dupiate forum

Wasze hobby - Pytanie do miłośników tańca

izaubisoft - Wto Maj 10, 2011 13:40
Temat postu: Pytanie do miłośników tańca
Cześć,
chciałam poznać Wasze zdanie na temat gier tanecznych na konsole.

Czy uważacie, że mogą pomagać w nauce kroków?

Wyszło kilka ciekawych tytułów na konsole (ostatnio Michael Jackson: The Experience na XBOXa z Kinectem i PlayStation3 z PS Move) i czy te gry mogą być dla nas czymś więcej niż tylko rozrywką?

Pozdrawiam

sebek - Wto Maj 10, 2011 14:29

Szkoda mi kasy na xbox'a czy coś w tym stylu, za mało zarabiam a za dużo mam innych wydatków. Wg mnie szkoda że PC odchodzi powoli do lamusa.

Co do takich kier, myślę, że jakichś podstawowych kroków można by się nauczyć w ten sposób, nie mniej jednak nic nie zastąpi partnerki i sporej ilości godzin spędzonych na parkiecie ;)

Swoją drogą czyżbyś pracowała dla tego Ubisoft'u który swego czasu wypuścił Raymana ? :hyhy:

izaubisoft - Wto Maj 10, 2011 14:48

Winna :) Tak tenże sam Ubisoft od Raymana...

A co do PC - nie sądzę by odchodziły do lamusa. Myślę, że wszystkie nośniki gier się po prostu profilują w różnych kierunkach.

Pozdrawiam

sebek - Sro Maj 11, 2011 20:06

izaubisoft napisał/a:
Winna :) .....


a co przeskrobałaś że czujesz się winna :hyhy:

a tak na serio, w sumie to tak sobie wydumałem, że może tańca towarzyskiego za bardzo się tak nie da nauczyć, ale jakieś "tańce skakańce" jak to nazywam to czemu nie. Pasowałoby zintegrować to z kamerą, która śledziłaby ruch tańczącego, dołożyć do tego jakiś mechanizm "uczenia" który potrafiłby identyfikować co trzeba by poprawić w naszych ruchach i zaznaczałby to na ekranie na którym porusza się na przykład jakaś postać. Taki jakby wirtualny nauczyciel tańca.

Oprócz tego można by spróbować wejść na rynek z jakąś grą, gdzie tańczy się na przemian i są na przykład sędziowie, którzy oceniają jak dobrze odwzorowaliśmy "nauczyciela" na ekranie czy coś w ten sposób pokombinować. Mogłaby powstać wtedy gra w którą grałoby się większą ekipą, jedna osoba nagrywa swoje ruchy a pozostałe muszą naśladować ;)

plusz0wy - Sro Maj 11, 2011 20:53

myślę, że realizacja z kamerką mogłaby być trochę kłopotliwa ale pomysł fajny :)
izaubisoft - Czw Maj 12, 2011 12:48

Witajcie!

plusz0wy To nie jest problem, bo przecież każda gra na xbox kinect jest oparta na skanowaniu przez kamerkę Twoich ruchów.

sebek Również motyw "pojedynku" na przemian również jest standardem w grach tanecznych pod kinect.


Pozdrawiam,[/b]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group