dupiate forum

Gsm - Operatorzy

frohike - Czw Kwi 28, 2005 21:18
Temat postu: Operatorzy
Hej, interesuje mnie w jakich sieciach macie swoje komoreczki, duzo dzwonicie, macie zawsze telefon przy sobie, mieliscie jakies niemile sytuacje z jakims operatorem?
Wypowiedzcie sie

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 21:41

era gsm
zawsze przy sobie
nigdy nie bylo niespodzianek, ani niemielych, ani milych
chociaz raz...bylam za granica i roaming nie dzialal mi a feee
i mamusia sie denerwowala czy mi sie nic nie stalo do tego stopnia, ze potem sasiadki mi opowiadaly, ze mama chciala zawalu dostac czy jeszcze zyje...:) (wyjazd 3 tygodniowy) :P

kisia - Czw Kwi 28, 2005 22:03

era gsm jeden na abonament drugi tak tak
zawsze oba przy sobie (co moga potwierdzić forumowicze na spotkaniach :D )
czasami bywały niemiłe niespodzianki w postaci niespodziewanie wysokiego rachunku, sa też i miłe chwile w postaci dodatkowych punktów za staż :D. Nielubie rozmawiać z BOK bo mają tam niewiel kompetentnych osób :kwasny:

Frycek - Czw Kwi 28, 2005 22:37

Od 6 lat mam w Plusie - abonament
w chwili obecnej mam 90 minut rarmowych lub 360 sms
nie narzekam na siec, obsluga mila.
Czasem mnie wkurzaja jesli chodzi o wymiane aparatow dlatego podpisuje co 2 lata nowa umowe. :P

Moja poloweczka ma Simplusa i tez sobie chwalimy w tej chwili sms kosztuje 1grosz!! do 7 swojakow(oczywiscie w ramach sieci plusa)

Mariusz - Czw Kwi 28, 2005 22:41

Idea (MIX).
Teraz widzę, że to największy bubel. Skusiłem się na telefon w promocji i teraz mam :-/ Wpadek żadnych ogólnie nie było, ale denerwuje mnie to, że za połaczenie do swoich mam za 80gr, a do innych sieci tel. po 2,10zł :( A w innych sieciach naliczanie sekundowe, po 24gr do każdej sieci ... Na szczęście w grudniu kończy się 2letnia umowa i podziękuję.

Frycek - Czw Kwi 28, 2005 23:35

dodam jeszcze ze ...sekundowe naliczanie a rachunek zamykam w kwocie 80-100zl a naprawde gadam non stop :) i jeszcze mi zostaje :)
Fenix - Pią Kwi 29, 2005 00:08

Simplus - pół roku
Idea - 4,5 roku
Era - 1,5 roku
TaKtaK - 2 miesiace

Atualnie mam tylko Erę nie mam zadnych problmów z obsługą mam 30 darmowych minut i sa miesiace co mi one przechodza na nastepny miesiąc , tak telefon prawie zawsze mam przy sobie.

Demmo - Pią Kwi 29, 2005 00:16

ja mam pop`a i ostatnio miałem przemiłą niespodziankę ;)
wracam sobie z uczelni i dostaję smsa.. patrzę co to.. a tutaj zgłasza się Idea Profit (zapisałem się prawie na samym początku, a telefon mam ze 3 lata...), o której wogóle zapomniałem, że istnieje.. no i czytam tego smsa.. no i dowiedziałem się że mam wystarczającą ilosć punktów profit żeby doładować sobie konto kwotą 50zł.. wystarczy wysłać smsa o treści POP50 pod numer 7130 za 1,22zł.. z tego numeru przyszedł sms, więc daję odpowiedz, wpisuję POP50 i wysyłam..
czekam czekam.. NIC.. :zdegustowany: kurde.. robią ludziom nadzieję a to badziewie im nie działa.. sprawdziłem stan konta - zjadło mi jak za zwykłego smsa, a nie 1,22.. czyli system nie zatrybił... więc daję utworzenie nowej wiadomosci, znowu wpisuję POP50 i wysyłam.. znowu czekam, sprawdzam konto.. to samo.. :zdegustowany:
wkurzony poszedłem sobie do domu.. wieczorem patrzę na telefon - nie słyszałem jak przyszła wiadomosć.. patrzę.. a tam informacja że konto doładowane, punkty profit odjęte.. myślę sobie, że zajefajnie, bo za darmo dostałem 50 zeta.. :D
potem rano jeszcze patrzę.. taka sama wiadomosć.. konto doładowane, punkty odjęte.. myślę sobie - system ma czkawkę i wysłał mi jeszcze raz to samo :/
ale sprawdzam konto, a tam serio doładowanie było :D :hyhy:

i w ten oto sposób nie robiąc totalnie nic dostałem 100 zeta na wygadanie sobie :] teraz mi cały czas chodzi po głowie wysłanie do nich czterdziestu smsów o treści POP50.. moze tyle razy doładują? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Fenix - Pią Kwi 29, 2005 00:41

