dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - Ostropa

LuKaSh - Sob Mar 12, 2005 13:06
Temat postu: Ostropa
Zakładam ten temat tutaj .. bo potem można pogadać ogólnie o Ostropie, a póki co mam pytanko .. Czy wie ktos jak można się dostać na ostropę ? :> chodzi mi o np. Jakis autobus .. bo można dojechać do końca trasy tramwajem ... a potem się przejsć kawałek .. (bo musze tam dojeżdżać jakos na treningi .. ) nie wie ktos czy dojeżdża tam jakis autobus :?: :D
Piotrulek - Sob Mar 12, 2005 13:59

LuKaSh, Do ostropy ostatni pociąg odchodzi o 15.10 :lol: :lol: :lol: :lol:
kisia - Nie Mar 13, 2005 00:59

LuKaSh, z Pl. Piastów odjeżdża 624, przystanek jest tam gdzie jakis bank, jakas chyba piekarnia, sklepik z gazetami. Nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć. Przystanek jest między brukowana uliczka która prowadzi do dworca pkp a placem gdzie zatrzymuja sie autobusy jadace do knurowa i jakies inne.
LuKaSh - Nie Mar 13, 2005 12:45

o własnie :D:D o to mi chodziło :D dzięki Kisia :D
kisia - Nie Mar 13, 2005 14:02

bardzo prosze. Mam nadzieje że znajdziesz ten przystanek :)
frohike - Nie Mar 13, 2005 14:26

wejdz sobie na strone kzkgop i poczytaj w jakich godzinach odjezdzaja tam autobusy
Piotrulek - Nie Mar 13, 2005 18:04

Jak bylem młodym chlopcem,gdy mieszkalem na Sikorniku,to wiele razy w ciagu lata chodzilismy na spacery z dziewczynami miedzami pomiędzy łanami zlóż,zagonami ziemniakow i buraków to aż na cegielnię,która jest poczatkiem Ostropy.Piękne tereny.
kisia - Nie Mar 13, 2005 23:22

Cytat:
łanami zlóż

:lol: a jakie to łany złóż były kiedys na sikorniku bo nie pamiętam :lol: :wink: :twisted:

Piotrulek - Pon Mar 14, 2005 08:12

kisia, W miejscu dzisiejszej ulicy Derkacza i Pliszki oraz w miejscu gdzie obecnie sa ogrodki działkowe to byly pola ze zbożem i ziemniakami.Nie wiem czy wiesz ,ale kiedys Dom Nauczyciela byl najdalej wysuniętym punktem na osiedlu od strony zachodniej,a potem byly tylko pola,aż do samego poligonu i jeszcze dalej.
kisia - Pon Mar 14, 2005 11:04

Piotrulek, sorki ja sobie żartuje, wiem jakie łany zBóż były na sikorniku, nie wiem tylko jakie były łany z?oża :wink: :lol: :mg:
Piotrulek - Pon Mar 14, 2005 13:46

kisia, :lol: :lol: :lol: :lol: Przepraszam nie doczytalem i nie widzialem swojego błędu. :lol: :lol:
limnea - Nie Kwi 24, 2005 21:22

Piotrulek napisał/a:
potem byly tylko pola,aż do samego poligonu i jeszcze dalej.

a chodziłeś na poligon zbierać łuski z nabojów?.
Mnie się to pare razy zdarzyło.
A propos pól Sikornik-Ostropa. Płynął tam i płynie wciąż strumyk zwany na aktualnych mapach Doa (dziwna nazwa). Prośba do wszystkich którzy
mają w sobie resztki przyzwoitości a mają nad nim swoje działki oraz pola - czy nie możecie swoich brudów wyżucać do koszy, kubłów i kontenerów. Potem wszystkie te świństwa można oglądać przy wlocie tego strumyka do Ostropki z tyłu za Teatrem Muzycznym (d. Operetką Śląską). Zasypiecie kiedyś ten stumyk swoimi brudami. No chyba że taki jest wasz cel.

Piotrulek - Wto Kwi 26, 2005 15:05

limnea napisał/a:
a chodziłeś na poligon zbierać łuski z nabojów?.

