dupiate forum

Świat Kobiet - Solarium

kisia - Nie Kwi 10, 2005 00:40
Temat postu: Solarium
Która z Was była ???
Która chodzi ??? A jak chodzi to gdzie ???
Która zamierza chodzić ???
Jakie lepsze stojące czy leżace ???

Ja chodziłam przez tydzień parę lat temu ale jakoś nie było widać prawie żadnych efektów. Mimo to zamierzam sie wygrać znowu. Czy możecie mi polecić jakieś solarium ???

ANIUS - Nie Kwi 10, 2005 13:18

Generalnie rzadko chodze na solarium, poniewaz zdecydowanie ..szkodzi skorze, szybciej sie starzeje i wbrem obiegowym opiniom, ze lepiej sie po salarium opala na sloneczku...jest to niestety nieprawda, slonce wtedy lapie slabiej : szybciej schodzi opalenizna. Badz, co badz - witam w solarium tylko przy wyjatkowej okazji... W ostatnie wakacje przezd szczegolnym dniem:) chodzilam na nowe solarium turbo przy ulicy jasnej i bylam bardziej niz zadowolona, lapalo idealnie (nowe lampy i naprawde turbo), równomiernie i od pierwszego razu byly efekty ( z tym, ze tak mocne lampy, ze trzeba uwazac zeby sie nie spalic dajac za duza ilosc minutek na poczatek) Poza tym swietne solarium bo lozka nowe, wraz z klima wmontowana z lozeczko i radyjkiem, ktore nad uszkami moze Ci grac milutko, samo sie wylancza, a na dodatek duzo miejsca na przebranie sie,, no i parking przed:) polecam:)
stojacych tub nie lubie, bo nogi mi sie z goraca uginaja, a do tego trzymanie lapek w gorze, ze zlapalo np pod paszkami, czy na wewnetrznej stronie lapek jest truuuudnenn a fee:)

ANIUS - Nie Kwi 10, 2005 13:19

przepraszam za bledy, ale pisze szyyybkoooo!
kisia - Nie Kwi 10, 2005 15:35

Aniuś dziękuję za wyczerpujaca odpowiedź.
Moje zdanie na temat szkodliwości solarium jest dokładnie takie same, dlatego miałam kilkuletnią przerwe i teraz nie jestem na bieżąco jakie i gdzie jest dobre. Jestem własnie przed wyjątkowa chwila i dlatego sama musze wyglądać wyjątkowo :) mam nadzieję ze solarium mi w tym pomoże :)

ANIUS - Nie Kwi 10, 2005 21:31

ja zapewne:) w maju tez sie wybiore, bo czeka mnie Komunia Sw w rodzinie...:) ciocia musi jakos wygladac, nie?!? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
frohike - Pon Kwi 11, 2005 06:37

Cytat:
ja zapewne:) w maju tez sie wybiore, bo czeka mnie Komunia Sw w rodzinie... ciocia musi jakos wygladac, nie?!?


znajac zycie to i tak kazdy bedzie oplotkowany i tak, wiec szkoda kasy :D

Dev - Pon Kwi 11, 2005 07:57

moja dziewczyna chodzi czasem :) Przed moja studniowka byla z 4 razy i wygladala jak murzyn :P :rotfl: szybko ja lapie :)

A chodzi do solarium na....... [ups] Jest to na zwyciestwa.. Schodzi sie po schodkach na dol ( kolo ruin teatru) :) Fajnie tam jest, raz na nia czekalem i bardzo fajne miejsce :] no i ladna obsluga... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ANIUS - Pon Kwi 11, 2005 12:29

frohike a tam nie szkoda kasy:) jak sie pojdzie 3, czy 4 razy to sie nie zbankrutuje, a niekoniecznie musza obmówic:) warto zaryzykować:) może pozytywnie obgadaja : "ale ciotka fajnie wyglada?!?!":rotfl:
frohike - Pon Kwi 11, 2005 14:37

mi sie wydaje ze jest malo osob ktore pojda 4 razy i sa opalone, aby byl efekt trzeba troszke pochodzic, no chyba ze to ja mam taka dziwna cere tylko
Aither - Pon Kwi 11, 2005 14:55

a ja nie chodzę w ogóle... raz nie jest mi to do szczęścia potrzebne... dwa szkoda mi kasy... trzy skóra po solarce szybciej się starzeje... cztery nie lubię zapachu spalonej skóry.
ANIUS - Pon Kwi 11, 2005 16:27

frohike, jesli pojdzie sie 4 razy na lampy turbo to jest ladny efekt i nie spalonego murzyna, tylko lekkie musniecie :) ale to fakt zalezy od karnacji...
Aither - Wto Kwi 12, 2005 10:04

Ja po 4 turbo wyglądałabym fatalnie... jak ja przy zwykłej lampie na biurku mogę się opalić... moja skóra łapie się szybko... a to nie jest "fajne"
ANIUS - Wto Kwi 12, 2005 12:12

mnie tez łapie dośc szybko, ale bez przesady, idąc na 15-20 minut (rozłozone na 4 wizyty) to calkiem ladny jest efekt, nic przesadzonego:) jednakze specjalistka w tej dziedzinie nie jestem:)
Aither - Wto Kwi 12, 2005 12:36

ANIUS ja też nie ale raz tylko poszłam... chyba na 5 minut czy coś takiego... fajnie było bo ciepło... ale jak poczułam [sorry za słowo] smród skóry... jakby się paliła, a co gorsza ten zapach przebijał się przez perfumy... stwierdziłam, że wolę być blada... przynajmniej smród się za mną nie ciągnie... efekty wizualne może są ładne... ale moje zzmysły powonienia tego nie potrafią znieść.
ANIUS - Wto Kwi 12, 2005 12:40

Aither, bo nie "psikowuje sie perfumek" :rotfl: :rotfl: :rotfl: przed solarium :) widocznie przesadzilas z 5 min na poczatek, a lampy musiały byc mocne:)
Aither - Wto Kwi 12, 2005 12:46

ANIUS nie no przed sloraką nie psikowuję się perfumami :) ale po żeby zagłuszyć ten dziwny zapach... nie wiem może i za dużo jak na pierwszy raz... ale już drugiego razu nie będzie :) wole poczekać do lata [co już tuż tuż] i plackiem legnąć na trawce :)
ANIUS - Wto Kwi 12, 2005 14:24

to fakt, trawka i sloneczko to czysta przyjemnosć:)
kisia - Sro Kwi 13, 2005 00:10

to jeszcze jedno pytanko, czym sie najlepiej nasmarować ??
Aither - Sro Kwi 13, 2005 11:42

ponoć nie wolno się smarować... ale nie jestem pewna... może po lampach? :| nie wiem... kisia nasmaruj się olejem ładnie się przypieczesz :D
Piotrulek - Sro Kwi 13, 2005 13:50

kisia napisał/a:
to jeszcze jedno pytanko, czym sie najlepiej nasmarować ??



Kiedyś najlepiej było w "sosie własnym",ale wtedy nawet słońce było bezpieczne i zdrowe,a teraz jakieś dziury ozonowe,czarnobyle i inne syfy :zalamany:

Aither - Sro Kwi 13, 2005 13:52

Ja mam pamiętkę po czarnobylskim słońcu... na plecach mam dużą plamę... a co gorsza ani jeden lekarz mi nie potrafił powiedizeć co to jest.
AgnieszkaL - Sro Kwi 13, 2005 18:04

polecam taki kremik
laneche
dostępny jest w studiach jest bardzo tłusty i nie pachnie rewelacyjnie zreszta zalezy kto co lubi ale jest naprawdę dobry skora jest natłuszczona i lepiej wyglada po seansie, nie polecam smarowania się zwykłym balsamem lub mleczkiem do opalania

Piotrulek - Sro Kwi 13, 2005 18:08

Aither napisał/a:
na plecach mam dużą plamę


A ile mialaś lat jak walną czarnobyl??Czy ty już wtedy żylaś ???

ANIUS - Sro Kwi 13, 2005 18:54

kisia w solarium do ktorego ja chodzilam byly wystawione smarowidla do tego celu i do opalania i po opalaniu, kosztowaly z tego co pamietam rozsadnie, albo saszetki, albo "porcja" smarowidla:) ale nie powiem co to bylo, a juz napewno nie bylo to normalne mazidlo do smarowania ;)
mania - Sro Kwi 13, 2005 19:09

Polecam solarium na Sikorniku. Tam gdzie jest 14 łóżek + tuba. Polecam łóżeczka 2,3 i 8. Tanio i efekt murowany, ja chodze regularnie co tydzień na 15 minut = 9 zł. Czynne długo, więc każdy może zdążyć, niestety ostatnio ciężko z dostaniem się na te łóżeczka bo dużo ludzi tam chodzi. Znam dziewczyny, które tam pracują i też polecają te łóżeczka. Co do szkodliwości wiadomo, że nie jest to zdrowe...ale indywidualna sprawa każdego :) Nie tylko solarium szkodzi, sam fakt, że mieszkamy na Śląsku... Jednak po wizycie na "sztucznym" słoneczku czuje się rewelacyjnie; odprężona, zrelaksowana... no i opalona :] Kremiki są również do kupienia na miejscu. Można sobie usiąść z miłą obsługą, wypić kawke lub coś zimnego (stoi lodówka z napojami). Swoim czasem chodziłam do Royala na solarium z bryzą, coś wspaniałego, szczególnie latem, wychodzisz odświeżona/y, a wiadomo latem każdy korzysta z prysznica ile się da, po opalaniu skóra nie ładnie pachnie a raczej zaraz po prażeniu nie należy się kąpać. Niestety opalanie tam jest drogie ( 15 minut = 18 zł) i nieefektywne. Ale każdy woli co innego :) Moja teściowa na przykład chodzi na Wieczorka (obecnie zamknięte z powodu remontu), bardzo sobie chwali to miejsce. Mój przyjaciel chodził też na Gwardii, ale nie tam gdzie jest siłownia tylko z drugiej strony i też bardzo chwalił, jednak teraz chodzi tam gdzie ja ;) Aaaa właśnie dzisiaj wymieniali tam lampy :) to też ważne :)


Jednak moje ukochane to to na Sikorniku :) :super:

Aither - Czw Kwi 14, 2005 10:24

Piotrulek no czarobyl wybuchł w 1986 pod koniec kwietnia... wtedy już żyłam. W wakacje 86 byłam nad morzem i to dostałam chcesz to Ci pokaże to kiedyś. Ani jeden dermatolog nie wie co to jest... a za granicę nie chce mii się z tym jeździć... jeszcze coś mi zrobią, jako świnka doświadczalna czy coś... nie no podziękuję.... z kuli właśnie tego nie chodzę też na solarium... bo to coś dziwnie reaguje na światło... zmienia kolory z mlecznego na kakaowy... wedle "widzi mi się"
ANIUS - Czw Kwi 14, 2005 11:58

Aither dobry dermatolog, onkolog zleci pobranie wymazu, wycinka, próbki (w zaleznosci jak strasznie wyglada) przebarwienie i zbada czy jest to zlosliwe, czy nie, czy trreba na wszelki wypadek usunac, czy mozna zostawic i cieszyc sie nietypowa "ozdoba"-czasem watpliwa:) i po takim badaniu kazden Ci powie co z tym zrobic? Byłas juz na badaniu onkologicznym?
Aither - Czw Kwi 14, 2005 12:16

ANIUS byłam na wszelakich badaniach. Jedna genialna Pani dermatolog przepisała mi na to lampy grzewcze czy coś takiego... zresztą jakieś naświetlanie... to nie chcesz wiedzieć jak to wyglądało po tym naświetlaniu. Miałam popażoną skórę tylko w "tym" miejscu. Na szczęście to się już nie powiększa. Mam dość lekarzy i ich pomysłów... mnie to nie przeszkadza... ale mało estetyczne to jest.
ANIUS - Czw Kwi 14, 2005 14:16

znam kogos, kto ma cale plecy i brzuszek w przerozne plamki pieprzykowate, mniejsze i wieksze, objezdzil wiel lekarzy, bokazden gadal co innego, skonczylo sie gdzies daleko poza gliwicami na porzadnym badaniu z pobraniem fragmentow i na szczescie nic zlosliwego to nie jest, w kazdym badz razie moze byc problemem przy ciazy, kiedy skora na brzuszka bedzie sie rozciagac, wtedy nie wiadomo jak to zareaguje...badz co badz zadnego opalania tego ani na sloneczku, ani na solarium !!!
Aither - Czw Kwi 14, 2005 14:30

ANIUS to wygląda tak jakby to było oparzenie żelazkiem... albo jak to mój lekarz powiedział jakby oblane kwasem i wygładzone... nie wiem co to za różnica... ale cóż mało apetycznie to wygląda :)
frohike - Czw Kwi 14, 2005 15:03

Aither trzeba wymasowac raczkami ktore lecza i samo zniknie
ANIUS - Czw Kwi 14, 2005 16:14

Aither ehhhh:) estetyka na plecach nie musisz sie przejmowac:) ale tylko wez pod uwage czy nic w przyszlosci sie z tego nie wykluje... :kwasny:
mania - Czw Kwi 14, 2005 16:15

ja myślałam, że mamy tu podawać informacje, gdzie, za ile i czy dobre solaria :)
frohike - Czw Kwi 14, 2005 16:41

mania no tak ale zbaczanie z tematu to nasza specjalnosc
Aither - Pią Kwi 15, 2005 11:54

frohike a masz takie rączki?

