dupiate forum

Nasze miasto - Dobry stomatolog na NFZ w Gliwicach lub okolicach

Harmony - Pią Lis 02, 2012 14:02
Temat postu: Dobry stomatolog na NFZ w Gliwicach lub okolicach
Wiem, że dyskusja na temat stomatologów już kiedyś była....
To był jendak stary temat a ja potrzebuję stomatologa dziś !!!
Najchetniej na NFZ z wiadomych względów :/
Prosze o wypowiedzi kogoś, kto już od kilku lat chodzi do jednego lekarza a nie jest po jednej wizycie.
Usiłowałam wyszukać informacji w necie - ale jak widać bez rezultatu :(
Dentystka do której do tej pory chodziłam "zepsuła" mi dwójkę (nie zlicowała jej z 1 od wewnętrznej strony i cały czas mam wrażenie, że coś jest nie w porządku), Leczyła mi 6 kanałowo przez pół roku a w końcu poszłam do innego lekarza wyrwać bo miałam dość podcinania zarastającego dziąsła no i zrobiłam rentgen, który wykazał, że jest gorzej niż przed leczeniem. Teraz boli mnie 7, która była plombowana jakieś 4 miesiące temu.....
SZUKAM NAPRAWDĘ DOBREGO DENTYSTY KTÓRY WALCZYŁBY O KAŻDY ZĄB DO KOŃCA I NIE PARTACZYŁ ROBOTY A PRZY TYM NIE MUSIAŁABYM SIĘ GO BAĆ!
HELP

kajusiaw - Pon Lis 05, 2012 18:06

Oboje z mężem leczymy się w przychodni Meden na Zabrskiej w Gliwicach.
Mogę polecić śmiało :)

Adrian11400 - Wto Lis 13, 2012 13:03
Temat postu: Re: Dobry stomatolog na NFZ w Gliwicach lub okolicach
Harmony napisał/a:

Dentystka do której do tej pory chodziłam "zepsuła" mi dwójkę (nie zlicowała jej z 1 od wewnętrznej strony i cały czas mam wrażenie, że coś jest nie w porządku), Leczyła mi 6 kanałowo przez pół roku a w końcu poszłam do innego lekarza wyrwać bo miałam dość podcinania zarastającego dziąsła no i zrobiłam rentgen, który wykazał, że jest gorzej niż przed leczeniem. Teraz boli mnie 7, która była plombowana jakieś 4 miesiące temu.....


Podaj może namiar na tą dentystkę by wiedzieć na kogo nie trafić :)

Harmony - Nie Gru 02, 2012 21:48

Nie będę robić komuś złej opinii, bo pani dr ma pewnie dużo zadowolonych klientów, może to ja jestem takim pechowcem :(

A ja dalej szukam, przeglądam fora.... i nic a TEN ZĄB mi czasem doskwiera i wiem, że MUSZĘ kogoś poszukać....

Olka - Sob Sty 12, 2013 22:11

Ja wciąż chodzę do tego samego dentysty od 4 lat.
I takich przebojów nie miałam. Ale nie wiem, może to ja jestem szczęściara.

Tu masz link: h t t p;//dentystazgliwic, p l/]Dentysta Gliwice
Trzymam kciuki za Twoje ząbki :super:

PS
Leczenie kanałowe to chyba tylko prywatnie ?

Morqana - Sro Lut 20, 2013 13:24

Witam ;) . Nie chce zakładać nowego tematu, a starego nie umiem znaleźć. Chodzi mi o dobrego stomatologa, który leczy kanałowo pod mikroskopem. Proszę o opinie osób, które leczył się tym sposobem. Z góry dziękuję :)
Harmony - Sro Lut 20, 2013 15:43

Ja tak kiedyś miałam mieć.... ale się obyło. To straszne pieniądze kosztuje! Znajdę namiary i podam.
Morqana - Sro Lut 20, 2013 22:49

Tak, wiem. Dzisiaj dzwoniłam po wielu klinikach, gabinetach... Najwyższą cenę jaką usłyszałam to ponad 2 tyś... :zdziwko: . Na szczęście znalazłam coś o wiele tańszego i również pracują oni z mikroskopem :)
Harmony - Czw Lut 21, 2013 10:06