A jak moglo by być inaczej zaliczalem poligon i oczywiście cegielnię na Ostropie.Natomiast jeśli chodzi o dzialkowiczów - śmieciarzy to nie są oni odosobnieni pomagają im rownież garażowicze - śmieciarze i oczywiście sami chlopi - rolnicy z Wójtuli i Ostropy... :zly: :zly: :zly:

limnea - Sro Kwi 27, 2005 08:35

Piotrulek napisał/a:
rolnicy z Wójtuli i Ostropy...

Ci obywatele dosypują też do Ostropki. Patrz krata na wlocie do podziemnego tunelu vis avis Teatru Muzycznego. Tam to dopiero się dzieje... :wstyd: :wstyd: :wstyd:

Piotrulek - Sro Kwi 27, 2005 14:49

limnea napisał/a:
Ci obywatele



To raczej nie są obywatele tylko brudasy i menele... :P

frohike - Sro Kwi 27, 2005 14:53

wychowali sie w cjewie, takie wartosci wyniesli z domu i dalej zyja w chlewie, coz zrobic,
zlapac na goracym uczynku, wpier.... i sie nauczy

Piotrulek - Sro Kwi 27, 2005 19:25

frohike napisał/a:
zlapac na goracym uczynku



Tak to jest chyba jedyna metoda... :(

ZWM is my home - Czw Lis 17, 2005 03:36

ehh piekne czasy podstawowki gdy przez pola szlo sie nad rzeczke i na pligon, zaliczalo sie wilcze doly ehhh to byly czasy az lza sie kreci w oku ze czas tak szybko uciekl:/
trunks - Czw Lis 17, 2005 22:56

ja na ostrope na dzialki jezdzilem swego czasu :oczami:
Dorotka - Nie Lis 27, 2005 18:31

no i dlaczego nikt nic nie wpisuje na temat Ostropy - wygląda na to że jestem tu jedyną Ostropianką :niepewny: żeby nie powiedzieć Ostrą Pianką ;)
Major - Nie Lis 27, 2005 19:41

Czasem jezdze tam na rowerze i pare razy bylem nad wodą (ale nie kąpałem się:D )
Gmeras - Nie Lis 27, 2005 20:31

Major napisał/a:
Czasem jezdze tam na rowerze i pare razy bylem nad wodą (ale nie kąpałem się )

na któryms tam jęziorku utopił się moj tatus nie wiem na ktorym i jakim nie wiem nawet jak wygladaja ale jakos mnie tam nieciagnie w tamte miejsca naszczescie mialem wtedy 8 miesiecy moze i lepiej bo niepamietam kiedy to sie stało

Major - Nie Lis 27, 2005 21:24

Przykro mi z powodu Twojego ojca. Niestety pare osób tam zginęło i z tego też powodu nie lubiałem kiedy moja dziewczyna wybierała się tam w celu popływania. Ogółem takie miejsca raczej powinny być zamknięte dla ludzi.
Dorotka - Nie Lis 27, 2005 23:10

:zdziwko: noooooo, nie do końca o takie wpisy na temat Ostropy mi chodziło... szczególnie że nawet nie wiem gdzie tu są jakies miejsca do pływania - będę się trzymała od nich z daleka - siebie a jeszcze bardziej mojego syna. Gmeras, strasznie mi przykro, nie chciałam przywoływać takich wspomnień
Gmeras - Nie Lis 27, 2005 23:16

Cytat:
Gmeras, strasznie mi przykro, nie chciałam przywoływać takich wspomnień

zadzych wspomnien nieprzywołałas :) ja tych chcwil wogóle nieprzerzywałem bo byłem za młody ;) ja tylko mówie co tam sie wydarzyło :]

kaczor2411 - Czw Sty 26, 2006 14:16

pozdrowienia dla ostropy z ostropskich zydlongów(jak ktoś wie gdzie to jest)
jan - Nie Lut 05, 2006 20:28

W latach powiedzmy dziewiećdziesiątych w Ostropie bywałem bardzo czesto.
Mieszkała tam kuzynka żony z rodziną
No ale tak jak spora grupa Ostropian, tak i oni wyjechali na zachód i na tym nasze wizyty sie zakończyły.
Miszkali na ul. Elektryków.
Chcielismy tez tam zamieszkać, ale nie wyszło.