ANIUS no wiesz ja nie wiem co to jest... oni nie wiedzą co to jest... nikt nie wie co to jest.... to i nie będziemy wiedzieć co z tym się stanie w przyszłości. wiem jedno opalać tego nie mogę ani na zwykłym, nautralnym słońcu ani przy lampach z solarium... a najbardziej to zdrażni mnie to zmienianie kolorów... czasem czuję się jak kameleon :zdegustowany:

ANIUS - Pią Kwi 15, 2005 12:46

Aither kameleon jest piekny:) więc sie nie przejmuj! za bardzoooo! :D
Aither - Pią Kwi 15, 2005 13:04

Piękny ale powolny :) i ja się już tym nie przejmuję :) kiedyś bardziej a teraz mnie to <>< :D z tym, że nie mogę chodzić w krótkich bluzeczkach :/
frohike - Pią Kwi 15, 2005 14:28

Aither napisał/a:
Piękny ale powolny :) i ja się już tym nie przejmuję :) kiedyś bardziej a teraz mnie to <>< :D z tym, że nie mogę chodzić w krótkich bluzeczkach :/


najwyzej zmien w tych koszulkach gdzie jest za malo ubrania w druga strone,
jak w krotkim bluzeczkach krotko jest w dolnej czesaci, okolice brzucha to ty chodz w takich gdzie bedzie zaslanialo brzuch a odkrywalo góre :P

Aither - Pią Kwi 15, 2005 17:17

frohike eeeeee... nie no to nie spełni moich wymagań ani estetycznych ani praktycznych... przysłonie plecy a odkryje piersi? :looka: hmmm.... :zdegustowany: HMMM..... :zalamany: ciężki wybór...
OKEJ :rotfl: niech będzie :hyhy:

frohike - Pią Kwi 15, 2005 18:26

Aither napisał/a:
frohike eeeeee... nie no to nie spełni moich wymagań ani estetycznych ani praktycznych... przysłonie plecy a odkryje piersi? :looka: hmmm.... :zdegustowany: HMMM..... :zalamany: ciężki wybór...
OKEJ :rotfl: niech będzie :hyhy:


to teraz chetnie pojade na ramie twojego rowera, przyanjmniej bede mial dobre widoki :P

Aither - Pią Kwi 15, 2005 18:29

pfffffffffff
frohike - Pią Kwi 15, 2005 18:36

Aither napisał/a:
pfffffffffff


jaki stan emocjonalny oznacza to pff

Frycek - Pią Kwi 15, 2005 19:30

OT
Aither - Wto Kwi 19, 2005 12:21

Frycek wrzucił swojego OT i temat podumiera.... i tak jestem zdania, że nie ma to jak nauralna opalenizna... a już nie mówię gdy ktoś ma po prostu ciemną karnację :) [np. JA - narcyzm :D]
frohike - Wto Kwi 19, 2005 12:29

powiem tak, nie podoba mi sie nadmierna opalenizna, wyglada nieciekawie
Aither - Wto Kwi 19, 2005 12:48

spalona skora szybciej sie starzeje i widac bardzo dobrze zmarszczki... jest to malo atrakcyjne
kisia - Sro Kwi 20, 2005 01:37

no i co ja mam z Wami zrobić ??
Jako moderatorzy macie świecić przykładem a Wy co , dwie stronki :offtopic: nie podoba mi się to :kwasny:

A czy znacie jakies dobre solarium czynne np do godziny 22 ??

ANIUS - Sro Kwi 20, 2005 05:43

to, no ktore ja chodzilam bylo w wakacje do 22, nie wiem jak teraz gdyz dorzucili tam fryzjera...
Aither - Sro Kwi 20, 2005 08:31

kisia to nie jest off topic... starzenie sie skory po solarium to na temat wg mnie bo to skutki naswietlania skory... nie mowmy tylko o tym, ze to pieknie wyglada opalenizna, kazdy facet leci na to itp... powinnismy mowic o tym jakie to niesie zagrozenie... wszystko w rozsadnych granicach... ja odradzam solarke, skora sie starzeje o 35% szyciej, ma dziwny zapach a do tego [nie czarujmy sie] strasznie wydac zmarszczki.
frohike - Sro Kwi 20, 2005 12:09

kisia napisał/a:
no i co ja mam z Wami zrobić ??
Jako moderatorzy macie świecić przykładem a Wy co , dwie stronki :offtopic: nie podoba mi się to :kwasny:

A czy znacie jakies dobre solarium czynne np do godziny 22 ??


ja tez sie z toba nie zgodze,
ciagle rozmawiamy o solarium i jego skutkach

mania - Sro Kwi 20, 2005 12:39

kisia napisał/a:
no i co ja mam z Wami zrobić ??
Jako moderatorzy macie świecić przykładem a Wy co , dwie stronki :offtopic: nie podoba mi się to :kwasny:

A czy znacie jakies dobre solarium czynne np do godziny 22 ??


To na Sikorniku o którym pisałam jest czynne do godziny 22.

cinque - Pią Kwi 22, 2005 13:24

Aither napisał/a:
spalona skora szybciej sie starzeje i widac bardzo dobrze zmarszczki...

to niestety potwierdzone klinicznie!
moja ciotka studiowala fizykoterapie i rentgeny itp, jakos to sie nazywalo zbiorczo nie wiem jak, bo bylo to na Antypodach :) Ale potwierdza i odradza stanowczo solarium, my z siostra mamy wrecz zakaz nawet myslenia o tym :D

AgnieszkaL - Pią Kwi 22, 2005 16:42

os warynskiego gomułki 4 koło biedronki uwazam ze jest dobre przynajmniej bylo jakis czas temu i jest czynne do 22
Nelvana - Pią Kwi 22, 2005 18:23

Byłam na solarium w sumie dwa razy w życiu jak się chciałam przed ślubem opalić. Skutki? Po 10 minutach zwykłego solarium (nie turbo) wyszłam czerwona jak burak i taka zostałam 2 dni, potem zbladłam. Po kolejnych 10 minutach tak samo. Dałam sobie spokój. Moja skóra się nie opala, więc unikam również prawdziwego słoneczka. Śmieszą mnie mężczyźni, którzy uważają, że kobieta powinna być zawsze opalona. Ciekawe jak będzie wyglądała po 40 latach takiego opalania. :niepewny:
Frycek - Pią Kwi 22, 2005 22:40

Agagatka napisał/a:
os warynskiego gomułki 4 koło biedronki uwazam ze jest dobre przynajmniej bylo jakis czas temu i jest czynne do 22

Kiedys bylo fajne...ciagle zmienia sie tam obsluga.
Na warszawskiej tez jest solarium.... :hyhy: :zawstydzony:

ANIUS - Pią Kwi 22, 2005 23:46

Nelvana, 10 min na dzien dobry ... to morderstwo:) zamach na skore... solarium sie dawkuje od 2,3 minut....
Nelvana - Sob Kwi 23, 2005 00:01

ANIUS napisał/a:
Nelvana, 10 min na dzien dobry ... to morderstwo:) zamach na skore... solarium sie dawkuje od 2,3 minut....

Racja, ale
1.to było ładnych parę lat temu
2. stosowałam się do rad pań z obsługi
3. może to było pięć minut :niepewny:
Tak czy tak moja skóra się nie opala. Po dwutygodniowym pobycie we Włoszech byłam z siebie dumna ,że skóra mi nie zlazła i pod obrączką widać biały pasek. Jak nie zdejmowałam obrączki to wszyscy myśleli, że nie jestem opalona. A ja byłam tylko po prostu na swój sposób. :rotfl:

kisia - Sob Kwi 23, 2005 09:05

po niedzieli zacznę się wybierać na solarium, zobaczymy co z tego wyniknie :rotfl:
AgnieszkaL - Sob Kwi 23, 2005 10:20

na warszawskiej jes dokladnie to samo co na warynskiego, a obslluga zmienia się bo tak jest latwiej taniej a nową miotłą mozna zawsze pomiatac, jak ktos pracuje dłuzej to sobie nie pozwala i się stawia a wtedy obsługa się zmienia
AgnieszkaL - Sob Kwi 23, 2005 10:21

ale z tego co kojaze frycku to ty nie chodzisz na solo wiec skąd wiessz ze kiedys było fajnie??
Aither - Pon Kwi 25, 2005 14:47

Nelvana napisał/a:
Ciekawe jak będzie wyglądała po 40 latach takiego opalania. :niepewny:

Nie chcesz wiedziec jak wyglada kobieta po 40 po solarce... moj brat ma sasiadke... dziewczyna jest w moim wieku czyli ma obecnie 24 lata... od 16 roku zycia sie "solarkowuje" ... jak ja stane obok niej wygladam jak jej corka... zmarszczki ma bardzo glebokie jakby miala zdrowo po 40 do tego moze kolor jest fajny bo taki ciemny braz... ale nie ogladnelabym sie za ta laska na ulicy. Nie chce wiedziec jak bedzie wygladac gdy serio bedzie miec 40 lat.

Poza tym od solarium mozna sie uzaleznic... takze kochane uwazajcie co za duzo to stanowczo nie zdrowo...

ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 14:54

przyłacze sie do Aither,
jedna z moich bylych kolezanek (l.27) od jakiegos czasu, no kilka lat sie regularnie opala na solarium, takze wyglada nieciekawie przy blizszym poznaniu, z daleka moze jeszcze faceci sie obejrza za nia, bo jest ciemna, zgrabna etc...ale z bliska, no coz..., zmarszczki, skora wyglada na nienajzdrowsza..staro!!! bardzo staro!!! , do tego stopnia, ze moj maz jak ja widzial w windzie po raz pierwszy dal jej kolo 40-stki ...a ona mlodsza od niego ups...

Aither - Pon Kwi 25, 2005 14:59

ANIUS napisał/a:
skora wyglada na nienajzdrowsza..staro!!! bardzo staro!!!


To jest wlasnie ten minus solarium... pieknie to wyglada na poczatku gdy skora jest jeszcze mloda i niezniszczona... potem wyglada jak rodzynek... wysuszona, pomarszczona i spalona.

ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 15:03

fakt, ale od czasu do czasu, na wielkie imprezy warto cialko przysmazyc leciutenko, by bylo bardziej kuszace i zmyslowe :hyhy: :hyhy: :P
kisia - Pon Kwi 25, 2005 15:33

ANIUS napisał/a:
fakt, ale od czasu do czasu, na wielkie imprezy warto cialko przysmazyc leciutenko, by bylo bardziej kuszace i zmyslowe
, a ja właśnie szykuję sie na taka wielka impreze i chce być kusząca i zmysłowa :hyhy:
Aither - Pon Kwi 25, 2005 17:01

pocieszam sie, ze mam zawsze taki kuszacy i zmyslowy kolor :D a tak serio... no nie wiem... nie bezpieczniej posmarowac sie na ten jeden czy dwa dni jakims kremem samoopalajacym? Moze to bardziej bezpieczne niz solarka ?
ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 17:17

Aither, po kremie zostaja plamy:)
kisia, masz racje, nie zaluj sobie:)

a z drugiej strony wszystko mozenas zabic, nawet dachowka na ulicy, wiec trzeba sobie jakos pozyc:) kuszaco i zmyslowo:P

frohike - Pon Kwi 25, 2005 17:19

samoopalacz! hihi, widzialem nieudane eksperymanty tym srodkiem, ale mialem ubaw wtedy
ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 17:27

samoopalacz to niestety jest wlasnie takie dziadostwo, co to nigdy nie wiesz co z tego wyjdzie...
albo zle rozsmarujesz - zostawia plamy, albo zlapie na brudno zolto, ze wyglada sie jak bruuuuuda aaa feeeee , ja kiedys kilka lat temu probowalam...sie z tym bawic, ale dziekuje:) wole byc blada, a od swieta solarium:) a od pogody sloneczko:)

kisia - Pon Kwi 25, 2005 21:45

ANIUS napisał/a:
samoopalacz to niestety jest wlasnie takie dziadostwo, co to nigdy nie wiesz co z tego wyjdzie...
albo zle rozsmarujesz - zostawia plamy, albo zlapie na brudno zolto, ze wyglada sie jak bruuuuuda aaa feeeee , ja kiedys kilka lat temu probowalam...sie z tym bawic, ale dziekuje:) wole byc blada, a od swieta solarium:) a od pogody sloneczko:)

no własnie . Ja wypróbowałam kidyś na sobie samoopalacz i dziękuję bardzo. Poza tym brudzi ubranie :kwasny:

ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 21:52

zapomniałam, że brudzi:)

jest sie brudasem w brudnym ubranku:)

kisia zycze zmyslowego, kuszacego i sexownego efektu opalania :hyhy: :hyhy:
ja zaczne za tydzien:P

kisia - Pon Kwi 25, 2005 22:00

dziękuje bardzo i wzajemnie :)
Aither - Wto Kwi 26, 2005 09:03

A tak propos solarki :) to mam domowa lampe lub jak kto woli domowa solarke :D heheheheeee kiedys sie na to nadzialam... co prawda swietnie lapie opalenizna i trzyma nadwyraz dlugo... ale jakos ten zapach skory mi nie odpowiada. Samoopalacz... no tutaj moje drogie wszystko zalezy od tego jaki to jest samoopalacz :) ja go nie uzywam :) poza tym ma bardzo dziwny zapach... i co gorsza dziwnie sie potem sciera... :) a brudzic to brudzi puder :D heheheee :)
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 12:06

moj ostatni puder nie brudzi:) hehe transparentny ... a np stawiam kolnierz jasnego plaszczyka ostatnio czesto ze wzgledu na pogode :)
kisia - Wto Kwi 26, 2005 12:43

nie no sory ale jakiby nie był ten samoopalacz to zawsze pobrudzi ubranie
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 12:46

ja tez tak uwazam , samopalacz kazdy brudzi, bo to tak jakby sie cialo farbka pomalowalo i przy wszelkich otarciach zostaja slady na ciuchach...niewazne jak luksusowy (czyt drogi) by on nie byl:)
Aither - Wto Kwi 26, 2005 12:48

uzylam go tylko raz :D i prawde mowiac nie zauwazylam czegos takiego :) moze dlatego ze w ciemnych ciuszkach chodze :)
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 12:55

samopalacz a feeeee:)
Aither - Wto Kwi 26, 2005 13:02

ANIUS no ja sie pocieszam ze mam dosc nietypowo ciemna karnacje :) wiec nie mam tego problemu :)
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 13:14

dobrze Ci :) ja jestem raczej jaśniutka, ale w lecie jestem fajna, zdrowa marcheweczka, a potem czekoladka:) mniaaaam
Aither - Wto Kwi 26, 2005 13:17

Opalasz sie na czerwono ? ja od razu na zloty braz jak siedze na sloncu :) czasem ma kolor takiej hm... moze nie czekolady ale lekkiego karmela :) do tego jeszcze nakladam rozswietlajacy zel na cialo i potem tak fajnie blyszczy odrobinkami brokatu :) to bardzo ladnie wyglada :)
kisia - Wto Kwi 26, 2005 13:20

a moje ciałko nie che się za bardzo opalac :(
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 13:21

nie na czerwono:) zle porownanie z ta marchewka:) jestes lepsza w nazewnictwie.... jak karmel :hyhy:
Aither - Wto Kwi 26, 2005 13:26

marchewka to dziwnie wyglada karmel jest taki lekki braz :)
kisia biedna... w sumie powinnas sie cieszyc :) co naturalne to piekne :)

kisia - Wto Kwi 26, 2005 13:52

mniam mnia lubie karmel
A co do opalenizny i mrchewki to jak byłam mała ( około 3-4 kl podstawówki) to wpadłyśmy na pomysł z kleżanka ze skoro picie dużych ilości marchwi powoduje że skóra ma taki ładny kolor to my bedziemy sobie robic maseczki z tarkej marchewki i też bedziemy ładnie opalone. Starkowałyśmy ręcznie chyba ze 2 kilo marchwi o obłożyłyśmy sie taka papka na twarzy i dekoldzie. Ci co nas póxnie widzieli mieli niezły ubaw :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Aither - Wto Kwi 26, 2005 13:55

Jezu powiedz co sie dzialo :D bylyscie odstraszajaco czerwone na twarzy i dekolcie ? :D :D :D :D HAHHAHAHAHAHAAA dobre :D
kisia - Wto Kwi 26, 2005 14:01

byłyśmu brazowo-pomarańczowe w plamki :rotfl: :rotfl: ,aha i całe rece od dłoni po ramiona prawie też zobie obłożyłyśmy marchewką :rotfl: :rotfl: :rotfl:. Moja mama jak mnie zobaczyła to najpierw sie przeraziła bo myślała ze na coś zachorowałam a potem sikała ze śmiechu tak jak i reszta :rotfl: :rotfl:
Aither - Wto Kwi 26, 2005 14:16

