dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Auta sprowadzane z zagranicy

frohike - Sob Mar 12, 2005 09:38
Temat postu: Auta sprowadzane z zagranicy
Hejka
Interesuje mnie czy ktos z was sprowadzal autko z zagranicy i jakie formularze puzniej trzeba pozalatwiac i gdzie

PAKuS - Sob Mar 12, 2005 10:40

Ja mam kumpla co codziennie jeÄ?dzi za granicę i przywozi jakież 2 albo 3 auta i to on robi prawie dodziemnie jal coś to zgłoś się domnie po napiary do niego to ci nawet jakj mu dasz kasę tto ci przywiezie jakie tylko chcesz auto
Asienka - Sob Mar 12, 2005 16:51

Wiesz co tych aut tyle nasprowadzali ze spokojanie tu coś znajdziesz. Dzisiaj moja siostra sobie kupiła Olpa Vectre 1991 r, za 4100. Dosatała również namiary na kogoś kto za 200 zł załatwi wszystkie formalności :)
Demmo - Nie Mar 13, 2005 16:42

a wie ktos moze czy zmeionily sie wkoncu przepisy odnosnie sprowadzania czy nie? chyba od 25 stycznia miala wejsc jakas ustawa, ktora miala spowodowac nieoplacalnosc sprowadzania starszych aut.. czyli np 91-94 ;)
bo tez sie czaje na jakiegos importa, ale nie wiem czy bede zmuszony szukac wsrod tego co juz u nas jest czy cos nowego uda sie wyhaczyc :]

frohike - Nie Mar 13, 2005 17:22

narazie wszystko jest na starych zasadach
Demmo - Czw Mar 17, 2005 00:35

hmm.. no to fajnie.. bo już myślałem że ci wszyscy którzy dalej sprzedają auta sprowadzone z małym dopiskiem, ze koszt rejestracji to 1200zł nacinają teraz ludzi, bo np jest wiecej..
ale jak wszystko po staremu to fajnie.. mam nadzieję że jeszcze przez długi czas tak będzie...
w najbliższym czasie skończę oddawać długi i zabieram się za zbieranie na furke :] mam nadzieję ze do wakacji się uda, to się zrobi jakiś sympatyczny wypad :]

frohike - Czw Mar 17, 2005 20:42

dobr poopowiadam jak to teraz wyglada bo sam cos sprowadzilem.
moje autko wjechalo na lawecie wiec odpadly koszty rejestracji autka w niemczech,
ale to tez jest pewien minus bo masz autko uzeimnione jakis czas.
najpierw robisz tlumaczenie potrzebnych dokumentow i od razu uderzasz do urzedu celnego oplacic akcyze - 65%wartosci zakupu autka,
nastepnie idziesz do skarbowki aby wydali jakas decyzje ze nie zalegasz z vatem(jakos tak to brzmialo)- 150zł
pozniej ubezpeczenie
urzad miejski -ok. 700zł
jak pozalatwiam wszystko dam znac

Demmo - Pią Mar 18, 2005 07:22

a jakie autko kupiłeś? :]
Mariusz - Pią Mar 18, 2005 08:05

BMW :P
frohike - Pią Mar 18, 2005 17:56

Demmo, Opla Corse
Demmo - Nie Mar 20, 2005 01:54

ja też chcę łopla :] tyle że astrę :] poproszę w kombiku.. najlepiej granatowa :D
ANIUS - Nie Mar 20, 2005 12:46

widzę, żę schodzicie z tematu:) to nie moje zadanie Was pilnować...więc się przylączę...ja chcę honde accord czarną, przyciemniane szyby , ahhh no i pare dupsików... :rotfl:
frohike - Nie Mar 20, 2005 16:55

hmm mi sie marzy Mitsubishi Lancer, ale jeszcze sobie na nia troche poczekam
LuKaSh - Nie Mar 20, 2005 20:21