A nie pomyslales o tym ze mogles tam miec podwójna ilość punktów na 2 doładowania bo według mnie nikt nie da ci darmo 50 zł ..............
Demmo - Pią Kwi 29, 2005 01:08

lol.. pomyślałem o tym :P mówiąc że dostałem za darmo miałem na myśli to, że zapisałem się do tego na samym początku i totatlnie o tym zapomniałem.. nic nie musiałem robić, samo sie nazbierało, no i mam za darmo.. bo czy sie zapiszę czy nie dla mnie to nie ma róznicy.. żadnych dodatkowych kosztów z tego powodu, ani nic takiego..
więc jakby nie było dostałem coś za darmo :]

z drugiej strony nawet nie wiem jak się sprawdza ile ma się punktów :wstyd: a 1800 punktów (900 za jedno doładowanie) to trochę sporo.. aż tyle chyba nie gadam przez telefon żeby mogło sie nazbierać.. sam nie wiem jak to tam sobie liczą.. ;)

of - Pią Kwi 29, 2005 08:31

mam POPa od.... hmmm... niepamietam... od bardzo dawna...
wiele razy juz myslalem o zmianie na abonament... ale to sie POPROSTU NIE OPLACA :]

w popie doladowuje 150zl (dostaje 170 na rozmowy) mniej wiecej raz na 3 miesiace wiec srednio place 50zl/miesiac.
Naliczanie sekundowe, 80gr do kazdej sieci.... nie oszczedzam sie w rozmowach... jednak fakt faktem kiedys wychodzilo mi 50 zl na 2 miesiace... niestety ostatnio rozgadalem sie :rotfl:

frohike - Pią Kwi 29, 2005 15:43

Demmo wejdz na stronke idei i zaloguj sie tam, bedziesz widzial ile masz pkt profit i inne (...)
ja osobiscie mam telefon w idei, ogolnie nie mialem z nimi problemu chociaz biuro obslugi klienta kiepskie jest

Demmo - Pią Kwi 29, 2005 17:58

ee.. gdzie sie zalogować? nie mam tam konta.. :D chyba.. sam nie wiem :rotfl:
frohike - Pią Kwi 29, 2005 18:01

Demmo
teraz juz nie pamietam
w w w idea, p l
dajesz zaloguj
potrzebny jest twoj numer telefonu i tyle
nic to nie kosztuje a zajmuje 5 minut

FlashMan - Pon Maj 02, 2005 10:13

Ja mam ERa GSM (Tak Tak) od 2001 roku mam telefony w tej sieci, raz tylko miałem w IDEI i nie chcę juz mieć z tą siecia kontaktu, nei chcę tutaj nikogo obrażać, ale bardzo często (2002 rok) nei szło się dodzwonić. Prawdopodobnie na rynek Polski wejdzie Hutchison lub Netia Mobile (wolałbym tego pierwszego) połączenia będą tańsze, więc Erę polubię jeszcze bardziej ;)
PAKuS - Wto Maj 03, 2005 14:22

a Ja narpierw miałem w IDEA przez chyba 2 lata a potem sobie musiałem zmienić jpez jedną ocobe na HEYAH i ją mam do dziś i jóż będzie chyba rok jak ją mam
Aither - Wto Maj 10, 2005 06:59

od poczatku IDEA chwale sobie operatora, rachunki wysokie bo duzo dzownie, swietne konkursy i promocje wystarczy dobrac do siebie odpowiednia taryfe i normalnie haj lajf.
Obecnie mam pakiet jedna idea 200... fajna rzecz :)
a telefon mam od 5 lat, mam zawsze przy sobie, chyba ze chce byc sama to wylaczam wszystkie.

frohike - Wto Maj 10, 2005 09:39

no tak Aither jedna komorka w sprawach sluzbowych, inna dla kochankow a jeszcze inna dla rodziny :P
PAKuS - Wto Maj 10, 2005 11:32

frohike napisał/a:
Aither jedna komorka w sprawach sluzbowych, inna dla kochankow a jeszcze inna dla rodziny

dobrze żeś powiedział i tak powinno być

Aither - Pią Maj 13, 2005 09:37

No a co... to przeciez normalne, ze nie kazdemu daje jeden numer telefonu :) poza tym tak sie zawsze robi :) jakbys frohike nie wiedzial :D Ty masz telefon dla kochankow wiec ciesz sie :P
Zagiel - Sro Cze 29, 2005 18:35

jestem w Erze juz od 4 lat, czyli od chwili kiedy dostalem swoj pierwszy telefon i nigdy nie mialem powodu by narzekac, poza tym w Erze czuje sie jak ekskluzywny klient, bo... zycie jest piekne ;)

szkoda tylko, ze to Plus ma lepsze reklamy :)

