dupiate forum

Dział Kulinarny - ciepłe sniadania

AgnieszkaL - Czw Mar 10, 2005 16:02
Temat postu: ciepłe sniadania
macie jakies propozycje na ciepłe sniadania ?? od razu mówię ze jajecznica w kazdej postaci odpada. pytam powaznie poniewaz rano wolę jesc ciepłe rzeczy kanapka jest dobra do pracy a juz i się powoli kończą pomysły
frohike - Czw Mar 10, 2005 16:12

hmm zupka mleczna...mniam
AgnieszkaL - Czw Mar 10, 2005 16:14

zapomnialam oprócz zupki mlecznej bo takie jem tylko ja
ANIUS - Czw Mar 10, 2005 16:15

mowisz, ze jajecznice odpadaja, a moze omlecik?
szybciutko, cieplutko i smacznie.
jedno jajko, 2 duze lyzki maki i na tluszczyk, zaraz gotowe:) do tego albo dobry dzemik, polecam konfitury agrosa mniam

Asienka - Czw Mar 10, 2005 19:31

Płatki owsiade dobrze robią na organizm, cerę, żoładek :)
Piotrulek - Czw Mar 10, 2005 20:19

¦wietne są rano kiełbaski senatorskie na gorąco kupowane w "plusie" na lipowej z dodatkiem musztardy chrzanowej z "Kasmisa"lub delikatnego chrzaniku z "Rolnika",keczupu nie lubię.Do tego 3 plasterki żóltego sera,dwa jajeczka na miękko i ogoreczek konserwowy i papryka marynowana,kilka grzybków rownież marynowanych i oczywiście cieplutkie pieczywo z maselkiem,najlepiej mazuskim,herbatka lipton z cytrynką oczywiście bez cukru.Czy może
Piotrulek - Czw Mar 10, 2005 20:19

chcialem zapytać ,czy mioże być takie śniadanko
AgnieszkaL - Czw Mar 10, 2005 20:26

nooo niezle niezle ale herbatka zamiast liptonka to czerwona, u mnie w domku trudno zastac czarną herbatę są same ziółka hihi, tylko co ja zrobię z tym cieplutkim pieczywkiem, jak nikomu się nie chce rano po bułeczki biegac bo i kiedy??
Piotrulek - Czw Mar 10, 2005 20:47

Agagatka, Liptonek na sniadanko jest wskazany,a "ziółka" na powieczorek
AgnieszkaL - Czw Mar 10, 2005 20:52

widzisz ale u mnie w domku poprostu nikt nie lubi czarnej herbatki fakt przyznaję pałętają się jakies dwie lub trzy torebki liptonka ale to tylko awaryjnie jak jadę do szkółki robię do termosu bo nie zawsze mam między zajęciami czas skoczyć na herbatkę, a z herbatek króluje u mnie czerwona i zielona no i oczywiscie miodek jest obowiązkowy na sniadanko przez cały rok wymiennie z sokiem malinowym, a własnie jakby ktos z was miał namiary albo sam robił soczki to chętnie nawiążę współpracę ale to chyba w okresie letnio jesiennym
kisia - Czw Mar 10, 2005 22:31

Jak ktoś często się przeziębia , to powinien do swojego menu wprowadzić na codzień ciepłe śniadania ponieważ przez nie wzrasta temperatura wewnątrz organizmu i większość mikrobów przestaje się rozwijać
może :
- jajka na bekonie
- naleśniki
- kasza manna z dżemem lub jakimś musem

Frycek - Pią Mar 11, 2005 07:31

Tosty :mg:
pakujesz wszystko co masz do kanapki i do sandwicza - i juz jest coeple :lol:

U mnie herbatek do koloru do wyboru....
:roll:

ANIUS - Pią Mar 11, 2005 07:58

Ja takze mam w domu bardzo duzy wybor herbatek:) jestem herbatopijca:) popoprzez rozne smaki, kolory, po napary owocowe z Anglii ale bez teinki :) wszystkie mniam znajomi zawsze przychodza na herbatki..mniam
dzis na sniadanko zielona herbata i smaku i zapachu mango :) :brawo:

Frycek - Pią Mar 11, 2005 08:03

Cytat:
dzis na sniadanko zielona herbata i smaku i zapachu mango
:shock:
Piotrulek - Pią Mar 11, 2005 08:04

A j jeszcze dzisiaj nie jadlem nic na śniadanko,czyli nie mailem śniadanka.
ANIUS - Pią Mar 11, 2005 08:29

Frycek nie tylko herbatka:) jeszcze mleczko z platkami
ale zielona herbatka świetnie działa na trawienie :D

LuKaSh - Pią Mar 11, 2005 21:14

Ja mam wszystko w domq :D:D 3 rodzaje kawy .. :D pełnoo herbat :D
AgnieszkaL - Pią Mar 11, 2005 21:27

jutro paróweczki, nie przepadam ale przyznaję rację kisi ciepłe jest zdrowsze a ja mam w domku jednego chorutkiego beboczka ktorego trzeba wyleczyc, poza tym jadę do szkoły więc lepiej jak zjem cos cieplutkiego rano. Kisiu mówisz o dobrych rzeczach ale ja praktycznie wyeliminowalam slodycze z mojego gospodarstwa domowego. na słodko: musli ew z dodatkiem jogutu owocowego, czasem ale wyjątkowo konfiturka z jagódek albo malinek choc najlepsza mieszana, ( a te pączki to tak troszkę pokryjomu jak juz nie potrafię wytrzymac)obiadów na słodko nie robię wogole nawet nalesniki są zawsze pikantne
frohike - Pią Mar 11, 2005 21:29

a ja jutro robie grilla, beda cieple kielbaski, alkohol, jedzonko, mniam
Frycek - Sob Mar 12, 2005 10:39

jaki alkohol :!: chyba chodzi ci oczywiscie o Picolo :)
Ja dzisiaj tez bede miec Grila :)

frohike - Sob Mar 12, 2005 10:47

no oczywiscie ze alkohol bezalkoholowy
kisia - Nie Mar 13, 2005 01:32

Cytat:
a ja jutro robie grilla, beda cieple kielbaski, alkohol, jedzonko, mniam

frohike, i to wszystko będzie na śniadanko ??? bo my tu o śniadanku mówimy ;/

Dana - Nie Mar 13, 2005 01:42

Ja prześpie śniadanko - więc śniadanko będzie z obiadem na ciepło :D
kisia - Nie Mar 13, 2005 01:53

a ja jutro na śniadanko bede miała sojowe paróweczki z majonezikiem, keczupem, chlebkiem z masełkiem :D
FlashMan - Nie Mar 13, 2005 09:33

A ja na śniadanie mam ciepłe bułki z "Żabki":):):)
frohike - Nie Mar 13, 2005 14:39

ale te kiełbaski ktorych nie zjedlismy w nocy byly na sniadanko wiec moj post pasuje do tego topicu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group