Ferrari Maranello :D :P:P:P
Frycek - Nie Mar 20, 2005 22:49

moderatorzy !! :ot: :admin:
frohike - Pon Mar 21, 2005 14:56

Poniewaz ja zalozylem ten temat zmieniam troszke temat na autko ktore widzac chcialbys je miec :!: I zeby pasowalo moze byc to autko sprowadzone :D
Demmo - Pon Mar 21, 2005 21:40

ja czasami jak idę ulicą, to widzę jakieś autko i momentalnie w mojej głowie odbywa sie tuning i styling tego pojazdu, wymyślam sobie co można by fajnego z takim autkiem zrobić, że trochę pracy się włoży i było by super, po czym zwykle perfidnie przejezdza mi przed nosem astra kombi i olewam tamto bo sobie myślę że chcę taką astrę :]
jak już mówiłem granatowe kombi.. szybki sam sobie przyciemnię, aluski też mogę kupić osobno.. dwururę końcową fi 80 tez się skombinuje.. he he.. wiem że do silników 1.8 są.. ale może do 1.6 też będzie cosik :]
dobre audio i bedzie czad ;)

veronica - Sob Lip 07, 2007 13:54
Temat postu: Sprowadzane auta
Witam! czy może ktoś doradzić gdzie i jak szukać auta za granicą, najlepiej w Niemczech? Może są jakieś giełdy internetowe godne polecenia?
krystian - Sob Lip 07, 2007 14:00

w w w mobile.de , w w w autoscout24.de . zal;ezy czego szukasz i za ile
veronica - Sob Lip 07, 2007 14:27

Ford Focus, 1999, 4/5 drzwiowy, TDI, do 20 tys pln - to opcja optymistyczna
veronica - Sob Lip 07, 2007 14:42

no i hatchback
Tonio - Sob Lip 07, 2007 16:30

Chodzi Ci o 90konnego czy 75konnego?? i raczej TDCi albo TDDI bo TDI to raczej silniki iscie VW, w Forfach tylko w przypadku Galaxy wystepujace ;]...
veronica - Sob Lip 07, 2007 17:22

Tonio napisał/a:
Chodzi Ci o 90konnego czy 75konnego?? i raczej TDCi albo TDDI bo TDI

aż taki fachowiec ze mnie nie jest :P ale pewnie ten bardziej ekonomiczny

FlashMan - Sob Lip 07, 2007 19:17

Ja polecam w w w otomoto, p l , tam w zdecydowanie przeważającej części znajdują się samochody już sprowadzone (np. z Niemiec), samochody często zawierają już w sobie wszelakie opłaty etc. :)
Mariusz - Sob Lip 07, 2007 20:39

FlashMan, ale są też droższe :) Zwykle nie tylko o koszt rejestracji (czyli ok. 1200zł) ;)

Nie dziwię się autorce tematu, że chce ściągać auto z Niemiec, chociaż za 20k to już niezła Hondka mogłaby być ... ;)

trunks - Sob Lip 07, 2007 21:00

nom, jakbym mial kupowac, to chyba jakas Honda lub Toyota, ....czescie niby drogie, ale z drugiej strony żadko to sie psuje. Pozatym mam sentyment do Japonii :)
Szamanka - Sob Lip 07, 2007 21:45

Poszperaj tez tutaj

w w w laube-automobile.de

moze cosik tam bedzie....

Ja swojego " tigerka" wlasnie tam znalazlam :D

Tonio - Nie Lip 08, 2007 03:01

Wracajac do tematu to Focuca w 4/5 drzwi w niemczech za taka kase jakbys chciala wydac i w jakimkolwiek dieslu znalezc to jest sztuka... najpredzej kombi... jednak mimo wszytko polecam allegro, otomoto albo gielde, moze sie cos znajdzie, ale smiem watpic, swoja droga to jaka gorna granice wyznaczylas sobie??

a co do panow hondziarzy... to veronica, wyraznie pisala o Focusie w dieslu a wasze Hondzie raczejw dieslach nie wystepowaly w tych latach...

Arex30 - Nie Lip 08, 2007 09:27

veronica, mam propozycję dla Ciebie.
Pokukaj w przysalonowych komisach w Polsce ży nie mają jakiś pojazdów potestowych poileasingowych z windykacji.

veronica - Nie Lip 08, 2007 09:47

no właśnie już szukałam na otomoto i na allegro i byłam też w kilku komisach tutaj w Polsce, no i tam są w większości przypadków auta sprowadzane a wiadomo, że ten kto sprowadzał sobie doliczy "prowizję" (zwłaszcza w komisach) więc ja chcę ominąć pośredników
Tonio, to co podałam to jest górna granica, nie do przekroczenia ;)
krystian, na tych serwisach sprawdzałam i widać że tam są miłośnicy kombi, które ma wielki zadek, a ja nie lubię wielkich zadków w aucie bo już miałam przez takie "bliskie spotkania" z innymi autkami. Dlatego wolałabym krótsze...
trunks, Arex30, Mariusz, Honda podobno się strasznie często psuje, chociaż nie wiem, w końcu ja baba jestem :P
Szamanka, dzięki za link :D oblukam sobie ;)

