dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - Obrońców Pokoju :]

krateczka - Sob Kwi 16, 2005 17:58
Temat postu: Obrońców Pokoju :]
no a ja mieszkam na obrońców :)
Mariusz - Sob Kwi 16, 2005 18:11

Fajna dzielnica, zawsze mi się podobała. Jak byłem mały to często tam jeździłem do kuzyna, a, że teraz stare dziadki z nas to się nie spotykamy za często. Od święta tylko ;-) Ewentualnie rodzinna impreza :) Może go kojarzysz ? Arek się nazywa, jeździ czerwonym BMW E30, 3 furtki ;)

PS.
Zawsze laski z tych rejonów mi się podobały :D

Piotrulek - Sob Kwi 16, 2005 18:29

Trochę taka kosmiczna ta dzielnica,ale przynajmniej kościoł bedą mieli.
frohike - Sob Kwi 16, 2005 18:33

Mariusz napisał/a:
Zawsze laski z tych rejonów mi się podobały


jednakze wszystkie gliwiczanki sa cudowne, wpsaniale, po prostu bóstwa

Piotrulek - Sob Kwi 16, 2005 18:38

Cytat:
jednakze wszystkie gliwiczanki sa cudowne, wpsaniale, po prostu bóstwa




Całkowicie popieram :rotfl: :hyhy: :)

PAKuS - Sob Kwi 16, 2005 18:47

Mariusz napisał/a:
Fajna dzielnica

to prawda że fajna dzielnica Ja tam prawie często jestem bo tam mieszka mó chrzesny i kumpel z kapeli

PAKuS - Sob Kwi 16, 2005 18:48

wreszcie są tu jacyś przedstawiciele tej dzielnicy
Mariusz - Sob Kwi 16, 2005 20:23

Krateczka też pewnie fajna laska ;-)
Dev - Sob Kwi 16, 2005 22:10

uu wyczuwam podryw uuuuu :hyhy: :hyhy: :hyhy: jazda :hyhy:
Asienka - Nie Kwi 17, 2005 15:09

Czasmi bywam na tej dzielnicy jakos taka szra mi sie wydaje :)
Dev - Nie Kwi 17, 2005 15:36

:hyhy: :hyhy: :hyhy:
Oki 3majmy sie tematu...

krateczka - Nie Kwi 17, 2005 18:53

Na obrońców nie jest źle :) i do tego w pobliżu piękny las jest ;)
kisia - Nie Kwi 17, 2005 23:26

A ja nie mam zdania na temat tego osiedla bo prawie wcale na nim nie bywam. Kiedys myliło mi sie z osiedlem Waryńskiego
ANIUS - Pon Kwi 18, 2005 05:14

A ja słyszalam, ze na Obroncow jest dobra cukiernia...Prawda to?!?
PAKuS - Pon Kwi 18, 2005 08:33

Ja wiem że tam jest fajnie
Mariusz - Pon Kwi 18, 2005 13:13

Fajne sam tam laski :P Prawda li to ?:D Hehehehe :)
Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 17:01

Mariusz napisał/a:
Fajne sam tam laski



MAriuszku,a ty swoje laski i laski,mieszkasz na elitarnym osiedlu to tam szukaj lasek,a tamto osiedle zostaw Obrońcom Pokoju im też się należy... :P :P

Mariusz - Czw Kwi 28, 2005 21:51

Ale u mnie nie ma żadnych fajnych :)
Póki co to widzę, że moje serduszko gania za kobietami z dwóch dzielnic ... czasem już mnie to wkurza.

glewitz - Czw Cze 23, 2005 19:44

ja tyż mieszkam na Obrońców i nie jestem z ego aż tak bardszo zadowolony. Oczywiście, te Osiedle ma swoje plusy tjj. las, kościół, bl;iskość Kąpieliska, cisza, ale mnnie się tu nie podoba za bardzo. Szczególnie zaś nienawidzę tego, że wszystkie lumpy i inne tego typu chuligany robią sobie schadzki na placu zaaw pod moimi oknami. Po prostu jest to nie do zniesienia :zdegustowany:
limnea - Pią Cze 24, 2005 20:39

glewitz napisał/a:
Szczególnie zaś nienawidzę tego, że wszystkie lumpy i inne tego typu chuligany robią sobie schadzki na placu zaaw pod moimi oknami. Po prostu jest to nie do zniesienia

Nie denerwuj się - gdzie ich nie ma.

ziutek997 - Sob Cze 25, 2005 21:23

ja tam jestem nawet zadowolony z tego ze wlasnie tu mieszkam:)

Do miast nie daleko a okolica spokojna, blisko do lasu, mozna sobie wyjsc na pochodzic po okolicy. Napewno nie bylo by takiej możliwości gdybym mieszkał w wielkim blokowisku lub w centrum :zdziwko:

glewitz - Pon Cze 27, 2005 15:53

a ja bym chciał mieszkać w Śrdómieściu (Gliwice nie mają Centrum- centrum może mieć wieś, Gliwice mają Śrtódmieście!). Chociażby z tergo powowdyu, że mógłbym częsciej chodzić na imprezy organizowane bądź przez UM bądź przez Muzeum. Wiem, że mogę tam dojechać, ale wtedy zawsze trację kasę i po trochu mi się odechciewa pójścia na imprezę
limnea - Nie Lip 03, 2005 11:09

glewitz napisał/a:
mógłbym częsciej chodzić na imprezy organizowane bądź przez UM bądź przez Muzeum. Wiem, że mogę tam dojechać, ale wtedy zawsze trację kasę i po trochu mi się odechciewa pójścia na imprezę

No to chyba zostają już tylko imprezy organizowane przy osiedlowej szkole, kosciele, lub pobliskiej Radiostacji (też oddział muzeum) :rotfl:

Mariusz - Nie Lip 03, 2005 11:27

Remiza :D LoL :)
limnea - Nie Lip 03, 2005 11:47

Mariusz napisał/a:
Remiza LoL

Tudzież remiza jak zbudują :D :D

Mariusz - Nie Lip 03, 2005 18:48

Ja tam wiem, że wieczorami młodzież zbiera się u was na ławeczkach. Piją piwko, gadają, itp :)
ziutek997 - Nie Lip 03, 2005 20:22

no po trochu tak jest. A to że nie ma w sasiedztwie dyskoteki itp mozna uznac za plus bo jest cisza i spkuj
glewitz - Pon Lip 04, 2005 17:51

ja wolałbym, aby była dyskoteka, bo osiedlowa "elita towrzyska" zazwyczaj zbiera się na ławeczkac pod moimi oknami :/
Mariusz - Pon Lip 04, 2005 18:04

glewitz napisał/a:
ja wolałbym, aby była dyskoteka, bo osiedlowa "elita towrzyska" zazwyczaj zbiera się na ławeczkac pod moimi oknami :/

Ale co tam ... jeden telefon emerytowanego policjanta Jana G. z ul. PCK 3 i przyjeżdza radiowóz spisywać młodych :) Nieraz widziałem takie wydarzenie ;)

glewitz - Pon Lip 04, 2005 18:19

no wiesz, emerytowany policxjant Jan G. ostatnio (znaczy się ostatnio, dość dawno już to było) załąmał się z powodu emerytury i już nie jest ak skuteczny jak wcześniej
Piotrulek - Sro Lip 06, 2005 17:06

Cytat:
załąmał się z powodu emerytury i już nie jest ak skuteczny jak wcześniej



I cale szczęście,gdyż nareszcie kierowcy w Gliwicach mogli odpocząć,gdzyż przy jego temperamencie i nadgorliwości można bylo sporo nerwów stracić,a komendantem i ta nie został... :) :) :)

ziutek997 - Czw Lip 07, 2005 08:51

ale nie wiem czy wszyscy wiedzą ale ten Pan o którym jest tu mowa ma syna który takrze jest policjantem. :]
Mariusz - Czw Lip 07, 2005 20:16

Wiemy, wiemy ;) Niegdyś czerwone BMW e30, teraz białe ... ;)
A na forumowym spotkaniu mówiłem kim są dla mnie ci panowie :) Może niektórzy pamiętają jeszcze :) W każdym bądź razie syn jest sympatyczniejszy :)

glewitz - Pią Lip 15, 2005 14:11

Piotrulek napisał/a:
I cale szczęście,gdyż nareszcie kierowcy w Gliwicach mogli odpocząć,gdzyż przy jego temperamencie i nadgorliwości można bylo sporo nerwów stracić,

mój ojciec nigdy tych problemów nie miał :] może dlatego, że go znał. Znouż mój brat został ochrzczony "świętą krową", z czym się w pełni zgadzam

glewitz - Nie Lip 17, 2005 21:53

a poza tym to chętnie zamieniłbym Obrońców Pokoju na Śródmieście
Olaa - Pon Sie 01, 2005 12:06

a ja uwazam ze osiedle jest super mieszkam tu 15 lat i jest sympatycznie :) nie ma na co narzekac ;]
ziutek997 - Pon Sie 01, 2005 14:07

Olaa napisał/a:
mieszkam tu 15 lat

ehehehe...!!!!!!!!!!!

Wreszcie ktoś "swój" Witam przedstawicielkę naszego osiedla :P

glewitz - Pon Sie 08, 2005 11:08

ja tesh mieszkam tu od 15 lat, ale jakoś mi się tu niespecjalnie podoba
Olaa - Pią Sie 19, 2005 14:27

marudzisz ;P

[ Dodano: 2005-08-19, 16:27 ]
ziutek997 Witam witam!!!! :D

ziutek997 - Pią Sie 19, 2005 14:34

Olaa, zgadzam się :)
u nas nie ma źle.... chyba że komuś brakuje blokersów dłubiących słonecznik na ławce i dresiarzy patrzących komu tu przywalić :)

Olaa - Pią Sie 19, 2005 22:58

no dla mnie to osiedle szaro-pomaranczowe - jest przyjemne za dnia a wieczorem to i czesto sie znajmych spotka :) zawsze jest tez ta ciemna strona ale gdzie jej nie ma??? ;P
Dev - Pią Sie 19, 2005 23:15

kurde obroncow pokoju to tam gdzie silownia herkules?? czy to tam kolo kopernika ?

bleh zawsze mi sie to miesza;/

Olaa - Pią Sie 19, 2005 23:19

gdzie jest silownia herkules to nie wiem :niepewny: ale obroncow jest niedaleko od kopernika w zasadzie poprostu z toszeckiej skreca sie w mysliwska i caly czas prosto:P polowa os pomaranczowa a druga polowa szara-znak rozpoznawczy ;D
Dev - Pią Sie 19, 2005 23:22

ok juz wiem :]
Herkules, jest kolo Małpiego gaju, naprzeciw jednostki wojskowej na andersa :) i juz sobie przypomnialem ze to osiedle gwardii ;p

Thx

Olaa - Pią Sie 19, 2005 23:32

nie ma sprawy Dev zawsze do uslug :rotfl: ;)
Dev - Pią Sie 19, 2005 23:36

;)
PAKuS - Sob Sie 20, 2005 15:16

DEV ależ się wysilił z tym pisaniem
ziutek997 - Nie Sie 21, 2005 12:52

obrońcow jest koło radjiostacji...
qrde... czuje się jakbym mieszkał zagranicą.... :]
czy jest tu ktoś kto wie gdzie jest obrońcow :?: :hyhy:

ANIUS - Nie Sie 21, 2005 13:11

I DO. :hyhy:
ziutek997 - Nie Sie 21, 2005 13:17

ANIUS, :padam: :padam: :padam:
Asienka - Nie Sie 21, 2005 14:06

ja też czasmi tam bywam :D
Piotrulek - Nie Sie 21, 2005 14:27

Asienka napisał/a:
ja też czasmi tam bywam



ja nie bywam,ale też wiem... :D :D :D

Olaa - Nie Sie 21, 2005 14:45

nom ja wiem oczywiscie :D
ziutek997 - Nie Sie 21, 2005 14:52

qrcze... to dobrze :)
przecież osedle nie jest wcale takie małe... tylko ma taką lokalizację ze nie przebiega koło niego trasa przelotowa :)