ROTFL :D :D :D :D
frohike - Wto Kwi 26, 2005 15:02

:rotfl: :rotfl:
niezłe kisiu

ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 15:05

apropo marchewek, jak bylam malym dzieckiem babcia poila mnie masakrycznie duza iloscia soku z marchewki bo zdrowy, z jakiejs tam wioski ... do tego stopnia, ze bylam zolta na calym ciele, tak, ze podejrzewano u mnie zoltaczke...a pan kierow :rotfl: :rotfl: ca taxi powiedzial, ze nie wezmie mnie (dziecka) i mamy do auta bo go zaraze...a on ma tez w domu dziecko hehehhihihih
espi - Wto Kwi 26, 2005 15:11

To rzeczywiście jest żółtaczka. Konkretnie żółtaczka karotenowa. Nie jest zaraźliwa, ale niebezpieczna dla wątroby.
ANIUS - Wto Kwi 26, 2005 15:16

Nie wiedzialam , ze taka istnieje. Badz, co bądz:) mama byla wtedy przerazona i zla :rotfl:
kisia - Pon Maj 02, 2005 23:27

a ja byłam dziś na pierwszym smażeniu. Jestem brazowo czerwona ale nie na całym ciele :kwasny: są miejsca , ktore wcale się nie opaliły :zly: a na nosie mam piegi :wstyd: :rozpacz:
ANIUS - Wto Maj 03, 2005 10:02

szybko zniknie, jesli nie przesadzilas z czasem smazenia :rotfl:
kisia - Wto Maj 03, 2005 14:41

smażyłam się 7 minut, tak zaleciła mi laska obsługująca te machiny :rotfl:
Dim - Wto Maj 03, 2005 17:05

Nigdy nie bylam i nie mam zamiaru tam byc :) nie raz ktos sie dziwi ze blada jestem i mowi ze powinnam isc na solarium.. ale bronie sie od tego jak tylko moge :P jak mam sie opalic to tylko i wylacznie naturalnym slonkiem :) a to ze blada ejstem wcale mi nie przeszkadza :) solarium jak dla mnie jest dla ludzi z komplekasami ktorzy chca byc modni i nie maja co robic z pieniedzmy.. rzecz jasna nie chce tym kogokolwiek urazic ale takie jest moje zdanie na ten temat ;)
Ilonka - Sro Maj 04, 2005 09:06

Dim, a co kompleksy maja do tego ? :zdziwko:
Mnie nie dziwi, ze wolisz byc nieopalona, bo to kwestia gustu, natomiast dziwi mnie Twoje spojrzenie na sprawe :rotfl:
A jesli chodzi o mode to hm, nigdy sie nia nie kieruje. Kiedy przyjdzie moda na mleczno biala karnacje (a to calkiem prawdopodobne), to dalej bede sie opalac, bo wiele na to wskazuje, ze wygladam wtedy korzystniej. Sprawy mody akurat mi zwisaja, a to, ze teraz solarium jest modne, to przeciez nie bede specjalnie sie buntowac i chodzic biala ;-)

frohike - Sro Maj 04, 2005 14:30

odpowiednia opalenizna dodaje uroku i piekna, jednakze jak ktos przesadzi no to smiesznie to wyglada, po prostu wsztstko z glowa
kaszanna - Sro Maj 04, 2005 14:45

Zazwyczaj przed założeniem letnich rzeczy idę 2-3 razy żeby się przygotować na większe dawki słońca ;)
Nie idę dłużej niż 10 min. No nie cierpię gorąca strasznie.

Ilonka - Sro Maj 04, 2005 15:17

A ja uwielbiam lezec sobie na lozeczku w solarium... ahh :padam: lubie ciepelko :D Zwykle chodze na 10 minut, czasem na 15, opalenizna sie mnie czepia jak rzep psiego ogona :] Ekonomicznie =] Mam pare kolezanek, ktore chcialyby sie opalic, a nie da rady :/ Po prostu..
ANIUS - Sro Maj 04, 2005 21:28

kisia napisał/a:
smażyłam się 7 minut, tak zaleciła mi laska obsługująca te machiny



skoro poradzila Ci tak, powiedzmy "profesjonalistka", to ja juz nic nie wymysle:) pewnie juz zbladlo i ladnie wygladasz:)

kisia - Czw Maj 05, 2005 13:05

Cytat:
pewnie juz zbladlo i ladnie wygladasz:)

no troche zbladło ale czy ładnie wyglądam to nie wiem. Tam gdzie mnie łapło to ładny mam kolorek ale że mnie nie wszędzie złapało to wygląda to dziwnie. dzis ide na drugie smażonko :D

ANIUS - Czw Maj 05, 2005 15:40

o to sie nie martw, wyrowna sie przy kolejnych smazonkach:)
Piotrulek - Czw Maj 05, 2005 18:11

Z chęcią poszedłbym do solarium ,choćby z ciekawości,ale sama myśl,że zamkną mnie w takiej świecącej trumience,to mnie przeraża... jeszcze nie teraz,hahahahahaha
Ilonka - Czw Maj 05, 2005 18:26

Piotrulek, a kiedy juz przyjdzie na Ciebie czas, to bedziesz mial swiecaca trumne ? :D
Ja ostatnio korzystalam z kabiny na stojaco. Podobno rownomiernie opala, ale nie bylo przyjemnosci odprezenia... Stojac 10 minut z uniesionymi rekami nie mozna chyba mowic o relaksie :]
Dlatego wole na lezaco.. rok temu jakos rownomiernie wyszlo.
Dzisiaj odpoczywam i ide w Piatek sie smazyc.

Aither - Czw Maj 05, 2005 22:16

Dim napisał/a:
solarium jak dla mnie jest dla ludzi z komplekasami ktorzy chca byc modni


Buhehehheheheeee :D dobre dooobreee :D nie no i tutaj sie zgodze z moja przedmowczynia :)
ale kochane wszystko z glowa...

frohike juz dawno straciles glowe :) ale solarki sie nie chytaj :)

frohike - Pią Maj 06, 2005 06:45

Aither napisał/a:
frohike juz dawno straciles glowe ale solarki sie nie chytaj

e tam lekka opalenizna naturalna badz nie dodaje uroku

ANIUS - Pią Maj 06, 2005 14:35

solarium dla ludzi z kompleksami?

co to za bajdurzenie?

owszem dlatych, co chca byc modni, ale czemu akurat z kompleksami.
jak chce wygladac na smagnieta sloncem tzn , ze mam "kompleks bialasa" ;) hmmmmmm

Aither - Sob Maj 07, 2005 15:30

ANIUS nie czarujmy sie... poprawianie samego siebie to skutki kompleksow... nie wiem jakich... ale kazdy ma swoje kompleksy i nie uwierze ze chodzenie na solarke nie ma nic wspolnego z poprawianiem wlasnego wizerunku... "jak inni beda mnie widziec ladnie opalona to sie lepiej bede czula"

frohike :) moze... mnie ona nie pociaga :) mam swoja :D :D :D odziedziczona po rodzicach :)

Fenix - Nie Maj 08, 2005 01:28

Kupcie sobie solarium od 1 zł

WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
NA MOJEJ DZISIEJSZEJ AUKCJI SPRZEDAJE SUPER SOLARIUM FIRMY "SUNAL"
LAMPY W STANIE DOBRYM,MAJ? JESZCZE DO PRZEPRACOWANIA OK 300GODZIN.
26X100WAAT-GÓRA I DÓ?,ORAZ 3X400 NA TWAŻ.URZ?DZENIE ŚWIETNIE NADAJE SIE DO DOMU.STAN BARDZO DOBRY-BY?O UŻYWANE W DOMU.ZASILANIE 220V.
SPRZEDAJE TYLKO DLATEGO ŻE ZMIENI?AM MIESZKANIE I W NOWYM SIE NIE ZMIEŚCI.
DODAM IŻ BARDZO ?ADNIE OPALA.I MAJ?C JE WE W?ASNYM DOMU MOŻESZ DUŻO ZAOSZCZęDZIć CZASU I PIENIęDZY A LATO BARDZO BLISKO!!!!!!!!!!!!!
DODATKOWE INFORMACJE POD NR.TEL:663-93-00-29 LUB GG7242079.
ZAPRASZAM ZAINTERESOWANYCH DO LICYTACJI. ZA ILE WYLICYTUJESZ ZA TYLE KUPUISZ!!!!!!!!!!NIE CHCESZ KUPIć NIE LICYTUJ BO NIE ODWO?UJE OFERT.ZAPRASZAM I POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!

h t t p;//w w w allegro, p l/show_item.php?item=50724974

Aither - Nie Maj 08, 2005 07:03

Fenix nie no ja podziekuje :) jakos ten interes mnie nie sexi :) wole byc blada i malo pociagajaca :) niz miec "spalona" skore rajcic kazdego z tego powodu i po 5 latach wygladac gorzej jak wyschniete jablko... :) wizja okropna :)
kisia - Nie Maj 08, 2005 23:13

Aither napisał/a:
nie czarujmy sie... poprawianie samego siebie to skutki kompleksow

nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Nie uważam, że poprawianie samego siebie jest wynikiem kompleksów, a przynajmniej nie zawsze jest wynikiem kompleksów. Chodze na solarium ( jutro idę ostatni raz) dlatego, że podoba mi się kolor opalonej skórki. Maluję się bo sama się sobie bardzie podobam pomalowana. Nie widze nic złego w tym, że kobieta chce dbać o swoj wygląd.
Nie wierze Aither, że Ty w żaden sposób nie poprawiasz samej siebie, może nie poprzez solarium, ale np poprzez makijaż czy opalanie cialka w naturalnym słońcu

Rafalka - Pon Maj 09, 2005 00:49

A ja lubie poprawiac siebie :) . Oj szkaradna bym byla nieuczesana - a tak z miesiac bym pochodzila to i dredy by byly.
A to nie moj styl.
Solarium od czasu do czasu sobie zafunduje. Lubie sie troszeczke w zime powygrzewac i nawet troszeczke humorek poprawic.
Jedyne co mnie denerwuje w solarium: rozciagnieta w celach higienicznych folia, ktora mi sie lepi do ciala i wytwarza duzo potu-strasznie mnie to podsmaza :) .

kisia - Pon Maj 09, 2005 00:55

Rafalka napisał/a:
Jedyne co mnie denerwuje w solarium: rozciagnieta w celach higienicznych folia

oooo mnie też. Jak poszłam pierwszy raz to kobieta powiedziała że ona nie przeszkadza w opalaniu bo przepuszcza całkowicie promienie , a jednak jak się kładłam to zrobiła mi sie zakładka z folii na plecach i mam nieopaloną pregę :/ i to w miejscu gdzie bede miała gołe plecy :zalamany: :kwasny:

Rafalka - Pon Maj 09, 2005 01:08

Ale kiedys takiej foli nie kladli. Ciekawa jestem czy teraz we wszystkich solariach jest? Pewnie przepisy.
ANIUS - Pon Maj 09, 2005 06:13

hihihi, co Wy za solaria macie :rotfl: zaniedlugo Was tam takie usmazone zapaczkuja w te folie :rotfl: ja ide dzisiaj :rotfl:
frohike - Pon Maj 09, 2005 09:11

z ta folia to o higiene pewnie chodzi, jednakze ja sie jeszcze nigdy z nia nie spotkalem
kisia - Pon Maj 09, 2005 09:45

no ja chodze na Warszawską i tam kłada tą folie, może to i dobrze ale kobieta mogła mnie uprzedzić że mam ją sobie pod plecami dokładnie rozłożyc :/
kaszanna - Pon Maj 09, 2005 15:10

Dzizaz to ja straszna baba jestem bo najbardziej to lubię podobać się sobie :hyhy:
AgnieszkaL - Pon Maj 09, 2005 16:16

folia jest nie we wszystkich solariach ale moge was uswiadomic. płyn do dezynfekcji łóżek działa po 3-5 min a nikt nie ma tyle czasu ja tam wolę jak jest ta folia
Rafalka - Pon Maj 09, 2005 17:18

Przypomnialam sobie gdzie nie ma foli. Tylko przeciera plynem. A po takiej informacji to lepiej juz chyba ta folia. :)
Rafalka - Pon Maj 09, 2005 21:56

mmm... ale dezynfekcja lozka dziala po 3-5 mniutach....
w sumie to na jedno wychodzi- a szczegolnie w zime, bo zanim sie rozbiore, zwiaze wlosy, wgramole i rozloze na lozeczku;
to mija te 4 minuty : :)

ANIUS - Wto Maj 10, 2005 06:18

ja wole normalna dezynfekcje psikaczem, w czasie kiedy pani czysci lozko, spokojnie mozna sie ulokowac:) tj wstepnie rozebrac:) zreszta nigdy nie spotkalam sie z folia!!!
kisia - Sro Maj 11, 2005 00:43

Rafalka napisał/a:
bo zanim sie rozbiore, zwiaze wlosy, wgramole i rozloze na lozeczku;
to mija te 4 minuty

na warszawskiej masz na to 3 minuty bo potem włączaja się łóżko

ANIUS - Sro Maj 11, 2005 09:08

hihi, najlepiej chodzic na takie solaria , gdzie nie ma oblozenia chetnych pan do opalania...wtedy lozko czyszcza po wyjsciu klientki i czeka ono czyste juz na nasepna:) tak bynajmniej jest w tym solarium, na ktore chodzilam...
kisia - Sro Maj 11, 2005 11:10

Aniuś nie wiem może mi się tylko wydaje ,że tam gdzie nie ma ruchu w solarium mają słabe lampy, które niezbyt dobrze opalają, albo coś innego jest nie tak. Bo tam gdzie mają dobre lampy zaswsze jest ruch
kaszanna - Sro Maj 11, 2005 11:15

Wybieram się do solarium i wybrać się nie mogę. Jakaś leniwa się zrobiłam ;)
ANIUS - Sro Maj 11, 2005 14:57

Cytat:
Bo tam gdzie mają dobre lampy zaswsze jest ruch


niekoniecznie...
chyba, ze to solarium jest poza centrum...

kisia - Czw Maj 12, 2005 00:19

kaszanna masz blisko na Warszawską :)
kaszanna - Czw Maj 12, 2005 08:37

I nawet 2 czy 3 na Tarnogórskiej ;) Ale jakoś dość nie umiem. Brak słońca mnie nie mobilizuje.
Piotrulek - Czw Maj 12, 2005 21:28

A czy gdzieś widzeliście w solarium kabiny stojące???Bo jak pomyslę,że ża życia w oświetlonej trumnia ,na folii mam leżeć to wielkie dzięki... :)
kisia - Czw Maj 12, 2005 21:41

Piotrulek napisał/a:
widzeliście w solarium kabiny stojące???

