dupiate forum

Świat Mężczyzn - Dieta

srokaa - Wto Lut 03, 2015 00:50
Temat postu: Dieta
Witam, w grudniu 2012roku zaprzestałem trenować, dokładnie - koszykówkę. Trenowałem 4-5 razy w tygodniu, bardzo intensywnie i nagle przerwałem. Przez ten czas, do teraz przytyłem ok 10 kg. Ważę ok 89-90kg. Przytyłem sporo w udach, pośladkach oraz brzuchu. Zrobiły mi się rozstępy na udach. Dodam, że od grudnia do teraz raczej byłem bierny fizycznie.
Czy moglibyście mi doradzić jakąś dietę i ćwiczenia?Szukam również dietetyka ale nie wiem kogo mam wybrać [spam]/ . Wiem, że ten problem nagłego przytycia spotyka wielu sportowców, którzy zakończyli karierę.
Z mojej strony dodam, że ograniczyłem posiłki do dwóch dziennie, śniadanie i obiad, ew na kolacje jabłko itp.
Do tego codziennie 2serie brzuszków po 30 i po 4 dniach zauważyłem jakieś 0,8kg mniej na wadze. Proszę o pomoc!

Waga: 90kg
Wzrost: 179cm
Wiek: 26 lat

SewerynRafter - Wto Lut 03, 2015 11:07

Moim zdaniem ograniczanie posiłków nie ma większego sensu, bo będziesz chodził osłabiony, głodny i cierpiał, a twój układ nerwowy połączy cierpienie z niejedzeniem -nawiasem mówiąc stąd się bierze efekt jojo. Najlepiej wprowadzać zastępcze formy ruchu, nie pić piwa za dużo i nie jeść nocami. Zrezygnować z majonezu, keczupu, ograniczyć mięsa, jeść dużo błonnika i popijać do wodą mineralną, jeść więcej warzyw i nie gotować ich. Nie ma żadnych diet cud. I odchudzanie maks. 3 kg miesięcznie, nie więcej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group