Poprzedni temat «» Następny temat
z życia wzięte...(ludzie na emeryturze)
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 16:46   z życia wzięte...(ludzie na emeryturze)  



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Ten link mógłbym dać do śmiesznych, ale chyba wcale to nie jest przyjemne.

h t t p;//w w w iw4n3q, c o m/haq/cap.wmv

Zagranicą ludzie w tym wieku wypoczywają na Ibizie, Majorce i innych ciepłych rejonach świata, a u nas ? Zajmują sie jak na tym filmiku... dorabianiem do emerytury.
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 00:21     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Wiele ludzi po kilku dobrych lat pracy,ciezkiej pracy musi teraz dorabiac sobie do tego co dostaje od panstwa,by przezyc i godnie zyc


nie pyta sie ich czy maja na leki i inne rzeczy potrzebne na codzienny dzien



500 zl emerytury? przeciez to jest smieszne :mur:
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 08:14     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
No ja serdecznie przepraszam, ale akurat pan z filmiku to nie wyglądał mi na kogoś z oszałamiającymi kwalifikacjami i ambitnie podchodzącego do pracy. Ciekawe jak długo pracował i co robił z zarobionymi pieniędzmi - bo mnie się jakoś wydaje że inwestował je w przemysł spirytusowy.

Co nie zmienia faktu, że znam bardzo wiele osób, które przez całe życie ciężko pracowały i zamiast teraz cieszyć się drugą młodością martwią się jak związać koniec z końcem :|
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 18:45     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Może i inwestował w ten przemysł, ale nic nam do tego kto jak wydaje swoje pieniądze. Widać jednak, że chce sobie dorabiać i jakoś pracuje. Znam wielu takich co mało pieniędzy mają ledwo koniec z końcem wiążą, ale w pracach wybrzydzają jakby niewiadomo kim byli.
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 01:00     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
na temat swiadczen emerytalnych moglabym wam teraz calkiem spory elaborat napisac... w koncu to teraz moja praca :D po to jest II obowiazkowy filar utworzony abysmy mogli tez jezdzic na Ibizy i inne egzotyczne wysepki... jesli ktos cche wiecej info to na pw :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 20:22     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Może walnij textem tutaj. Po to go stworzyłem. Właśnie miałem na myśli świat jaki mają dzisiejsi dziadkowie i co czeka tych przyszłych czyli nas.
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 12:07     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
No to moze na poczatku powiem jak ty wygladalo do 99 roku kiedy to wprowadzono nowy stytem. Do tego roku byl tak zwany system repartycyjny - jest to system dzialajacy w poslce do roku 99 i polegal na tym iz wplywajace skladki byly wyplacane obecnym emerytom i rencistom, to znaczy ze mlode pokolenie pracowalo na emerytury dla starszego pokolenia... zwazajac na to ze w polsce jest ujemny przyrost naturalny w przyszlosci nie byloby mozliwe wyplacenie wszystkim emerytur bo nie byloby wystarczajacej ilosci wplywajacych skladek. Co za tym idzie... terazniejszy emeryt nie ma tak wysokiej emerytury jaka sobie uzbieral przez lata pracy. Skladka wplywajaca do ZUS byla rozdysponowywana od razu, czesc szla na nasze konto emerytalne a reszta na wydatki ZUS. Od 99 to sie zmienilo... dzieki ustawie emerytalnej nasze pokolenie nie bedzie musialo w przyszlosci rezygnowac z jedzenia czy lekarstw na rzecz innych moze wazniejszych wydatkow.
Obecnie jest nastepujacy podzial...
z wynagrodzenia brutto do ZUS wplywa 19,52% jednak w ZUS zostaje ona podzielona jeszcze na mniejsze czesci... 62,6% zostaje w ZUS a 37,4% wedruje na osobiste konto w funduszu.
Jaka jest roznica? Banalna... ZUS nie inwestuje naszych skladek [tych 62,6%] podlegaja one tylko rewaloryzacji... natomiast OFE inwestuje te pieniadze w czesci na gieldzie a w czesci pakuje w bony skarbowe. Zachecam wszystkich do sprawdzenia sobie wlasnych funduszy emerytalnych... dlaczego... czesc skladek nie wplywa do OFE i ich brakuje czesc wplywa w nieodpowiedniej wysokosci... to sa nasze pieniadze o ktore musimy sami zadbac... bo jesli sie o nie nie upomnimy to niestety ale na tym stracimy. Co do OFE na rynku jest ich kilka i ciezko wybrac ten najlepszy... nie bede mowic, ktory jest obecnie i dlaczego... :P
Zaleta konta w OFE jest nie tylko mozliwosc inwestycji tych srodkow, ale najwazniejsze dziedziczenie ich... W ZUS nie ma mozliwosci odziedziczenia tych skladek po Ojcu czy Matce... nasze dzieci beda mialy te mozliwosc... to jak osobiste konto w banku... wyznaczamy uposazonego, ktory w razie naszej smierci dziedziczy wszystkie pieniadze w OFE. Przyrownujac to do konta w banku... robimy wiekie HALO gdy nie wplynie nam cos na konto w banku lub za malo wplynie... musimy tego pilnowac... to samo jest jak sie okazuje ze bank ma niskie oprocentowanie lokat... jednak OFE konto tez musi byc pilnowane wlasnie ze wzgledu na to ze nie wplywaja skladki czy tez spadajace oprocentowanie... jednak w OFE to oprocentowanie nazywa sie "stopa zwrotu" :) Im wieksza stopa zwrotu tym wiecej zarobimy to logiczne :)

Moja praca polega na tym wlasnie aby wytlumaczyc klientowi w jaki sposob zarzadzac wlasnym kontem w OFE, jak wybierac OFE i na co zwracac uwage, za klienta rowniez sciagam zalegle skladki z ZUS i wspolnie z klientem prowadzimy sprawy prowadzace do odzyskania zaleglych skladek oraz maksymalizacji zysku to przede wszystkim. :)
Dlatego w razie klopotow chetnie pomoge... uprzedzam, ze klient nic mi nie placi usluga jest zupelnie darmowa :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 12:11     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
P.S za to placi mi moja firma a nie klient... to tak z gwoli wyjasnienia :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008