AgnieszkaL - Sro Cze 29, 2005 18:47

Cytat:
Idea (MIX).
Teraz widzę, że to największy bubel. Skusiłem się na telefon w promocji i teraz mam :-/ Wpadek żadnych ogólnie nie było, ale denerwuje mnie to, że za połaczenie do swoich mam za 80gr, a do innych sieci tel. po 2,10zł A w innych sieciach naliczanie sekundowe, po 24gr do każdej sieci ... Na szczęście w grudniu kończy się 2letnia umowa i podziękuję.

tez mam idee mix ale jak pojawiła się taka możliwość to przeszłam na jedną idee i mam 0,80 zł do wszystkich poza tym z jednym numerem przez pół roku rozmawiałam "za darmo" tzn musiałam za to płacic co miesiąc 8 zł ale rozmawiac mogłam bez ograniczeń czyli im więcej tym bardziej mi się to opłacało. Plusy z tego takie ze mogłam naprawdę rozmawiać do woli o każdej porze dnia i nocy minusy, moja baterja w komórce juz ledwo zipie tzn ledwo jak na to co potrafi, trzyma mi tydzien a kiedys dawała radę 3 :) umowa kończy mi się w grudniu nie wiem jeszcze na co się zdecyduje ale to raczej nie będzie zaden abonament moze POP :niepewny:

Fenix - Sro Cze 29, 2005 20:58

Idea naszej Ery to żyć na Plusie i mówić Heyah Samym Swoim

Ja znow jestem w Erze 160 minut miesiecznie 70 zl abonament

Demmo - Sro Cze 29, 2005 23:01

ja się przesiadłem na mix w plusie :] dałem się przekupić fajnym telefonem i lepszą ofertą niż idei.. ;)
Czarnulka - Sob Lip 02, 2005 17:47

PoPeK-nie zamienie nigdy w życiu :P
Demmo - Sob Lip 02, 2005 18:31

miałem popka i zamieniłem jeszcze w tym życiu :rotfl:
Czarnulka - Nie Lip 03, 2005 20:04

Demmo napisał/a:
miałem popka i zamieniłem jeszcze w tym życiu :rotfl:

Ha ha ha :] Mi odpowiada.Piszę więcej esów niż dzwonię-a esy do najbliższych mam za 1gr więc jest ok :)

Frycek - Pon Lip 04, 2005 06:36

Agagatka napisał/a:
Plusy z tego takie ze mogłam naprawdę rozmawiać do woli o każdej porze dnia i nocy

dlatego od zawsze jestem w plusie :hyhy:
Uwazam, zemaja bardzo dobre podejscie do klienta..logiczne jest ze kazda siec bedzie walczyc o swojego klienta jakimis promocjami...ale plus ma same plusy :rotfl:

bocianu - Pon Lip 04, 2005 08:40

je tez plus, od 7 lat. abonament.
nie narzekam.
ostatnio za punkty w programie 5plus
dostalem discmana panasonica.
i nawet odtwarza mp3.

Aither - Pon Lip 04, 2005 09:24

bocianu od 5 lat abonament Idea :) do tego przynajmniej dwa popki :) jestem zadowolnoa :D punktow nie wiem ile mam ale duzo :D
cinque - Wto Lip 05, 2005 16:13

A ja Plus
za reklame powinni nam tu jakies profity podrzucic :)
Najpierw Simplus
Potem abonament
teraz sluzbowy Plus

bardzo zadowolona :)

Gmeras - Pią Lip 08, 2005 12:36

idee ale sie zastanawiałem tez nad plusem obie sieci mi sie podobaja ;)
Asienka - Pią Lip 08, 2005 18:37

ja mam IDEE od dawna najpierw pop potem Jedna Idea Mix
p4cz3k - Pią Lip 08, 2005 18:43

simplus - teraz normalna taryfa :]

ale w przyszlosci zmienie chyba bo mi pare akcji nie pasuje

Aither - Pią Lip 08, 2005 18:50

a ja wszystkie trzy Idea :D dwa popki i jeden abonamencik :]
Frycek - Sob Lip 09, 2005 06:57

Dla ulatwienia przy wyborze

Era Gsm (abonament)
Tak Tak (Era na karte)
Heya (Era pod inna nazwa)

Plus Gsm (abonament)
Simplus (Plus na karte )
Mixplus (j/w)

Idea Gsm (abonament)
Idea Pop (Idea na karte)
Sami Swoi (Idea pod inna nazwa)

ziutek997 - Sob Lip 09, 2005 08:59

Cytat:
Sami Swoi (Idea pod inna nazwa)


wszystko fajnie tylo że Sami Swoi są tworem Polkomtela czyli to jest Plus GSM.
:)

Frycek - Sob Lip 09, 2005 09:04

ziutek997 napisał/a:
wszystko fajnie tylo że Sami Swoi są tworem Polkomtela czyli to jest Plus GSM.

masz racje,walnelem sie, no ale w koncu pisalem to o 7 rano ;)

Dev - Sob Lip 09, 2005 09:30

grosz do grosza a bedzie kokosza!