oczywiście, ze tak
na Warszawskiej jest tez stojąca. Jest tańsza, ale nigdy w niej nie byłam bo bałam się że może zrobić mi się w niej słabo

Piotrulek - Czw Maj 12, 2005 22:02

kisia napisał/a:
na Warszawskiej



Kisiu w ktorym miejscu na Warszawskiej,to przecież tak blisko mnie??

kisia - Czw Maj 12, 2005 22:11

tam gdzie jest basen, wchodzi się do tego samego pomieszczenia i idzie nia I pietro, Solarium nazywa się "Dominikana"
Rafalka - Czw Maj 12, 2005 23:05

"Dominicana" na warszawskiej - wlasnie tam jest ta folia.
Ale po zatym ok. Nawet muzyczka jest. Zepsulam ostatnio kolumne, spadla mi jak chcialam przyglosic ups :zawstydzony: .
Odwazylam sie nawet na stojaco - ale nie podobala mi sie stac 10 minut :)

kisia - Czw Maj 12, 2005 23:27

Rafalka ale w stojacej nie ma folii :?:
Szamanka - Wto Sie 02, 2005 18:09

...a ja korzystam ze solarium ..latem moze mniej..zima juz bardziej regularnie...oczywiscie nie przesadzam z nadmiarem minut,wszystko w porzadnych granicach sie odbywa.Moja skora jest juz uodporniona na slonce,dlatego nie grozi mi zadne poparzenie latem i co z tym idzie luszczaca sie skora.
Drogie Panie i Panowie...powinno obalic sie mit,ze "szkodliwe".Jezeli mamy rozsadek u wiemy ile i jak....nic nie powinno zaszkodzic.Mam znajoma,ktora korzystajac ze " sztucznego sloneczka" pozbyla sie fe wypryskow na plecach...dodam,ze sam dermatolog zlozyl jej taka propozycje.

marcysia - Wto Sie 02, 2005 23:35

hmm płyn do dezynfekcji działa po 3-5 min ale to chyba chodzi o to za powinien się znajdowac na dezynfekowanej powierzchni zanim się go zetrze, tak mi się wydaje to tak jak domestosy i inne takie swiństwa nic nie zabije bakterii i grzybów natychmiast, ale ni ejestem ekspertem w dziedzinie opalania, sprzatania trochę bardziej w końcu cos trzeba robic w chałupie
kisia - Nie Wrz 25, 2005 01:51

wybieram się znowu na solarium , żeby utrwalic letnia słoneczna opalenizne :D
Dorothea - Czw Wrz 29, 2005 19:56

Czy tu juz nikt nic nie pisze??? przeczytałam wszystko co byłó i bardzo mnie to zainteresowało
Szamanka - Czw Wrz 29, 2005 20:13

Dorothea, jezeli masz pytania..pytaj,zapewne znajda sie tu osobki ( nie tylko kobietki) znajace sie na " rzeczy"


Ja osobiscie jestem stala bywalczynia solarium szczegolnie gdy na dworze zimno i jakos tak bleee...miluchno wtedy sie polozyc na kilka minut i marzyc,ze leze gdzies w slonecznej( tu dodac....) i "moje cialo wygina sie smialo ....." :rotfl:

Admike - Pią Wrz 30, 2005 10:31

wiecie co... :zawstydzony: się przyznać,ale cały czas o tym myślę,że by się wybrać na "solarkę"

po prostu ciekawość mnie zżera... :zawstydzony:

Szamanka - Pią Wrz 30, 2005 14:02

Admike, do odwaznych swiat nalezy ;)


Jednak gdy juz sie zdecydujesz,to nie rzucaj sie na pierwsze lepsze solarium,obejrzyj je od a bis z :] ....i nie lasic sie na tanioche bo wtedy niestety bedzie Ci sie milo lezec a efektow nie bedzie widac

Aither - Pią Wrz 30, 2005 15:18

Admike, uczyn to a Cie zlinczuje... a jak pojdziesz to lepiej sie nie przyznawaj... :wsciekly:
Szamanka - Pią Wrz 30, 2005 15:50

Aither, :szok: oj nie badz taka ..zima idzie...podaruj ze mu troche slonka (sztuczne bo sztuczne a tez moze byc przyjemnie) :hyhy:
Aither - Pią Wrz 30, 2005 16:40

Szamanka, nie ma mowy... obiecal mi ze bedzie dbac o siebie a nie skore sobie niszczyc...
kisia - Sob Paź 01, 2005 00:08

ja sobie obiecuje ale jeszcze nie dotarłam, brak mi czasu, a słonecznej opalenizny coraz mniej :(
Dorothea - Sob Paź 01, 2005 00:23

Ja sobie chodze raz na dziesiec dni, poprawia mi to nastroj i jakos tak lepiej sie czuje
Piotrulek - Sob Paź 01, 2005 17:35

Szamanka napisał/a:
jestem stala bywalczynia solarium



ale ci zazdroszczę,nigdy nie bylem w solarium,a mam wielkiego smaka,od kilku lat,brakuje mi przewodniczki i .....odwagi,aby zamknąć się w pudle pelnym żarówek...jak to jest ... :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Szamanka - Sob Paź 01, 2005 20:24

Piotrulek, ...no coz za pierwszym razem bylo dziwne uczucie...tym bardziej,ze boje sie malych pomieszczen( winda sama nigdy nie jade,wole piechotka biec)....zostawilam wiec sobie gorna "klape" troche otwarta...a potem to juz jak nalog,szlo jak po masle.....zamykam wlaczam,otwieram....wychodze :D

Czasami zdazy mi sie usnac,gdy leci mila,spokojna muzyczka....wiec nie wiem jak przelecial" seans opalania" :rotfl:

Mialam okazje w Gliwicach wejsc do stojacej" budy",musze rzec,ze nawet nie zle....ale po 20 min stania chcialam sobie usiac ;)

..a zarowki sa nie grozne :hyhy: ....tylko mile grzeja :D

kisia - Nie Paź 02, 2005 00:16

Piotrulek, a więc jest tak.
Wchodzisz do pomieszczonka gdzie jest kabila, rozbierasz się do rosołu :hyhy: , smarujesz kremikiem i się kładziesz. Zakładasz okularki, zamykasz pokrywe kabiny. Słyszysz szum, czujesz lekki wiaterek i robi się coraz cieplej. Jest błogo, w tle leci miła muzyczka, która pozwala się zrelaksować. Gdy minie czas Twego opalania gaśnie na chwile światełko w kabinie, dając Ci w ten sposób znak że koniec przyjemności na dziś :D. Ty rozpalony :hyhy: i lekko czerwony schodzisz z kabinki, ubierasz się i zrelaksowany, w poczuciu dobrze wykorzystanego czasu idziesz do domu czy gdzie tam sobie chcesz :D

Piotrulek - Nie Paź 02, 2005 11:36

kisia napisał/a:
czy gdzie tam sobie chcesz



wolę wersję z "gdzie tam sobie chcesz"... :D :D

Szamanka - Wto Paź 04, 2005 13:25

kisia, napisala
Cytat:
Zakładasz okularki,
....no ja bym odradzila te okularki...po kilku seansach mozesz miec smieszne okragle "kuleczki" kolo oczow


ja poprostu mam zamkniete oczy,ktore nie otwieram...na wyczucie ustawiam sobie sile podmuchu :hyhy: i jak ostro maja sie lampki palic

Harcerka - Nie Gru 11, 2005 11:14

:) stojacego solarium nie polecam latem...
zdarzylo mi sien a Warszawskiej zaslabnac i jedyny przycisk jakiwidzialam to bylo PANIC!!!!!
wiec pok liknieciu wylaczylam Pani cale solarium:)))
niebyla zachwycona bo chyba jej liczniki poszly ale obsluga tam jest mila i solarki dosc dobre:)
chodze do Royala.. bo ma kupony znizkowe, jest tam calodobowe solarium i czerwone ladnie opala:)))
polecilabym jeszcze chyba zolte i zielone:) w Royalu:)
reszte nie bardzo:)
stojace jest tam slabe ale oczywiscie tansze:)))

czy chadza ktos tam na saune?

kisia - Pon Gru 12, 2005 02:03

Harcerka napisał/a:
czy chadza ktos tam na saune?


o tym może w innym topiku :D

Magdzik - Pon Kwi 24, 2006 22:31

Switne solarium jaet na Dworcowej, za GCH, schodkami na dół;) Do 15:00 za 99gr min...ale jest magiczna 1, łózko raz ze profilowane, dwa gadające, a trzy...z aromaterapia:) zapachowe mgiełki...i po wyjsciu nie smierdzi sie jak spalony kurczak:P A obsługą sie nie przejmujcie, bo nie warto, panienki mało sympatyczne...no ale cos za cos:)
Dorothea - Pon Kwi 24, 2006 22:49

Cytat:
panienki mało sympatyczne...no ale cos za cos:)
_________________


no to trzeba je wyprostowac :D

kisia - Pon Kwi 24, 2006 23:20

Magdzik napisał/a:
A obsługą sie nie przejmujcie, bo nie warto, panienki mało sympatyczne...no ale cos za cos:)

no to pewnie tam długo nie popracują.
Magdzik napisał/a:
Switne solarium jaet na Dworcowej,

Magdzik napisał/a:
łózko raz ze profilowane, dwa gadające, a trzy...z aromaterapia:) zapachowe mgiełki.

a jakie efekty opalania :?:
Muszę sie juz gdzieś wybrać na solarium, bo ciepło sie zrobiło i więcej ciałka trzebaby wystawić :D

Dorothea - Pon Kwi 24, 2006 23:25

kisia napisał/a:
więcej ciałka trzebaby wystawić



własnie i to jest ten problem........
zbyt wiele ciałka, zbyt wiele mam tralalalalallaaaaa :D :rotfl:

kisia - Pon Kwi 24, 2006 23:39

Dorothea, ja też, to może pójdziemy go troszke wytopić na sorarkę :D
Dorothea - Pon Kwi 24, 2006 23:40

kisia, jakos topie i topie i efektow nie widze :(
madziar - Wto Kwi 25, 2006 06:51

ja chodze na stojace do royala, jest ok. Wogóle byłam w kilku miejscach na solce, ale w royalu jest luz, fajna atmosfera, można czekając pożartować z dziewczynami. Polecam zarówno dziewczynom jak i facetom. Zresztą faceci nie czuja sie tam jakoś dziwnie, bo obok siłownia i toarzystwo opalajace sie mieszane. A czystość jest naprawdę wzorcowa. :super:
extaska_ - Wto Kwi 25, 2006 08:59

madziar powiedz cenę :P ja chodzę na tzw. Alejkę na przeciwko Mc Donald's nie jest drogo, obsługa miła tylko czasami trzeba się nastać, żeby dostać się do łóżeczka. :( A co do ceny to 1 zł za minutę na łóżku z klimatyzacją, a na bez z równie dobrymi lampami 10 zł za 15 minut. :) Polecam :P
madziar - Wto Kwi 25, 2006 21:25

extaska_, 1zł za stojące, inne podobnie, chyba najdroższy 1,20zł za minutę. Polecam łóżko red ze zraszaniem twarzy, hehe na początku się wystraszyłam, ale płyn ładnie pachnie. Wszystkie łóżka są dobrej klasy. Ceny chyba teraz wszędzie porównywalne. Tylko trzeba szukać jakości i czystości, a tam to jest :)
kisia - Wto Kwi 25, 2006 23:29

madziar napisał/a:
ja chodze na stojace

o nie to nie dla mnie, no chybaże krzesełko można wstawić ;) :rotfl: :przestraszony: starzeje sie :przestraszony:

madziar - Sro Kwi 26, 2006 07:03

kisia, na stojąco opalasz się równomiernie, poza tym u góry jest drążek, można się podtrzymać w chwilach kryzysowych ;) . Ale dla tych co nie lubią stać jest kilka naprawde dobrych łóżek i można nawet się zdrzemnąć co mi się zdarzyło hehe. Ja chodze zaledwie na 7 minut wiec nie zzdąrzę się zmęczyć, a skóra wygląda zdrowo, no i zimą nastrój poprawia :)
Szamanka - Sro Kwi 26, 2006 08:49

Faktycznie...stojace solarium jest rewelacyjne...tym bardziej, ze opali ladnie i rownomiernie

Za pierwszym razem jak do takiego weszlam...odskakiwalam jak oparzona po dotknieciu lampek :rotfl: ( taki odruch bezwarunkowy), bo myslalam , ze mnie pokopie :rotfl:

manexxl - Sro Kwi 26, 2006 13:29

Szamanka napisał/a:
Faktycznie...stojace solarium jest rewelacyjne...tym bardziej, ze opali ladnie i rownomiernie




Zgadzam się. Swego czasu było takie fajne solarium na ulicy Chudoby w Gliwicach. Tam był też salon masażu i gabinet odnowy biologicznej. Miało to nazwę "Osa". A w tym solarium w środku w kabinie było takie radyjko samochodowe i można było muzyczki słuchać. Chodziłem tam dość często dopuki nie zamknęli.
Nauczyłem się też wtedy że jak się idzie 1 raz na solarium to 20 minut to jest za dużo. :)

Dorotka - Sro Kwi 26, 2006 13:53

manexxl napisał/a:
jak się idzie 1 raz na solarium to 20 minut to jest za dużo
a bardzo bolesna to była nauczka? ;) :rotfl:
manexxl - Sro Kwi 26, 2006 13:57

Dorotka napisał/a:
a bardzo bolesna to była nauczka? ;) :rotfl:


Nie było za wesoło. Przez jakieś 5 dni wszystko mnie piekło. A to jeszcze było w zimie, i tyle ubrań trza ubierac to dopiero bolało. Ale z czasem się zachartowałem i 20 minut to była norma :)

Szamanka - Sro Kwi 26, 2006 16:07

Moj rekord to bylo 40 min...nie pytajcie sie jak przezylam.Oczywiscie gorna klape mialam otwarta...ale moj tylek byl spalony :kwasny:
Po wyjsciu wygladalam jak bym wyszla spod goracej wody :rotfl: ...nigdy wiecej takiego samobojczego czynu :mur:

Na dzien dzisiejszy starczy mi 18 min, dwa razy w miesiacu ( oprocz miesiecy letnich)

kisia - Sro Kwi 26, 2006 18:02

Szamanka napisał/a:
Na dzien dzisiejszy starczy mi 18 min, dwa razy w miesiacu

ja w tym roku mam zamiar tez chodzić tak jak w tamtym tylko przez tydzień, żeby załapać ładną opaleniznę zanim zacznę ciłako odsłaniać, potem to już naturalne słonko będzie mnie opalać :), a w zimie daję ciałku odpocząć :)

voyteck - Sro Kwi 26, 2006 19:44

Szamanka napisał/a:
Moj rekord to bylo 40 min...
Świrstwo :P A Ja w życiu nie byłem i jakos Mnie nie ciągnie :kwasny:
wolf - Sro Kwi 26, 2006 21:39

hehe a ja nie ide na dlugo bo po co, lepiej isc czesciej a czas odpowiednio dobrac do swojej karnacji lepszy efekt, lepiej chodzi 1-2 razy w tyg niz 2 razy w miesiacu po 20 minut czy iles tam. :zawstydzony:
trunks - Sro Kwi 26, 2006 23:37

hmm faceci w solarium....pierwsza moja mysl to skojarzenie z lepperem:P
madziar - Czw Kwi 27, 2006 07:02

widzialam juz takich ambitnych, ktorzy sie w solarium zatrzaskiwali na 45 min, wygladali jak skwarki, biali murzyni. Nasza karnacja jest biala, ztem nie ma co smarzyc sie do upadlego bo wyglada to dziwnie, nienaturalnie, a poza tym napewno nie jest obojetne dla organizmu. Dla mnie dawka 7 minut na tydzien jest wystarczająca. :)

Zreszta w solarium mozna sprawdzic ile minut dla jakiego typu skory jest optymalne ;)

wolf - Czw Kwi 27, 2006 10:17

trunks napisał/a:
hmm faceci w solarium....pierwsza moja mysl to skojarzenie z lepperem:P
hehe leper samo opalacz uzywal na poczatku.

