dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Remont ul.Kozielskiej

Frycek - Czw Kwi 14, 2005 19:51
Temat postu: Remont ul.Kozielskiej
Z tego co wyczytalem to do konca sierpnia ma byc oddana do uzytku publicznego "nowa" ulica Kozielska , ma byc szersza od poprzedniej....
mam nadzieje ze nie bedzie "pekac" tak jak stara nawierzchnia

frohike - Czw Kwi 14, 2005 20:13

niech ja oddaja bo koreczki w centrum sa niemilosierne,
kurcze za duzo tirow jezdzi przez gliwice

Dana - Czw Kwi 14, 2005 20:37

i robi wyrwy w jezdni a ja potem zaliczam te niedoggodności jedna za drugą :kwasny:
Piotrulek - Czw Kwi 14, 2005 20:50

Frycek napisał/a:
publicznego "nowa" ulica Kozielska , ma byc szersza od poprzedniej....



Nowa czyli od skrzyżowania ze Styczyńskiego do cmentarza,bo ten krotszy odcinek od Daszyńskiego do Styczyńskiego mają otwierać lada moment.

Frycek - Czw Kwi 14, 2005 20:53

zgadza sie....ciesze sie tylko ze do sierpnia ma byc oddana cala droga.Ma rowniez zostac zmodernizowany parking przy cmentarzu centralnym.
Piotrulek - Czw Kwi 14, 2005 21:15

Frycek napisał/a:
zmodernizowany parking przy cmentarzu centralnym



Oj,bardzo by się przydał tam parking

ANIUS - Czw Kwi 14, 2005 22:31

trwaja juz prace nad parkingiem, stad utrudnione jest podobno stawianie tam bryczek juz teraz
kisia - Czw Kwi 14, 2005 23:15

Piotrulek napisał/a:
do Styczyńskiego mają otwierać lada moment.

nooo jest juz wylany tam asfalt, jest pieknie i gładziutko (przejechałam się wczoraj :D). Jak narazie jest szerzej ale nie wiem czy jest to wynikiem poszerzenia ulicy, czy tylko tego że nie ma tam zaparkowanych samochodów :)

Gmeras - Pią Kwi 15, 2005 01:10

oj juz długo remontuja :P za długo ;)
Gmeras - Pią Kwi 15, 2005 01:11

według mnie powini poszezyc takze pszczyńska bo tam sa korki dopiero niesamowite czasmi a jest miejsce na poszezenie ;]
ANIUS - Pią Kwi 15, 2005 06:14

a niby gdzie to miejsce? byloby miejsce, gdyby wykasowac stare kamienice przy ulicy, ale Gmeras poki co to nie realne, wiesz ile ludzi w nich mieszka?!?! a gdzie dla nich mieszkanka zastępcze... niestety to jest poki co nierealne, aczkolwiek w dalekosieznych planach Gliwic jest taki punkcik
frohike - Pią Kwi 15, 2005 06:55

Gmeras nie rozsmieszaj mnie,
nie mam zamiaru miec pod nosem drogi 3pasmowej,
jak znikna tiry to wystaczy tyle pasow ile jest.
najlepiej to wogole caly swiat zalac asfaltem
a wogole to jak znajda sie fundusze na ten asfalt to niech wyleja go na obwodnicy gliwic a nie na pszczynskiej

Aither - Pią Kwi 22, 2005 12:46

ktos wie do kiedy ma potrwac remont kozielskiej ?
Frycek - Pią Kwi 22, 2005 14:04

W sierpniu ma zostac oddana do uzytku
Demmo - Nie Kwi 24, 2005 02:01

odcinek pomniedzy styczyńskiego a daszyńskiego już jest tyle ze na końcu przy styczyńskiego jest jeszcze małe "kuku" i można pozbyć się zawieszenia bo z daleka tego nie widać.. a z drugiej strony tam i tak nie ma pierwszeństwa więc powinniście się tak czy siak zatrzymać ;) dalszy odcinek też już coś asfaltują.. tyle że ten jest na ok węższy od tego co było :| byłem dosyć zaskoczony jak rozkopali całosć, wyrównali itd, a potem jeden z krawężników zaczęli prowadzić prawie środkiem :zdziwko: tam będzie taki szeroki chodnik czy co?

