dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Wymiana pękniętej szyby

kylex1 - Pią Paź 26, 2012 08:19
Temat postu: Wymiana pękniętej szyby
Witam!

Wracałem ostatnio do domu i od kamyka mam na przedniej szybie odprysk 2x3cm. Chciałem zapytać co będzie lepsze: naprawić czy tez trzeba nową szybę kupować?
Znajomy mi polecał NordGlass, bo wymieniał u nich i mówił, że zakładają szyby od ręki.
Niedaleko mnie jest taki serwis i chyba tam się udam bo opinie z tego co widzę ma bardzo dobre.
Co o tych serwisach sądzicie? Wymieniał ktoś z Was takowym? Dzięki z góry za pomoc.

Frycek - Pią Paź 26, 2012 20:44

Zakład jak zakład, lepiej wymienic chociaz wiem ze sa zaklady ktore jeszcze naprawiaja takie pekniecia.
kylex1 - Sob Paź 27, 2012 12:15
Temat postu: Wymiana pękniętej szyby
Też skłaniam się ku wymianie. Podjadę do tego NordGlass na Łabędzkiej i tam wymienię. Znajomy jeden mi polecał bo zrobili mu szybko i solidnie.
sebek - Pon Paź 29, 2012 07:40

Odprysk można uzupełniać, tylko jeśli będzie taki, że szyba będzie miała w miejscu odprysku jakby łuski, to po uzupełnieniu zostanie ślad. Czasem da się zrobić tak, że śladu nie będzie. Co do wymiany szyby, ja osobiście odradzam szyby NordGlass ( szyby, nie samą firmę). Szkoło jest słabo utwardzone i dość szybko zostają rysy po wycieraczkach na szybie.

Zależy jakie auto, ale czasem różnice w cenach pomiędzy ich szybami a np. Pilkingtonem czy Sekuritem nie są aż takie duże.

kropka75 - Pią Sty 11, 2013 11:09

Na Sobieskiego jest szyld, na przeciw parku, już tam bliżej Mickiewicza. Niestety zeżarłam fotkę (zrobiłam zdjęcie namiarów telefonem) i teraz nie bardzo wiem którego zakładu dotyczy. Szukam konkurencji (cenowej) do Łabędzkiej.

Wie ktoś może którego szybownika to jest reklama tam?

Mariusz - Sro Lut 06, 2013 22:14

A ja polecam Armina :)
h t t p;//w w w szybysamochodowegliwice, p l/kontakt.html
Nieopodal Gliwic.

W NordGlassie dwa razy źle założyli uszczelki w przedniej szybie. Efekt ? Mokra wycieraczka po większej ulewie i wilgoć.

Więc jeśli ubezpieczyciel nie każe mi tam jechać to wolę pojechać kawałek dalej.

kropka75 - Pią Mar 08, 2013 13:32

Ww. polecana firma niestety nie ma wszystkiego co by mieć mogła.

Nie mają np. szyby dla mnie. Tzn. mają ale inną, bez paska przyciemnianego, czyli całkiem inna niż mam oryginalnie. :(

kisia - Pią Mar 08, 2013 16:03

kropka75, a zamówić nie mogą?
sebek - Pią Mar 08, 2013 16:11

Kup używkę na złomie/allegro i tylko daj zamontować w firmie ( zapłacisz za to około 70zł, w zależności od firmy). No chyba że masz pod ręką mena który ogarnia tematy samochodziarskie :super:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group