Moj tata jest w Plusie a ja nie mam koma :D

Gmeras - Sob Lip 09, 2005 09:43

te grosz za sms to wyciaganie kasy
zeby to aktywowac trzeba wydac 6zl i te smsy działaja w siedzi idea :)a później 1 zł co miesiac :)

ziutek997 - Sob Lip 09, 2005 09:45

ja tam i tak nie lubię pisać esesmanów, jak mam klikac na tej klawiaturze to mnie już słabi.... a zawsze można przecież zatelefonować.... :niepewny:
Gmeras - Sob Lip 09, 2005 09:52

tak lepiej sie opłaca gdzie jest sekundowe naliczanie ;p
Frycek - Sob Lip 09, 2005 10:20

ziutek997 napisał/a:
ja tam i tak nie lubię pisać esesmanów, jak mam klikac na tej klawiaturze to mnie już słabi.... a zawsze można przecież zatelefonować....

i znowu sie zgadzamy :)

Gmeras napisał/a:
tak lepiej sie opłaca gdzie jest sekundowe naliczanie

oczywiscie...dlatego mam plusa :)

ziutek997 - Sob Lip 09, 2005 10:56

teraz chyba juz we wszystkich sieciach jest sekundowe naliczanie.
Ja korzystam z prepajda idei i tez juz od roku jest naliczanie sekundowe.

Frycek - Sob Lip 09, 2005 11:04

wiekszosc ma ale nie wszystkie oferuja w abonamencie sekundowki
ziutek997 - Sob Lip 09, 2005 11:09

bo teraz doszło do takiego absurdu że prepaidy jsą korzystniejsze niż wiele abonamentów :zdziwko:
sam pamiętam jakie ceny były w prepaidach i to nawet całkiem niedawno.... :kwasny: Operatorzy odbijali soebie brak abonamentu na cenach połączeń i za 50 zł możnabyło wykonać naprawde niewiele połączeń.

Aither - Sob Lip 09, 2005 13:46

ja mam bardzo duzo wolnych minut i tak ich nie wykorzystuje w ciagu miesiaca :)
Zagiel - Wto Lip 26, 2005 19:49

no ja niby tez mam sporo tych "darmowych" minut i powiem szczerze, ze wystarcza ich na styk, tzn. zawsze przekorcze o pare minut, tak , ze nic nie zostaje na nastepny miesiac :kwasny:
glewitz - Pon Sie 08, 2005 18:08

a ja nawet ie wiem co mam. Wiem tylko żę mam Plusa a reszta mnie raczej nie interesuje. Ważne że rachunki oscylują w granicy 35-40 zł
kobi - Pon Sie 08, 2005 20:20

Fajnie masz... Ja ma mnóstwo minut a i tak płacę ok. 100 :/Ale nie narzekam i tak ;)
glewitz - Wto Sie 09, 2005 16:14

gdybym dwa miesiące z rzędu miał taki rachunek to Goodabye komórka :/
kobi - Wto Sie 09, 2005 18:50

No tak, ale ja naprawdę duuuużo rozmawiam ;) Niestet telefon jest mi potrzebny, nie mam wyboru :/
Madziorek - Sro Sie 10, 2005 20:12

ja mam Simp+ i jestem zadowolona ale miesiecznie wydaje w granicach 30-50zł mimo tego ze mam internet i sekundowe naliczanie
Appo - Sro Sie 10, 2005 20:25

ja mam Popa ;) i też jestem bardzo zadowolony z tego wyboru :D
kobi - Sro Sie 10, 2005 20:59

Rachunek dziś dostałem :rotfl:
frohike - Czw Sie 11, 2005 00:52

ja place teraz po 25zl miesiecznie
kobi - Czw Sie 11, 2005 09:56

Cytat:
25zl miesiecznie

Mistrzu :padam: Naucz mnie, nędznego robaka, jak to robić :padam:

kisia - Czw Sie 11, 2005 10:19

ja tez miesięcznie płacę mało i mam 90 min w abonam, naliczanie sekundowe, tzn abonamet mam niski, a płace więcej bo mi te 90 min mało, ale i tak nie dużo płace
cinque - Czw Sie 11, 2005 10:25

a za mnie płaci firma :D :D :D
optymalne rozwiązanie :)

kobi - Czw Sie 11, 2005 10:35

cinque napisał/a:
za mnie płaci firma

Pfff... też mam firmową, ale nie używam jej za bardzo :P Jakoś tak dziwnie mi z nią :kwasny:

cinque - Czw Sie 11, 2005 10:41

miałam dwie - prywatną i firmową, po pewnym czasie została mi tylko firmowa - i tak czy tak muszę (i wolę) mieć ją przy sobie nawet na urlopie, są dość spore darmowe minuty, których szkoda marnować, i... nie chce mi się taszczyć dwóch ;)
frohike - Czw Sie 11, 2005 11:06

kobi napisał/a:
Cytat:
25zl miesiecznie

Mistrzu Naucz mnie, nędznego robaka, jak to robić

wystarczy nie dzwonic z kazda (...)
czasem trzeba ruszyc dupcie i sie gdzies przejsc a nie dzwonic do sasiada ktory mieszka 3 kroki od ciebie
:)

cinque - Czw Sie 11, 2005 11:08

frohike napisał/a:
wystarczy nie dzwonic z kazda (...)