nie wiem.. w kazdym razie mam nadzieję że to skończą do czasu jak sprawię sobie nowe autko, bo w poldku nieco zawieszenie ucierpiało na starej kozielskiej.. wczesniej wszystko miał cichutko a potem zaczęło nieco klekotać :rotfl: no ale poldka już nie ma.. czekamy na nową erę :]

limnea - Sro Kwi 27, 2005 08:44

Demmo napisał/a:
byłem dosyć zaskoczony jak rozkopali całosć, wyrównali itd, a potem jeden z krawężników zaczęli prowadzić prawie środkiem

Chodzi o nowe brukowane zatoki autobusowe. One często oddzielone są od jezdni wpuszczonym w asfalt krawężnikiem. Na początku wygląda to rzeczywiście tak jak opisałeś. Potem po nałożeniu warstw asfaltowych znacznie lepiej.

limnea - Sro Kwi 27, 2005 15:12

frohike napisał/a:
a wogole to jak znajda sie fundusze na ten asfalt to niech wyleja go na obwodnicy gliwic a nie na pszczynskiej

święte słowa - ale dodam od siebie że UM stara się o poprawę nawierzchni Pszczyńskiej (za pieniądze z Unii) na odcinku od węzła z A-4 do ul. Okrężnej.

Demmo - Pią Kwi 29, 2005 00:40

limnea napisał/a:
Demmo napisał/a:
byłem dosyć zaskoczony jak rozkopali całosć, wyrównali itd, a potem jeden z krawężników zaczęli prowadzić prawie środkiem

Chodzi o nowe brukowane zatoki autobusowe. One często oddzielone są od jezdni wpuszczonym w asfalt krawężnikiem. Na początku wygląda to rzeczywiście tak jak opisałeś. Potem po nałożeniu warstw asfaltowych znacznie lepiej.


hmm.. pomiędzy wejściem do parku a małym kosciólkiem nie ma zatoki dla autobusów a też jest zostawiona olbrzymia przestrzeń.. pewnie zostawiają miejsce na trawnik tak jak przy skrzyżowaniu, koło LO IV.
tylko zastanawia mnie po co robili takie halo o wycinanie drzew itd, jeśli tak naprawdę ta droga nie jest szersza.. a drzewa wycięli..

a ta ogromna kostka zatoki autobusowej to jest trochę przegięcie.. jak się na to wjeżdza to tak jakby się wjechało gdzieś na trawnik/górską drogę czy coś.. nie wiem kto to wymyśli, ale średni pomysł jak dla mnie..
chociaż z drugiej strony kierowca sie z pewnością obudzi gdyby zdarzyło mu się przysnąć, bo nawet autobusem trzepie, pomijając już osobówki.. :zdziwko:

limnea - Pią Kwi 29, 2005 12:46

Demmo napisał/a:
po co robili takie halo o wycinanie drzew itd, jeśli tak naprawdę ta droga nie jest szersza.. a drzewa wycięli..

Nie wiem bo jeszcze mnie tam nie było od czasu jak ruszył remont, ale chyba szerzej ma być na odcinku od Gagrina do ronda. Bywam tylko w Urzędzie Skarb.
Demmo napisał/a:
a ta ogromna kostka zatoki autobusowej to jest trochę przegięcie.. jak się na to wjeżdza to tak jakby się wjechało gdzieś na trawnik/górską drogę czy coś.. nie wiem kto to wymyśli, ale średni pomysł jak dla mnie..
chociaż z drugiej strony kierowca sie z pewnością obudzi gdyby zdarzyło mu się przysnąć, bo nawet autobusem trzepie, pomijając już osobówki..

No może i tak tylko dlaczego osobówką w zatokę?

Demmo - Pią Kwi 29, 2005 18:05

nie zdarzało Ci się odbierać nikogo z przystanku? :zawstydzony: :D
limnea - Sob Maj 07, 2005 16:10

Demmo napisał/a:
nie zdarzało Ci się odbierać nikogo z przystanku?