Aither - Pon Sie 22, 2005 17:13

o serio ? :] mnie sie wydaje ze niedaleko jest przelotowki :P
glewitz - Pon Sie 29, 2005 15:20

ja wiem, gdzie to jest, bo tu mieszkam. Znaczy się przez ostatni miesiąc wojażowałem i nie było mnie tu, ale nie zapomniałem, gdzie to soiedle jest. Musiałem tłumaczyć Niemcom :/
H. Mościbrodzki - Pon Wrz 19, 2005 06:19
Temat postu: Forum mieszkańców osiedla im. Obrońców Pokoju w Gliwicac
Forum mieszkańców osiedla im. Obrońców Pokoju w Gliwicach znajduje się tu: h t t p;//osiedleobroncowpokoju.xad, p l/ . Forum wymaga zarejestrowania się. :)
ziutek997 - Pon Wrz 19, 2005 12:03

:zdziwko: że co?? Hm... chyba za prężnie nie będzie działało to forum.... bo kto ma tam pisać.... jest nas zaledwie parę tysięcy... :)
ale zobaczymy :)

H. Mościbrodzki - Wto Wrz 20, 2005 13:26
Temat postu: Re: Forum mieszkańców osiedla im.Obrońców Pokoju w Gliwi
ziutek997 napisał/a:
:zdziwko: że co?? Hm... chyba za prężnie nie będzie działało to forum.... bo kto ma tam pisać.... jest nas zaledwie parę tysięcy... :)
ale zobaczymy :)
Witam.
Forum jest dla mieszkańców, i jego losy leżą w ich ... komputerach.

Mariusz - Wto Wrz 20, 2005 14:14
Temat postu: Re: Forum mieszkańców osiedla im.Obrońców Pokoju w Gliwi
FMOIOP napisał/a:

Mamy 4 zarejestrowanych użytkowników

No to po temacie ;)

Frycek - Sro Wrz 21, 2005 06:17

A ja serdecznie zapraszam do udzielania sie na Forum Gliwice i do zachecania innych :)
Czarnulka - Sro Wrz 21, 2005 06:19

Frycek LoL :rotfl:
Zgadzam się :]

ziutek997 - Sro Wrz 21, 2005 11:52

H. Mościbrodzki, zgadza się.. ale sądzę że osiedle jest zbyt małe i aby znalazła się duża liczba chętnych...,
proszę spojrzeć na forum na którym teraz jesteśmy... jest stworzone dla całych gliwic a po ponad roku posiada dopiero ponad 250 urzytkowników.

Oczywiśćie nie chcę być złym prorokiem i życzę powodzenia :). Też się zarejestrowałem i czekam aż zostanie poruszony jakiś interesujący mnie temat :)

Frycek - Sro Wrz 21, 2005 12:34

ziutek997 napisał/a:
Też się zarejestrowałem i czekam aż zostanie poruszony jakiś interesujący mnie temat

Jesli nie ma jakiegos tematu to porusz go i bedzie rozmowa...na tym to przeciez polega :)

ziutek997 napisał/a:
proszę spojrzeć na forum na którym teraz jesteśmy... jest stworzone dla całych gliwic a po ponad roku posiada dopiero ponad 250 urzytkowników.

Bylo by juz z 400 ale co 3 miesiace kasuje,bo nie potrzebujemy martwych duszyczek,moze to i zle ale nie stawiam na ilosc a na jakosc :]

Piotrulek - Sro Wrz 21, 2005 15:08

Frycek napisał/a:
nie stawiam na ilosc a na jakosc



tak jest ,a my jesteśmy jakości Q i jeszcze lepszej... :D :D :D :D

glewitz - Nie Lis 27, 2005 22:22

TEARZ POLSKA :P
ziutek997 - Sob Gru 17, 2005 00:11

No... pojawiło się wreszcie oświetlenie na Ligockiej... tylko czemu dopiero teraz... kiedyś pokonywałem tamtą trasę przynajmniej raz dziennie i to na piechotę... a teraz mi to bez większej różnicy...
ziutek997 - Pią Mar 03, 2006 00:24

:P Ruszyła budowa nowej szkoły na Obrońców :P Przed moim oknem wielki plac budowy :P Nie dadzę mi teraz dlugo pospać bo zaczynają o 7 rano :/
glewitz - Wto Mar 28, 2006 23:01

niom, widziałem. Ciekawe ile lat będa ją budować. ziutek997, a co sądzisz o stajni końskiej na krańcu naszego "cudownego" osiedla ??? bo ja myślę, że trzebaby rozpędzić chyba to całe towarzystwo :]
kisia - Wto Mar 28, 2006 23:21

byłamn niedawno w kościele na obrońców i dziwnie się w nim czułam, na zwenątrz jakoś skojarzył mi się z tesco :(
glewitz - Wto Mar 28, 2006 23:22

mnie też się tak kojarzy. I pomyśleć, że ja tam jestem ministrantem :] Okropna w nim jest wentylacja :/
michcio - Pon Maj 01, 2006 12:48

mieszkałem na obronców i powiem że to kapliczka jest a nie kościół :P i mnie osobiście się nie podoba, zrobiona w pośpiechu beż żadnej dobrej myśli... nic ciekawego :kwasny: a do osedla mam sentyment i podoba mi się fajny klimat jak dla mnie i ta hala bardzo fajna :) chociaż jest jeden minus (jak jest brzydka pogoda to osiedle pustoszeje:( )
ziutek997 - Sro Maj 03, 2006 14:47

kisia, fakt to kaplica a nie kościół. I jak na kaplicę to jest okazała. Np. jaką kaplicę wybudowlia na oś Kopernika... masakra...