ja przyzwyczajam się, że łatwiej i szybciej zadzwonić niż iść, pisać sms itp :)
lenistwo ;)

kobi - Czw Sie 11, 2005 11:09

Ależ Mistrzu! Ja ma znajomyych nie 3 kroki, ale 250 km stąd :( Co prawda oni też sporo dzwonią więc nie jest źle ;) No i nie wspomnę o telefonach/smsach do pewnej osóbki :zawstydzony:
frohike - Czw Sie 11, 2005 11:12

kobi w takim razie jestes na straconej pozycji :P
kobi - Czw Sie 11, 2005 11:13

frohike napisał/a:
jestes na straconej pozycji

Hehehe :D No tak, nie ma ratunku by zmniejszyć rachunki :/

frohike - Czw Sie 11, 2005 11:16

kobi w takim razie ciesz sie ze placisz tylko tyle ile placisz
kisia - Pią Sie 12, 2005 01:41

kobi napisał/a:
Ja ma znajomyych nie 3 kroki, ale 250 km stąd Smutny

za to stwierdzenie powinniśmy się obrazic :(
od kiedy jesteś z nami masz znajomych w odległości od paru kroków do 250 km, no chyba że my nie jestesmy Twoimi znajomymi :( :P

kobi - Pią Sie 12, 2005 08:36

kisia napisał/a:
za to stwierdzenie powinniśmy się obrazic

Przepraszam, nie chciałem by to było tak odebrane :( No, ale Was jeszcze nie znam osobiście (poza wyjątkami). Jak tylko się spotkamy to zdobędę Wasze telefony i rachunek mi wzrośnie jeszcze bardziej :hyhy:

Admike - Pią Sie 12, 2005 13:28

Na początku miałem Idea Pop (lata 2001-2003),od roku 2003 mam w Ideii abonament,jak weszła ta nowe oferta mam telefon w Jedna Idea.
Z racji na charakter wykonywanej pracy prawie zawsze mam telefon przy sobie.Jednak na noc wyłączam (korzystam z budzika w telefonie,a do tego aparat nie musi być w trybie włączonym).

Swego czasu mieli taką fajną akcję (coś w stylu "koło forutny").
Wygrałem tam 3 miesiące tańszych rozmów z jednym numerem kierunkowym (za tę usługę normalnie pobierają opłatę miesięczną) i niestety w Ideii pomylili mi numer kierunkowy.Nie dało się tego odkręcić. :/ No i nie powiedzieli,że przed upływem 3 miesiąca promocji musze przyjść by powiedzieć,że rezygnuję z tej usługi.I musiałem jeszcze za 1 miesiąc płacić,choć już z tego nie chciałem korzystać :/

Frycek - Nie Mar 11, 2007 10:18

Mila niespodzianka od sieci Plus Gsm :)
zauwazylem ze na bilingu zostaly wyszczegolnione wiadmosci SMS :)
teraz mozna wiedziec ile smsow wysyla sie do konkretnej osoby badz sieci :) i na tej podstawie przemyslec sobie pozniej czy pozostac w sieci czy przejsc na inna.

naprawde brawa dla Plusa za ten dodatek :) bo wszystko jest ladnie wyszczegolnone :)

MajkeL - Nie Mar 11, 2007 11:21

Frycek napisał/a:
naprawde brawa dla Plusa za ten dodatek

Także mnie to cieszy. :)

Niewiem czy zauważyliście ale na rynek polski wchodzi nowy (czwarty) operator komórkowy Play

Od sukcesu nowego operatora P4 zależy to, czy dostawcy będą sprzedawali więcej telefonów nowej generacji. P4 i jego sieć komórkowa Play może być w tym roku dyktatorem trendów na polskim rynku telefonów komórkowych - zapowiada Gazeta Prawna.

h t t p;//w w w pcworld, p l/news/106345_1.html]Tutaj większy artykuł

Arex30 - Nie Mar 11, 2007 11:30

czekam z niecierpliwością nawet sie juz zapisałem jakiś czas temu ...........:D
Frycek - Nie Mar 11, 2007 11:43

Tak,widzialem reklame nowa :) konkurencja roznie ale to dobrze :)
Major - Nie Mar 11, 2007 15:18

Co to jest ten Play? Bo pierwsze o nim slysze.
Podobno ma byc tez zmiana Ery na cos innego, tylko jakos dlugo im sie to zgaduje. Mowa byla chyba o T-Mobile, ale to srednia siec, wiec moze i dobrze, ze sie przedluza. Szkoda, ze O2 nie planuje sie wprowadzic na nasz rynek :)

MajkeL - Nie Mar 11, 2007 15:38

Major napisał/a:
Co to jest ten Play?