No to się pochwal! Ja nadal szukam, ząb mnie boli przy nagryzaniu, więc wyszkoliłam się w technice jedzenia jedną stroną :(
Morqana - Czw Lut 21, 2013 13:38

Pochwale się w przyszłym tygodniu, jak mi dobrze zrobi :P
Harmony - Czw Lut 21, 2013 13:44

Chwal się teraz! Bo mnie ząb boli!!! :( Normalnie wydygana jestem, wiem, że muszę ale się boję bo boli i że mi źle zrobią i znów kasa w błoto i kolejny ząb na straty.... Daj namiar pocztamy na necie opinie ;)
Morqana - Pią Lut 22, 2013 08:53

Pani doktor przyjmuje na ulicy Matejki, nazwiska niestety nie znam :) . Nie leczyłam się nigdy u niej, a moja dentystka nie ma mikroskopu, żeby móc mi zrobić ząbka ;)
frohike - Pią Lut 22, 2013 10:40

a czy mikroskop jest konieczny przy leczeniu kanałowym?

Właśnie zakończyłem lecznie 7ki i nie kojarzę aby lekarka korzystała z mikroskopu

Morqana - Pią Lut 22, 2013 15:17

Owszem, w moim przypadku jest konieczny, gdyż moja Pani stomatolog tak stwierdziła, obawiała się zresztą podjęcia leczenia, tak więc wolę zapłacić więcej i uratować ząb, aniżeli go stracić :)
Harmony - Pią Lut 22, 2013 18:38

frohike a Ty u kogo się leczysz i za ile??? ! :)
frohike - Pią Lut 22, 2013 19:25

Harmony napisał/a:
frohike a Ty u kogo się leczysz i za ile??? ! :)


Hej lecze sie w Prodental na Kozielskiej a za leczenie 7ki (2 kanały) zapłaciłem 450zł

Harmony - Pią Lut 22, 2013 20:08

No u mnie też 7-ka. Myślałam, że ma więcej kanałów! 2 to norma? Zależy mi bardzo bo straciłam przez nieprofesjonalną dentystkę :(
yabby - Sob Lut 23, 2013 11:28

Nie daj się nabrać na leczenie kanałowe z mikroskopem. Moja żona dała się nabrać p. Janinie Heller-Plaskudzie z Saw-dentu na Nowym Świecie na takie "konieczne" leczenie. Wykonała je po partacku, co potwierdziły opinie innych stomatologów oglądających zdjęcie rtg leczonego mikroskopowo kanału. O innej partackiej robocie, której owocem może być konieczność usunięcia górnej (dotychczas zdrowej żywej) dwójki już się nie rozpiszę.
Jak stwierdził jeden ze stomatologów , do leczenia kanałowego pod mikroskopem , trzeba mieć ODPOWIEDNIE umiejętności i PRAKTYKĘ . Jak widać na przykładzie żony, niektórzy stomatolodzy uczą się kosztem pacjenta, kosząc dużą kasę przy okazji ( nie wspomnę o partackiej robocie).

Morqana - Sob Lut 23, 2013 13:20

Kurczę, straszycie mnie... już teraz to się boję iść gdziekolwiek.. A jeśli zrobię zdjęcia przed i po ? Mogę wtedy domagać się poprawy tego zęba? Sama już nie wiem, co mam robić... :/
Harmony - Sob Lut 23, 2013 17:05

Morqana reendodoncja jest już dużo droższa i raczej bym nie ryzykowała....Zrobiłam mały rekonesans po necie i znalazłam kilku lekarzy mających bardzo dobre opinie (większość chyba ma nawet umowę z NFZ! więc może będzie trochę taniej). Lekarze z Gliwic lub Zabrza nie pamiętam który skąd ;)
Elena Goraj
Magdalena Sokalla
Bogusława piwódzka
Konrad Korniluk
Agnieszka Socha
I ja się do któregoś z tych lekarzy wybiorę w najbliższym czasie......

