dupiate forum

O Szkole... - W S B o/Chorzów

Aither - Pią Mar 25, 2005 12:08
Temat postu: W S B o/Chorzów
No to teraz powiem coś... WSB jedna z "lepszych" uczelni prywatnych... to ani reklama ani antyreklama...
Egzaminy właśnie się skończyły... ale... z roku wyżej dowiedziałam się jednej rzeczy. Wg regulaminu szkoły czas między egzaminem a jego poprawką powinien być nie mniejszy niż 7 dni... a może i nawet 14 :) co się okazało... egzamin był w sobotę o 8 rano... wyniki z tego egzaminu były w sobotę o 14 a poprawka z tego samego przedmiotu w sobotę o godzinie 18 ...
Z zapytaniem zwróciłam się do dziekanatu... odpowiedÄ? pani w dziekanacie "bo sie nie wyrobiliśmy z terminami" :shock: no chyba tu jakieś nie "halo"... :|
Nie mam pytań... a ja dopiero w połowie :shock:
Edit:
I MY za to kurcze płacimy.... musiałam to napisać :| gdzie jest uczelnia co traktuje dobrze swoich studentów ???

frohike - Pią Mar 25, 2005 14:53

Cytat:
gdzie jest uczelnia co traktuje dobrze swoich studentów

ja studiuje w Opolu, niby wszystko oki ale czasem przeginaja

Aither - Pią Mar 25, 2005 14:57

mojego znajomego z grupy wyrzucili bo... w indexie miał wpisaną datę "12.01.05" w pozycji egzaminu... a w rzeczywistości był tydzień póÄ?niej... a co gorsza nie widzę powodu skreślenia skoro zdał tego egzama... przecież to tylko błędna data była... każdemu może się pomylić :shock:
Nie no wymiękam...
A co gorsze... nawet po srudiach nie ma przecież gwarancji, że się jakąś prace dostanie...

frohike - Pią Mar 25, 2005 15:26

ale czasami bez papierka nie masz szans zabrnac nigdzie wyzej
Piotrulek - Pią Mar 25, 2005 16:10

Aither, Dziwię się,że za pieniądze,a oni takie jaj sobie robią,to trochę nie ladnie z ich strony.
Aither - Pią Mar 25, 2005 17:30

Piotrulek ech ja jestem dopiero w połowie tych studiów... a jak odstawią i mnie takie klocki to pozabijam na miejscu :twisted:
Piotrulek - Pią Mar 25, 2005 18:42

Cytat:
ech ja jestem dopiero w połowie tych studiów... a jak odstawią i mnie takie klocki to pozabijam na miejsc


Nie martw się będzie wszystko ok,zobaczysz,glowa do gory.

h0lek - Pią Mar 25, 2005 19:28

WSB Chorzow ma druzyne futsalowa, ktora gra w II lidze polskiej i ja mimo tego, ze to nie wychwalarnia pochwale sie, ze uczestniczylem w treningach tej druzyny az do momentu :cry: nacigniecia takie fajnego miesna co 4 glowki ma. teraz trzeba rehabilitowac. Aither w srodowisku waszych studentow mowi sie cos o tej druzynie ? moze przychodzicie na mecze dopingowac ? tu jest link do stronki o niej : h t t p;//futsal.chorzow.wsb, p l/
Aither - Sob Mar 26, 2005 20:51

ja nic nie wiem o piłce halowej... znaczy wiem o sekcji siatkarskiej bo chciałam grać :D ale za stara jestem już :D :D :D ale nożna halówka? kyyaaaaaa :lol: trzeba się dowiedzieć i burdy narobić może na jakimś meczyku :)
h0lek - Czw Kwi 21, 2005 23:35