Bary i swinki - Nie Lut 05, 2006 20:30

całkiem przyjemne miejsce tylko dojazd kijowy i jak zimno to busy nie jeżdzą:P
Dorotka - Nie Lut 05, 2006 21:34

Bary i swinki napisał/a:
i jak zimno to busy nie jeżdzą
jak nie, jak tak ;) 624 jeździ cały czas i niestety mnie denerwuje, bo się go trudno wyprzedza jak się Daszyńskiego zawęziła nieco z powodu zalegającego śniegu ;)
Mariusz - Nie Lut 05, 2006 21:48

O ! Prosze ! To ja już wiem kto tak piraci tą Fiestą jadąc całą szerokością jezdni.

Ps.
Nie trzymaj się tak blisko prawej strony, wyprzedza się z lewej strony :)

Ps2.
Poza tym łatwo wpaść w rów :P

Dorotka - Nie Lut 05, 2006 22:22

czy Ty mi Misiek coś imputujesz? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Bot - Czw Cze 08, 2006 15:21

Ja musze pozwiedzać troche Ostrope bo możliwe że niedługo będę tam częściej przebywał :] No właśnie... jest coś ciekawego na Ostropie wogóle?
Mariusz - Czw Cze 08, 2006 15:44

Wioska i tyle ;)
Nie wiem jak z dziewczynami ;)

Bot - Czw Cze 08, 2006 15:48

Mariusz napisał/a:
Wioska i tyle ;)
Nie wiem jak z dziewczynami


No to, że kury biegają to wiem... Ale skąd wiedziałeś, że pytałem o dziewczyny? :hyhy:

Mariusz - Czw Cze 08, 2006 16:00

Nie wiem ... mnie też nic innego prócz dziewczyn nie interesuje ;)
kobi - Czw Cze 08, 2006 19:22

khaman napisał/a:
jest coś ciekawego na Ostropie wogóle?

Nic tam nie ma...
Mariusz napisał/a:
Wioska i tyle ;)

;)




Mariusz napisał/a:
Nie wiem jak z dziewczynami ;)

Nie wiem jak reszta, ale jedna jest cudowna :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:

Mariusz - Czw Cze 08, 2006 20:22

No ta jedna to tak ... :P
Bot - Czw Cze 08, 2006 21:49

Mariusz napisał/a:
mnie też nic innego prócz dziewczyn nie interesuje

Nie no inne zainteresowania też trzeba mieć :D :D
kobi napisał/a:
jedna jest cudowna

Inne Ostropianki pewnie też :hyhy:
Mariusz napisał/a:
No ta jedna to tak

Aaaa nie widziałem to nie wiem :]

Krzysio - Sob Cze 10, 2006 01:05

hmm ostropa w sumie fajna wies :D

khaman napisał/a:
Inne Ostropianki pewnie też :hyhy:
znam tam jedna fajna laske :D :hyhy: czyli juz dwie na pewno sa :rotfl:
Gmeras - Sob Cze 10, 2006 12:19

albo to ta sama :D
Bot - Sob Cze 10, 2006 18:11

Gmeras napisał/a:
albo to ta sama


Eee na pewnio jest więcej :] Kiedyś na Ostropie była fajna przedszkolanka.... .... ale przeniosła się do innego przedszkola....

Gmeras - Sob Cze 10, 2006 19:56

a ta pani była twoją wychowawczynia w przedczkolu :P
Bot - Sob Cze 10, 2006 21:55

Gmeras, :rotfl: :rotfl:
Nie... ale zdarzało mi się ją widzieć jak zaglądałem służbowo do tej placówki ;)

Dorotka - Wto Cze 13, 2006 22:45

:przestraszony:
Dorotka - Wto Cze 13, 2006 22:48

khaman, a tak wogóle to napisz gdzie to Twoje nowe miejsce bo mnie nawet mój "sklepowy wywiad" zawiódł :)
Bot - Sro Cze 14, 2006 11:09

Oj a myślałem, że w takiej okolicy wszyscy wszystko wiedzą :]
młynek - Sro Lip 26, 2006 13:06

Ja do Ostopy mam wielki sentyment. Tam mieszkała prawie cała moja rodzina, zresztą nadal jej cześć tam mieszka :)
W planach mam powrót na rodzinne tereny, pytanie czy coś z tego wyjdzie ;) - no ale pomarzyć można :)

tuchałowa - Pon Lip 31, 2006 10:52

Ostropa kojarzy mi się z kilkoma imprezami :D :D Piękne miejsce :D
Bot - Pon Lip 31, 2006 16:19

tuchałowa, jak wpadniesz do mnie na parapetówe to dopiero ci się będzie kojarzyć :hyhy:
Akfilia - Sro Sie 02, 2006 22:40