Tonio - Nie Lip 08, 2007 11:46

w tym komisie Szamanki moze jedno auto z wszystkich by sie oplacalo sprowadzac, reszta ma ceny z kosmosu... veronica, nie chce byc pesymista ale czarno to widze... jak nie znajdziesz nic konkretnego w necie to przejedz sie na gielde... a co do milosnikow kombi... w niemczech co moze dziwic Focus nie cieszyl sie duzym zainteresowaniem, jak juz to kombi... moze jednak zastanow sie nad innymi opcjami... bo jak tak patrzalem to Focusy 98' za 20tys raczej jeszcze do oplat sa wiec + okolo 1200zl...
veronica - Nie Lip 08, 2007 13:07

właśnie na naszej sośnicowickiej giełdzie jeszcze nie byłam, nie wiem co tam oferują, za tydzień się wybieram bo dzisiaj już za późno ;)
trunks - Nie Lip 08, 2007 15:09

na giełdzie za duze ryzyko wg mnie....za duzo odpisowanego złomu tam jest....
Tonio - Nie Lip 08, 2007 15:42

trunks, a gdzie nie ma ryzyka i odpicowango zlomu?? jak sie na tym znasz to sie zorientujesz aczkolwiek sa sposoby zeby nawet sokole oko oszukac :P jakby sie tym wszystkim martwic to malo kto by autemmjezdzil :p
veronica - Nie Lip 08, 2007 16:36

Tonio, :hurra: brawo, brawo dla tego Pana :hurra:
ja tam jestem ryzykantka, bez ryzyka nie ma zysku :hyhy: a jakbym chciała uniknąć ryzyka związanego z kupnem samochodu to bym tylko mogła iść do salonu i funkiel-nówkę na gwarancji kupić, na co funduszy brak :rotfl: tak więc pozostanę przy swoim ryzyku :hyhy:

Arex30 - Nie Lip 08, 2007 18:40

veronica, zawsze możesz kupić w systemie ratalnym :D
Lub..... ale to na PW lub Phona

krystian - Nie Lip 08, 2007 22:14

szukaj na otomoto i allegro...znajduja sie czasem perelki. najlepiej sie kupuje od prywatmego wlasciciela. gielde bym sobie odpuscil
trunks - Nie Lip 08, 2007 22:40

Tonio napisał/a:
trunks, a gdzie nie ma ryzyka i odpicowango zlomu??

krystian napisał/a:
szukaj na otomoto i allegro...znajduja sie czasem perelki. najlepiej sie kupuje od prywatmego wlasciciela. gielde bym sobie odpuscil

dokładnie tak jak kolega napisal - na takich serwisach internetowych jest wiekszy wybór i latwiej znalesc np. cos od goscia, który jest pierwszym wlascicielem i kupowal w salonie, co ma udokumentowane, a na giełdzie wiekszosc ludzi wyglada na przekrety i pewnie nimi są :)

veronica napisał/a:
ja tam jestem ryzykantka, bez ryzyka nie ma zysku

no tak, tylko tutaj ryzykujesz nawet życiem :), albo włóczeniem sie po sądach, zeby gościu zwrócił kase, tak jak mój kumpel miał, ktory kadecika kupił na giełdzie :oczami:. Ryzyko ryzykiem, ale niektóre rzeczy lepiej miec po prostu pewne ;)

Tonio - Nie Lip 08, 2007 22:51

trunks, sorki ze tak napisze ale jakis naiwny jestes... papiery ze auto jest od 1 wlasciciela (kupione w polsce) albo jakies ksiazki serwisowe itp itd moze sobie zrobic kazdy... wlascicieli w niemczech bez problemu w brief'ie sprawdzisz..., no ale Ty jak zwykle wiesz wszystko najlepiej... sam nie wiesz jak zyciem ryzykujesz jezdzac na swoim rowerze z Tesco...
Krystian ma racje co do szukania na otomoto i allegro, ale i tak stopien ryzyka ten sam co na gieldzie... szukanie samochodu obecnie jest jak polowanie, jest tego pelno i trzeba wyselekcjonowac jakies cos.... wiec szukaj wszednie najlepiej z kims kto sie na tym zna az w koncu znajdziesz, moze nie z dnia na dzien ale po tygodniu moze dwoch...