Aha.Teraz rozumiem. bo myślałem że tam parkowałeś.
A jak tam remont : do sierpnia się wyrobią? Coś tam ostanio przebąkują że zamkną skrzyż. Styczyńskiego z Kozielską i zaś nowy objazd wytyczą.
Horror :szok:

Dev - Sob Maj 07, 2005 16:26

Fajnie zrobili :)
A jeszcze fajniej bylo podczas remontu... bo uczylem sie na Kozielskiej a tu bumm 3 dni nie ma byc pradu i nas zwalniali do domu :rotfl: :rotfl:

Demmo - Nie Maj 08, 2005 00:44

hmm.. ogólnie nie wygląda to najgorzej.. z tego co wiem to chyba do końca kwietnia mieli oddać odcinek czołgowa-styczyńskiego? czy mi się wydawało? :)
nie wiem sam.. ale sądząc po tym ile robili odcinek styczyńskiego-daszyńskiego, to przy obecnym postępie prac jeszcze nieco im to zajmie czasu...
zaczęli chodniki robić.. pojawiła się na niektórych odcinkach pierwsza warstwa asfaltu.. ale nie ma jeszcze latarni.. ogólnie chwilowo jest tu mały sajgon, a od 2 dni nie widziałem ekipy w pomarańczowych kubraczkach.. pewnie robią coś na innym odcinku.. :)

limnea - Nie Maj 08, 2005 20:40

Demmo napisał/a:
przy obecnym postępie prac jeszcze nieco im to zajmie czasu...

wiem z dość pewnego źródła że odcinek styczyńskiego-rondo skońcżą do końca lipca - sierpnia(jezdnia). Chyba dopiero potem latarnie. Nie wiem nic o chodnikach
Apropos to Wy tam teraz nie macie latarni ulicznych??? :zdziwko:

of - Nie Maj 08, 2005 22:48

brat jak zamkna mi Styczynskiego z Kozielska to bedzie tragedia! :] Jak mialby wygladac objazd na Wyspianskiego z Kozielskiej jadac od Centrum? Przez Plebiscytowa? :kwasny:
limnea - Nie Maj 08, 2005 23:28

osfald napisał/a:
brat jak zamkna mi Styczynskiego z Kozielska to bedzie tragedia!

Don't panic. Mieszkańcy wiadomego Ci bloku też muszą jakoś dotrzeć do miasta. Najlepiej przez Plebiscytową i Kozielską. Ewntually przez Wyspiańskiego i Orlickiego

kisia - Nie Maj 08, 2005 23:34

dobrze że chociaz oddali już piewszy odcinek Kozielskiej bo byłam dziś na komuni w kościele Podwyższenia Św. Krzyża (róg Daszyńskiego i Kozielskiej) Ciężko byłoby sie tam przemieszczać jakby trwał tam nadal remont
Demmo - Pon Maj 09, 2005 00:12

no latarni brak.. postawili jedną prowizoryczną na wysokości PIKa (monopolowy zawsze jest dobrym punktem odniesienia.. kazdy wie gdzie jest :rotfl: ), a reszta ciemno.. ble ;)
limnea - Czw Maj 19, 2005 13:56

Demmo napisał/a:
no latarni brak

Widzę że postawili nowe słupy oświetleniowe ale bez kloszy
:hyhy: :niepewny: :niepewny: zamknęli skrzyżowanie. O rany co tam się dzieje :( :( horrorek Można jechać tylko z Kozielskiej w Wyspiańskiego. Wyspiańskiego jest teraz jednokierunkowa (dojazd w kier. Orlickiego) :zdziwko:

Demmo - Czw Maj 19, 2005 23:41

no jaja jak berety ;) słupy już są, nagle zmienili plany co do pobocza wzdłuż parku, bo zmienili krawężniki i teraz zamiast chodnik + trawniczek koło murku, to będzie zatoczka-parking + chodnik :zdegustowany:
już prawie na całej drługości leży asfalt.. na to pójdzie jeszcze jedna warstwa i będzie git :]

Frycek - Czw Maj 19, 2005 23:59

zobaczymy czy zda to egzamin , dla mnie ona jest taka sama szeroka jak byla...a to zle :(
kisia - Pią Maj 20, 2005 00:25

Frycek napisał/a:
dla mnie ona jest taka sama szeroka jak byla

też tak mi się wydaje.
Dzis jechałam do Urzędu Skarbowego, nie możnatam dojechac od strony ul. Wyspiańskiego, prawie cała Wysiańskiego jest zamknięta. Mozna tam tylko dojechać od ul. Styczyńskiego lub od ul. Kozielskiej tej części , która jest juz otwarta :/

of - Pią Maj 20, 2005 08:05

dokladnie.... do kobiety dojade bez problemu... spowrotem MUSZE lamac przepisy na Plebiscytowej :zly: ... inaczej czeka mnie runda na okolo przez zakorkowane Gliwice
limnea - Wto Maj 31, 2005 21:14