Pozatym czemu nie moze facet iscna solke. Wiesz jest w zyciu tak. Kiedyś byłem piekny i mlody, a teraz jestem Piekny. hehe a jak na solke nie pojdziesz to ani piekny nie bedziesz. zartuje :rotfl: :super:

trunks - Czw Kwi 27, 2006 15:08

wolf napisał/a:
hehe a jak na solke nie pojdziesz to ani piekny nie bedziesz.

eh mnie to nawet solka nie pomoże :/

Dorothea - Czw Kwi 27, 2006 16:25

trunks, oj no juz nie przesadzaj :krzeslem:
Tez wymyslił no :krzeslem:

Krzysio - Czw Kwi 27, 2006 21:07

trunks napisał/a:
hmm faceci w solarium....pierwsza moja mysl to skojarzenie z lepperem:P

bajki opowiadasz :D lepper zdobyl opalenizne na traktorze :rotfl: o wiele skuteczniejsze niz solarium ;)

Harcerka - Czw Kwi 27, 2006 21:11

Solarium jest rowniez dla facetow;)))
ja meza wysylam...

w zasadzie razem chodzimy na saune do Royala i potem na 10 minutek na solarke;))) i do domku...

w Royalu jest super glownie ze wzgledu na godziny otwarcia:))

chodzimy np. na 23 do 2 nad ranem na saune;))))) przy okazji poczytamy gazetki:)))) hehehe wylezymy sie i potem sie swietnie spi:)))

czlowiek odprezony i szczesliwy

wolf - Czw Kwi 27, 2006 21:32

Hehe trunks ja dzis bylem na solce jakos nikt mnie tam zjesc nie zjadl, a jak zawsze jaja lecialy i to niezle :rotfl:
madziar - Czw Kwi 27, 2006 21:59

no leciały, jak musialam wykonać "telefon do przyjaciela" , żeby włączyli mi łampy bo jakoś zapomnieli o mnie :P . Ale wesoło było, jak zasięg próbowałam złapać i latałam po kabinie ;)
Szaganka - Czw Kwi 27, 2006 22:33

wolf napisał/a:
Kiedyś byłem piekny i mlody


a teraz Ci tylko " i " zostało :P :rotfl:




Ja bardzo lubię to fioletowe światełko :) jak tak sobie poleżę te 10 monutek, to mam o 10 tys. przykrych myśli mniej :) Bardzo mnie odstresowuje :) A skóra ma przyjemnie złoty kolor :oczami: bo ja jakoś na ten "solarniany" brąz się nie opalam :|

Piotrulek - Czw Kwi 27, 2006 22:43

voyteck napisał/a:
A Ja w życiu nie byłem i jakos Mnie nie ciągnie



ja też nie byłem ,ale mnie natomiast ciągnie i to bardzo...więc gdzie jest to stojące solarium??

Dorothea - Czw Kwi 27, 2006 22:44

Piotrulek, na Warszawskiej jest stojace.
I chyba w Royalu

Magdzik - Pią Kwi 28, 2006 17:19

Traktory są eXtra :D w przeciwieństwie do Leppera i jego red hot opalenizny <hahaha>
Piotrulek - Pią Kwi 28, 2006 18:14

Dorothea napisał/a:
na Warszawskiej jest stojace.


masz na mysli tam gdzie jest basen??

Dorothea - Pią Kwi 28, 2006 18:34

Piotrulek, dokładnie, tam gdzie basen
kisia - Pią Kwi 28, 2006 20:32

Dorothea napisał/a:
Piotrulek, dokładnie, tam gdzie basen

wchodzisz tym wejściem jak na basen i idziesz schodami do góry :)

Dorothea - Pią Kwi 28, 2006 20:36

kisia napisał/a:
i idziesz schodami do góry

no własnie, zapomniałam dodac, ale Piotrulek pewnie by trafił.Koniec języka za przewodnika :D

Piotrulek - Pią Kwi 28, 2006 21:19

kisia napisał/a:
idziesz schodami do góry
Dorothea napisał/a:
Koniec języka za przewodnika


macie rację moje drogie tylko iść i się zapytać

Dorothea - Nie Kwi 30, 2006 10:56

Piotrulek, nie ma co sie pytac , jak juz tam pojdziesz to odrazu idz sie opalac.....
Bożka - Nie Kwi 30, 2006 12:53

Stojace solarium jest tez na Milenium, milo , czysto i pzryjemnie :)
Szamanka - Pią Sty 05, 2007 22:38

Brrrr...wlasnie w takie dni, deszczowe, szare, gdy brak ogolnie sloneczka, warto wybrac sie na solarium i tak na chwilke pomarzyc, ze lezymy na zlocistej plazy :D

Teraz jest najlepszy moment by zaczac znow powoli korzystac z krotkich seansow, skora do wiony nabierze ladnego kolorku i przyjemnie bedzie mozna znow wskoczyc w krotka spodnice

Dorotka - Sob Sty 06, 2007 12:35

Szamanka napisał/a:
Teraz jest najlepszy moment by zaczac znow powoli korzystac z krotkich seansow
co racja, to racja :) ja sobie wczoraj zaodałam 10 minutek "słonka" i... po niewyspaniu i zmęczeniu nie ma śladu, humorek świetny, akumulatory naładowane - czuję się o niebo lepiej :)
Szamanka - Sob Sty 06, 2007 12:36

Ja sobie dzis ( po dluzszej przerwie) chce zafundowac troszczeczke sztucznego sloneczka
Alinka - Sob Sty 06, 2007 15:05

eh ja sobie fundowalam solarium od pazdziernika... i nic doslownie nic nie bylo widac... bylam tak samo blada... dopiero kiedy zaczelam pic soczki marchwiowe skora sie zbrazowila;)
kisia - Nie Sty 07, 2007 04:07

a ja się jakos wybrać nie potrafię, mam w koło chyba z 4 i wybieram sie od lata :mur:
nowakm - Pon Sty 08, 2007 12:57

Oj na solarium to ja już dawno nie byłam, ostatni raz przed wakacjami, ale jak już chodzę, to tylko na pl. Inwalidów - schodkami w dół. najlepsze są 2 pierwsze łóżka, niebieskie i pomarańczowe, a jak wymienią lampy to w ciągu 15 min można sobie nieźle popalic "cztery litery" :P :rotfl: :rotfl: hehehehe :upal:
Anula - Pon Sty 08, 2007 20:56

ja przed Sylwestrem byłam 4 razy po 15 min. w Solarium na ul. Jasnej. W zupełności wystarczyło, skóra jest pięknie opalona. Polecam to solarium, niedawno wymienili lampy wiec kika senasów wystarczy zeby wygladać jak po egzotycznych wakacjach :) :cieplo:
Alinka - Nie Lut 04, 2007 12:28

ja chyba mam skore anty-solarium;( chodze od miesiaca na solarium czesto, mam rozne karnety, solarium jest mocne bo chodzimy z kolezankami na tyle samo czasu one wychodza spalone, a ja??!! blada, biala, ani kawalka opalenizny:( czy skora sie odpornila na opalanie czy jak? kurka:(
desperado - Nie Lut 11, 2007 15:30

Moja znajoma chodzi na solarke co dwa dni ma 25lat wyglada na 37.
Dorothea - Pon Lut 12, 2007 10:41

desperado napisał/a:
Moja znajoma chodzi na solarke co dwa dni ma 25lat wyglada na 37.


buahahahah, moze z Nią pogadaj


ja mam 36 a wygladam na 25 ;)

Monique - Pon Lut 12, 2007 11:08

Dorothea, dobrze powiedziane :)
Ja musze zaczac probowac chodzic.. bo blada jestem strasznie

Dorothea - Pon Lut 12, 2007 11:11

a ja dopiero blada, a tu wiosna tuz , tuz, musiałabym zacząc chodzic, tak raz w tygodniu mi wystarczy
wolf - Pon Lut 12, 2007 11:42

Solarium starsznie wyniszcza jak ktos przesadza znim , kurde ja jak chodzilem co tydzien to teraz uuu chyba 3 tyg mnienie bylo, ale blady jestem :dobani:
Danielo - Pon Lut 12, 2007 23:15

Jak ktoś chce sobie poglądac ludzikow w solce to pisac na PW wysle linka hehe
kisia - Wto Lut 13, 2007 00:39

Danielo napisał/a:
pisac na PW wysle linka

a to jakies niedozwolone zdjęcia masz, ze tylko na pw ?
też musiałabym wygrzać troszeczkę swoje stare kościska

desperado - Wto Lut 13, 2007 07:22

Najlepsze solarium u mnie na dzialce nad morzem , lekki wiatr wieje cialo sie opala cale :hyhy:
Szamanka - Wto Lut 13, 2007 15:01

desperados...a po co mi solarka latem....wtedy slonca wszedzie pod dostatkiem..my kobietki lubimy braz caly rok...a przeciez zima nie bede po Twojej dzialce wiatr gonila... :hyhy:
desperado - Wto Lut 13, 2007 21:44

Szamanka napisał/a:
desperados...a po co mi solarka latem....wtedy slonca wszedzie pod dostatkiem..my kobietki lubimy braz caly rok...a przeciez zima nie bede po Twojej dzialce wiatr gonila...
Mozemy wiatr pogonic razem, jezioro z boku, rezerwat przyrody,sasiadki ,sasiedzi.
rytua - Sro Lut 28, 2007 10:24

Bylam juz na solarium ale tylko raz... jednak nie zamierzam na tym poprzestac. Nie jestem osoba zbyt opalona i nie mam zamiaru sie "zjarac" jak niektorzy robia (bo mulatka ani murzynka nie zamierzam byc) - bez obrazy dla wlasnie takich :P ale lubie lekka opalenizne i przede wszystkim rowna. To dobry sposob na relaks i poprawe humoru ;)

P.S - wydaje mi sie ze na lezace jest lepsze niz stojace... mozna sie fajnie zrelaksowac :ok: polecam[/list]

katarzyna35k-ce - Sro Lut 28, 2007 10:33

Ja bym tez musiała sie wygrzac ale niestety leki ktore biore jeszcze mi na to nie pozwalaja:( ale juz nidługo....
leszek - Pon Mar 12, 2007 09:25
Temat postu: Solarium - ?
Znacie jakieś miejsce gdzie można się opalić ale tak naprawdę opalić ?
Z mojego małego dochodzenia wynika, że w większości takich miejsc mają stare naprawdę stare lampy, poza tym te nowe maszyny opalające mają jakieś systemy aby opalenizna wychodziła prawie natychmiast a po tygodniu bladość :). Wiem interes się kręci itd :)
Z tego co wiem stare maszyny naprawdę opalały i można było pójść raz na miesiąc :)

Pozdrawiam

Dorotka - Pon Mar 12, 2007 09:29

Dworcowa 62 - łóżka ergoline, dobre - fajnie opalają, muzyczka, miła obsługa :)
ale taki temat już jakby istnieje i zawiera wiele innych propozycji ;)

Dorothea - Pon Mar 12, 2007 12:22

Byłam w sobote pierwszy raz od długiego czasu i chyba przesadziłam, bo piekły mnie plecki. ?ozeczko super bo opala, od dawna chodze w to samo miejsce i jestem zadowolona.
leszek - Pon Mar 12, 2007 15:17

Cytat:
ale taki temat już jakby istnieje i zawiera wiele innych propozycji


Sorki musiałem przeoczyć ale chwałą Adminowi za czujność :)

daniela - Sro Mar 14, 2007 13:00

hmmm...nigdy nie byłam na solarium bo sie ..... boje tych "trumien" :przestraszony:
za duzo horrorów :D :hyhy:
ale chyba czas zaczac chociaz raz na jakis czas , np. przed wizyta na kapielisku?! :ok:
przeciez sa te "trumny" w ktorych opala sie na stojaco ?? moze tam wejde??!! hihi :hurra:
pozdrawiam

HELGA - Sro Mar 14, 2007 13:19

desperado napisał/a:
Moja znajoma chodzi na solarke co dwa dni ma 25lat wyglada na 37.