Cytat:
h t t p;//w w w pcworld, p l/news/106345_1.html]Tutaj większy artykuł


Kod:
Play jest rozwinięciem nazwy spółki P4 należącej do funduszu Novator (własność najbogatszego Islandczyka Thora Bjorgolfssona) i polskiej Netii. W czwartek partnerzy poinformowali, że dołączy do nich Tollerton, spółka kontrolowana przez greckiego biznesmena Panosa Germanosa. Należąca do niego największa w Polsce sieć sprzedaży komórek i akcesoriów Germanos (blisko 300 salonów) trafi w ręce P4. Tym samym nowy operator zyskuje dużą sieć sprzedaży kosztem Ery (traci jedną czwartą sieci dystrybucyjnej), którą dotąd obsługiwał Germanos.


kobi - Nie Mar 11, 2007 22:18

Frycek napisał/a:
Mila niespodzianka od sieci Plus Gsm :)
zauwazylem ze na bilingu zostaly wyszczegolnione wiadmosci SMS :)

W Erze od dawna to już jest, jakoś bez chwalenia się to weszło :) Ale i tak nie czytam bilingu więc skapnąłem się po dłuższym czasie dopiero ;) Jeszcze bardziej cenię to, że na necie mogę na bieżąco sprawdzić swój rachunek, poprzednie faktury, szczegóły połączeń, itp. :)
MajkeL napisał/a:
P4 i jego sieć komórkowa Play może być w tym roku dyktatorem trendów na polskim rynku telefonów komórkowych

I zacznie się nabijanie kasy na dodatkowych usługach, rozmowy i smsy będą marginesem ;) Zresztą przy możliwościach najnowszych telefonów surfowanie po necie jest całkiem sprawne i przyjemne :hyhy: Zwłaszcza gdy się płaci tylko zeta miesięcznie :hyhy:

p4cz3k - Nie Mar 11, 2007 23:54

i tak w porownaniu do tego co bylo kiedys to telefony komorkowe sa tanie jak barszcz w barze sierakowickim :)

pamietam gdy dostalem pierwszy telefon w 8 klasie SP (czyli jakies 7 - 8 lat temu) i za sms'a placilem chyba 60 groszy (+ vat :P) a za minute polaczenia to nawet nie chce sobie przypominac ;) pozniej laskawie naliczanie co 30 sec ... a za naliczanie sekundowe musialem placic chyba 10 pln miesiecznie ... a teraz ? darmowe minuty / darmowe sms'y / telefony ze wszystkim co mozna sobie wymyslic...jeszcze zebym mogl kozystac z opcji biznesowych to rachunki bym zminimalizowal ... i cieszyl sie jeszcze bardziej :)

w zasadzie promocja goni promocje...pewnie gdybym wiecej czasu poswiecal temu co dzieje sie na rynku uslug telekomunikacyjnych (czyt. : promocje, nowe abonamenty) to wychodzilbym na tym jeszcze lepiej...ale jakos najwazniejsze ze mam telefon pod reka...tylko zawsze sie boje kolo 20 kazdego miesiaca gdy rachunek przychodzi :)

Frycek - Pon Mar 12, 2007 07:40

kobi napisał/a:
W Erze od dawna to już jest, jakoś bez chwalenia się to weszło

ale czy masz wyszczegolniony na bilingu kazdy jeden sms jaki wyslales do kogos??
moj biling jak zajmowal 2/3 strony teraz ma 8 :P
oczywiscie w necie tez moge na bierzaca sprawdzac swoj stan ,oraz zmieniac rozne uslugi :)

krystian - Pon Mar 12, 2007 08:07

kobi napisał/a:
W Erze od dawna to już jest
w orange a wczesniej w idei to bylo wliczone w abonament. odkad mam idee tj orange czyli od 5 lat to ta opcja byla dostepna. teraz jako, ze zmienilem plan taryfowy to zrezygnowalem z tej opcji poniewaz dotychczas byla za darmo a po zmianie planu taryfowego trzeba za nia placic (chyba 2 zl.). osobiscie uwazam, ze ani razu ten szczegolowy billing mi sie nie przydal. wiec moze byc, lecz nie musi. plus jest troche do tylu. skoro idea to miala juz kilka lat temu, a plus dopiero teraz to wprowadza. to jest fajne na poczatku, swego czasu liczylem ile i do kogo pisalem itd, ale tylko na poczatku. pozniej jak dostawalem rachunek to biling od razu ladowal w koszu.
chaoss - Pon Mar 12, 2007 08:27

Orange ma takze taki szczegolowy na stronce i to nawet dla uzytkownikow na karte jesli to cos zmienia w tej dyskusji.
Czyli ten Play nie bedzie sie skupial tyle na ofertach/promocjach obnizenia kosztow rozmow czy smsow ale na multimedialnosci. Szkoda, bo po wejsciu Heyah ceny poszly duzo w dol. Ceny sa i tak juz niskie jak wyzej napisano, no ale zawsze mozna bardziej ;), a do tych calych multimedi to ja narazie odpadam bo nie mam telefonu do tego

kobi - Pon Mar 12, 2007 09:08

Frycek napisał/a:
ale czy masz wyszczegolniony na bilingu kazdy jeden sms jaki wyslales do kogos??