kisia - Nie Lut 24, 2013 01:24

Morqana napisał/a:
moja Pani stomatolog tak stwierdziła
a nie potrafiła polecić nikogo?
Morqana - Nie Lut 24, 2013 10:49

Wiem,że jest droższa, ale ja nie chce ryzykować. Już wolę trochę wykartkować i mieć porządnie zęba zrobionego. Wczoraj frohike mówił o jakimś stomatologu na Kościuszki ?
dzierlatka - Nie Lut 24, 2013 15:12

yabby napisał/a:
Nie daj się nabrać na leczenie kanałowe z mikroskopem. Moja żona dała się nabrać p. Janinie Heller-Plaskudzie z Saw-dentu na Nowym Świecie na takie "konieczne" leczenie. Wykonała je po partacku, co potwierdziły opinie innych stomatologów oglądających zdjęcie rtg leczonego mikroskopowo kanału. O innej partackiej robocie, której owocem może być konieczność usunięcia górnej (dotychczas zdrowej żywej) dwójki już się nie rozpiszę.
Jak stwierdził jeden ze stomatologów , do leczenia kanałowego pod mikroskopem , trzeba mieć ODPOWIEDNIE umiejętności i PRAKTYKĘ . Jak widać na przykładzie żony, niektórzy stomatolodzy uczą się kosztem pacjenta, kosząc dużą kasę przy okazji ( nie wspomnę o partackiej robocie).


nie wierzę !!! dr Janina Paskuda-Heller jest chirurgiem I st...robiłam u Niej kanałówki..lecze zeby..robiła mi szynę....całkowicie nie zgadzam sie z Twoją opinią ...

Morqana - Nie Lut 24, 2013 17:28

kisia napisał/a:
a nie potrafiła polecić nikogo?


Poleciła kogoś na Nowym Świecie. Szkoda tylko, że Nowy Świat to chyba dzielnica stomatologów i jest ich tam na tyle dużo, że mogę sobie wyliczankę zrobić, do którego chcę iść :P

yabby - Sro Lut 27, 2013 16:11

[/quote]

nie wierzę !!! dr Janina Paskuda-Heller jest chirurgiem I st...robiłam u Niej kanałówki..lecze zeby..robiła mi szynę....całkowicie nie zgadzam sie z Twoją opinią ...[/quote]

Chcesz się kłócić z faktami ? Zdjęcia rentgenowskie sprzed zabiegu "mikroskopowego" i po zabiegu kłamią ? Opinia innych (kilku stomatologów ..) się nie liczy ?
Wiara..czy mędrca szkiełko ...? Jak wolisz. Nie będę się z nikim sprzeczał
Dodam tylko że rozważamy skierowanie sprawy na drogę sądową

Harmony - Sro Lut 27, 2013 16:48

Błagam nie licytujcie się i nie sprzeczajcie!
Prwda jest taka , że każdy lekarz jest człowiekiem i może popełnić błąd.
I na 1000 zadowolonych pacjentów ten 1001 może mieć pecha :(
Każdy stomatolog też w jednym jest super a w czymś innym już nie do końca.
Proponuję polecać tych dobrych! Zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie kanałowe bo tu przeważnie są największe problemy. Podawajcie też ceny bo dla niektórych to kluczowa sprawa, no i czy wizyty sa na NFZ czy prywatnie. Ja przeszukując net też kilku lekarzy sobie powypisywałam ale opinie o kanałówkach u tych lekarzy też różne.... tu ktoś watkę zostawił, tu nie doleczył kanału do końca........ no i mam doła :(

Harmony - Czw Lut 28, 2013 15:14

Znalazałam taki namiar: dr Magdalena Sokalla, zadzwoniłam i kanałowe leczenie 7-ki to koszt 300zł z wypełnieniem! Oczywiście chemoutwardzalne, bo światłoutwardzalne to dodatkowo 110zł ale to najtaniej co znalazłam. Można wziąć chemo bo jakby w przyszości cos było nie tak to nie żal będzie rozwiercać a wymienić na światło tez zawsze można :)
Był ktoś u tej Pani doktor?