Aither napisał/a:
ja nic nie wiem o piłce halowej... znaczy wiem o sekcji siatkarskiej bo chciałam grać :D ale za stara jestem już :D :D :D ale nożna halówka? kyyaaaaaa :lol: trzeba się dowiedzieć i burdy narobić może na jakimś meczyku :)


zamiast burd moze jakas nagroda dla najlepszego zawodnika ;)

flourella - Nie Cze 11, 2006 14:51

Ja ukończyłam tą uczelnie w czerwcu 2004r. Nigdy nie słyszałam złej opinii na jej temat, wręcz przeciwnie - na tle innych śląskich szkół prywatnych wypada bardzo dobrze, z czego naprawde należy się cieszyć, bo wszyscy dobrze wiemy jakie historie krążą o szkołach prywatnych!
Ale poziom uczelni nie powinien tylko i wyłącznie zleżeć od jej władz i kadry wykładającej, ale od samych studentów, a z tego co zauważyłam z roku na rok jest coraz gorzej :(
i takie szkółki zaczynają być tylko "przechowalniami" wydającymi nic nie warte papierki ..
tak więc studenci WSB w Chorzowie - cieszcie się, że szkoła trzyma poziom i starajcie się go utrzymywać i podwyższać ;) czyli - > nie obijajcie się na studiach :]
WSB w Poznaniu zajmuje całkiem wysokie pozycje w rankingach, a jak wiadomo w Chorzowie jest jej wydział zamiejscowy :)

Major - Nie Cze 11, 2006 15:02

Moja siostra jest w trakcie kończenia tych studiów. Jednak co do organizacji w szkole to zdania dobrego nie mam. Wiecznie im giną świstki za opłaty, wiecznie sobie naliczają bezpodstawnie odsetki, a wszystko od momentu kiedy siostra raz nie zapłaciła w terminie. Teraz co miesiąc słysze, że lata do dziekanatu i głuci się z babkami o to czy już zapłaciła czy jednak według nich nie.
flourella - Nie Cze 11, 2006 20:31

Tak, sprawę z odsetkami, znam z własnego doświadczenia, ale po kilku takich sytuacjach przestałam korzystać z usług Poczty Polskiej, i co miesiąc, regularnie i odpowiednio wcześnie, pieniądze przelewał mój bank i po kłopocie.

Pobieranie odsetek za opóźnienie w zapłacie jest zgodne z KC. :/

Aither - Pon Cze 12, 2006 11:05

flourella napisał/a:
Pobieranie odsetek za opóźnienie w zapłacie jest zgodne z KC.

Pod warunkiem ze faktycznie nie byly na czas zaplacone uczelni naleznosci... ja nie raz sie klocilam o to to nie moja przeciez wina ze Poczta przechowuje pieniadze czasem do 2 tygodni... a dla nich liczy sie data wplywu na konto a nie stepla pocztowego... i do kogo mam sie zwracac o zwrot kosztow ? bo odsetki zaplacic musze... uczelnia nie chce ich darowac a poczta nie czuje sie odpowiedzialna za to... no i (...) blada...

*motylek* - Wto Cze 13, 2006 22:22

z tego co zauwazylam to pnastwowe zaoczne sa bardziej fair w stosunku co do studentow ja np jestem na AE w katowicach i moge nie placic pol roku i nic z tego tytulu nie robia... pozatym nie wymyslaja ze za kazde przedluzenie w oddaniu indeksu trzeba zaplacic itp... no ale sa minusy takiej szkoly jest jak na dziennych i szybko idzie wyleciec...
aither my sie chyba znamy?? :) sorry jesli zle napisalam ta ksywe ;)

flourella - Sro Cze 14, 2006 19:59

Przecież nie można porównywać uczelni państowej z prywatną jeśli chodzi o finanse ;) jak wiesz szkoły publiczne są na garnuszku państwa, prywatne - nie, więc chyba logiczne jest, że dla takiej uczelni ważne jest, aby studenci płacili w terminie.

btw, zrozumiałabym oburzenie, faktem płacenia odsetek, osób, które nie wiele mają wspólnego z ekonomią, natomiast zupełnie nie kumam was ekonomistów :oczami:

