dupiate forum

Studenci:) - oplaty za studia na uczelniach publicznych

krystian - Nie Mar 20, 2011 12:08
Temat postu: oplaty za studia na uczelniach publicznych
Co o tym sadzicie?
gosienia87 - Pon Lut 20, 2012 12:52

Moim zdaniem są za wysokie... studentów niestety często nie stać na naukę. Smutne to jest. Nauka i na państwowej i na prywatnej uczelni jest bardzo droga. Ja studiowałam akurat nie w Gliwicach, ale wróciłam do rodzinnego miasta i chciałam iść tutaj dalej na studia. Ceny jednak sprawiły, że zmieniłam zdanie i szukam jakiegoś innego rozwiązania. Chcę iść do jakiejś policealnej szkoły na kurs administracji.
krystian - Wto Lut 21, 2012 19:43

gosienia87 napisał/a:
eny jednak sprawiły, że zmieniłam zdanie i szukam jakiegoś innego rozwiązania
a myslalas o takim strasznym rozwiazaniu jak pojscie do pracy?
gosienia87 - Pon Mar 19, 2012 13:37

Jasne, że myślałam, ale chyba wiesz jak w Polsce wygląda sprawa zatrudnienia... nie jest łatwo. Dlatego chcę robić kurs żeby móc aplikować na jakieś naprawdę dobre i dobrze płatne stanowisko. Pytałam ostatnio o ceny w szkołach policealnych, np w progresie jest tak, że miesięcznie za niektóre kursy płaci się 92 zł. Bardzo nie drogo w porównaniu do studiów wyższych.
maya - Wto Mar 27, 2012 16:33

Myślę, że po takiej szkole policealnej (z mniejszymi opłatami) będziesz miała proporcjonalnie mniejszą wypłatę ;) ale może się mylę...
Agatka2008 - Czw Kwi 05, 2012 19:14

a o jakich opłatach na studiach mowa??
studiowalam na 2 publicznych uczelniach i edukacja nie kosztowała mnie ani złotówki..
Jedynie opłata rekrutacyjna i wydanie indeksu+legitymacji ale to kwota jednorazowa.

gosienia87 - Nie Lip 08, 2012 15:15

Jeżeli studiujesz dziennie to nie płacisz. Ja nie mówię jednak o studiach dziennych. A tu nie ma porównania. No niestety, na uniwerku semestr nauki może kosztować nawet do 4 tysięcy zł, a mnie na to najzwyczajniej w świecie nie stać... Mam zamiar się do szkoły policealnej zapisać, zrobiłam rozeznanie i wiem, że nauka tam wcale nie jest byle jaka - wręcz przeciwnie. Jak ktoś chce to dużo może z takiej szkoły wynieść - w sensie edukacji oczywiście.
mecia - Sob Sie 17, 2013 10:15

Jakie są opłaty na pedagogice? Skończyłam anglistykę, ale kończyłam trochę na siłę bo wiedziałam, że to nie jest TO. Myślałam jeszcze o jakiś kursach, szkołach policealnych... ale nie bardzo wiem gdzie się rozglądać.
gosienia87 - Nie Sie 18, 2013 22:30

Musisz zapłacić wpisowe, a później co miesiąc się płaci, ale nie dużo. Myślę, że ok 90 zł. Biorąc pod uwagę to ile się płaci w prywatnych wyższych szkołach to chyba nie drogo.
mecia - Pon Sie 19, 2013 17:01

To faktycznie nie drogo. patrzyłam na ceny w prywatnych szkołach i trochę mnie one przeraziły... już się bałam, że wszędzie jest tak drogo. Wiecie, kapitału jakiegoś wielkiego oszczędzonego nie mam, a uczyć bym się dalej chciała.
grzesiek99 - Pon Wrz 02, 2013 15:14

Agatka2008 napisał/a:
a o jakich opłatach na studiach mowa??
studiowalam na 2 publicznych uczelniach i edukacja nie kosztowała mnie ani złotówki..
Jedynie opłata rekrutacyjna i wydanie indeksu+legitymacji ale to kwota jednorazowa.


No dokładnie. ;)

mecia - Pią Mar 07, 2014 16:26

Opłaty czasem są ukryte. Ja szukałam fajnej szkoły (i znaleźć znalazłam), ale w co poniektórych to chcieli nawet żeby im płacić za to, że się podchodzi do egzaminu! Śmieszne jak dla mnie. Człowiek płaci czesne więc z jakiej racji ma jeszcze płacić za egzaminy?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group