30 maja przechodziłem koło Urzędu Skarbowego a tam na Kozielskiej już połozyli ostatnią warstwę świeżutkiej asfaltozy. Podobno w tym tygodniu będzie już można jeździć Kozielską od Wyspiańskiego aż do Gagarina :) :)
Demmo - Wto Maj 31, 2005 21:48

no już tamtędy śmigają mimo ze nie do końca to otworzyli.. nie wygląda to źle.. jak długo przetrwa zobaczymy jak znowu puszczą tędy autobusy i co gorsze - tiry :zdegustowany:
mogliby tam walnąć zakaz dla tirów :zawstydzony: :wstyd:

chodniczki też powoli już układają, latarenki są :) zaczyna się robić całkiem fajnie i całość powolutku przestaje przypominać wielki plac boju :hyhy:

of - Wto Maj 31, 2005 22:35

dokladnie po ostatnim weekendzie (od niedzieli) otworzyli skrzyzowanie Kozielska, Wyspianskiego, Styczynskiego... asfalcik gladziutki no i w koncu nie musze robic jakis kursow przez pol Gliwic :]
kisia - Wto Maj 31, 2005 23:31

czyli do Urzędu Skarbowego można już dojechać bez problemu :?:
of - Sro Cze 01, 2005 09:41

do urzedu w zasadzie nie bylo problemu z dojazdem bo Gory Chelmskiej nie ruszali... problem byl z wyjazdem przez ksiezycowa ulice Kozielska :kwasny: aktualnie ruch na tym skrzyzowaniu odbywa sie bez problemu... brakuje narazie pasow i sygnalizacji swietlnej
kisia - Sro Cze 01, 2005 11:39

osfald napisał/a:
do urzedu w zasadzie nie bylo problemu z dojazdem
no przez jakis czas był bo jadąc od ul. Jana Śliwki nie można było skręsiś w Wyspiańskiego bo był zakaz. Trzeba było jechać aż do Jasnogórskie i z niej w Kozielską :/
of - Sro Cze 01, 2005 15:09

aaa... tak tak... wlasnie tego ograniczenia juz nie ma od niedzieli... dzialo sie tak przez okolo 1,5tygodnia kiedy remontowali samo skrzyzowanie... natomiast wczesniej pomimo remontu Kozielskiej urzad skarbowy byl osiagalny takze od strony Wyspianskiego
Demmo - Sro Cze 01, 2005 17:21

a dzisiaj malują pasy na odcinku wyspiańskiego-daszyńskiego :]
Frycek - Sro Cze 01, 2005 18:03

No i dobrze...moze sie wyrobia i bedziemy sie cieszyc dobra droga i rozladowaniem korkow jakie sa teraz na andersa :przestraszony:
Gmeras - Czw Cze 02, 2005 13:46

to chyba bedzie wielkie otwarcie ;)
bo tyle juz to remontuja ;D ;p
i moze korki sie zmiejsza ;)

Demmo - Sob Cze 04, 2005 13:03

ale i tak nie zmieni to sytuacji w centrum, gdzie co drugi pojazd to tir :zdegustowany:
Czarnulka - Sob Cze 04, 2005 13:22

Wrr...ten remont doprowadza mnie do szału :znudzony:
Jak oni mają to szybko zrobić skoro gdy idę do szkoły to ci robotnicy siedzą na krawężnikach i podrywają panny,a gdy z niej wracam-powtórka z rozrywki :zdegustowany:
Dojechać do mojego Gagarina przez Góry Chełmskiej to też czasem nie lada wyczyn :/

Demmo - Sob Cze 04, 2005 13:33

nie no.. co Ty opowiadasz? przecież jeden zawsze pracuje a 10 patrzy mu na ręce i sprawdza czy dobrze robi.. nie no dobra.. przesadziłem.. dzisiaj widziałem jak 4 się patrzy o kontempluje (kątem-pluje ;) )
limnea - Sob Cze 04, 2005 23:19

Demmo napisał/a:
dzisiaj widziałem jak 4 się patrzy o kontempluje (kątem-pluje

Powinni od przyszłego tygodnia oddać odcinek od styczyńskiego do Gagarina, to już nie będu tutaj "kątem pluć".