Nawet dzisiaj robotnicy nie dali nam spokoju a szkoła rośnie w oczach...

glewitz - Sob Maj 20, 2006 10:09

e tam i tak jest brzydak. A kościół to nie wiedomo jak w końcu będzie wyglądał, bo widziałem chyba już ze pięć projektów i podobno każdy obowiązujące :/
Mariusz - Sob Maj 20, 2006 10:23

Mój kuzyn powiedział, że wam z tej kaplicy zrobią halę do gry w piłkę ;)
troyek - Nie Maj 21, 2006 09:03

a ja tez tutaj mieszkam : )
crosik - Nie Maj 21, 2006 10:01
Temat postu: A ja tez :P
Ja w sumie mieszkam na ulicy gdzie jest kosciul do tego osiedla mam 100m ulica hehe :P
Takze mozna tak powiedziec ze tez mieszkam na tym osiedlu bo w sumie jak sa wybory to pod nie podlegam :)

glewitz - Nie Maj 21, 2006 12:27

Mariusz napisał/a:
Mój kuzyn powiedział, że wam z tej kaplicy zrobią halę do gry w piłkę
chyba reczej za małe by było :]
troyek - Nie Maj 21, 2006 12:29

glewitz, nie wiem ; ) proboszcz gadał ze tak ma byc ; )
moze przebuduja czy cos : )
zreszta do recznej to takie same boisko jak do futsalu, albo sie myle ; )


pozyjemy zobaczymy ; >

glewitz - Nie Maj 21, 2006 12:43

jak dla mnie to to zburzyć, bo to ani łądne, ani funkcjonalne. W lecie można zdechnąć z gorąca, w zimie sie udusić, bo ludzie za chiny ci drzwi nie otworza :/
Perdita - Nie Maj 21, 2006 13:48

Ja wiem gdzie to jest bo tam mieszka moja ciocia kochana.
igusia__;) - Sro Gru 27, 2006 15:37

Olaa,

TE OSIEDLE JEST TAK SUPER JAK I OSOBY KTORE NA NIM MIESZKAJA :super: A ZW?ASZCZA TAKA JEDNA KTORA ZE MNA DO GRUPY CHODZI PRAWDA OLUSIU :p

tuchałowa - Sro Gru 27, 2006 15:40

igusia__;) napisał/a:
I OSOBY KTORE NA NIM MIESZKAJA
To akurat całkowita prawda :]
Olaa - Sro Gru 27, 2006 16:07

igusia__;), znamy sie ? :niepewny: :P ze mna w sumie chodzi tylko jedna osoba do grupy z osiedla i jest w dodatku ode mnie starsza :P czy ja o czyms nie wiem? :niepewny: :rotfl:
CrazyZELL - Sro Gru 27, 2006 21:53

Moja zona pochodzi z Obroncow Pokoju! Spoko z niej babka. :ok:
Olaa - Czw Gru 28, 2006 05:02

CrazyZELL, hehe :P A JAK BY INACZEJ :D :D
igusia__;) - Pią Gru 29, 2006 19:48

Olaa,
znamy znamy a ja nie jestem z obroncow tylko z kopernika:P:P:):)

ziutek997 - Pią Gru 29, 2006 21:02

igusia__;) napisał/a:
nie jestem z obroncow tylko z kopernika


a szkoda bo nasze osiedle ma raczej słabą reprezentację na tym forum :)

Wieczorny - Sro Sty 17, 2007 18:00

mieszkałem tu od początku, patrzyłem jak te osiedle powstaje.
dorosłem wraz z nim, i z dzieciakami, z których większość siedzi teraz za granicą.
puszczaliśmy bączki z saletry, szaleliśmy na rowerach na strzelnicy... fajne czasy.
w dawnym pawilonie - a teraz biedronce - majątek przepuściłem na automatach :]
i tak sobie teraz myślę, to jedno z niewielu miejsc, gdzie czułem się bezpiecznie.
znaliśmy się wszyscy kiedyś, przynajmniej z widzenia.
i nawet, kiedy biegaliśmy po nocach z wrzaskiem na gębach po blokach, to mogliśmy co najwyżej usłyszeć, że zamknij pysk, baranie i tyle.
tutaj, gdzie mieszkam, raczej bym się na to nie odważył :]

pozdr. dla wszystkich z obrońców.

Piotrulek - Sro Sty 17, 2007 20:06

Wieczorny napisał/a:
to jedno z niewielu miejsc, gdzie czułem się bezpiecznie.


masz racje ja tez czulem sie dzisiaj bardzo bezpiecznie na tym osiedlu,gdyz szukalem ponad 20min ul.Obrońców Pokoju(wjechalem od Tarnogórskiej)i nikt nie potrafuil mi powiedziećgdzie ona sie znajduje...Nobla dla Prezesa spóldzielni wiodacej na tym osiedlu za skuteczne utrudnianie rozpoznania ulic i ich nazwy...

trunks - Sro Sty 17, 2007 21:42

Wieczorny napisał/a:
szaleliśmy na rowerach na strzelnicy

heh tez tam kiedys jezdzilem...jednak juz teren jest zagospodarowany przez kościół...

Wieczorny - Czw Sty 18, 2007 21:39

trunks napisał/a:
heh tez tam kiedys jezdzilem...jednak juz teren jest zagospodarowany przez kościół...


ech, szkoda gadać.

ten blaszak, to mi bardziej tesco przypomina, niż...

ale co tam, szkoła ładna stoi.

ciekawe, czy obrońców doczeka się kiedyś płatnego parkingu strzeżonego i
likwidacji tego baraku koło biedronki, co stoi też chyba z dziesięć lat.

tak swoją drogą, za bajtla, bawiliśmy się tam w chowanego ;)

Olaa - Pią Sty 19, 2007 00:13

Wieczorny napisał/a:
tak swoją drogą, za bajtla, bawiliśmy się tam w chowanego


Wieczorny, jak kazdy wtedy :D

gosiaczek8311 - Wto Sty 23, 2007 13:28

Mieszkalam na Obroncow przez prawie 20 lat i bylo tam super,jezdzilam tam czesto ale teraz nie mam czasu. Ola a my ssie znamy zwidzenia ale ty nawet nie wiesz o tym hehe.. Hmm jak dobrze kojarze to chyba nawet pracujesz w zabrzu M1 w greenpoint heheh
Olaa - Wto Sty 23, 2007 15:52

gosiaczek8311 napisał/a:
Ola a my ssie znamy zwidzenia ale ty nawet nie wiesz o tym hehe..