O widzę że mój brat już napisał o rodzince :) ja też bardzo lubię OStropę, bardzo fajne miejsce, można wypocząć na dworze, nie to co u nas na Chorzowskiej :znudzony: cicho...no teraz autostrada, ale i tak pod koniec Ostropy, tam gdzie właśnie mamy rodzinkę jest dosyć spokojnie :) Dorotka, zazdroszczę Ci, że możesz tam mieszkać!! :):):) :super:
Bot - Pią Sie 04, 2006 17:46

A wogóle orientuje się ktoś czy jest tam jakaś sieć internetowa chodzi mi o ulice Architektów?
Major - Pią Sie 04, 2006 19:55

khaman, prawdopodobnie jest coś tam, bo na kominie, który stoji w okolicy są anteny. Popytaj ludzi. Może ktoś ma w oknie taką płaską długą antene skierowaną w strone komina, to napewno tam ma neta.
Bot - Pią Sie 04, 2006 22:16

Major napisał/a:
oknie taką płaską długą antene skierowaną w strone komina

hehe no wiem do czego taka antena służy :) No fakt rozejrze się po okolicy moze czegoś się tam dowiem. A na kominie to mogły być z GSMu ;)

Major - Pią Sie 04, 2006 22:17

khaman napisał/a:
A na kominie to mogły być z GSMu

Nie sądze :) W okolicach anten widać małe skrzynki, jakby właśnie na AP.

Bot - Pią Sie 04, 2006 22:27

Major napisał/a:
skrzynki, jakby właśnie na AP.

To musze oblookać ten komin :D

Dzięki za info.

adam8854 - Nie Wrz 03, 2006 20:17

Jeśli chodzi o neta to jest sieć obejmująca całą Ostropę, więc nie ma problemu z dostępem do sieci.
Bot - Pią Wrz 08, 2006 13:53

adam8854, a jakieś szczegóły może - nazwa sieci, może namiar?
Bot - Pon Wrz 18, 2006 22:23

A już mam necik :]
Major - Pon Wrz 18, 2006 22:24

khaman, zrób kryptoreklame i napisz od kogo.
Bot - Wto Wrz 19, 2006 10:19

Więc na Ostropie sieć ma:

TECH-MEDIA
Daszyńskiego 446
44-151 Gliwice
tel: (0) 503-132-494
tel: (0) 508-802-959
tel/fax: (32) 234-82-85
email: biuro@techmedia, c o m, p l

tadek78 - Sob Gru 22, 2007 15:13

Czejsc , z poczatku sorry za moje bledy! Ponad 10 lat mieszkam w niemczech i niezabardzo umie pisac po polsku.

Pozdrawiam wszystkich ostropiakuw ktörzy mnie znaja, nazywam sie Tadeusz M. ten sam tadeusz co co dziennnie do Mc.Donalds jechal, ten sam co Petardy na mszy do Kosciola wzucil.
Ten sam co jezdzil caly dzien na motoze. A tam, ktözy mine znaja to bedä wiedziec.Fajnie by bylo jak by ktos odpisal, kto minie zna.

no to narasko Tadeusz




nastepnym razem posta wyrzuce, tym razem tylko poprawilam cenzure

Dorothea - Sob Gru 29, 2007 16:29

matko ale post :zdziwko:
Piotrulek - Sob Gru 29, 2007 19:33

tadek78 napisał/a:
Ponad 10 lat mieszkam w niemczech



szybko zapomnialeś polskiego języka,masz lat 29,10 lat mieszkasz u Niemca ,czyli mialeś 19 jak wyjechaleś i juz pisać nie potrafisz???????????????Słaby charakterek oj słaby... :D :D :D

tadek78 - Wto Sty 01, 2008 16:26

dorotko nie wiem so ty tu stracilas, z Sosnicy Oo?! idz do domu
a ty piortrunelku, oczywiscie robie bledy, troche jusz mieszkam za granica. a twoje zdjecie wygläga jakbys je ukrad od kapitana Klossa ;) i raczej z ostropy tez nie jestes to co sie tu mieszasz...

a co to ma znaczyc ....
"nastepnym razem posta wyrzuce, tym razem tylko poprawilam cenzure"
co takiego napisalem.... ??
teraz masz powud aby go skasowac....

jak w polsce teraz zyja takie typy jak wy to dzekuje...