Ale sa laski co uwielbiaja ciemny brąz tylko jakoś nie widza, że wygladaja okropnie i staro.

desperado - Sro Mar 14, 2007 20:11

Dorothea napisał/a:
Byłam w sobote pierwszy raz od długiego czasu i chyba przesadziłam, bo piekły mnie plecki. ?ozeczko super bo opala, od dawna chodze w to samo miejsce i jestem zadowolona.
Solarium Tobie zbyteczne jestes ladna kobieta :hyhy:
Agniesia - Sro Mar 14, 2007 20:56

wszystko jest dla ludzi... tak ze dwa razy można się przejść przed rozpoczęciem sezonu taki mały "podkład" zrobić... a potem to już tylko naturalne słonko :upal: uwielbiam to :hurra:
desperado - Sro Mar 14, 2007 20:59

Agniesia napisał/a:
wszystko jest dla ludzi... tak ze dwa razy można się przejść przed rozpoczęciem sezonu taki mały "podkład" zrobić... a potem to już tylko naturalne słonko uwielbiam to
Tak samo jak jak ja , masz racje z opalaniem poczekamy na lato.
kisia - Czw Mar 15, 2007 02:31

byłam sobie dzisiaj, po rocznej przerwie na Warszawskiej, na 5 minutek i wcale się nie opaliłam :kwasny:
Szamanka - Czw Mar 15, 2007 10:38

Piec minut to troche za malo by zauwazyc opalenizne....ale wlasciwa postawa po tak dlugiej przerwie.
Jesli teraz regularnie bedziesz korzystac ze solarium i przedluzac czas lezenia, to napewno za pare tygodni zauwazysz roznice.
Ja chodze co tydzien lub co dwa na ok 15 min. i widze, ze moje cialo ladny dostalo kolor.

kisia - Czw Mar 15, 2007 12:41

Szamanka napisał/a:
ok 15 min
:przestraszony: ja po 7 jestem bazowa
Monique - Czw Mar 15, 2007 13:55

kisia, to kwestia skory.. jak szybko przyswaja opalenizne.. ja np. jak chodzilam na solarium to duzych roznic nie widzialam.. ale wystaryczylo tylko troche slonka pozniej na niebie i odrazu cala opalenizna wychodzila :) teraz chodzic nie moge wiec czekam na lato :)
justysia_79 - Pią Mar 23, 2007 17:49

byłam czwarty raz na solce na 10 minut i ciagle sie lekko spiekam to dziwne a może łóżko do bani chodze na zubrzyckiego do pawilonu na 1 pientrze sahara. zastanawiam sie nad warszawska dominikana jeszcze tam nie byłam ale piszecie o jakies folii nigdy sie z tym nie spodkałam :szok: smaruje sie jakimis kremami z salonów teraz kupiłam coś do opalania na solce no zobaczymy jak mnie chwyci :/ :/
trunks - Pią Mar 23, 2007 23:01

eee odpuście se dziewczyny to solarium, bo to was postarzy tylko i taki bedzie efekt :P
Morqana - Sob Mar 24, 2007 09:32

A ja byłam raz w zyiu na solarium.Niestety moja skóra niebardzo akceptuje słońce, niezależnie od tego czy sztuczne czy naturalne:/ i tyle..Balsam opalizujący mi został... :zalamany: A jak słońce, to tylko tak po godzince, nie dłużej.
kisia - Sob Mar 24, 2007 21:07

o samoopalaczach troszę tu pisać h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=1070&start=40]Samoopalacze
justysia_79 - Sob Mar 24, 2007 21:46

JAK TYLKO ANTYBIOTYK SKAńCZE BRAC TO SIE WYBIERAM ALE GDZIE? TO NA ZUBRZYCKIEGO sAHARA MNIE SPIEKA CIAGLE, TO GDZIEEEEEEEEEEE??????? :help:
kisia - Sob Mar 24, 2007 22:01

justysia_79 i po co zaraz tak krzyczeć :P jak poczytasz ten topik to chyba bedziesz miała jakies rozeznanie :)
ja nie wiem czy moge polecić solarium na Warszawskiej bo chodze tam przede wszystkim dlatego ze się przyzwyczaiłam i daltego ze mam blisko zwłaszcza z pracy, chociaz w sumie opala chyba dobrze. Byłam pare dni temu i jestem zadowolona

Grabarz - Nie Mar 25, 2007 12:38

trunks napisał/a:
eee odpuście se dziewczyny to solarium, bo to was postarzy tylko i taki bedzie efekt


Nie zgadzam się :D Trochę brązu nie zaszkodzi :super:
Trunks a może sam spróbujesz? :P

kisia - Nie Mar 25, 2007 12:43

Grabarz napisał/a:
Trochę brązu nie zaszkodzi :super:

jak widać mężczyźni też lubia brąz :D

Bot - Nie Mar 25, 2007 14:13

kisia napisał/a:
mężczyźni też lubia brąz


Pewnie, ale bez przesady :] Jak się chodzi na solarium nie za często to nie szkodzi skórze bardziej niż przebywanie na słońcu. Zresztą obecnie jest masa kosmetyków które chronią skórę (chyba... bo sie nie znam na tym :=)

justysia_79 - Nie Mar 25, 2007 16:31

oj ja nie krzycze poprostu nie widziałam że mam duże literu włączone hihi sorki
:upal:

justysia_79 - Wto Mar 27, 2007 11:41

jestem zła znowu dostałam na piec dni antybiotyk i nici z solki ale ciekawa jestm, dzisiaj mam jeden dzien przerwy od antybiotyku to ciekawe czy moge isc na solke zapomniałam lekarki spytac :(
Dorothea - Wto Mar 27, 2007 12:20

justysia_79, ja bym nie szła.To nic ,ze jest dzien bez antybiotyku, ale napewno jeszcze jest w organiźmie
justysia_79 - Wto Mar 27, 2007 14:40

pewnie tak :rozpacz:
no trudno pójde dopiero wtedy jak pani doktor pozwoli
dzieki :)

wolf - Wto Mar 27, 2007 16:35

hehe a ja poszedlem na solke po 2 tyg przerwie na nowe lampy, uwzglednilem nowe lampy, ale nie uwzglednilem nowego kremu do skory, tak mnie szczaskalo że szkoda gadac :kwasny:
madziar - Wto Mar 27, 2007 23:02

wolf napisał/a:
tak mnie szczaskalo że szkoda gadac
a mnie chyba jeszcze lepiej ;)
Szamanka - Sro Mar 28, 2007 10:46

wolfik a gdzie to tak ladnie opala?
kisia - Sro Mar 28, 2007 11:18

Szamanka, na wieczorka w Dominicanie :D
katarzyna35k-ce - Sro Mar 28, 2007 13:20

Ja dzis zaczełam delikatnie na 15 min. Ze wzgledu na lekarstwa ktore biore nie moge za czesto chodzic ale tak raz na tydzien nie zaszkodzi. :]
Szamanka - Sro Mar 28, 2007 13:33

Napewno nie zaszkodzi, a zobaczysz za niedlugo efekty


lepiej powoli a przynajmniej zdrowo :D

kisia - Sro Mar 28, 2007 14:40

katarzyna35k-ce napisał/a:
delikatnie na 15 min.

hehe delikatnie, dla mnie 7 minut przy dobrych lampach to max ma jakie mogę pozwolić skórze, potem robie się spalona :/

justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 11:07

w końcu byłam na solce poszłam tam gdzie zawsze do SAHARY na Zubrzyckiego
nikt chyba jeszcze nie pisał o tym solarium
nie wiem czy inne łóżka maja to że płyta zaraz robi sie zimna
nie lubie jak zaraz po kims mam wchodzic i jest łóżko nagrzane
no i jest jeszcze jedno łóżeczko z aromaterapią
:upal:

Alinka - Sro Kwi 04, 2007 11:18

ee:) to chyba dobrze ze lozko jest nagrzane i płyte nie ziębi w ciałko:) ja tam wole isc po kims na solarium, wtedy lapmy i wszystko jest nagrzane i mocniej opala:D
justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 13:28

oj nie ja nie wytrzymałabym nawet 10 min bo na tyle chodze
chwilke jak sie położe jest chłodno a potem ok :upal:

kisia - Sro Kwi 04, 2007 13:36

ja tez musze mieć ciepełko od samego początku.
Czy w solariach do których chodzicie stosują jeszcze folie na płyte, bo zauważyłam ze na Warszawskiej juz z niej zrezygnowano

justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 13:43

byłam na wielu solariach ale nigdzie na folii nie leżałam
Dorothea - Sro Kwi 04, 2007 13:44

kisia napisał/a:
Czy w solariach do których chodzicie stosują jeszcze folie



z folia spotkałam sie tylko i wyłacznie na warszawskiej

kisia - Sro Kwi 04, 2007 14:56

Dorothea napisał/a:
z folia spotkałam sie tylko i wyłacznie na warszawskiej

hmmm, wydaje mi sie ze rok temu jakies osoby pisały o stosowaniu folii nie tylko na Warszawskiej, ale może mi sie tylko tak wydaje. Tak czy siak na Warszawskiej tez juz jej nie ma :)

Dorothea - Sro Kwi 04, 2007 15:07

kisia napisał/a:
wydaje mi sie ze rok temu jakies osoby pisały o stosowaniu folii


byc moze, ale na te solaria na ktore ja chodziłam nigdy nie było

Grabarz - Sro Kwi 04, 2007 15:21

Taka folia aluminiowa jak do piekarnika ?
Arex30 - Sro Kwi 04, 2007 15:30

Grabarz, taka sama
bo to przecież wytop tłuszczu ..... :hyhy:

trunks - Sro Kwi 04, 2007 15:32

hehe raczej taka folia, zeby bylo bardziej "higienicznie", czyli zeby wszyscy na 1 pyucie nie lezeli....przynajmniej tak mi sie wydaje :oczami:
banitka - Sro Kwi 04, 2007 18:23

Jak kurczaki w folię i do piekarnika :rotfl:
Ale fakt faktem, że powinna być folia na łóżka, bo różnie to bywa ;) i przyjemniej sie kłaść jak wiesz że to jednorazowe przykrycie, nawet na stojacym powinna być folia pod nogi.

justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 18:54

oj byłam dzisiaj i sie chyba nie żle spiekłam i tylko 12 min.
o 2 min za długo

kisia - Sro Kwi 04, 2007 19:20

Grabarz, nie aluminiowa :zabawa: normalna folia foliowa, taka przeźroczysta :P
Grabarz - Sro Kwi 04, 2007 20:11

W folię...jak...mięso :zdziwko: coś w tym "wytopie tłuszczu" Arexa jest wiele prawdy chyba :hyhy: Widziałem takie motywy na forum fitness, babki się obwijają i ćwiczą, ale żeby na solarium :P
justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 21:17

piecze mnie ciało co robic? twarz i nogi :(
Szamanka - Sro Kwi 04, 2007 21:21

Posmarowac sie kremem, takim po opalaniu aby ochodzilo troche
justysia_79 - Sro Kwi 04, 2007 21:50

gdybym ja go miała
Anula - Sro Kwi 04, 2007 22:42

justysia_79,
podobno najlepsza maślanka z lodóweczki na wszelkie oparzenia :)

Re-wersJa - Czw Kwi 05, 2007 18:29

hehe apropo oparzeń na solarium :hyhy: mojemu chłopakowi sie kiedyś zacięło :P nie wiemy jak to się stało ale poszedł na 10 minut a wyszedł chyba po ponad 20 jak już wytrzymać nie umiał i nie wiedział co się dzieje :rotfl:
nie bywa tam często więc potem przeżył koszmar :P

ja lubię się wygrzać czasami i to najbardziej zimą :P tak 10 minut w ciepelku fajna sprawa :D ale latem rzecz jasna najlepsze jest :upal: już niebawem :)

Basiorek - Pią Kwi 06, 2007 18:56

heh solarium by mnie zabiło :]

jestem fotoalergikiem :]


ale jakoś nie żałuję :P

justysia_79 - Sob Kwi 07, 2007 09:08

wczoraj byłam tylko na 10 min.i znowu sie spaliłam tym razem tyłek
ja juz nie wiem o co chodzi?
ide na 10 min. opale sie super na brazowo i nie spalam sie. Poszłam na 12 min.no to spaliłam sie
teraz poszłam na 10 min i tez sie spaliłam tyłek i plecy
od czego to zależy to nie wiem
może że weszłam zaraz po osobie opalajacej sie?
nagrzane sa wtedy lampy :upal:

Re-wersJa - Nie Kwi 08, 2007 08:46

a wchodziłaś na to samo łóżko?? bo może po prostu lampy były silniejsze albo ułożone niżej, bliżej ciała...
a no i nie zapominaj o smarowaniu się kremem ;)

justysia_79 - Nie Kwi 08, 2007 10:09

to było to samo łózko na które chodze :upal:
oczywiście smaruje ciało przed opalaniem specialnym balsamem do opalania w solariach
lampy nie były nowe

wolf - Pon Kwi 09, 2007 01:20

hehe bo sie nasmarowalas tym balsamem, a to nieraz zdradliwe jest.
Ja bez smarowania moge isc bez niczego na 12 min, a jak sie nasmaruje to po 10 minutach spalony ze skora schodzi. A co do foli w dominikanie tez daja folie, na stojacym 100% na lezacym na zyczenie, jak kto woli.

justysia_79 - Pon Kwi 09, 2007 08:41

bywało tak że sie posmarowałam i sie nie spiekłam
a smaruje sie bo trzeba
skóra w solarium bardzo sie wysusza

Bot - Pon Kwi 09, 2007 12:15

justysia_79, to chyba zależy od skóry... ja chodze raz na 2 miesiące po 2 razy, odliczając lato gdzie wole naturalne słońce. Zawsze po 10 min i tylko jak są nowe lampy to jest problem.
Re-wersJa - Pon Kwi 09, 2007 17:28

hmmm no to dziwne hehe mi się takie rzeczy nie zdarzają, co prawda spaliłam się kiedyś troszkę ale to było za pierwszym razem, teraz chodze na tę samą liczbę minut i na to samo łóżko no i utrzymuję opaleniznę nic więcej i to mi pasuje :D
justysia_79 - Pon Kwi 09, 2007 19:15

zapytam tak
czy wieczorem po opalaniu macie miejscami czerwoną piekoca skórke np. na udach po wewnetrznej stronie , pupa , albo plecy?
bo może sie nie spiekam może to normalne?

kisia - Pon Kwi 09, 2007 19:47

justysia_79 napisał/a:
czy wieczorem po opalaniu macie miejscami czerwoną piekoca skórke

tak wtedy gdy przesadzę i za długo się opalam

Re-wersJa - Pon Kwi 09, 2007 23:35

Cytat:
czy wieczorem po opalaniu macie miejscami czerwoną piekoca skórke np. na udach po wewnetrznej stronie , pupa , albo plecy?
bo może sie nie spiekam może to normalne?


no zaczerwienienie jest to oznaka że cos cię w ogole złapało :P hehe no ale jeżeli to pieczenie jest uciążliwe to nie jest normalne :] tak czy inaczej smaruj się smaruj, natłuszczaj i nawilżaj ;]

justysia_79 - Sro Kwi 11, 2007 19:43

wczoraj byłam na 10 min nie spiekłam sie
to dzisiaj sie znowu wybrałam na 11 narazie ok
no może tyłeczek troszke czerwony :upal:

Szamanka - Sro Kwi 11, 2007 19:55

justysia...Ty tak codziennie? :zdziwko:
justysia_79 - Sro Kwi 11, 2007 20:24

poszłam bo maż szedł to tak przy okazji
ja darze do tego by sie opalic
a potem raz w tygodniu podtrzymywac
zemna to tak jest
opale sie
a potem nie chodze przez mieciac wcale i opalenizna schodzi
spróbuje teraz chodzic cześciej
bo szkoda opalenizny

justysia_79 - Pią Kwi 13, 2007 13:53

już jestem opalona, można tak powiedzieć i wysuszona hihi
skóra potwornie sucha, oczywiście nawilżam pare razy dziennie.
fajnie jest pokazac opalony brzuszek ale troche mam tam za dużo :(
i nie pokazuje :mur:

kisia - Pią Kwi 13, 2007 17:15

justysia_79 napisał/a:
spróbuje teraz chodzic cześciej
bo szkoda opalenizny

jak na mój gust to szkoda twojej skóry, ale to tylko moje zdanie :)

