Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Czw Cze 22, 2006 22:33
Dzień Babci i Dziadka
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 20:19   Dzień Babci i Dziadka  



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć, przytuli, jeśli mamy kłopoty, i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet gdy coś porządnie przeskrobiemy. To ona wciska w małą rączkę, to co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy.
Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Zawsze cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.

Pamiętacie o ICH święcie :?: :)
21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia dzień Dziadka.
Bez względu na to gdzie są, myśle że szczególnie w tych dniach powinniśmy o nich ciepło pomyśleć, złożyć im życzenia i wyrazić szacunek, jakim powinni się cieszyć lub pomodlić się za nich, zapalić znicz.

Ja mam jeszcze jedną babcie i dwóch dziadków i właśnie sobie przypomniałam, że nie wysłałam im kartek. Dobrze ze sa telefony :)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 20:25     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
A ja nie miałem nikogo oprócz jednego dziadka, który i tak mieszkał daleko i widziałem go kilka razy w życiu. Zresztą też szybko zmarł :zalamany:
Ale odwiedzam ich groby gdy tylko mam okazję, chociaż ostatnio to nie bardzo przez tą przeprowadzkę do Gliwic :/ Wyobrażam sobie wtedy jakimi byli ludźmi i jak by to było gdyby żyli nadal...
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 20:25     

A ja nie mam już żadnej babci i żadnego dziadka,a tak nie dawno jeszcze byli... :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 20:32     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
A ja mam dziadka ze strony mamy i babcie ze strony taty
Jutroo idziemy do dziadkow mojego dziecka, bo pozniej moze nas zamrozic i juz nigdzie nie dojdziemy :D
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 20:45     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Jakos ten czas jest dla mnie średnio radosny :| ze strony Taty został mi tylko dziadziuś babcia odeszła niedawno, a ze strony mamy dziadka nie miałam okazji poznać - umarł zanim sie urodziłam, a babcia żyje, ale ponoć ja widziałam jak miałam ze 3 latka, od 15 lat sie nie odzywała, co rok wysyłamy jej kartke na swięta, w tym roku odpisała. Napisała list na 2 małe strony - nic konkretnego tam nie było tylko, że jest chora i nie ma pieniędzy. Miałam wrażenie że pisze to po to aby prosić nas o kasę... list był oczywiście po niemiecku bo już rodzimego języka nie zna...przez tę cała sytuację czuje sie rozdrażniona... nie było tam słowa przeraszam kocham was lub coś podobnego....

WIEC TYLKO DLA MOJEGO DZIADZIUSIA WSZYSTKIEGO DOBREGO
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 13:13     

a mi zostaly 2 babcie :) niestety dziadkow nawet nie mialem okazji poznac, zmarli zanim sie urodzilem, na ich groby mam dosc daleko
a do babc bede musial obowiazkowo zadzwonic :):):)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 13:36     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
jutro dzien babci i impreza w domu a ja bede w pracy :/ ech co za przyjemnosc....
Profil
PW Email Cytuj
Aniczka 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 13:46     



Dołączyła: 12 Sty 2006
Skąd: Gliwice
ja mam juz tylko jedna babcie, ktora na dodatek mieszka bardzo daleko-500 km od gliwic... Karteczke wyslalam. O mojej ukochanej Babci zawsze pamietam. Jej meza, czyli mojego dziadka, nie poznalam, bo zmarl w 7 lat przed moim urodzeniem... Szkoda, bo mama mowi, ze jestem do niego z charakteru podobna...
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 13:53     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja nie mam ani jednej ale moja Mamcia jest juz babcia :) to sie liczy :D
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 17:40     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dziadkow znam tylko ze zdjec :zalamany:


jeden ( z opowiesci babci) nie powrocil po wojnie do domu, sluch po nim zaginal i w sumie do dzis nie wiadomo co sie tak naprawde stalo.Babcia z pieciorgiem malych dzieci, musiala sobie w tych ciezkich czasach dac rade......nie wyszla ponownie za maz.
Dzis ta madra kobieta ( dodam, ze jak na swoj wiek, jest w sile wieku) sluzy mi dobra rada.Zna sie na ziolach, na lekach,na zwyklych starych metodach o ktorych wlasciwie sie juz nie mowi....uwielbiam ja sluchac...a Ona, gdy jest chwalona, ze znow pomogla.

ze strony ojca, babcie pamietam przelotnie...zmarla gdy mialam 6 lat.Z opowiesci mamy wiem, ze bylam jej ukochana wnuczka, poniewaz twierdzila, ze bardzo jestem podobna do niej.

Babcia-kokarzy mi sie wlasnie z taka mila, starsza osoba.Jakos. gdy patrze na te wszystkie modne kobiety, ktore z wysilkiem na ustach mowia " jestem babcia"...robi mi sie brrrr.
Babci, to taka, ktora zna wiele bajek i basni, potrafi opowiadac niestworzone rzeczy,ma taryfe ulgowa co do wagi i to, ze wieczorem nalozy chustke na glowe....Babcia ma wiele zmarszczek na twarzy, gdzie mozna dojrzec ile w zyciu przeszla.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 18:40     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Hahahha :rotfl: :rotfl: :rotfl: coś mi sie pokićkało i do babci dzisiaj zadzwoniłem z życzeniami :D Ale babcia się ucieszyła i tak :)
Profil
PW Email www Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 19:13     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
a ja jutro złożę życzenia i zapalę znicze - pojadę tylko na jeden cmentarz, na drugi (Osobowice) jest trochę za daleko, ale i tak złożę życzenia babciom i dziadkom i zapalę im wszystkim świeczuszki. Mimo, że jestem dalej na nich wszystkich zła, że odeszli tak jakoś wszyscy na raz. I może im się wydawało, że skoro jestem już dorosła to ich już nie potrzebuję, ale.... to im się tak tylko wydawało. A potem z moim synusiem popełnimy laurki dla jego dziadków i im je zawieziemy.
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 23:38     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Też tak robiłem dla dziadka. Zawsze laurka leżała na grobie :)
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 07:55     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
A ja dzisiaj odwiedze babcie a jutro dziadka ,ktorych mam dzieki mojej zonce :rotfl:
fajnie jest miec dziadkow :)
Profil
PW Email Cytuj
Lukasz 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 09:51     



Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: znienacka
Ja za 15 min jadę do babci. A jutro do dziadka... na grób.
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 09:53     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
ja nie mam babci ani dziadka zadnego
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 19:39     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
ja juz tez nie mam zadnego dziadka, a tylko jedna Babcie, ktora nie specjalnie interesuje sie wnuczetami - wyslalam jej kartke i starczy- do reszty na groby sie nie wybieralam bo to daleko...
Profil
PW Cytuj
Appo 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 23:17     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
ja mam i w moim obowiązku było jechać do niej dzisiaj
Profil
PW Email Cytuj
jasiu101 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 23:22     


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Gliwice
a ja zadzwoniłem do babć :]
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 23:31     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ja już nie mam babć. Jedyne co mogłem zrobić to odwiedziłem groby zapaliłem znicze :-)
A jutro dzień dziadka ... mam tylko jednego dziadka. Odwiedze go może jutro, bo dzisiaj i tak dostał odemnie życzenia i prezent ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008