Sylvia - Nie Mar 24, 2013 18:59

A znacie dobrego stomatologa dziecięcego - ortodontę?
Harmony - Pią Kwi 19, 2013 13:01

No ja już znalazłam SWOJEGO stomatologa ;) Tochę trwało to szukanie ale się opłaciło.
Gabinet na Nowym Świecie, pan dr Palewicz. Dokładnie, fachowo, bezboleśnie (kanałówka!).

kk - Nie Kwi 21, 2013 00:34

Morqana napisał/a:
Witam ;) . Nie chce zakładać nowego tematu, a starego nie umiem znaleźć. Chodzi mi o dobrego stomatologa, który leczy kanałowo pod mikroskopem. Proszę o opinie osób, które leczył się tym sposobem. Z góry dziękuję :)


A jak się takie leczenie wykonuje?
Ząb troche duży jak na traktowanie go mikroskopem

tomekdeptuch - Czw Wrz 12, 2013 22:48

Witam
Mikro służy do oglądania :) , generalnie jednak ząb jako pole zabiegowe jest troszkę małe - mikroskop daje możliwość powiększenia jak i doświetlenia wnętrza zęba co umożliwia wykonywanie zabiegów w sposób bezpieczniejszy , bardziej przewidywalny- generalnie statystycznie skuteczniejszy, z ciekawostek - pracując z mikro kofiguracja 4 kanałowa w górnym pierwszym trzonowcu jest normą , a nie ewenementem.
pzdr

ala98765 - Sro Paź 23, 2013 15:09

Ja od dłuższego czasu leczę się w klinice Hercka i jestem bardzo zadowolona pracują tam prawdziwi specjaliści z długoletnim stażem. Większość lekarzy może poszczycić się tytułami naukowymi, wykładają na akademii medycznej. Leczyłam u nich już kilka zębów i nigdy nie miałam żadnych problemów. Polecam serdecznie!
Yogurth - Sro Mar 25, 2015 14:19

Ja osobiście chodzę do gabinetu Vita-Dent (to ich strona h t t p;//ciach) od kliku ładnych lat. Teraz trochę tam ciężko z dojazdem autem, bo są przy Częstochowskiej, ale ceny i sposób wykonania wszystkich zabiegów są godne polecenia!
gumiś - Wto Maj 26, 2015 10:58

Dokładnie – opinie mogą być czasem podzielone. Mylić się rzeczą ludzką. Oczywiście najlepiej byłoby trafić na dentystę, który myli się jak najrzadziej. Ja robiłem kanałówkę siódemki w Arnice w Zabrzu, moi znajomi mieszkają niedaleko i chodzą do tej przychodni.
szamo - Czw Maj 28, 2015 22:09

kk napisał/a:
Morqana napisał/a:
Witam ;) . Nie chce zakładać nowego tematu, a starego nie umiem znaleźć. Chodzi mi o dobrego stomatologa, który leczy kanałowo pod mikroskopem. Proszę o opinie osób, które leczył się tym sposobem. Z góry dziękuję :)


A jak się takie leczenie wykonuje?
Ząb troche duży jak na traktowanie go mikroskopem


Poczytajcie o takim leczeniu, na tej stronie h t t p;//w w w smigiel.net/endodoncja.php i o narzędziach medycznych, jakie wykorzystywane są przy leczeniu. Lekarz z Katowic to ma Tomasz Śmigiel.

Dota - Wto Mar 15, 2016 15:37

Można sprawdzić w Medical-Dent. Moim zdaniem obecnie najlepsze centrum w Gliwicach.

Zabiegi można sprawdzić na ich stronie/Ciach ciach spamerze..

Bot - Wto Mar 15, 2016 22:01

Medical-dent. Najgorszy spam dentysta.. :) /dzięki Dota, zrobimy reklame za jaką zapłacił :D

.Oj ale pojadę po twym mocodawcy... :P Wygląda na najgorszego dentyste w w Gliwicach..

Bot - Wto Mar 15, 2016 22:37

Medical dent.. odradzam.. miał mi zrobić złote zęby ze srebrnych... Nie polecam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group