poprosze o uswiadomienie mnie :oczami: ;)

troyek - Sob Mar 17, 2007 21:31

ano

pamietam stary roton i wlasnie kupe kasy ktora przeleciala na automatach
strzelnice i gorki na niej i tysiace wypraw rowerem tam.
a jak sie bylo starszym to ogniska i wina i inne bzdety : )

neistety tego miejsca juz tam nie ma.. : (


zaniedlugo pewnie i jak opuszcze to osiedle i wyskocze na swoje :)


no moze super stary nie jestem, ale plany pewne już sa ;>

cukiereczek78 - Sob Maj 05, 2007 22:12

Witam, też mieszkam na tym osiedlu... i tak się zastanawiam, czy kiedys doczekamy się tego Kościoła... może ty coś gleiwitz wiesz więcej, w końcu jesteś ministrantem. Wiesz może też, co się stało z organistą, który na początku tam grał (jeździł takim białym combi, chyba eskord, czy mondeo), bo planuję ślub i chciałabym by to on grał (u brata śpiewał takie fajne piosenki), a obecne grajki - to nie będę się wypowiadała...
glewitz - Sob Maj 05, 2007 22:27

cukiereczek78 napisał/a:
czy kiedys doczekamy się tego Kościoła... może ty coś gleiwitz wiesz więcej
z tego co wiem, to wszystko jest przygotowane, potrzeba tylko rąk do pracy albo wynająć górali (ale wtedy brakuje też pieniędzy), a wszystko hamuje biurokracja i dokumenty, które trzeba wypełniać, a jest tego niemało i ciągle sie coś zmienia
cukiereczek78 napisał/a:
Wiesz może też, co się stało z organistą, który na początku tam grał (jeździł takim białym combi, chyba eskord, czy mondeo)
z tego co kojarzę, to chodzi o Andrzeja- no, niestety został zwolniony (albo sam się zwolnił, nie wiem dokładnie) i nie wiem czy jest taka możliwośc,a by u Ciebie grał
cukiereczek78 napisał/a:
becne grajki - to nie będę się wypowiadała...
co do kobiety- to nawet sie wyrobiła, ale co do faceta- to również pozostawię to bez komentarza...
ziutek997 - Pon Maj 07, 2007 12:42

cukiereczek78 napisał/a:
czy kiedyś doczekamy się tego Kościoła


To zależy przede wszystkim od parafian - nawet najlepszy ksiądz nie wyciągnie pieniędzy spod ziemi ani sam swoimi rękami go nie wybuduje. Koszta takiej inwestycji są naprawdę ogromne tym bardziej dla zaledwie kilkutysięcznej parafii. Wiem że można usłyszeć przeróżne historie ale niestety jak zazwyczaj jest tak że wypowiadają się ludzie którzy całą sprawą są najmniej zainteresowani - nie mają pojęcia o tym co się dzieje w parafii ani też nigdy nic nie zrobili aby w jakikolwiek wesprzeć budowę.

cukiereczek78 napisał/a:
co się stało z organistą


Ten Pan "odpracowywał" swoją służbę wojskową i z tego co wiem to nie był zadowolony z posady organisty dlatego zrobił co musiał a potem zrezygnował.

Mariusz - Pon Maj 07, 2007 18:24

Z tego kościółka to zrobią halę do gry w piłkę, zobaczycie ;-)

Poza tym u was chyba jest pewien ksiądz Andrzej B. ;-) Zazdroszczę, że go macie ... był u nas w parafii, ale chyba proboszcz nie darzył go sympatią, bo za dużo przebywał i kontaktował się z młodzieżą :(

cukiereczek78 - Pon Maj 07, 2007 20:16

Tak Ksiądz Andrzej był super, taki skromny i miał takie duuuuuuuuuuuże serducho :serce: ... widocznie "niektórzy" mu zazdrościli, że przyjeżdzali do niego pielgrzymki z wcześniejszych Parafii.... tak go wszyscy uwielbiali, z wyjątkiem jednej osoby, tej, która nawoływała z ambony, aby bliźniego miłować...
Księże Marku ukochany "najpierw usuń belkę ze swego oka, byś mógł przejrzeć i usunąć dżazgę z oka swego brata"

ziutek997 - Pon Maj 07, 2007 20:57

cukiereczek78 napisał/a:
Ksiądz Andrzej był super, taki skromny i miał takie duuuuuuuuuuuże serducho
- zgadzam się że to jest wyjątkowy człowiek i ze świecą szukać takiego drugiego. Jednak sądzę że na to iż nie jest już u nas w parafii nie zadecydowały powody osobiste. Parafia się buduje i potrzebuje niestety nie tylko ludzi z wielkim sercem ale także dobrych i zaradnych organizatorów. Ksiądz Andrzej nie był w stanie odciążać w wielu obowiązkach Księdza proboszcza a gdy budowa w toku spraw do załątwienia multum.
glewitz - Pią Maj 11, 2007 21:32

ziutek997 napisał/a:
Parafia się buduje i potrzebuje niestety nie tylko ludzi z wielkim sercem ale także dobrych i zaradnych organizatorów.
stwierdzenie i dobre, ale raczej nie odwołujące się do naszej parafii, gdzie sprawnym organizatorem jest tylko proboszcz.
cukiereczek78 - Pią Maj 18, 2007 21:15

ale organizatorem czego? , bo nie bardzo rozumię... Zamiast słowa "organizator", użyłabym stwierdzenie, ze jest "dobrym ekonomistą i oratorem", bo potrafii z dobra wspólnego uczynić dobro własne... kupować samochody, jeździć po świecie (sprawdź sobie ile kosztuje wycieczka do Indii) i jednocześnie mydlić ludziom oczy....
ziutek997 - Pią Maj 18, 2007 21:30

cukiereczek78 - nie czuję się kompetentny aby w ten sposób oceniać ludzi. Na każdego można powiedzieć coś złego ale jedno co wiem że ksiądz Góra zna się na tym co robi - nie bez powodu buduje kolną parafię (i nie tylko).
cukiereczek78 nie mówię że nie możesz mieć racji ale z takimi osądami lepiej być ostrożnym bo mogą być bardzo krzywdzące. Zresztą nie wiem skąd masz takie informacje że jesteś ich taka pewna?