Ano każdy :)
krystian napisał/a:
dotychczas byla za darmo a po zmianie planu taryfowego trzeba za nia placic

W Erze jest to za free. Czy się zmieni? Nie mam pojęcia. Ale faktycznie z tego nie korzystam. Wiem ile piszę, niewiele tego jest, zdecydowanie najwięcej miejsca zajmują na rachunku rozmowy ;)
p4cz3k napisał/a:
i tak w porownaniu do tego co bylo kiedys to telefony komorkowe sa tanie jak barszcz w barze sierakowickim :)

No nie do końca. Po prostu za tą samą cenę masz coraz lepszy telefon :) Jeżeli jakieś urządzenie nie jest totalną nowinką, a tak jest już od ładnych paru lat z komórkami, to nie kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze. No i jeszcze do tego dochodzą subsydia stosowane przez opów. Gdyby tego nie było, to nie sądzę by ludzie wydawali po 800-900zł za jakiś troszku lepszy telefon. A co z takimi kombajnami jak nowe Samsungi, czy też Nokie? wydatek rzędu 2 tys. Niewiele osób jest w stanie tyle wydać na telefon, który zresztą i tak szybko okaże się przestarzały ;)

Danielo - Pon Mar 26, 2007 15:32

Reklama działa na ludzi wczoraj byłem w Media mark w Zabrzu pełno ludzi przy ich stoisku. Chodzi oczywiscie o Play :]
MajkeL - Wto Mar 27, 2007 10:33

Danielo napisał/a:
Reklama działa na ludzi wczoraj byłem w Media mark w Zabrzu pełno ludzi przy ich stoisku. Chodzi oczywiscie o Play


Na niektórych działa.... :looka:

Konsument gdy wie, że to jest w modzie
Rozmawia o wojnie na Wschodzie
Mówi to co słyszał w radio i z gazety
Czy konsument to ty?
Tak im zależy, byś ty był konsument
Nie myślał, działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl - czy jesz aby jeść?
(Kult) K.S.

frohike - Pią Mar 30, 2007 06:40

MajkeL napisał/a:
Danielo napisał/a:
Reklama działa na ludzi wczoraj byłem w Media mark w Zabrzu pełno ludzi przy ich stoisku. Chodzi oczywiscie o Play


Na niektórych działa....


strasznie nie podobaja mi sie ich reklamy

Major - Sob Mar 31, 2007 00:53

A co jest na ich reklamach, bo niestety nie mialem okazji ich widziec.
Aessa - Sro Lut 27, 2008 15:18
Temat postu: Operatorzy telefonii komórkowej
Zakładam ten temat, ponieważ planuję zmienić operatora i wziąć telefon na abonament. Nie mogę się jednak zdecydować. Każdy operator w swojej ofercie ma plusy i minusy. Obecnie mam Simplusa i jestem wściekła, bo wprowadzili jedną taryfę, której nie można zmienić, do niej beznadziejne promocje i ogólnie w porównaniu do innych sieci mają drogie rozmowy i SMSy. W czym macie swoje telefonu i co sobie chwalicie? Teraz wszedł jakiś nowy operator MOBILKING, myślę, że nie będzie miał zbytniej siły przebicia. Ja póki co skłaniam się ku Play, ale nie pasuje mi, że sami ustalają na co można wydać abonament. Może ktoś coś doradzi?
MajkeL - Sro Lut 27, 2008 15:50

Trudno coś doradzić ponieważ co chwilę pojawiają się nowe promocje, oraz mowy operatorzy, a oni sami różnią się między sobą ofertami, ale może ułatwią Ci to te stronki:

h t t p;//w w w telix, p l/index2.php

h t t p;//operatorzy.gsm, p l/index.php

Zależy takze czy chcesz mieć tel. na abonametn czy na kartę.



Cytat:
Teraz wszedł jakiś nowy operator MOBILKING


Owszem, ale dedykowany jest on dla facetów :hyhy:




Kod:
Celem kampanii jest budowa świadomości nowej marki wirtualnego operatora komórkowego oraz pozycjonowanie go w świadomości mężczyzn w wieku 18-45 lat. Komunikacja marketingowa kierowana do tej grupy wykorzystywać będzie elementy związane ze sportem oraz prawdziwie męską rozrywką.


Kod:
Pewne rzeczy są tylko dla prawdziwych facetów!