Aither - Czw Cze 15, 2006 11:40

*motylek*, nie wiem czy znamy czy nie :) ale jesli chodzilam do WSB na informatyczny to calkiem mozliwe :) zreszta i tak w grupie bylo tylko kilka dziewczyn :)
*motylek* - Nie Cze 18, 2006 21:09

aither nie ze szkoly :P z innych okolicznosci :-) masz brata takiego dosc wysokiego??? :>
Aither - Czw Cze 22, 2006 10:39

*motylek*, heheheee no taki "goryl" to moj brat charakterystyczna bestia toczy sie po ulicach :) ale dalej nie wiem z kim mam przyjemnosc :D
*motylek* - Czw Cze 22, 2006 12:39

aither...przez Adama Cie znam :> :-)
Aither - Pią Cze 23, 2006 10:17

Renia ? :zdziwko:
*motylek* - Pon Cze 26, 2006 23:56

pudlo :-)
ani mnie z imienia nie bedziesz znac...ja w sumie tez sie teraz glowie jak Ty masz :-P skojarzylam ze to Ty jak kiedys w awatarze mialas swoja fotke :-> :-)
a widzialam Cie z jakies <hmmm> dobre 3 lata temu <lol>
pozdrowki :*

off topa robimy :-P

nowakm - Pią Lis 10, 2006 08:08

Aither napisał/a:
gdzie jest uczelnia co traktuje dobrze swoich studentów ???


Chyba niema takiej uczelni :zalamany: wszystkim tylko płać, a oni mają nas głęboko w D... . I jeszcze uważają, że to zaszczyt dla nas, że studiujemy właśnie u nich :/ W ten sposób traktowanych jest większość studentów na większości niepaństwowych uczelniach :zly:

Ja też mam niemiłe doświadczenia z "prywaciarzami"...

Major - Pią Lis 10, 2006 17:59

nowakm, dokładnie prawde prawisz :D Moja siostra kończy tą uczelnie i nie było chyba wizyty w dziekanacie po której nie wychodziłaby wkurzona i nie komentowała tego w domu. Poprostu tragedia. I wiecznie czepiają się, że nie jest zapłacony semestr, mimo że pieniądze dawno były wysłane.
taclive - Nie Mar 18, 2007 20:36

Odswieze nieco temat ;P
Zrobili mala rewolucje i mamy osobne dziekanaty -> kolejki i tak sie nie zmniejszyly ;P choc panie w dziekanacie zrobily sie jakby milsze nieco ;)
Powstala aula, fakt ze miala byc gotowa na pazdziernik 2006, a bylo gotowa do uzytku byla dopiero od zeszlej soboty..
Generalnie na tej uczelni mozna jak wszedzie indziej narzekac na mase roznych rzeczy i wykladowcow jak i miec przyjemnosc sluchania wykladow co poniektorych doktorow i profesorow. Sa tu jeszcze jacys obecni studenci WSB? A moze macie jakies notatki na kompie i moglibyscie cos poprzesylac? :D
A chyba najgorsze to sa te dojazdy, ugh

praz - Pon Mar 19, 2007 00:05

taclive, ja jestem na zaocznej politologii i nie narzekam:)
Aither - Wto Mar 20, 2007 10:09

ja skonczylam z ta uczelnia ponad 2 lata temu a wczoraj mi przyszlo wezwanie ze mam niezaplacony semestr O_o to dziwne skoro ja tam juz nie studiuje od 2 lat O_O
taclive - Wto Mar 20, 2007 18:29

no bur..l to niestety nadal tam maja ;(
Aither - Wto Mar 20, 2007 18:34

burdel burdelem ale ja to zaplacic musze...
Major - Wto Mar 20, 2007 21:09

Aither napisał/a:
burdel burdelem ale ja to zaplacic musze...

to ciesz sie ze Ci po takim czasie nie policzyli odsetek, skoro masz zamiar zaplacic to wygalda na to ze jednak czegos nie oplacilas ;P