glewitz - Sro Maj 30, 2007 17:08

na wycieczkę do Indii i samochód niem musi brać z kościelnej kasy- przecież oni mają normalne pensje jak zwykli pracownicy- tyle, że nie płacą prawie żadnych podatków i tu, wybacz, nie zgodzę się z tobą, bo choć nie jest to mój ulubiony ksiądz, ale z kościelnej kasy nie podbiera. A słowo organizator dlatego, że jak czegoś potrzebuje, to potrafi to załatwić (patrz cegły na mury parafii dostane za darmo, stal za pół ceny, dźwig też wypożyczony za darmo).
grzes - Czw Maj 31, 2007 21:46

Chłopie!
To jaką trzeba mieć pensję, żeby ci starczyło na Indie i takie auta, oraz wyposażenie w służbowym mieszkaniu?!
A od kiedy (podaj dzień, miesiąc, rok) w Polsce księża posiadają pensję?!!
za wyjątkiem nauczycieli religii, którym ks. Marek G obecnie nie jest i tej pensji nie posiada.
Co oznacza "nie płacą prawie żadnych podatków"?!!
Przecież oni tylko biorą, a nie płacą!
A z przepisów dotyczących opłat skarbowych (np. od dochodów) wynika jasno za co się płaci podatki i w jakiej kwocie (np. podatek od dochodów, od wzbogacenia). Dochody, mam na myśli, gdy odprawi mszę z udzieleniem ślubu, lub pogrzebową, to ile on w tym momencie zarabia na czarno, gdyż od tej kwoty (dochodów) nie odprowadza, a nawet ich nie zgłąsza w urzędzie skarbowym, czyli łamie przepisy i popełnia przestępstwo. :wsciekly:

glewitz - Pią Cze 01, 2007 20:48

jaką- wystarczy 2500 zł miesięcznie i spokojnie możesz sobie odłożyć na wycieczkę i wyposażenie. Auta są zazwyczaj podarkiem od rodzin. Poza tym ja nikomu nie mam zamiaru zaglądać do portfela
daty ci nie podam, ale to chyba oczywiste, że posiadają pensję, nie uważasz- raczej nie robią tego społecznie (nie ma nic za darmo). Co do tych podatków, to z tego co się orientuję, to w konkordacie jest zapisane zwolnienie duchownych z podatków, z wyjątkiem podatku za wiernych (1 mieszkaniec, niekoniecznie wierny- 1 zł podatku) ale czy tak jest to nie jestem do końca pewny,a le przepisów na pewno nie łamie

grzes - Pią Cze 01, 2007 22:20

Witaj!
bardzo mnie ucieszyła twoja odpowiedź; no tak, te 2500zł to akurat nie zła wypłata.
Z tym "podarkiem od rodziny" jest podobnie jak z tym, że kiedyś myślano, iż Słońce kręci się wokół Ziemi, no niestety, w obu przypadkach jest odwrotnie.
Nie bądźmy gołosłowni:np.
Od kiedy został administratorem (proboszczem) parafii, już po kilku miesiącach rozpoczął budowę domu w Bytomiu Miechowicach dla swej rodziny(budowa została ukończona wiosną 2005r.
A potem przypomniał sobie o budowie kościoła (w między czasie zbieraliśmy na stal pod fundamenty do kościoła.
Ale w pełni się z tobą zgadzam, każdy ksiądz na pytanie o samochód odpowiada, że mama mu kupiła, a ks. Markowi G kupił tato (też to słyszałem).
Niestety, jak chodzi o pensję, to obawiam się, że jesteś w błędzie (z tego co się orientuję, to napewno w Niemczech duchowni mają pensię), w Polsce jeszcze nie ma pensji dla księży, nie ukrywam, że pierwsze słychę, iż duchowni są zwolnieni z jakiś podatków, ale tego akurat w tej chwili nie wiem, (muszę to sprawdzić).
Obawiam się, że nie chodzi ci o konkordat (to wiążę jedynie ze ślubem konkordatowym.
Z tym łamaniem przepisów i pewnych zasad, to akurat jest sprawa bardziej delikatna, bo niestety je łamie, ale nie bądźmy gołosłowni :np.
a) był ks. Andrzej B który złożył prośbę o przeniesienie już w 10-tym miesiącu
współpracy z ks. Markiem G.
b) był organista p. Andrzej (...)
c) był organista p. Piotr, który prowadził znakomicie chór (...)
Niestety nie mogę w tym miejscu podawać innych argumentów, ale już cię polubiłem,
i pamiętaj: życie jest brutalne, a prawdziwych przyjaciół poznasz dopiero w potrzebie,
ale czasem tak sobie myślę, że życie jest piękne, tylko ludzie są brutalni. Pozdrawiam

glewitz - Wto Cze 05, 2007 17:51

grzes napisał/a:
w Polsce jeszcze nie ma pensji dla księży,
jest najnormalniejsza pensja z Kurii
co do owych budów to nie wiem, nie słyszałem o tym domu w Bytomiu, a podatek, który duchowni odprowadzają (z budżetu kościelnego) jest podatkiem od ilości mieszkańców na terenie parafii, który omówiłem w poprzednim poście.
grzes napisał/a:
był ks. Andrzej B który złożył prośbę o przeniesienie już w 10-tym miesiącu
współpracy z ks. Markiem G.
z tego co wiem, to było na odwrót- to ksiądz Marek nie chciał ks. Andrzeja, gdyż ten nie posiadał prawa jazdy i samochodu :]
grzes napisał/a:
był organista p. Piotr, który prowadził znakomicie chór (...)
Piotrek cały czas prowadzi chór, tylko nie jest już organistą w naszym baraku, a co robi obecnie, to szczerze mówiąc nie wiem
grzes napisał/a:
Obawiam się, że nie chodzi ci o konkordat (to wiążę jedynie ze ślubem konkordatowym
Konkordat (łac. concordatum - uzgodniony) - umowa międzynarodowa zawierana między państwem a Stolicą Apostolską (Papieżem), regulująca sprawy interesujące obie strony
grzes - Czw Cze 07, 2007 14:06

Witaj!
Zgadzam się z tą pensą z Kurii, to oczywiste, każdy kto jest pracownikiem Kurii pobiera z niej pensję,oraz emeryci i renciści otrzymują pieniążki z Kurii; jednakże gdy chodzi o księży, którzy nie są pracownikami Kurii (proboszcz, wikary) niestety, im Kuria nic nie płaci, cały swój dobrobyt, który posiadają pochodzi jedynie z datków na tacę.(...)

