dupiate forum

Nasze miasto - pytanie do gliwiczan co potrzebne w centrum ?

stefan - Wto Mar 01, 2005 18:55
Temat postu: pytanie do gliwiczan co potrzebne w centrum ?
mianowicie czego brakuje najbardziej w centrum ? ( mniejwiecej rog dworcowej i basztowej )

konkretnie chodzi mi o otwarcie jakiegos interesu gdyrz natrafia mi sie okazja wynajmu lokalu

czekam na wasze propozycje co do rodzaju działalności jaka by wam w tym miejscu sie widziala


z gory dzieki pozdrawiam stefan

Dim - Wto Mar 01, 2005 19:26

To chyba jest mało orginalny pomysl i ja na Twoim miejscu raczej nie bralabym go pod uwage ale mi brakuje sklepu muzycznego... :P ale to chyba moja mania :P poprostu nie wystarcza mi empik w ktorym i tak nie ma rzecz ktorych ja szukam ;) "czas" tez tego nie ma :P jednie fonoshop ktoremu tez czesto wielu rzeczy brakuje ;) ale wydaje mi sie ze taki sklep nie jest opłacalny... kogo teraz stac na kupowanie płyt :P (orginalnych :P )
Gmeras - Wto Mar 01, 2005 19:35

Jakis centrum rozrywki
Asienka - Wto Mar 01, 2005 20:09

ja tam mieszkam wiec sie wypowiem :)

Mianowicie ceny na hali "Pod Murami" warzyw,nabiału , ryb, owoców wogóle zywności są porazajace, wprawdzie niedaleko Plus ale to troszke daleko dla mnie jak po 1 lu 2 rzeczy.
Zdarza mi się chodzic po owoce lub warzywa na przystanek koło kibelkow bo tam czasmi jest taniej o nawet złotówke na kg mandarynek :)
Niedaleko sa też Żabki i Maxum ale ceny tam są wiadomo jakie :)

A co bedziesz wynajmował - ten barak w którym jest sklepik z alkoholami ???

LuKaSh - Wto Mar 01, 2005 21:07

dobrze Gmeras mówi .. :D coś .. dzięki czemu można będzie rozłądować codziennie napięcia .. stresy.. jakaś rozrywka :D:D
kisia - Wto Mar 01, 2005 21:58

a gdzie jest ul. basztowa?? :shock: :( bo nie wiem :(
Asienka - Wto Mar 01, 2005 22:40

Kisiu wiesz gdzie była kiedys Bombola a teraz Burbon i Antykwariat i Apteka i handelek pod Murami to tam jest Basztowa i leci do Matejki
kisia - Wto Mar 01, 2005 23:11

aaaaa juz wiem, no cóż nie jest to chyba najciekawze miejsce na jakis interes :cry:
chociaz np sklepy z alkoholem zawse mają wzięcie ;)

kisia - Wto Mar 01, 2005 23:15

mi w Gliwicach brakuje sklepów ze zdrową żywnością , chociaz pewnie nie jest to zbyt dochodowy interes
LuKaSh - Sro Mar 02, 2005 07:12

kisia, może się okaże, że babcie z całego miasta (i okolic) będą się zjeżdżać do tego sklepu i kupować hurtem :D
Asienka - Sro Mar 02, 2005 09:09

Cytat:
chociaz np sklepy z alkoholem zawse mają wzięcie


to prada Kisiu ale jesli myśle o dobrym miejcu gdzie stefan, chce wynając lokal to kolejne drzwi w tym samym baraku to sklep z alkoholem :)

luciddreamer - Sro Mar 02, 2005 11:17

a moze chcesz sprzedac ten lokal? :))
LuKaSh - Sro Mar 02, 2005 13:39

MoŻNa By Po?ąCzYć Te 2 SKLePy .. i ZRoBić Coś WięKsZeGo .. :P aLe PeWNie KaŻdY ChCe Mieć SWóJ BiZNeSiK =-DD
Piotrulek - Sro Mar 02, 2005 15:10

Asieńka, Sklep z gorzałą to przyszlość,bo nie znam żadnego ktory by splajtował :drunk:
Gmeras - Sro Mar 02, 2005 16:01

A co powiecie na bilrdy wiem ze sa na pszczyńskiej w VIpie ale w centrum by takie cos sie przydalo ;) bar z bilardami i jakimis konsolami w gry ;]
frohike - Sro Mar 02, 2005 16:19

wczoraj szukalismy takze darta i nic nie znalezlismy
Piotrulek - Sro Mar 02, 2005 16:46

frohike, Dart to ta gra z lotkami,tak??????
frohike - Sro Mar 02, 2005 17:37

dokladnie dart to sa popularne lotki
Piotrulek - Sro Mar 02, 2005 18:25

frohike, Ok,jasne,nie o tym myślalem,dzięki za odpowiedÄ?.
Asienka - Sro Mar 02, 2005 21:26

piotrmp, ale jesli myśle o dobrym miejscu to drzwi obok tez jest sklep z alkoholem :)
Gmeras, sądze że tam by było za mało miejsca :)