Piotrulek - Wto Sty 01, 2008 16:37

tadek78 napisał/a:
a twoje zdjecie wygläga jakbys je ukrad od kapitana Klossa


ja nie jestem Kloss,jestem dużo lepszy i nazywam sie Schtyrlitz


tadek78 napisał/a:
i raczej z ostropy tez nie jestes to co sie tu mieszasz...


ciesze sie,ze nie jestem z tej dzielnicy ,ktora do dzisiaj gnojowką śmierdzi...wstyd w 200tyś mieście gnojem śmierdzi...


tadek78 napisał/a:
teraz masz powud aby go skasowac....


niszego nie bede kasowal...


tadek78 napisał/a:
jak w polsce teraz zyja takie typy jak wy to dzekuje...


to dziekuj ,a nam w Polsce takich Niemcow ,jak Ty nie trza ...naprawdę...

kisia - Wto Sty 01, 2008 21:03

możecie się uspokoić i pisać na temat ? :zdegustowany:
a Ty tadek78, zanim zaczniesz coś pisac przeczytaj najpierw regulamin forum, który w pkt. 2.6 mówi ze zabrania się używania wulgaryzmów :mad:

Dorothea - Wto Sty 01, 2008 22:11

tadek78 napisał/a:
dorotko nie wiem so ty tu stracilas, z Sosnicy Oo?! idz do domu


nie bardzo rozumiem :zdziwko: :zdziwko:

czy ktos moze mi to wytłumaczyc??????


dziekuje :D

kisia - Wto Sty 01, 2008 22:14

Dorothea, zapewne chodziło tadkowi78, ze skoro jesteś z Sośnicy nie powinnaś sie wypowiadać w topiku o Ostropie :)
Dorothea - Wto Sty 01, 2008 22:17

kisia, aaaaa buahahahah oki, czyli mam sie tylko i wylacznie wypowiadac w topicu o sosnicy???
bardzo wąski i prymitywny powiedziałabym tok myslenia, ale coz jestem wyrozumiała i tolerancyjna przeciez :D :rotfl:

Harcerka - Wto Sty 01, 2008 22:17

hmmm Dorothea chyba masz przegrane bo jestes z Sosnicy)))))) hehehee
dobrze zrozumialam? ten cytacik?

Dorothea - Wto Sty 01, 2008 22:20

co ty tu stracilas chyba mialo znaczyc ze co zgubilam w ostropie i ze mam isc do domu znaczy do sosnicy, ale wiesz moge sie mylic bo ja nie znam niemieckiego :rotfl:
kisia - Wto Sty 01, 2008 22:21

Dorothea napisał/a:
czyli mam sie tylko i wylacznie wypowiadac w topicu o sosnicy???
no nie musisz, myśle ze gdyby Twój post wnosił cos do tematu to pewnie nasz nowy forumowicz tego by nie napisał .
Wróćmy prosze do tematu

Szamanka - Wto Sty 01, 2008 22:22

Dobra kobietki a teraz zostawmy temat tadkowi :D
Dorothea - Wto Sty 01, 2008 22:24

kisia, przepraszam,ze moje posty niczego nowego nie wnoszą, ale wybacz nie pozwole sobie aby ktos po mnie "jeździł"
jesli to jest dozwolone(jezdzenie znaczy) na forum wiec jak sobie troche "pooftopicuj" to sie ostropa nie zawali

Harcerka - Wto Sty 01, 2008 22:37

Dorothea a o jakiej jezdzie mowisz;))))))????? :hyhy:
kisia - Wto Sty 01, 2008 22:43

bez urazy ale to nie on zaczął.
Ktoś wchodzi do nas pisze na temat, a Wy jak się zachowujecie
Dorothea napisał/a:
jak sobie troche "pooftopicuj" to sie ostropa nie zawali
Ostropa pewnie nie ale temat robi się niefajny :/
Sou - Sro Sty 02, 2008 09:53

Jakos mi sie tak wstyd zrobilo jak was czytam : /


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group