Aither - Sro Mar 21, 2007 08:56

Major, odsetki sa naliczone przez 2 lata... na odchodne rozmawialam z Pania z dziekanatu "czy juz wszystko zalatwione" pisalam oswiadczenie po sesji ze rezygnuje bo stracilam prace i nie mam mozliwosci kontynuacji, wtedy kobieta stwierdzila ze mam zostawic index zeby mi dziekan uznal skonczony semestr, czekac na pismo o wygasnieciu statusu studenta, a potem odebrac papiery... oswiadczenie "sie zgubilo" a mnie automatycznie wpisali na nastepny semestr po zaliczeniu kolejnego semestru, a po 2 latach przychodzi wezwanie przedsadowe... ja niczego nie udowodnie wiec zaplacic musze.
Major - Sro Mar 21, 2007 22:38

Aither, no na tej uczelni zrobia wszystko zeby ktos mogl zaplacic :P Wiem jak u siostry bylo :P Nawet jak sie zaplacilo to wysylali kilka ponaglen ze cos bylo nie tak :P Zenada.
Aither - Sro Mar 21, 2007 22:43

WSB nie wysyla ponaglen przeciez... nie robia tego bo nie maja takiej "info" w regulaminie...
Major - Sob Mar 24, 2007 18:04

Aither, no coz, to moja siostra dostawala je w takim razie z kosmosu.
Aither - Nie Mar 25, 2007 17:00

bez obrazy ale Twoj post jest glupi.
Major - Nie Mar 25, 2007 18:38

Aither napisał/a:
bez obrazy ale Twoj post jest glupi.

Aither napisał/a:
WSB nie wysyla ponaglen przeciez... nie robia tego bo nie maja takiej "info" w regulaminie...

Byl tak mądry jak to stwierdzenie.
Reszte jak chcesz mozemy omowic na PW :P Bo robimy offtopic

Alinka - Pon Mar 26, 2007 10:03

Moją kumpele tez wyrzucili z tej własnie uczelni bo nie zapłaciła za 3 miesiace... i tez zadnych ponaglen ani nic nie przyszlo jej do domu.. takie sa wlasnie uczelnie prywatne..
praz - Pon Mar 26, 2007 12:08

Alinka napisał/a:
Moją kumpele tez wyrzucili z tej własnie uczelni bo nie zapłaciła za 3 miesiace...

Alinka watpie że za to ją wyrzucili, co do opłat itp to jak sie nie płaci w terminie to trzeba sie liczyć z konsekwencjami, u mnie na roku dużo osób odpadlo ale wszystkie na własne życzenie
a i w tej szkole jest takie coś jak ekstranet i kazdy student ma swoje konto i widzi ile ma zaległych płatności ile odsetek itp

ziutek997 - Pon Mar 26, 2007 14:58

z tego co słyszalem od Aither to szkoła zasłaniała sięegulaminem że oni nie mają OBOWI?ZKU informować studentów. Czyli w sytuacjach gdy im to jest na rękę to informują a w przeciwnym przypadku nie :)

Gdyby Aither odrazu dostała powiadomienie to napewno sprawa byłaby jeszcze świeża iłatwiej byłoby dojść do tego że faktycznie zrezygnowała ze szkoły i pieniżki są naliczone niesłusznie. A tak po 2 latach trudno jest cokolwiek udowodnić... Mi to wygląda na przekręt!