Może to głupio zabrzmi, ale czytając te (bynajmniej niektóre) informacje, mam wrażenie, jakbym rozmawiał z samym ks. Markiem G.

Jak chodzi o uzupełnienie (może tego nie potwierdzić, ale) zapytaj o dom w Miechowicach ks.Marka N. (wikarego).

Jak chodzi o podatki, to wiem, że parafia płaci od każdego parafianina, ale nie o to mi chodziło, przepraszam za zamieszanie, ja miałem na myśli pisząc o podatkach:
iż nie mogę się zgodzić z twoim zdaniem o konkordacie i zwolnieniu ksieży od podatków;
nie zgadzam się że kościół nie posiada np. kasy fiskalnej i nie odprowadza podatku od dochodów. (przykład: zarobił za odprawienie mszy z udzieleniem ślubu 800zł, i nie odprowadza do skarbówki podatku od zarobionych pieniążków.

O ks. Andrzeju teżsłyszałem (od ks. Marka G), że nie był zadowolony z niego, nie miał auta i prawo jazdy i dużo innych historii ... . Na odwiedziny chorych musiał jeździć taxi, jednakże kolejny wikary, pomimo posiadanego auta i uprawnień, rónież jeździł taxi- dziwne?
Gdy wyjeżdżał na kolekty, musiałmu zorganizować transport, ale kolejnemu następcy organizował paliwo do samochodu- to chyba wszystko kręci się w kółko?
Gdyby twoja wersja (ks. Marka G.) była prawdziwa, o wydelegowaniu ks. Andrzeja na prośbę proboszcza, to w okolicach czerwca ks biskup nie wydawałby dekretu o przedłużeniu na kolejny rok pobytu ks. Andrzeja w Miłosierdziu, a około 25 lipca zmieniał swój dekret. :/ Nawet ks. proboszcz przygotował nowy układ szy na dwóch wikarych, a potem wszystko musiał odkręcić.
Piotr nie gra w Miłosierdziu, pewnie gra w innej parafii.
A konkordat, przyznaję jest ciekawy, ale nic dam nie doczytałem konkretnego, na interesujące mnie tematy.
Pozdrawiam

glewitz - Pon Cze 11, 2007 21:47

nie jestem księdzem Markiem od razu mówię, tylko przedstawiam ci mój punkt widzenia (albo właściwie nie mój, bo ja mam jeszcze inny:))
Siergiej - Pon Cze 25, 2007 22:39

cukiereczek78 napisał/a:
Wiesz może też, co się stało z organistą, który na początku tam grał (jeździł takim białym combi, chyba eskord, czy mondeo), bo planuję ślub i chciałabym by to on grał (u brata śpiewał takie fajne piosenki), a obecne grajki - to nie będę się wypowiadała...


Z organistą to trochę inna historia ale to może w innej bajce. Jak to jeszcze aktualne to poszukam gdzies do niego numeru telefonu (nie wiem czy jeszcze aktualny) a jak nie to moge dać namiary na to gdzie mieszka, gdzie pracuje jego żona, albo gdzie on sam pracuje (pracował)...tak czy siak nie powinno być ciężko go odszukać.
Polecam też do ślubu dziewczynę która mieszka u nas na osiedlu i grywa na skrzypcach - naprawdę dobrze jej to wychodzi

z tego co czytam to gleiwitz żeczywiście nie jest ks markiem (trochę go poznałem) ale za to z tego co poczytałem to mam 3 opcje kim jesteś :)...najprawdopodobniejsza - masz na imię Tomek, zgada sie??

glewitz - Pon Lip 02, 2007 17:04

niestety nie zgadłeś :) sory za tak późną odpowiedź ale nie było mnie przez ten czas w Polsce
KMGKW - Pią Lis 02, 2007 10:35

Zawsze chciałem mieszkać na Koperniku teraz dalej chcę ale wiadomo iż nikt mi nie kupi mieszkania :zalamany:
glewitz - Pią Lis 02, 2007 11:27

Kopernik...przestań, to nawet Obrońców Pokoju jest lepsze :]
kisia - Sob Lis 03, 2007 00:23

KMGKW, pomyliły Ci sie topiki ? tu jest mowa o Obrońców Pokoju :P
Zielony - Pon Mar 17, 2008 21:08

Kamera z budynku biedronki...transmisja na żywo :)

h t t p;//w w w imperiumnet, p l/LiveDemoSample2.htm

Reb - Pon Mar 17, 2008 21:17

Zielony, zapomniales dodać że trzeba sciągnać odpowiednią wtyczke pod IE bo na firefoxie i reszcie nie działa tak prosto :) :D
kasjan - Sob Cze 28, 2008 23:18

Na dzień dzisiejszy nie potrzeba już tej wtyczki, bo jest kamerka na bloku z widokiem na boisko szkolne i transmisja na żywo w tv... każdy może być gwiazdąna żywo w tv :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Aither - Pon Cze 28, 2010 16:45

Ja oczywiście gościnnie ponieważ nie mieszkam na obrońców ale teściów tam mam :) Wczoraj idąc do kościoła przyglądnełam się dwum rzeczon jakie w ostatnich czasach powstają na osiedlu.
1 rzecz "statek" - plac zabaw w kształcie statku :) jest rewelacyjny, co prawda nie wypróbowałam tego ale oglądałam. brakuje tam jedynie ławeczek dla mam opiekujących się pociehami i troszkę drzew. Bo tak prawdę mówiąc stoi to w pełnym słońcu i tak troszkę ciena by się zdało :) Ogólnie bardzo fajne miejsce :) szkoda ze takie małe :P obok jest sporo terenu jakie można zagospodarować no ale lepsze to niż nic :)
2. skwer przy "biedronce" - powstał dziwnie wyglądający skwer koło biedronki. Na srodku fontanna z trzech rur... nie wiem może pomysł z tą fontanną jest ciekawy ale ona nie działa :/ ?aweczki ładne ale podłoże pod nimi jest krzywe... kosta zwichrowana i to tak dziwnie wygląda jakby się to miało zaraz zawalić. Szkoda bo pomysł ktoś miał ciekawy urozmaicić ten zakątek ale to troszkę nie mardzo wyszło chyba :)

Co o tym sądzicie ? :) a i jeszcze jedno... co sądzicie o monitoringu na osiedlu ?

