ale nie tylko. Wielu młodych gejów jest przekonanych, że szczupła sylwetka i piękne ciało zapewnią im powodzenie u partnerów i sukces zawodowy. Dla osiągnięcia wymarzonego ideału są gotowi cierpieć i rujnować zdrowie. Ponadto - wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z swego stanu. Są przekonani, że "wszystko mają pod kontrolą" a ich choroba "to nic groźnego".

Rzecz ciekawa: Na bulimię i anoreksję chorują heteroseksualne kobiety i homoseksualni mężczyźni. Natomiast niewiele zachorowań notuje się wśród heteroseksualnych mężczyzn i homoseksualnych kobiet. Najwidoczniej łatwiej wybaczają sobie oni wady w urodzie - z korzyścią (być może!) dla duszy i charakteru.
Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na ten temat odsyłamy na stronę
>> h t t p;//w w w vti, p l/bulimia&anoreksja/
Profil
PW Email Cytuj
kasia 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 11:24     


Dołączyła: 31 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Najgorsze moim zdaniem jest to, ze osoby otyłe nie znaja granicy w odchudzaniu. Jeszcze gorzej, kiedy dziewczyna naprawde ma spoko figure a wmawia sobie ze jest gruba.Ja od zawsze byla pulchna:)))Wlaciwie jak poszlam do szkoly to wszystko sie zaczeło.Teraz jestem na diecie, ale nie głodze sie i nie zamierzam odchudzic sie na śmierc.Wole miec więcej tu i uwdzie niż cierpiec na anoreksje czy bulimie. A jesli chodzi o to co mówią inni - trzeba iść za głosem serca, robić to, co wychodzi nam najlepiej i nie patrzec na to co mówia inni. Podstawa to akceptowac siebie, potrafic wymieniać swoje kompleksy, ale zauwazac tez walory...
Profil
PW Cytuj
manexxl 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 12:49     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Właśnie jeżeli chodzi o mężczyzn to raczej w anoreksję nie popadają. Facet jak to napisałą Dorothea chcę też być piękny i się podobać ale jest to trochę inaczej. Siłownia, koksik, solarium 5 razy w tygodniu. Mieszkając w Gliwicach uczęszczałem na siłownię i widziałem chłopaków 16-18 letnich którzy szprycowali się bo chcieli mieć imponującą sylwetkę i to w jak najkrótszym czasie. Fakt że na zdrowiu się to odbija i rujnuje nieodwracalnie organizm. Bezpłodność, zanik jąder, wzrost agresji, wysiada wątroba, żołądek, nerki ale nikt sobie z tego nie zdaje sprawy. Oni chcą być fajni. Kilka razy i mi "dealerzy" proponawali cudowne środki. Ale dziękowałem im za każdym razem.
Jeżeli ktoś ma od zawsze problemy z nadmiernymi kilogramami to takie ma uwarunkowania genetyczne. Tak został stworzony przez naturę i taki jest. A wszystkie wspomagacze w odchudzaniu czy też przyroście mięśni to jest sztuczne poprawniane natury które zawsze odbije się na zdrowiu. Najważniejsze jest dużo ruchu i dobre samopoczucie!

(mi tam anoreksja nie grozi :) )
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 12:51     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
manexxl napisał/a:
mi tam anoreksja nie grozi )


No, mnie raczej tez nie :D
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 12:57     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
manexxl napisał/a:
Właśnie jeżeli chodzi o mężczyzn to raczej w anoreksję nie popadają
popadają - ale nie ze względu na to że chcą pięknie wyglądać tylko w większości przypadków (podobnie jak zresztą u kobiet) z powodu głęboko zakorzenionych kompleksów. Kontrola nad wagą ma być zastąpić kontrolę (a własciwie jej brak) nad własnymi słabościami, swoim życiem. Najbardziej chyba znanym przypadkiem anorektyków wśród mężczyzn jest jeden ze skoczków narciarskich - z jednej strony musiał za wszelką cenę utrzymać wagę prawidłową do uprawiania tego sportu, z drugiej nie potrafił zapanować nad emocjami związanymi z występami, popularnością, presją - no i kontrola wagi pozornie zastąpiła kontrolowanie innych sfer życia. Owszem, mężczyzn zapadających na tą dolegliwość jest znacznie mniej, albo mniej się o nich mówi - ale też są, niestety.
Profil
PW Cytuj
manexxl 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 14:57     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Właśnie byłem się zważyć. Odnotowałem spadek wagi !!!!!! Niewielki ale aby nie popaść w anoreksję zapodam ze 2 schaboszczaki :)
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 00:02     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
straszne co chopcy i faceci robią ze swoim cialem na siłowniach. Widziałam jak łykają jakies świństwa, potem kilka machnięc sztanga i są niby zbudowni. Ale to pozory, pewnie po latach takiego "ćwiczenia" będą wrakami. Widziałam jednego gościa po 40, któremu skóra po bokach wisiala, bo pewnie wcześniej pakowal w siebie, a potem wszystko spadlo, a skóra się naciągnęła, strasznie to wygladało. Poza tym nie wiem czemu faceto się wydaje, że jak ogolą głowu, zesmarzą na solce na lepera i wypakują jak schwarzeneger to będą dziewczyny mdlały. Nic z tego. Mi się to kojarzy z takimi dobrze wykarmionymi świnkami ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008