Dorothea - Pią Kwi 13, 2007 18:07

ja ide dzisiaj na 12 minut ostatnio byłam tydzien temu.
Dzis bedzie chyba 6 raz jak ide.
chodze około 3-4 razy w miesiącu,jak bede po raz 10 to wtedy chodze raz moze dwa razy w miesiącu aby opalenizne podtrzymac

justysia_79 - Pią Kwi 13, 2007 20:34

kisia napisał/a:
jak na mój gust to szkoda twojej skóry, ale to tylko moje zdanie




ja rzadko chodze na solke
pewnie znowu przestane chodzic bo jak jest lato to nie chodze
troszke na słonku polerze
bo na solke to za goraco mi w lato :znudzony: , nie wyleże

katarzyna35k-ce - Sob Kwi 14, 2007 11:29

Dorothea, Nie przesadzaj z ta solarka! :wsciekly: Jestes ładna taka bledziutka nie musisz sie smażyc . Pozatym masz bardzo ładny koloryt skóry i nie wiem po co chcesz sie az tak opalic :mad:
Dobra przyznaje sie : jestem zazdrosna!!!!!!!!!!!!
Jak staniesz koło mnie w poniedziałek to sie załamie :rozpacz: :mur:
a ja nie moge chodzic na solarium jeszcze :rozpacz:

Dorothea - Sob Kwi 14, 2007 18:49

katarzyna35k-ce, zamilcz kobieto, Ty i bez chodzenia jestes bardziej opalona niz ja.......

mysle ze w poniedziałek nie bede miala na nic czasu a co dopiero na stanie obok Ciebie :D :rotfl:

Anula - Sro Kwi 18, 2007 13:04

Trzeba sie znowu wybrac bo kiecki wyszły z szafy na wiosne a ciałko blade :)
Jak zwykle pójde na Jasną bo tam wystarczą mi 4 podejscia i jestem opalona :)

katarzyna35k-ce - Sro Kwi 18, 2007 17:26

Anula, ale Ci dobrze tylko 4 podejscia :( :zalamany:
veronica - Sro Kwi 18, 2007 22:18

cale szczescie ze juz slonko mocno grzeje :D ja juz sie w ostatni weekend troche strzaskalam na buźce :cieplo: :D
Jeszcze niedawno jak chodzilam raz w tygodniu na 10 minut (do dominikany na wieczorka) to wygladalam jak prosto z afryki :P

justysia_79 - Czw Kwi 19, 2007 18:59

veronica napisał/a:
cale szczescie ze juz slonko mocno grzeje :D ja juz sie w ostatni weekend troche strzaskalam na buźce :cieplo: :D
Jeszcze niedawno jak chodzilam raz w tygodniu na 10 minut (do dominikany na wieczorka) to wygladalam jak prosto z afryki :P

a jakie maja łóżka bo byłam tam bardzo dawno
potwornie tam grzeje pewnie dlatego fajnie opalają :super: :super:

veronica - Czw Kwi 19, 2007 23:10

justysia_79, maja tam nowe lampy, niedawno wymieniali, ale fakt, ze w ogole sa tam chyba tylko solaria turbo. Moze tez na mnie tak dziala, bo moja skora jest przyzwyczajona do opalania. Jak chodze na solarium to tak raz w tygodniu na 10 minut przez jakis czas (okolo miesiaca czyli 4-5 razy) i pozniej moge zrobic skorze odpoczynek tez ok miesiaca. Pozniej jak po tej przerwie ide to raz wystarczy zeby mi sie ta afrykanska opalenizna przywrocila :hyhy: :cieplo: w ogole uwielbiam sie wygrzewac na slonku :D :cieplo:
justysia_79 - Pią Kwi 20, 2007 09:00

ja to juz chyba z 10 razy byłam w ciagu 2 miesiece i słabo mnie opaliłotak jakbym wiecej juz nie mogła
ciagle tak samo nic mocniej opalenizny
twarz opala mi sie słabo, dzisiaj ide znowu , ale byłam wczoraj i co? byłam na 11 min.to dzisiaj na 12 mam nadzieje że sie nie spieke :upal: :upal:

Szamanka - Pią Kwi 20, 2007 19:12

Ja sobie dzis dalam czadu, weszlam pod lampy na 20 min......teraz potrzebuje moje cialo troche przerwy, zauwazylam ze strasznie jest wysuszone, mimo uzywania kremow....
Arex30 - Pią Kwi 20, 2007 20:34

Szamanka, jak rozumniem to dla mnie :D
na jutrzejsze spotkanie :D

kisia - Pią Kwi 20, 2007 23:19

Szamanka napisał/a:
weszlam pod lampy na 20 min

z przerażeniem to czytam :przestraszony: przeciez ciało po solarium tak szybko sie starzeje

justysia_79 - Sob Kwi 21, 2007 09:22

Szamanka napisał/a:
na 20 min...

o rany jak do wytrzymałaś? ja po 12 min czuje lekkie pieczenie miejscami, a chodze co 2 dzien nawet dziennie czasem
gdzie to byłaś na jakim łóżku? :przestraszony:

justysia_79 - Nie Kwi 22, 2007 13:24

jak to robia inni że sa czarno opaleni?na ciemna czekolade
bo ja jestem mleczna czekolada albo nawet jeszcze nie
a już tyle razy sie opalałam
oni pewnie po 20 min sie opalają :zalamany:

Dorothea - Pon Kwi 23, 2007 11:42

justysia_79, a moze Ci sie zdaje ,ze nie jestes opalona.....
przeciez chodzisz co drugi dzien, wiec napewno jestes opalona
a swoja droga to nie za czesto chodzisz???
Nie mozna tak narazac skory, na wysuszenie

justysia_79 - Pon Kwi 23, 2007 16:10

teraz mam przerwe 3 tygodnie
chodziłam czesto żeby sie opalić
ale mimo wszystko twarz mam słabo opaloną, twarz ciężko mi sie opala
ciało mam ładnie brązowe :ok:

desperado - Pon Kwi 23, 2007 22:15

justysia_79 napisał/a:
ciało mam ładnie brązowe
fotke mozna prosic.
justysia_79 - Sro Kwi 25, 2007 16:56

nie mam pojecia jak sie je tu wkleja
no i nie mam w tej chwili aparatu
ale z kamerki mogłabym zrobić :foto:
ale ciało pokazywać :zdziwko:

Mariusz - Sro Kwi 25, 2007 19:36

w w w imageshack.us :-)
Bot - Nie Kwi 29, 2007 15:26

Ja do jesieni nie pójde na solarium chyba, opalenizna to mi ze skórą dopiero zejdzie ;)
Amal - Pon Kwi 30, 2007 15:59

ja nie chodzę, chciałam ale powiedzieli mi znajomi że moja biała skóra ma swój niepowtarzalny urok ;) nie wiem czy się tym cieszyć czy nie w każdym razie jak już to słoneczko :upal: albo balsamy brązujące- nigdy w życiu solarium=sucharek...
justysia_79 - Pon Kwi 30, 2007 20:42

byłam dzisiaj pierwszy raz w solarium na plac piastów tam gdzie autobusy stawają
musze przyznac że łóżeczka są super. polecam :upal:

Zafira - Sro Lip 04, 2007 18:59

dzisiaj na poprawe humoru poszlam sobie na solarium na dworcowej, tam gdzie sie schodzi na dol po schodkach. maja nowe lampy wiec wszystkie lozka troche mocniejsze niz zwykle - poszlam na 8 minut a teraz czuje ze sie troszke za bardzo przypieklam. mam nadzieje, ze do piatku juz sie moja skora unormuje bo musze isc jeszcze raz, a w przyszlym tyg znowu 2 razy zeby nie swiecic bladoscia nad morzem :)
kisia - Sro Lip 04, 2007 20:28

ja sobie solarium odpuściłam na jakiś czas. Po solarium owszem fajna opalenizna, ale co z tego jak szybko schodzi :/ poczekam na upalny i słoneczny weekend (naiwna )
Zafira - Czw Lip 05, 2007 11:27

to chyba dlugo poczekasz Kisiu, sadzac po widokach zza okna ;) solarium jest fajne jak chce sie szybko efekt uzyskac. ale sadzac po mojej czerwonej pupie i udach to te 8min wczoraj to bylo chyba za duzo :looka: dziwne, bo jak kiedys chodzilam to na 15 min i efekt byl po kilku razach dopiero. a po wczorajszym to od razu jest duza roznica, pomijajac czerwone fragmenty :rotfl:
Szamanka - Czw Lip 05, 2007 22:06

Slyszeliscie o opalaniu natryskowym?

Airbrush, czyli opalający prysznic, to najnowsza propozycja dla osób, które chcą być pięknie opalone bez prażenia się na plaży czy wylegiwania w solarium.

Zabieg trwa okolo 15 min, a opalenizna pozostaje na ciele przez okolo dwoch tygodni.

Nie trzeba sie meczyc na solarium i na sloncu :D

Zafira - Czw Lip 05, 2007 22:09

Szamanka napisał/a:
Slyszeliscie o opalaniu natryskowym?

slyszalam i nawet dzisiaj sie zdziwilam bo kosmetyczka ktora urzeduje kolo Alhambry wywiesila kartke, ze u niej sa te zabiegi. tylko zastanawiam sie czy jak sie ubierzesz po takim natrysku to czy nie bedziesz zaraz miala brazowych ubran?

Szamanka - Czw Lip 05, 2007 22:13

Zapewne trzeba odczekac jakas chwilke lub godzinke, zeby cialo ladnie naszlo ta opalenizna

Zafira, spytaj sie o cene :D

Morqana - Czw Lip 05, 2007 23:19

Magusia24 coś na ten temat wie, to niech się wypowie :))
Zafira - Czw Lip 05, 2007 23:25

Szamanka napisał/a:
Zapewne trzeba odczekac jakas chwilke lub godzinke, zeby cialo ladnie naszlo ta opalenizna

ale to tak godzinke stac na golasa u tej kosmetyczki? :zdziwko:

Morqana - Czw Lip 05, 2007 23:40

Zafira napisał/a:

ale to tak godzinke stac na golasa u tej kosmetyczki? :zdziwko:


Nie, nie, bankowo jakies nasuszanie jest :P Albo jakiś dziwny specyfik uzywany :rotfl:

kisia - Pią Lip 06, 2007 00:35

też jestem ciekawa ceny takiego opalania natryskowego. Przyznam sie że jeszcze o tym nie słyszałam :niepewny:
Dorothea - Pią Lip 06, 2007 09:20

Pink w swoim teledysku poddaje sie takiemu natryskowi, zapewne to widzieliscie nie raz
Morqana - Pią Lip 06, 2007 09:45

Tak,tak...

A Cena to ok 90 zł

Zafira - Pią Lip 06, 2007 10:49

MorQaNa napisał/a:
A Cena to ok 90 zł

oj to dla mnie za drogo. ten sam efekt jest po 3 wizytach na solarium = ok. 30 zl :)

magusia24 - Pią Lip 06, 2007 10:58

MorQaNa napisał/a:

A Cena to ok 90 zł

dokladnie tyle to kosztuje a sam zabieg trwa kilka sekund. Opalenizna utrzymuje sie do ok tygodnia. Troche to drogie i krotko sie utrzymuje.Tradycyjne solarium dlatego pod tym wzgledem zwycieza ;) Jesli ktos jest zainteresowany to na bajkowym jest salon kosmetyczny :)

Szamanka - Pią Lip 06, 2007 12:28

Widzialam wlasnie w telewizji taka akcje " natryskowa"...wygladalo to dosyc ciekawie....szkoda ze tak krotko trzymie.
Chociaz z drugiej strony, gdy na szybko potrzebujemy by byc piekne i brazowe, to moze warto :niepewny:


< kusi mnie, kusi mnie> :hyhy:

katarzyna35k-ce - Pią Lip 06, 2007 13:10

Szamanka napisał/a:
Chociaz z drugiej strony, gdy na szybko potrzebujemy by byc piekne i brazowe, to moze warto

własnie warto jak wybieramy sie na wesele i trzeba wygladac fajnie to jest dobra sprawa!

kisia - Sro Lip 11, 2007 01:39

Szamanka napisał/a:
gdy na szybko potrzebujemy by byc piekne i brazowe
może wtedy samoopalacz wystarczy :D ;)
Admike - Sro Lip 11, 2007 05:43

Szamanka napisał/a:
potrzebujemy by byc piekne


cudowna Szmanako moim zdaniem i tak jesteście piękne,a jesteście o milion razy piękniejsze bez tej sztucznej opalenizny z solarki czy samoopalacza :ok:

Szamanka - Sro Lip 11, 2007 09:08

kiska, ale samoopalacz zle nalozony, moze zostawic brzydkie smugi na ciele :kwasny: , a tu pod okiem fachowca mozemy byc pewne, ze wszystko przebiegnie "zgodnie z planem" :D ( nawet portfel bedzie szczuplejszy :hyhy: )
justysia_79 - Sro Lip 11, 2007 10:15

nie cierpie antybiotyków
bo na solke nie moge chodzic
słonka nie ma, robie sie blada
opalenizna po solarium szybko schodzi :upal:

Szamanka - Sro Lut 20, 2008 13:48
Temat postu: Opalanie uzależnia
Wśród i tak już licznych nałogów w jakie popadają ludzie, pojawił się jeszcze jeden... Tanoreksja, czyli ciągła chęć bycia opalonym...

Choroba porównywana jest najczęściej do anoreksji. Osoby cierpiące na nią żyją w ciągłym przeświadczeniu, że są grube, podobnie tanorektycy - cały czas uważają swoją skórę za zbyt bladą.

Zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie...Po prostu mamy ochotę w środku zimy zafundować sobie nieco ciemniejszą karnację. W końcu lepiej się prezentujemy, kiedy skóra wygląda na lekko smagniętą słońcem - opalenizna dodaje uroku i podkreśla biel ubrań.


wiecej
h t t p;//kobieta.interia, p l/uroda/news/opalanie-uzaleznia,1061825]Opalanie

Aessa - Sro Lut 20, 2008 13:59

Mnie dopadło kiedyś coś podobnego, z tą różnicą, że to chyba nie chodziło o to, że jestem cały czas blada, ale o to, że ja lubiłam tam chodzić (to była zima), w łóżeczku było przyjemnie, muzyka leciała, światełka grzały. W końcu zaczęłam chodzić tak często i na coraz dłużej, że babki, które prowadziły to solarium powiedziały, że nie będą mi udostępniały łóżek codziennie, bo zrobie sobie krzywdę. Wielce mnie to uraziło, więc znalazłam inne solarium. Otrzeźwiałam, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży i oczywiście muszę zrezygnować z takiego opalania. No i z wielkim bólem zrezygnowałam, teraz w ogóle nie chodzę i nie mam zamiaru zaczynać. :)
veronica - Sro Lut 27, 2008 23:58

w tym "sezonie" zimowym nasłuchałam się tyyyle na temat szkodliwego działania solarium, że postanowiłam zamienić je na balsamy dodające kolorku :] haha :) i nie byłam prawie wcale, nooo może tylko jeden króciutki razik ;)
Szamanka - Czw Lut 28, 2008 10:29

A ja tam nie zrezygnuje :D
Harcerka - Czw Lut 28, 2008 19:24

ja juz sie nie moge doczekac az sie bede mogla pojsc nieco przypiec na solarium:)
Szamanka - Czw Lut 28, 2008 20:05

Bylam dzis, normalnie cudenko tak lezec i myslec ze to plaza na Karaibach :D
babula - Czw Lut 28, 2008 21:40

Po co mysleć ??? można się kopnąć gdzieś w ciepłe klimaty :P ;)
Basia K - Wto Mar 11, 2008 19:53

Ja dziś poszłam sobie do solarium na poprawę humoru po nienajlepszym dniu.....

