dupiate forum

Dział Kulinarny - wlazła mi żaba do gara

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 13:55
Temat postu: wlazła mi żaba do gara
Nie wiem jaka ropucha siedzi mi w garze, ale sie zloszczę od jakiegos czasu. Może mi kobitki powiecie co sie dzieje:) rzecz dotyczy robienia lanego ciasta, tzw klusek lanych. Robilam je kiedys nieraz, wszystko bylo ok, male, wieksze - nie były żadnym problemem, a teraz... od kilku gotowań zupek nie chca mi wychodzić. Wrzucam ciacho na gotujac± się zupę i wychodz± włoski cieniusieńkie, rozwalaj± się, gin± w zupie, nie chc± się ¶ci±ć... m±ka nie ta, czy jak???
kisia - Czw Kwi 28, 2005 14:54

może to być wyna m±ki lub jajek, które moga mieć rożny dziwny skład w zależno¶ci czym s± karmione kury
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 14:56

a to nie wiedzialam, ze kwestia jaj...teraz tak sie zastanawiam, mialam przez jakis czas jaja chodowane ze ¶ciólki czy co¶ takiego, inne niż normalnie kupowane w tesco...może to faktycznie wina tych jaj??? Hmmm, dzis zobacze, bo mam inne jaja tescowe, a zupke dzis kalafiorow± zrobiłam więc wytestuję potem:)
Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 15:05

Cytat:
w zależno¶ci czym s± karmione kury



Dlatego należy przed kupnem jajek zapytać kury czym byla karmiona... :P

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 15:07

taaa, a kura mi całe wyst±pienie wyrecytuje :rotfl: :D :rotfl:
na niektórych jajach faktycznie jest adnotacja, ja kury były karmione...ale nigdy mnie to jakos nie interesowało..a teraz żabę mam w garze:)

Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 15:09

ANIUS napisał/a:
a teraz żabę mam w garze




To prawie już masz kuchnię francusk±... :)

kisia - Czw Kwi 28, 2005 15:19

jajka proponuje kupować na targu lub w normalnym sklepie a nie w tesco czy innych hiper super
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 15:20

ale zupcia smaczna :rotfl: :hyhy:
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 15:21

wiem, ze jajka z supermarketu nie s± :) najlepszym wyborem, ale za jednym zamachem, mam cale duze zakupy:)
Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 15:25

ANIUS napisał/a:
wiem, ze jajka z supermarketu nie s± najlepszym wyborem




Ależ nie masz racji ,wszak wszystko kupione w hipermarketach jest najlepsze,najmilsze i najprzyjemniejsze...nawet jajka...

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 15:26

ehhh, nie jestem taka pewna, ale na taka dyskusje potzreba nowego tematu:) tu jest temat o kluchach lanych:), które nie wychodz± :P
Frycek - Czw Kwi 28, 2005 17:26

ANIUS napisał/a:
Nie wiem jaka ropucha

proponuje na 100% wyciagna cropuche ktora zjada kluski :P

PAKuS - Czw Kwi 28, 2005 18:31

Cytat:
ropuche ktora zjada kluski Jezyk

FRYCKU prosimy o więcej takich tekstów :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D jak co¶ to wybacz ale Ja mam dzisiaj fajny chumor a to mnie fajnie roz¶mieszyła

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 19:05

ehhh, no ona dalej siedzi w tym garze, bo znowu robilam kluchy przed chwila i nie wychodza, aaaaaaaaaaaaaaaaa moze maka zla!!!?!?!
frohike - Czw Kwi 28, 2005 19:47

...albo kucharka :)
kisia - Czw Kwi 28, 2005 20:05

Użyta m±ka też ma wpływ na jako¶ć potrawy.
Do lanych klusek najbardziej odpowiedni± m±k± jest m±ka typu 500 należ± do nich m. poznańska, m. krypczatka, m. wrosławska. Osobi¶cie uważam, że z tych trzech m±k poznańska jest najlepsza do lanego ciasta :)

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 20:30

hmm, no wiec uzywam luksusowej :) z niej najlepsze wychodza nalesniki:) ale widocznie do kluch sie nie nadaje:( zla jestem juz:(
kisia - Czw Kwi 28, 2005 20:39

m±ka luksusowa ma typ 550 i nadaje się do ciast smażonych więc nic dziwnego ze nalesniki wychodz± najlepsze :)
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 21:43

hmmm:) no dobrze, jutro kupie typ 500 i zrobie znowu lane kluchy:) jak nie wyjda to ukatrupie ;)
kisia - Czw Kwi 28, 2005 21:54

:rotfl: :rotfl: mam nadzieje że ta ropuche
kisia - Wto Cze 07, 2005 10:02

ANIUS a jak Twoje kluseczki :?: wychodza w końcu :?:
ANIUS - Wto Cze 07, 2005 10:33

juz sie zaopatrzylam w make poznanska:) na jakis czas mi sie ich odechcialo, ale teraz ktoregos dnia pewnie znow sprobuje
dzis robie zurek,wiec te kluseczki nie przypial, ni przylatal :rotfl:

kisia - Wto Cze 07, 2005 10:40

no nie do żurka to raczej kluseczki nie pasuj± :rotfl:
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 21:57

:P :P :P :P :P :P KISIA JESTES MOJA BOGINIA :P :P :P :P :P ;)
robilam wczoraj znowu lane kluseczki, wyszly mi sliczniutkie na poznanskiej mace! Dzieki Ci wielkie :)

OD teraz jestes moim ekspertem kulinarnym :D Poprosze o przepisy eksperckie dobrych i prostych danek :)

kisia - Nie Lip 10, 2005 01:52

hahaha cieszę się że mogłam pomóc :)
żadnym ekspertem nie jestem, poprostu pamięta się to i owo ze szkoły :)

ANIUS - Nie Lip 10, 2005 11:21

az dzis mam ochote znowu zrobic lane kluseczki :) :) :) :)
kisia - Nie Lip 17, 2005 00:43

mnie się nie chce ich robić, choć swego czasu częto robiłam do zupki pomidorowej. Teraz wystarcaj± mi te kupne :wstyd:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group