trunks - Nie Lip 08, 2007 23:11

Tonio napisał/a:
papiery ze auto jest od 1 wlasciciela (kupione w polsce) albo jakies ksiazki serwisowe itp itd moze sobie zrobic kazdy...

no dobra, ale i tak bardziej jestem skłonny zaufać gościowi z ilomaś tam pozytywnymi opiniami na serwisie internetowym niż tym typom z zakazanymi pyskami z giełdy ;)

Tonio napisał/a:
no ale Ty jak zwykle wiesz wszystko najlepiej...

no widzisz to jestesmy tacy podobni brother ;)

Tonio napisał/a:
sam nie wiesz jak zyciem ryzykujesz jezdzac na swoim rowerze z Tesco...

może jeszcze do Ciebie nie doszlo (chyba o tym pisalem...chyba nie chce mi sie sprawdzac :P), ale juz na tym rowerze nie jeżdże....bo sie rozsypał hehe....no ale ja nie ryzykowałem na nim, bo jezdziłem ino po prostych drogach :)

Tonio - Pon Lip 09, 2007 01:29

trunks, jezdzisz teraz na Horizonie bodajrze bo czesto sie mijamy i nawet o tym nie wiesz... dla mnie to jest niebezpieczne ;]...

trunks napisał/a:
no widzisz to jestesmy tacy podobni brother ;)


przeginasz... nigdy nie pislaem ze wiem wszystko najlepiej, ale czesto widze ze ludzie ktoryz kompletnie nie maja o czyms pojecia zgrywaja najlepiej poinformowanych, dlateego czasem jak nie wytrzymuje staram sie prostowac faramzony przez owe osoby wypisywane i na tym koniec prosze bo sie OT robi

trunks - Pon Lip 09, 2007 15:44

Tonio napisał/a:
trunks, jezdzisz teraz na Horizonie bodajrze bo czesto sie mijamy i nawet o tym nie wiesz... dla mnie to jest niebezpieczne ;]

no to pokaż sie, jak bede wiedzial jak wygladasz to juz nie bedzie to dla Ciebie niebezpieczne :P. A tak serio to przeciez nie jest najtanszy rower z marketu bo 1000zl w praktikerze kosztowal, tylko, ze go kupielem w promocji za 700 :)
Czekaj czy nie mijamy sie czasem w okolicach lasu za osiedlem obrońców....bo ktos mi tam pare razy czesc mówił, ale mial okulary ciemne i kask i nie poznalem jak szybko mi śmignął....choc postura wskazuje na mojego qmpla z liceum :)

Tonio napisał/a:
przeginasz... nigdy nie pislaem ze wiem wszystko najlepiej

no ja tez tak nie pisalem, dlatego nie lubie takiego sloganu, bo to o kazdym idzie napisac, ale to nie jest argument

Tonio napisał/a:
staram sie prostowac faramzony przez owe osoby wypisywane

no widzisz to tutaj tez zachowujesz sie jakbys wiedzial najlepiej, bo nazywasz farmazonami jak ktos ma inne zdanie

Tonio - Pon Lip 09, 2007 17:04

trunks napisał/a:
Tonio napisał/a:
staram sie prostowac faramzony przez owe osoby wypisywane

no widzisz to tutaj tez zachowujesz sie jakbys wiedzial najlepiej, bo nazywasz farmazonami jak ktos ma inne zdanie


Jezeli to inne zdanie jest najnormalniejsza w swiecie bzdura to zamierzam nazywac to po imieniu, bo akurat w tym temacie mysle ze mam cos do powiedzenia...

hmm... nigdy nie odezwalem sie do Ciebie gdzy sie mijalismy, wiec to nie ja, kiedys sie ujawnie... nie znasz dnia ani godziny...