stefan - Czw Mar 03, 2005 00:53

hmm monopol no niby nie zbankrutuje ale tak drzwi w drzwi to obaj zbankrutujemy

połaczyć wielki problem bo 4 właścicieli małych pomieszczen

sprzedac nie zabardzo

a co do rozladowywania stresu to moze kafejka tlenowa mala i tania moze jakos zaprosferuje

a bilard no to miejsca niema i konkurencja w postaci dwuch zanych klubow

sklep z zdrowa rzywnościa na ulicy dworcowej jest a w zasadzie byl bo jak kiedys chcialem cos tam kupic to za bardzo zdrowe niebylo a szkoda , na tej samej ulicy znajoma miala taki sklep naprzeciwko metalzbytu i po przenosinach zbankrutowala

sklep muzyczny zeczywiscie kto teraz kupuje orginalne plyty

lotki tesz malo miejsca i sa np. w mleczarni na alei przyjazni polsko radzieckiej i w vipie ( nawet turnieje tam organizuja ) wziecie maja ale to niejest sposub na zarobek niestety

dzieki za sugestie i czekam na dalsze pozdrawiam stefan

Frycek - Czw Mar 03, 2005 06:44

Faktycznie masz duzy problem ,sam kiedys robilem rozeznanie i nawet uczeszczalem na kurs "jak otworzyc wlasna dzialalnosc " - moje plany szly w innym kierunku jednak finansowo przerastaly mnie :(

Poniewaz pytanie brzmi co potrzebne......

napewno centrum rozrywki dla mlodziezy ..nie mowie tu o kolejnym barze ,pubie , dyskotece....miejscu gdzie mozna przysc usiasc pogadac.....pograc w darta,bilarda, - cos na styl Plazy w Rudzie Slaskiej(tylko ze bez sklepow.....

zycze ci powodzenia w otwarciu interesu i w dobrym rozeznaniu.....

Gmeras - Czw Mar 03, 2005 13:59

ja niewiem gdzie ten lokal dokładnie ale daje propozycje ;]
kisia - Czw Mar 03, 2005 23:23

a moze salon gier, chodzi mi o automaty ???
Cytat:
zycze ci powodzenia w otwarciu interesu i w dobrym rozeznaniu.....
stefan, a jak już coś otworzysz to dasz znizki forumowiczom, prawda ??? bo my się tak staramy by Ci coś podpowiedzieć :mg:
Asienka - Pią Mar 04, 2005 15:58

Ja sobie nad tym mocno pomyslałam i sadze że to mogła by być jednak kawiarenka internetowa :)
Gmeras - Pią Mar 04, 2005 17:43

Kawiarenka hmmm odpada w centrum jest ich duzo to raz
dwa wiele osób juz ma w domu internet ;)
trzy hmmmm to niewiem nie ma trzy ;]

Asienka - Pią Mar 04, 2005 17:49

Cytat:
Kawiarenka hmmm odpada w centrum jest ich duzo to raz


Może nie za bardzo sie orientuje ale z tego co wiem w tych okolicach jest tylko na Raciborskiej, Gmeras, wyprowadÄ? mnie z błędu jeśli nie mam racji :)

Gmeras - Pią Mar 04, 2005 17:57

Niewiem czy dokładniej w tej okolicy sa kawiarenki ale trzeba troche pujsc dworcowa w dół i sie dojdzie do kawiarenek ;]
w gliwicach według mnie jest zapotrzebowanie na lokale dla studentów
bo to jest mniasto studentów przeciez ;]

frohike - Pią Mar 04, 2005 18:04

Kiedys byl topic o tym ze kobietki z Gliwic nie maja gdzie kupić ubrań ciązowych, moze cos w tym stylu :?: :!:
kisia - Sob Mar 05, 2005 00:12

też pomyślałam o takim sklepiku, ale mało kobiet będąc w ciąży ubiera się w ciuchy typowo ciążowe. poza tym okres ciąży aż tak długo nie traw i nawet jeżeli jakaś sobie kupi to póÄ?niej oddaje je koleżance będącej w ciąży.
Mam dużo koleżanek , wiele z nich było w ciąży i na palcach jednej reki moge policzyć ile ubierało typowo ciążowe ciuchy. One nie sa takie tanie, szkoda kasy wywalać na parę misięcy.
A co do kawiarenki internetoej to poza ul. Raciborską nie ma czasem jeszcze na Rynku nad MPIKiem ??? Poza tym tam za wiele chyba nie ma, więc ile by się tam komputerów zmieściło ???

kisia - Sob Mar 05, 2005 00:18

A może jakies usługi drukowanie, ksero ( czarnobiałe i kolorowe) , oprawa prac, bindowanie, skanowanie, laminowanie, cięcie papieru ( np. ulotek forumowych :mg: ) itp ??? Nie wiem czy w pobliżu jest gdzieś ksero
Piotrulek - Sob Mar 05, 2005 07:47

kisia, Masz rację,pieknie wygląda kobieta w sukience ciążowej,a fatalnie w modnych dzisiaj leginsach lub ogrodniczkach. :help:
Frycek - Sob Mar 05, 2005 07:54