Major - Sob Mar 31, 2007 01:03

Ta szkola to przekręt. Moja siostra czeka na sprawdzenie pracy tygodniami i zawsze babka znajduje powod zeby cofnac prace mowiac ze czegos nie ma, mimo ze to w pracy bylo zawarte. Czasem nawet nie da sie kobiety zlapac, bo wiecznie zajeta. Ja nie rozumiem w takim razie po co takich ludzi przyjmuje sie na uczelnie skoro oni zawsze maja wazniejsze sprawy do zalatwienia poza uczelniami. To jakas paranoja jest.
ziutek997 - Sob Mar 31, 2007 12:01

Obecnie studiuje kto ma pieniądze... bo szkół wyższych nie brakuje jednak pracodawcy zwracają uwagę na to jaką uczelnię się skończyło. Szkoła szkole nie równa.
inamorata - Sro Mar 05, 2008 10:32
Temat postu: WSB Chorzów
Chciałabym zapytać osoby będące w temacie o opinie na temat tej uczelni. Na razie słyszałam same pozytywy, ale jednak lepiej jest się jeszcze upewnić. Od przyszłego semestru planuje rozpocząć jeszcze jeden kierunek w trybie zaocznym (finanse i rachunkowość). A jakoś bardziej jestem przekonana do tej uczelni niż do katowickiej AE. Za wszelkie info będę wdzięczna. Pozdrawiam. :)
Coyote - Czw Mar 06, 2008 14:00

Podobnie ja. Tyle, że mam zamiar studiować od tego roku w trybie dziennym.
Informacje będą więc przydatne ;)

Aither - Czw Mar 06, 2008 21:17

inamorata napisał/a:
A jakoś bardziej jestem przekonana do tej uczelni niż do katowickiej AE

na AE i WSB prawie ta sama kadra :) przynajmniej jakies 3 lata temu byla prawie ta sama wiec nie ma co sie zastanawiac :) osobiscie jakbym miala doradzac - AE :)

Jak na kazdej uczelni sa plusy i minusy... plusem jest to ze nie trzeba jezdzic z budynku na budynek i wszystko jest na miejscu... zalezy od kierunku bo bankowosc jest nie na sportowej tylko w tym drugim busynku (zapomnialam ulicy?) zalezy kto czego oczekuje od uczelni... w moim przypadku moich oczekiwan nie spelnila i stracilam tylko lata studiow.

Coyote - Pią Mar 28, 2008 16:37

Rozwiń myśl- czemu nie spełniła, co jest nie tak?
Aither - Sob Mar 29, 2008 13:33

Nie tak? Ciężko powiedzieć. Osobiście poczułam się oszukana... ponieważ zaczęłam kierunek studiów dopiero co powstały - byliśmy rokiem eksperymentalnym, zaczełam kierunek związany z informatyką nastawiony na grafikę, pierwszy rok jest jak zawsze "ogólny" jednak na drugim roku (sem 4) kiedy wybierano specjalizacje okazało się, że nie będzie specjalizacji o profilu graficznym za to było w pis du programowania (C, C++ VB), czego ja osobiście nie pojmuję (i nie przeszłam szeregu egzaminów z programowania), więc zrezygnowałam ze studiów. Po 3 latach okazało się, że muszę zapłacić karę. Zrezygnowałam w końcu 4 semestru, papiery odebrałam zrobiłam obiegówkę... a dziekanat wpisał mnie na sem 5 i naliczył czesne za ten 5 sem. Po tych 3 latach dostałam windykacyjne przed sądowe pismo o niezwłocznym zapłaceniu zaległego czesnego i odsetek w sumie ponad 2000, dzwoniłam do WSB i okazało się, że "ktoś" mnie przypadkowo wpisał na 5 sem, a to dziwne bo nie miałam zaliczenia egzaminu z C++ więc tu kolejna głupota. Ogólnie burdel mieli wtedy... zapłacić musiałam pieniądze, nie mam czasu na latanie po sądach...
Ogólnie:
Wpisując się zapewniali o profilu grafika... okazało się, że takiego nie było i nie miało być, zamiast tego stworzyli E-biznes, który niestety odbiegał od "zapewnień" pana w rekrutacji...

study4u - Czw Wrz 12, 2013 16:03

Ja polecam Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie!

Tutaj link: w w w study4u.eu/Uczelnie/Polska/Chorzow/Gornoslaska_Wyzsza_Szkola_Przedsiebiorczosci_im_Karola_Goduli_w_Chorzowie.html

Poolecam!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group