Szamanka - Pon Lip 09, 2007 17:07

Wrocmy jednak to tematu glownego....czyli jak pomoc veronice znalez samochod...
Arex30 - Pon Lip 09, 2007 17:21

oj dzieci dzieci.........
my tu o autach mówimy ni o kole....
ja ostatnio z allegro kupiłem jedno a drugie z ulicy :D

Szamanka - Pon Lip 09, 2007 17:27

Znawcow zapraszam tu by pomoc kolezance


w w w e-sixt.de

Tonio - Pon Lip 09, 2007 21:24

czy aby SixT to nie jest firma wynajmujaca auta?? po co ten link??
Szamanka - Pon Lip 09, 2007 21:26

Oczywiscie ze wynajmuje auta ale tez sprzedaje....

pisze wyraznie

Autokauf ( sprzedaz aut)
Gebrauchtwagen ( auta uzywane)
Topangebote ( najlepsza " promocja")

Tonio - Pon Lip 09, 2007 22:03

no tka nawet nie wchodzilem na strone, ale jak przejrzalem to stwierdzam ze ceny maja z kosmosu :szok:
veronica - Sro Sie 01, 2007 21:14

z tymi sprowadzanymi autami to totalna padaka, same wraki do tej pory :(
Major - Sro Sie 01, 2007 21:26

veronica, to prawda, po tym jak przyjechalem z anglii na pare dni do polski i zobaczylem co mozna uzywanego za jaka kase kupic, to bylem w glebokim szoku. Na wyspach za podobne pieniadze duzo lepiej zadbane auto kupisz, nie wazne w jakim wieku.
veronica - Sro Sie 01, 2007 21:29

tak słyszałam o tym nawet byłam zainteresowana sprowadzeniem stamtąd tylko że trzeba doliczyć transport, jak samemu się będzie jechać to paliwo około tysiąc pln no i kierownice z prawej strony trzeba przełożyć na lewą co też kosztuje nie wiem ile, ale wiem że to możliwe ;) więc zrezygnowałam
Major - Sro Sie 01, 2007 21:57

Sadze ze sie nie oplaca, chyba ze poprostu mieszkasz na miejscu i jezdzisz danym autem i wracajac do kraju chcesz przerobic swoj, ale tak to bez sensu :P
krystian - Sro Sie 01, 2007 22:20

veronica napisał/a:
no i kierownice z prawej strony trzeba przełożyć na lewą co też kosztuje nie wiem ile, ale wiem że to możliwe
nie ryzykuj. nie w kazdym aucie mozna to zrobic...tzn. inaczej powiem. nie kazde auto ma takie same komory pasazerskie. i moze si eokazac przy przerobce, ze lewa strona nie rowna sie prawej i wtedy jest problem. poza tym...jesli za granica nie szukasz rozbitka, bo tylko takie auto oplaca sie sprowadzic to naprawde na okazyjna igielke nie ma co liczyc. lepiej poszukac czegos w polsce
desperado - Sro Sie 01, 2007 22:51

mam do sprzedania opel omega 2000 r 16v cena 12000 zl
ansc - Pon Sie 06, 2007 18:39

desperado napisał/a:
mam do sprzedania opel omega 2000 r 16v cena 12000 zl

Dlaczego tak tanio?

Tonio - Wto Sie 07, 2007 10:28

Ja mam Polo 96' 1,0 za 8,5tys... a ta Omega to w takiej normalnej cenie... one nie sa za drogie...
krystian - Wto Sie 07, 2007 12:20

desperado napisał/a:
mam do sprzedania opel omega 2000 r 16v cena 12000 zl
szkoda, ze nie dodales, ze chodzi o wersje angielska albo rozbitka. bo taka cena to tylko w erze:)
Tonio napisał/a:
a ta Omega to w takiej normalnej cenie
opowiadaj:P
Tonio - Wto Sie 07, 2007 18:05

krystian, a nie?? kurde w Angli nawet taniej dostaniesz :p nvm, emotka zjadlo mi w tej wypowiedzi i nie wyszlo tak jak mialo...
Major - Wto Sie 07, 2007 19:34

Coz w UK sa vauxhall'e omega z 2000r za okolo 2tys funtow wiec mniej wiecej wychodzi to 12tys zl, ale sa to jedne z tanszych wersji, wiec ta powyzej to raczej jakas bita byla, bo az tak tanio te auta nie chodza, zwlaszcza ze to tylko 7lat, a klasa srednia wyzsza.
krystian - Sro Sie 08, 2007 10:28

Tonio napisał/a:
kurde w Angli nawet taniej dostaniesz
ale tam nigdzie nie jest napisane czy to anglik czy rozbitek. wiec cena 12000 jak za sprawna omege C to bardzo malutko bo te modele u nas chodza po min. 20 tys


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group