Demmo - Nie Cze 05, 2005 08:37

w sumie to już jest gotowe tylko pasy namalować.. mogli by się pospieszyć z chodnikami.. bo to im trochę sałobo idzie ;)
of - Nie Cze 05, 2005 12:01

ostatno szedlem od skarbowki przez kozielska... mozna popatrzec na opalajacych sie robotnikow :rotfl:
Niedźwiedź - Wto Cze 07, 2005 19:46

Ja tam na robotników nie zwracam uwagi :P
Ale za to strasznie mnie wqrzało gdy siedziałem sobie w sql (IV L.O) i czułem takie lekkie wibracje budynku :P
Dzieki Bogu już wkrótce koniec remontu (a praktycznie odcinek przy IV i ekonomiku jest juz gotowy :D):D

Demmo - Wto Cze 07, 2005 20:37

teraz niedaleko chaty zrobili mi wielki kanion, bo rozkopali ten kawałek który wcześniej był nieruszony jak samotna wyspa pośród placu boju ;) a ze teraz by wypadało połączyć kawałki od strony gagarina i cmentarza centralnego, to sobie pokopali ;)
of - Wto Cze 07, 2005 21:33

Demmo jesli to przed Twoim blokiem jest ten wykop to wynika z tego, ze mieszkasz na przeciwko garazu Bozeny :]
Demmo - Sro Cze 08, 2005 09:09

nie.. jak co, to znaczy że Bożeny garaz mieszka na przeciwko mnie :rotfl: :rotfl: :rotfl:
swoją drogą to ma go gdzieś na placu u tego śmiesznego mechanika? ;)

of - Sro Cze 08, 2005 09:22

strzal w dziesiatke :rotfl: ale czemu on jest taki smieszny? :D
Demmo - Sro Cze 08, 2005 19:01

ee.. ze względu na relację koszty-jakość w dziedzinie usług :]
of - Sro Cze 08, 2005 20:40

znaczy sie... sprobowales :rotfl: dobrze wiedziec...
limnea - Sro Cze 08, 2005 22:46

Dzisiaj, Godz. 19:15 próbuję przejść koło skarbówki przez Kozielską a tam taki ruch aut , że normalnie byłem SCARED TO DEATH. :rotfl: :rotfl: Chyba ludziska się zjechali żeby sprawdzić jak tą Kozielską się dobrze jeździ. :D :D No, ale gdzie się podziały trotuary???
Czarnulka - Sro Cze 08, 2005 23:48

Mnie dobija dojazd do Tesco :kwasny:
A jak chce się tamtędy przejść to momentalnie moje czarne buciki robią się białe :znudzony:
Dość tych remontów!!!
Ale swoją drogą w końcu będzie normalna droga :)

Demmo - Czw Cze 09, 2005 15:30

osfald napisał/a:
znaczy sie... sprobowales :rotfl: dobrze wiedziec...

ta.. spróbowałem.. ostatni raz.. tzn za pierwszym razem nie było źle, bo robił jedną rzecz, nawet mu to wyszło i mimo że nie było bardzo tanio, to przy jednej pierdołce się tego tak nie odczuwa.. ale innym razem.. jezusicku :rotfl: nigdy więcej - EOT :)

co do kozielskiej teraz.. chwiliwo dopóki jest oficjalnie zamknięta i jest jedynie dojazd do posesji, to ludzie sobie tam chyba testują Vmax..
jak widzę czasami jakiegoś kretyna w betce czy civic`u z 79 (lol ;) ) śmigających tam zdrowo ponad stówkę, to aż nachodzą mnie brutalne myśli, że mógłby sobie przypier... w którąś z latarni, bo dopóki jest remont to latarnię szybko naprawią..
co za bezmózgie wieśniaki.. jako że dalej kompletują chodniki, to ludzie łażą po ulicy, a tu tacy kretyni.. ehh.. aż nie chce mi sie pisac..

jak nigdy mi się to nie zdarza tak teraz proponuję zamontować jakiś tymczasowy fotoradar.. :zdegustowany:

kacZorr - Wto Cze 14, 2005 21:16

kozielska wcale nie bedzie szersza, powiedzialbym ze miejscami ja zwezyli, a drzewa wycieto po to by cala jezndnie przesunac z dala od drzew ktore zostawiono
Frycek - Pon Lip 18, 2005 05:48

Droga juz na wykonczeniu, w chwili obecnej da sie juz przejechac od samego poczatku do ronda bez wiekszych przeszkod. Co prawda jest znak zezwalajacy jazdy tylko do posesji,ale i tak ludzisika juz smigaja, przyjemnie jest czuc rowna nawierzchnie pod kolami---tylko na jak dlugo??


kacZorr napisał/a:
kozielska wcale nie bedzie szersza, powiedzialbym ze miejscami ja zwez


tez tak odczułem....czasem nie rozumie ludzi ktorzy sa za to odpowiedzialni......