Karlus - Pon Cze 28, 2010 18:57

Na Obrońców żaden monitoring nie jest potrzebny bo jest to bardzo spokojne osiedle, coś jak Waryńskiego.
Aither - Pon Cze 28, 2010 19:38

tylko ze ten monitoring już jest :) a nie ze mają zakładać :P
Karlus - Pon Cze 28, 2010 19:40

Aither napisał/a:
tylko ze ten monitoring już jest :) a nie ze mają zakładać :P

:szok:
Pieniądze wyrzucone w błoto ...

Aither - Pon Cze 28, 2010 19:42

dlaczego przeciez to nie monitoring miejski tylko osiedlowy, dokłądnie założyła to firma Imeprior ktora dostarcza tam na osiedlu internet i kablówkę :) jak jestem u teścia to jest jeden program z interiora gdzie jest podgląd na kamery ;D fajne :D można śledzić sąsiadkę jak idzie do sklepu ;D a tak poważniej.... to kamery są skierowane na parkingi przy blokach :) uwazam ze to fajna rzecz :)
Karlus - Pon Cze 28, 2010 19:45

Ale czy ten monitoring nie za bardzo kontroluje wszystko co robimy?> :rotfl:
Jedne wielki big brother.
A jak np. jakaś para całuj się w aucie to całe osiedle ma kino? :rotfl:

Aither - Pon Cze 28, 2010 19:48

Karlus, no w sumie... to tak :) wiesz całuje jak całuje... :D ale jakby tak się zagalopowali :D uuu to nie chcę tego widzieć :P :wstyd: no ale to w sumie dobry pomysł :)
a ten statek jest fajny ;D gdyby nie to ze troszkę stara jestem to sama bym wypróbowała te drabinki ;D ale mąż mi zabronił :P

Karlus - Pon Cze 28, 2010 20:03

Ja też :/
Za moich czasów takich urządzeń nie było, tylko klopsztanga, metalowe huśtawki i karuzele :hyhy: Ale miało to swój klimat...
Dobra koniec tego, bo poczułem sie teraz jakbym miał z 60 lat :zdziwko:

Aither - Pon Cze 28, 2010 20:30

e tam na huśtawkach to do tej pory lubie :D zwłąszcza takich na drzewie ;D ze sznura i kija :D hehehehee ;D teraz to kultura ;D piekne siedzenia stabilne i w ogóle ;D fajnie ;)
ziutek997 - Pon Sie 30, 2010 16:50

Aither jest trochę w błędzie :) Bo na Obrońców monitoring nie jest puszczany w kablówkę, chociaż nieraz mniejsze wspólnoty z tego co wiem to tak robią. Bo koszt zakupu rejestratora jest wysoki. A na obrońców osiedle wynajmuje teraz firmę ochroniarską. To oni mają podgląd na kamery i ponadto kilka razy dziennie patrolują osiedle. Wg mnie ciekawy pomysł - tym bardziej że na obrońców policja bywa faktycznie rzadko.
Cerberion - Wto Sty 18, 2011 22:24

Często tam bywam, osiedle jedno z najładniejszych w Gliwicach, blisko do lasu, bezpiecznie. Tako samo położone obok Żerniki.
glewitz - Czw Maj 19, 2011 10:55

może ładnie położone, bo w wielkiej płycie trudno znaleźć coś ładnego ;-)
glewitz - Pią Maj 20, 2011 16:05

dziś się dowiedziałem, że kolejne bloki są ocieplane. Ciekawe jak tym razem będzie to wyjdzie.
Żółty - Nie Paź 23, 2011 22:18

glewitz napisał/a:
dziś się dowiedziałem, że kolejne bloki są ocieplane. Ciekawe jak tym razem będzie to wyjdzie.


Może nie ocieplane tylko ściągane azbest :P

Co do osiedla Obr.Pokoju mieszkam tu jakieś 5 lat.Jest spokojnie,miło i przyjemnie.
Wiele się ostatnio robi dla młodszych członków. :ok:

Bea.tka - Pon Paź 24, 2011 12:22

Musze się dzis dostac na ul Rapackiego czy gdzies w jej okolicach staje autobus 702 ??
Basia K - Wto Paź 25, 2011 08:02

D_y_s_z_k__a napisał/a:
ul Rapackiego czy gdzies w jej okolicach staje autobus 702


Najbliższy przystanek to będzie chyba "Osiedle Obrońców Pokoju"-autobus minie Biedronkę i wysiadasz.

Bea.tka - Wto Paź 25, 2011 17:26

Basia K, byłam trafiłam. Dziekuje.

Pozdrawiam <><

j_doe - Sro Gru 21, 2011 07:52

Ja niedawno wprowadzilem sie do Gliwic na to osiedle i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim jest bardzo spokojne, niedaleko las jak ktos lubi dlugie spacery. Jedyne co mi sie nie podoba to polaczenia autobusowe ale jakos to przezyje :)
Jagodowa8 - Sro Lip 25, 2012 15:51

Cześć, ja również mieszkam na tym zacnym osiedlu. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś czytuje ten temat.

Co do kiepskiego połączenia - zgadzam się, nie jest dobrze, ale w razie czego można zawsze przejść się na Tarnogórską, tam jest więcej autobusów i krócej się jedzie do miasta. Chyba, że ktoś mieszka na drugim końcu osiedla to ma gorzej :]

agnusbe - Nie Sty 20, 2013 00:55

A mnie najbardziej dziwi fakt, że na Obrońców nie ma żadnej pizzerii tudzież innej jadłodajni =/
jarq - Sro Lip 03, 2013 11:48

Czy ktos orientuję się co buduja koło biedronki?
glewitz - Pon Lut 02, 2015 12:38

Dwa alta temu budowali restaurację z kręgielnią. Teraz po prostu obiekt handlowy (coś jak dawny Roton chyba) ;)
H. Mościbrodzki - Wto Lut 03, 2015 18:31

Miało być coś okazałego, a będzie tylko kurna chata! ;) Niestety, takich mamy "osiedlowych" decydentów! :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group