:D
źródło: h t t p;//w w w mobilking, p l/

tuchałowa - Pon Cze 16, 2008 16:22

Czy ktoś z was ma może orange w mixie i słyszał o pakiecie smsy za 1 grosz? Tzn. wiem, że jest jeden , ale można go załączyć jedynie za pieniądze z doładowania kartą, a ja bym chciała załączyć go z tego konta, co opłacam abonament..Czy może ktoś ma podobną sytuację i ją jakoś rozwiązał? :]
troyek - Pon Cze 16, 2008 21:11

tuchałowa, ja mam orange w mixie.

i jak chcesz smski za 1 gr to musisz doladowac karta zdrapka za 5 zl ;) i dopiero w tedy.
niestety z kasy abonamentowej nie da się doładować innych usług które oferuje orange.

tuchałowa - Pon Cze 16, 2008 23:55

Oki, dzięki za pomoc ;)
Ishikawa - Wto Sty 27, 2009 17:37

Mam mixa w Orange. Wczesniej miałam 6 lat abonament w Plusie i zrezygnowałam. Ich obsłucha klienta zostawia wiele do życzenia.
kisia - Sro Sty 28, 2009 01:02

Carrefour Mova :rotfl: czekam jeszcze na siec z Biedronki :rotfl:
Gmeras - Sro Sty 28, 2009 06:28

kisia napisał/a:
czekam jeszcze na siec z Biedronki
już jest
Bot - Sro Sty 28, 2009 08:48

I jeszcze nowa sieć Forumgliwicowa ;)
Gmeras - Sro Sty 28, 2009 17:28

mozna załozyc ale czy da sie utrzymać w przepychance operatorów ;)

Zezwolenia otrzymały m.in.:

* Telefonia DIALOG SA
* Tele 2 Polska Sp. z o.o.
* Crowley Data Poland Sp. z o.o.
* E-Telko
* Nasza Telekomunikacja S.A.
* Premium Internet S.A.
* Teleplus Sp. z o.o.
* Polpager Sp. z o.o.
* Telephone Sp. z o.o.
* Millennium Communications S.A.
* Genesis Sp. z o.o.
* Emisja S.A.
* Onet S.A.
* SM Media S.A.
* Energis Polska Sp. z o.o.
* Eurotelekom Sp. z o.o.
* ASTER Sp. z o.o

Operatorzy

* mBank mobile - Pierwszy działający MVNO w Polsce, którego partnerem jest Polkomtel.
* myAvon - Operator wirtualny działający w Polsce od 22 maja 2007 r. Operator oferuje usługi w oparciu o infrastrukturę PTK Centertel.
* WPmobi - Operator wirtualny działający w Polsce od 29 sierpnia 2007 r. Operator oferuje usługi w oparciu o infrastrukturę PTK Centertel.
* Mobilking wystartował w lutym 2008 z ofertą dla mężczyzn (sport i rozrywka). Działa w oparciu o infrastrukturę Polskiej Telefonii Cyfrowej.
* Carrefour Mova rozpoczął działalność w kwietniu 2008 r. Działa w oparciu o infrastrukturę Polkomtel.
* MNI Mobile startuje w 2007 w sieci PTK Centertel jako MVNE
* ITV będzie MVNO w sieci PTK Centertel. Będą dwie karty sim. Pierwsza będzie ITV, a druga EZOTV~EZOMOBILE.
* Era prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami, które chciałyby rozpocząć działalność jako MVNO. W dniu 08.06.2006 operator podpisał umowę ze spółką Cyfrowy Polsat
* Exatel planuje rozpocząć współpracę na zasadzie MVNO z Polkomtelem
* MediaTel podpisał porozumienie z MNI w sprawie MVNO
* Tele2 negocjuje z wszystkimi operatorami warunki umowy MVNO
* Telefonia DIALOG SA chce działać jako MVNO z Polkomtelem
* NOM chce działać jako MVNO - finalizuje rozmowy z Polkomtelem
* P4 8 czerwca 2006 podpisało umowę o roamingu krajowym z Polkomtelem, ma to służyć zapewnieniu dostępności usług marki Play do czasu gdy firma nie rozbuduje swojej sieci.
* Gadu-Gadu S.A., operator usługi VoIP Nagłos. W dniu 20.12.2007 podpisał umowę ze spółką Polkomtel. Spółka planowała uruchomić usługę w drugiej połowie 2008 roku.
* Netia - planuje rozpocząć współpracę na zasadzie MVNO z Play
* Inteligo Ramię PKO BP będzie MVNO w sieci Era
* Halo Polsat ramię cyfrowego Polsatu będzie MVNO w sieci Era
* ASTER Sp. z o.o - wystartował we wrześniu 2008
* tuBiedronka - Operator oferuje usługi w oparciu o infrastrukturę Polskiej Telefonii Cyfrowej wystartował 19 stycznia 2009.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group