Czarnulka - Pon Lip 18, 2005 11:35

Frycek napisał/a:
przyjemnie jest czuc rowna nawierzchnie pod kolami---tylko na jak dlugo??

Sądzę,ze długo bedziesz czuł równą powierzchnię...
Frycek napisał/a:
kozielska wcale nie bedzie szersza, powiedzialbym ze miejscami ja zwez

a to dlatego,bo nie będą miały prawa(ani możliwości) przejechania tamtędy samochody ciężarowe.
Przynajmniej tak mi mówiono.

glewitz - Pon Lip 18, 2005 19:46

i tak beda przejeżdżać i innym uczestnikom ruchu psuć krew w żyłąch :zly:
Czarnulka - Pon Lip 18, 2005 22:17

Nie sądzę,zeby się tam bezproblemowo zmieścili... :niepewny:
glewitz - Pon Lip 18, 2005 22:20

uważaj, bo kierowcy ciężarówek będa na to zważali. Będa się bezczelnie wpychać i torować innym ruch. A przy okazji: jeżeli nie będą mogły się zmieścić ciężarówki, to jak się zmieszczą autobusy ????
Czarnulka - Pon Lip 18, 2005 22:28

Autobusy są węższe.
Eh :zdegustowany: Stanę na straży i nie przepuszczę żadnego czołgu :P

glewitz - Pon Lip 18, 2005 22:54

jak wróce z wakacji to ci pomogę :P
Czarnulka - Wto Lip 19, 2005 00:47

Mieszkasz w pobliżu? :hyhy:
Hehe,pomoc mile widziana ;)

Frycek - Wto Lip 19, 2005 01:03

=CzArNuLkA= napisał/a:
Hehe,pomoc mile widziana

ja tez pomoge :rotfl: :rotfl:

Czarnulka - Wto Lip 19, 2005 01:05

Byłam dzisiaj na Waryniaku i widziałam wielu fajnych chętnych do pomocy chłopczyków :zawstydzony: :padam:
Frycek - Wto Lip 19, 2005 01:09

=CzArNuLkA= napisał/a:
Byłam dzisiaj na Waryniaku i widziałam wielu fajnych chętnych do pomocy chłopczyków

i mnie nie odwiedzialas :zly: :zly:

Czarnulka - Wto Lip 19, 2005 01:12

Oni sami przyszli :hyhy:
Demmo - Sro Lip 20, 2005 22:54

znając życie to te głupie tiry i tak będą tamtedy jeździły.. spychając na poboczy tych którzy się nie zmieszczą.. bo przecież ich kilkadziesiąt ton napewno się zmieści.. jak co to Twoje 1,2 tony się nie zmiesci.. :zdegustowany:
znam to choćby ze skrzyżowania koło straży pożarnej i polibudy.. najlepiej stanąć na środku skrzyzowania i czekać sobie aż będzie można jechać dalej.. ehh.. dlaczego za to nie dają mandatów? nazbieraliby sobie na remont peugeota którego rozwalili podczas pościgu na strefie ;)
swoją drogą ktoś ma za dużo kasy, bo w wielu miejscach pojawiły się zbędne barierki.. miejscami naprawdę się przydadzą, ale gdzie indziej z kolei nie wiem po co je dają.. lol ;)

Czarnulka - Czw Lip 21, 2005 02:02

Dostali te dotacje to niech robią te...barierki.Ale kolory sa fatalne :kwasny:
Chociaż w sumie mogliby tą kasę przeznaczyć na wiekszą ilość asfaltu i poszerzyć tą drogę... :|

glewitz - Pon Sie 08, 2005 11:47

cośsię pogubiłem... jaką drogę mogliby poszerzyć ???


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group