Dawno już nie byłam......

veronica - Sro Mar 12, 2008 20:24

no dobra, my tu gadu gadu a ja coraz bardziej blada. Poszłam dzisiaj na 10 minut i wyszłam piegowata :zdziwko: mam nadzieję że do tygodnia mi to zejdzie :(
krzys - Sro Mar 12, 2008 20:27

a ja blady ciagle i dobrze mi z tymi :P
Morqana - Sro Mar 12, 2008 21:45

Nie jestem sama, nie jestem sama !! :rotfl: :hyhy:
Szamanka - Sro Mar 12, 2008 21:49

veronica ale Tobie ladnie w tych piegach :D
veronica - Sro Mar 12, 2008 22:31

Szamanka, haha dziekuje za pocieszenie :D
Basia K - Sro Cze 04, 2008 09:38

Tragiczny finał wizyty w solarium
Nastolatka z Bydgoszczy trafiła do szpitala z ciężkimi poparzeniami całego ciała po wizycie w solarium – poinformowała TVN 24.
Dziewczyna, zanim poddała się sesji w solarium, wzięła tabletkę na zapalenie skóry. Według jej koleżanki, tabletka miała przyśpieszyć i utrwalić proces opalania.

Życiu nastolatki nie zagraża niebezpieczeństwo, ale będzie musiała przejść długotrwałe leczenie. Ponadto, nie będzie mogła opalać się przez, co najmniej, kilkanaście najbliższych miesięcy.

kisia - Sro Cze 04, 2008 10:53

No to się załatwiła na całe lato
Szamanka - Sro Cze 04, 2008 12:16

Czasem nie zastanawiamy sie nad skutkami....az do chwili.

Wszedzie dudni sie i trabi jak niebezpieczne jest slonce i lampy, a mimo tego korzystamy z niego.
Ja co roku robie ten sam blad mimo iz przyzekam sobie kazdego roku....uzywam do opalania jak najnizszego faktora czy od 2 do 4.

Morqana - Czw Cze 05, 2008 21:24

Szamanka napisał/a:
czy od 2 do 4.


TO ja robie podobnie, a powinnam mieć mimo mojej cery, ilości piegów i kolorytu włosów ( :zdziwko: ) używać faktora ponad 50 o_O

Bogna - Pią Cze 06, 2008 08:39

moja kolezanka z pracy spiekla sie bardzo na sloncu.. bylo ok nastepnego dnia.. kolejnego poszla do lekarza.. stwierdzone oparzenie ktoregos tam stopnia i masci... ale co z tego?byl wolny dzien i sloneczko i znowu sie opalac poszla..

ja zadnych kremow nie uzywam.. czasami sie spieke jak za dlugo nad woda jestem.. ale to sa sporadyczne przypadki i bynajmniej nie spiekam sie az tak bardzo jak owa znajoma..

Szamanka - Pią Cze 06, 2008 14:17

Mam ciemna karnacje, tak wiec nie opala mnie na czerwono i wiem, ze czasem bezkarnie z tego korzystam
kisia - Nie Cze 08, 2008 23:05

Szamanka napisał/a:
Mam ciemna karnacje, tak wiec nie opala mnie na czerwono
no i to czeto bywa zdradliwe. Ja sobie tez przez to pozwalam na dłuższe leżenie na słoneczku, niestety nawet ciemniejsza skóra po długich kąpielach słonecznych spieka sie boleśnie, co jest odczuwalne po kąpieli wieczorem :/
Agatka2008 - Nie Cze 20, 2010 00:01

kiedyś chodziłam na solarium i to nawet bardzo regularnie.. ale pojawily mi się od tego dodatkowe pieprzyki .. i po przeliczeniu ile wydawałam kasy na solar .. i zburzeniu mojej wizji , ze jedno łóżko w moim salonie jest podwójnie brązujące a się okazało , ze jednak nie.. to przestałam chodzic..
Lama71 - Nie Cze 20, 2010 00:11

Agatka2008 napisał/a:
i zburzeniu mojej wizji , ze jedno łóżko w moim salonie jest podwójnie brązujące a się okazało , ze jednak nie.. to przestałam chodzic..

wiesz, ja prosty jestem, żrem zimnioki i kapustę. Nie rozumiem sensu zdania. może późno jest, może promieniowanie kosmiczne...
Widzisz zmiany skórne, i ok. Ale łózko co podwójnie opalające jest w istocie pojedynczoopalające, czyli dwa razy mniej ultrafioletu niż zamawiasz, i przestajesz chodzić? Słyszałem, że trzeba witaminę B jeść i wtedy jest cud efekt. W takim solarium. A rak skóry ...
Boże, dziękuję że mnie nie stworzyłeś kobietą.

Agatka2008 - Nie Cze 20, 2010 10:08

Biorę beta -karoten regularnie, i uzywam kremów specjalnie do solarium.. a ta wizja.. chodziłam na łóżko które klientka opisywala jako podwójnie opalające.. co znaczy , ze za ten przywilej szybszej opalenizny płaciłam podwójnie.. opalenizna była, ale krótko trwała..
Potem wymienili lampy a cen nie zmienili.. więc się wkurzyłam..i KONIEC

Nikaa - Nie Cze 20, 2010 11:09

Lamie chodzi o to ze bardziej przejelas sie tym ze zrobiono cie w trabe.. niz to ze pojawily Ci sie nowe pieprzyuki na skorze.. co dla mnie jest rzecza dosc niebiezpieczna.. bo takie pieprzyki nalezy obserwowac.. gdyz moga byc to sprawy wlasnie rakowe,...
Lama71 - Pon Cze 21, 2010 00:52

Agatko, jak masz niedobory ultrafioletu, to sobie zapoznaj jakiegoś spawacza, cz spawarką elektryczną spawa. STań w pobliżu łuku, będziesz miała ultrafiolet w dawkach sporych. Kiedyś, za szczenięcych lat tak sobie ryło spaliłem, że cała skóra zlazła z twarzy, w postaci wiórków, więc da radę. WItamina B jakoś wpływa na coś w komórkach, że stają sie bardziej wrażliwe na opalanie.
A co do zmian skórnych ... dobra. Nic nie powiem.

Agatka2008 - Pon Cze 21, 2010 12:32

w moim przypadku jest nadmiar UV stąd te pieprzyki, które są całkowicie nieszkodliwe, jest to po prostu nadmiar melaniny. A jeśli Ty lubisz zabawy spawarką to baw się dalej... ja nie lubie tego uczucia "piasku" w oczach.
a beta-karoten to nie jest witamina B tylko witamina A...

statusquo - Czw Lip 08, 2010 12:52

solarium raz na jakiś czas jest w porządku, ale korzystanie z niego regularnie n ic dobrego nie przyniesie
Klementynaaa - Pon Lip 12, 2010 20:05

Znam laskę która od jakiś 10 lat chodzi regularnie na solarium.
W tej chwili wygląda na jakieś 40lat. A ma mniej niż ja. Dlatego warto się zastanowić czy warto...

OczkO - Pon Lip 12, 2010 22:17

Klementynaaa napisał/a:
Znam laskę która od jakiś 10 lat chodzi regularnie na solarium.
W tej chwili wygląda na jakieś 40lat. A ma mniej niż ja. Dlatego warto się zastanowić czy warto...


a od Slonca tez sie mozna tak zestarzec jak na solarium czy jest zdrowsze? :)

Klementynaaa - Wto Lip 20, 2010 19:24

Nic w nadmiarze nie jest zdrowe, ani słońce, ani solarium.
Dorothea - Pon Lip 26, 2010 10:54

ja kiedys na solarium chodziłam bardzo czesto, teraz przestałam to robic
wiadomo ze, skora opalona wyglada ładnie i zdrowo ,mniej ciekawie wyglada kiedy opalenizna schodzi, skora mimo smarowania ciagle jest sucha i bardziej pomarszczona.
A ja pani w srednim wieku chce tego uniknąć :) ;)

GosiaO - Pon Lip 26, 2010 11:37

Matko na solarium ostatnio byłam przed ciążą jeszcze hehe. Jakoś sie wybrać nie mogę :P
espi - Pon Lip 26, 2010 12:01

GosiaO, ja ostatni raz na solarium byłam ponad 10 lat temu :D
Szamanka - Pon Lip 26, 2010 12:56

a ja tam sobie nie potrafie odmowic :)
OczkO - Pon Lip 26, 2010 18:24

a ja nigdy nie byłem i nie będę :rotfl: biorę tylko słońce ;)
Harcerka - Pon Lip 26, 2010 18:48

slonce w nadmiarze tez szkodliwe;)

solarium od czasu do czasu czemu nie;)?

kisia - Pon Lip 26, 2010 20:55

ja nie korzystam już wcale, spróbowałam bo mi się wydawało, ze powinnam być bardziej opalona, ale tak bardzo nie podoba mi się zapach skóry po solarium, że w tym roku postanowiłam się po prostu opalić w słońcu na dłużej bede miała opaleniznę :D
Harcerka - Pon Lip 26, 2010 20:56

ee po sloncu tez smirdzi spalonym:)))
heh
solarium jest ok zima zeby wlasnie wysuszyc nieskore ktora choamy pod plaszczami:))

kisia - Pon Lip 26, 2010 21:44

Harcerka napisał/a:
po sloncu tez smirdzi spalonym:)))
nigdy tego nie czułam
Harcerka - Pon Lip 26, 2010 21:59

Kisia jak sie spryskasz perfumami:))))))) to nie:))))
Szamanka - Pon Lip 26, 2010 22:01

Jakos nie czuje spalonej skory.

Oczywiscie po wyjsciu jak najbardziej, ale potek kapiel, ladny zapachowy krem......

Swoja urlopowa opalenizne chce zatrzymac jak najdluzej :)

kisia - Pon Lip 26, 2010 22:07

nie używam perfum jak sie opalam, a czasmi się opalam bez używania jakichkolwiek kremów i nie śmierdzi.
Po solarium śmierdzi kilka dni mimo kąpieli i używania musu do ciała i słoneczna opalenizna utrzymuje mi się dłużej niż z solarium.
A korzystała któraś z Was z solarium natryskowego ?

Harcerka - Pon Lip 26, 2010 22:12

e kisia przesadzasz;)
po solarium smierdzi do kapieli:)i pote m jak mowi szamanka zalezy od zapachu balsamu:) czy kremu:)

z natrysku nie korzystalam...
:rotfl:

kisia - Pon Lip 26, 2010 22:15

solarium natryskowe widziałam w Krakowie i się zastanawiam jak to działa ?
Szamanka - Pon Lip 26, 2010 22:17

Ja sie pytalam.....

stoisz wiec sobie a oni Cie jak pod prysznic......mozesz golusienka :hyhy:

Nie mozesz przez iles tam godzin sie kapac.......jakos tak utrzymuje sie do tygodnia gora poltorej

kisia - Pon Lip 26, 2010 22:39

Szamanka, ale czym oni to robią ?
GosiaO - Pon Lip 26, 2010 23:05

to solarium natryskowe brzmi tak jakby samoopalacz równo rozprowadzali. :zdziwko:
Basia K - Pon Lip 26, 2010 23:48

Tylko w takim natryskowym trzeba się obrócic,żeby się nie opalic podwójnie z jednej strony :rotfl:

A tak serio,to nie wiem,jak jest,tylko widziałam to w "Przyjaciołach" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Szamanka - Wto Lip 27, 2010 08:36

Taki natrysk to dobry jest, jesli masz wielkie wyjscie i chcesz na sile byc ladnie opalona.

Tez mnie korci skorzystac, ale slyszalam wiele negatywnych rzeczy ( ze farbuje ubrania, ktore potem ciezko jest wybrac, ze jak sie spocisz to plamy sa widoczne itd)

Nikaa - Wto Lip 27, 2010 09:46

U mnie tez jest teraz taka opcja.. i slyszalam ze pistoletem pani cie spryskuje.. i ladnie ponoc to wyglada.. tylko wlasnie pewnie sa jakies tego minusy.. ja sie opalam na sloncu.. :)
Harcerka - Wto Lip 27, 2010 21:05

ja bylam na solarium na warszawskiej:)
fajne;)
stojące oczywiscie;)

kisia - Wto Lip 27, 2010 21:31

Harcerka napisał/a:
stojące oczywiscie;)
a czemu oczywiście ?
Harcerka - Wto Lip 27, 2010 21:38

bo ja nie lubie sie klasc;)))
chadzam wiec tylko tam gdzie sie stoi:)))

dla mnie bardziej higieniczne;) :hyhy:

Klementynaaa - Sro Lip 28, 2010 20:10

Z tym natryskowym podobno jest problem jeśli się źle kolor dobierze. Bo można wyjść pomarańczowym :rotfl:
kisia - Sro Lip 28, 2010 20:58

no to juz wiem,ze na pewno nie skorzystam, zwłaszcza że cena jest wysoka 100 zł całe ciało
Harcerka - Sro Lip 28, 2010 21:27

:) ja tam wole zwykle;) 3 minutki i po krzyku:)
Basia K - Sro Lip 28, 2010 23:36

Harcerka napisał/a:
3 minutki



Tyle Ci wystarczy? Ja chodzę tak na 10 minut :|

kisia - Sro Lip 28, 2010 23:47

ja po 7 byłam spieczona, po 10 bym się chyba spaliła :zdziwko:
Basia K - Czw Lip 29, 2010 09:30

:zdziwko:


No to ja chyba chodzę na jakieś oszukane łóżka :/

Szamanka - Czw Lip 29, 2010 14:06

To chyba ja tez :niepewny:

kisia, gdzie takie sa w Gliwicach?

kisia - Czw Lip 29, 2010 15:04

Warszawska tam gdzie basen i na Wieczorka, ale to było z jakiś rok temu
Harcerka - Czw Lip 29, 2010 21:44

no ja ide na warszawska
Dominicana czy jakos tak:)

lampy sa prawie nowki i naprawde daja czadu:)

ja po basenie i saunie chodze max na 7 minut i juz widac jakbym sie caly dzien parzyla na sloncu/...
po 10 minutach to mi skora na drugi dzien zeszla...

kisia - Czw Lip 29, 2010 23:06

na Warszawskiej z tego co pamiętam zawsze mówili, że mają nowe lampy i zawsze mocno opalały w krótkim czasie
Harcerka - Czw Lip 29, 2010 23:09

no to widocznie zainwestowali w swietne egzemplarze i nie naciagaja na kilka nascie minut...

do 16tej chyba nawet za 99gr jest minuta;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group