dupiate forum

Lokale - co i gdzie?

kassu - Pon Lis 12, 2012 15:59
Temat postu: co i gdzie?
Cześć!
Mam mały problem. W Gliwicach mieszkam od urodzenia, a jednak nie mam zielonego pojęcia co tutaj można ciekawego porobić. Mam na myśli wyjście gdzieś ze znajomym. Jest kino, no ale ile można? ;) Czy jest jakiś lokal gdzie można by było spokojnie posiedzieć, porozmawiać (rozchodzi mi się o sobotnie popołudnie/wieczór)? A czy prócz kina i palmiarni jest gdzie iść w chłodny, prawie zimowy wieczór? :)

wariat - Czw Lis 15, 2012 22:28

jesli lubisz i umiesz grac w bilard to polecam Ikar na Zwycięstwa.
Miło spokojnie i co ważne nie ma dymu tytoniowego, a i cena jest kuszaca.

Karlus - Wto Sty 22, 2013 09:19

Do hipermarketu albo CH jechać :hyhy:
To główne Gliwickie atrakcje :rotfl:

Porada spóźniona ale może komuś innemu się przyda.

kisia - Wto Sty 22, 2013 09:27

wariat napisał/a:
jesli lubisz i umiesz grac w bilard to polecam Ikar na Zwycięstwa.
oj tam jak nie umie to sie nauczy. Ja nie umiałam i nadal nie zawsze trafiam, a bawię się świetnie na bilardzie :D a jak się znudzi trafianie w kuleczki to można nimi porzucać lub kijami sie pobić ;)
lub zejść na dół i pobawić sie większymi kulkami na kręgielni :)

budda - Sob Sie 03, 2013 02:12

Karlus napisał/a:
Do hipermarketu albo CH jechać :hyhy:
To główne Gliwickie atrakcje :rotfl:

Porada spóźniona ale może komuś innemu się przyda.


Hehe:) Ja bym zwrócił się bardziej ku terenom na peryferiach. Zanim powstanie 30 hipermarket lub obwodnica to są tuż za niektórymi osiedlami piękne i na wpół dzikie miejsca.. Szlakiem Husarii Polskiej za Sikornikiem a idzie się od strony ul. Dolnej Wsi, za Waryńskiego (Las Fazanica), Brzezinka (Las Dąbrowa). Tam można napotkać jaszczurki i... pozostałości po II wojnie światowej:) Inwencja ma tutaj duże pole do popisu, większe niż metraż CH Forum na przykład;)

azrael1982 - Pon Sie 12, 2013 11:43

Jestem z Gliwic i szczerze powiedziawszy wolę wolny czas spędzać poza Gliwicami. Doskonały przykład to Śląski Ogród Botaniczny w Bujakowie (dzielnica Mikołowa, niedaleko od Chudowa), a niewiele osób wie o jego istnieniu, gdyż Bujaków zawsze kojarzy się z innym, przykościelnym ogrodem... Wynika to pewnie z tego, że ŚOB powstał w ramach funduszy UE z finalizacją kontraktów na rok 2013, w związku z czym strona www (sibg.org, p l) działa bodajże dopiero do paru miesięcy. Niestety, nie znalazłem tam zdjęć, więcej można zobaczyć tutaj:

https://w w w facebook, c o m/pages/%C5%9Al%C4%85ski-Ogr%C3%B3d-Botaniczny-Zwi%C4%85zek-Stowarzysze%C5%84/226861790671705

Polecam zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś chce wybrać się gdzieś z dziećmi, bo plac zabaw jest ogromny (w Gliwicach takiego nie widziałem).

Drugie miejsce to Chudów, gdzie obecnie koncerty zdaje się organizować restauracja "Czarny Koń" (https://w w w facebook, c o m/OberzaCzarnyKon). Pamiętać również należy o Jarmarkach Średniowiecznych - w tym roku kolejny JŚ odbędzie się w dniu 16 sierpnia...

Trzecie miejsce to Zamek w Toszku i tam również odbywają się różne imprezy, z Oktoberfest włącznie. ;)

W Gliwicach na romantyczną kolację polecam Secesję, a na dobre granie Śląski Jazz Club, choć to już zależy od preferencji muzycznych....



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group