Kafejka to zly pomysl,teraz wiekszosc ludzi ma internecik..nie oplacalne....
ubrania ciazowe....hmmm -ciekawe , ale pomysl moze tez spalic
jakas przytulna kawiarenka :)

kisia - Sob Mar 05, 2005 21:50

Cytat:
jakas przytulna kawiarenka

ale w koło pełno jest kawiarenek.
Cytat:
hmm monopol no niby nie zbankrutuje ale tak drzwi w drzwi to obaj zbankrutujemy

tak prawdę powiedziawszy to nie wiem czy tam w ogóle cos się utrzyma, gdy w sąsiedztwie jest sklep monopolowy i pewnie w pobliżu sklepu niemało meneli :(

Asienka - Pon Mar 07, 2005 10:00

Cytat:
A może jakies usługi drukowanie, ksero ( czarnobiałe i kolorowe) , oprawa prac, bindowanie, skanowanie, laminowanie, cięcie papieru ( np. ulotek forumowych ) itp Nie wiem czy w pobliżu jest gdzieś ksero


Na Matejki jest taki fajny sklep z xero i róznymi tego typu usługami, jest wyjatkowo tani ak na centrum, wiec ktos kto by chciał otworzyć tego typu sklepik musiał wykazać się naprawde duz konkurencją :)

Asienka - Pon Mar 07, 2005 10:05

A jesli chodzi o kawiarenki to ta nad Empikiem nie nalezy do moich ulubionych i poztym jest krótko otwarta, za to na Raciborskiej prawie zawsze są wszystkie komputery zajete. Jakoś nie widze aby frekwencja w kawiarenkach spadała moze sie mylę :)

mamy milion pomysłów niewieadomo czy tak do końca dobre ale szkoda nie wykorzystać takiej szansy na miejsce z taka lokalizacją :)

kisia - Pon Mar 07, 2005 10:36

Cytat:
Na Matejki jest taki fajny sklep z xero

fatkycznie zapomniałam sobie o tym sklepie

stefan - Wto Mar 08, 2005 00:16

kawiarenki internetowe kiedys byl na to szal i w gliwicach tego jak grzyby po deszczu niewidze w zwyklej kawiarence internetowej zadnego interesu no chyba ze skupie sie na reklamie turniejach hostingi i innych uslugach internetowych , przyznam ze jusz o tym myslalem ale konkurencja ogromna i cylo by mi cierzko

ksero na dworcowej pierwsze kolorowe ksero w gliwicach zbankrutowalo jest tam teraz sklep komputerowy pozatym uwarzam ze ksero w centrum nie jest potrzebne jak cos trzeba skserowac to albo w prezydium albo jak sie jest studentem na polibudzie

ubrania ciarzowe ... no na tym to ja sie kompletnie nieznam nawet niejestem w stanie dobrze zbadac rynku w tego typu zakresie

salon gier nieiwm o jakie chodzi chazardwe niechcial bym sie w takie cos pakowac a video zle mi sie kojarza z dworcem i dziecmi ulicy niechce zarabiac na dzieciach kradnacych zeby sobie pograc w metal sluga

co do znirzek dla forumowiczów to bardzo chentnie

dzieki za wasze pomysły jak wam cos wpadnie jeszcze do glowy to czekam pozdrawim stefan

kisia - Wto Mar 08, 2005 00:29

stefan, a jakie Ty masz pomysły ???
Fenix - Wto Mar 08, 2005 01:15

Widzisz stefan tu jescze zalezy ile ty morzesz zainwestowac w ten biznes czy tylko masz dostep do lokalu pod wynajem.
limnea - Sob Kwi 23, 2005 09:31

W empiku jest kawiarenka internetowa ale tylko dla słuchaczy. Zdaje mi się że jest jakaś (lub była) w Domu Usług na Matejki
limnea - Sob Kwi 23, 2005 09:41

mnie nie brakuje wogóle sklepów w Centrum.
Za to brak mi tu stojaków na rowery

ANIUS - Sob Kwi 23, 2005 19:09

na osiedlu politechniki, w okolicy przedszkola brakuje mi sklepu/piekarnii z naprawde dobrym pieczywem...bo to co jest w okolicy to jest godne pożalowania, a piekarnia na rogu pszczynskiej i wroclawskiej to ehhhh JA CHCE dobre cemne buleczki z ziarenkami....!!!! a tu nie ma:(
glewitz - Nie Lip 17, 2005 22:49

odświeżam stary temat, bo mi się nudzi. Mi w centrum brakuje sklepów, atmosfery średniowiecza, kiedy to Starówka była budowana i zamku
ANIUS - Nie Lip 17, 2005 23:51

a mi brakuje cukiernii/kawiarnii z prawdziwego zdarzenia! Takiej gdzie serwuja kilka rodzajow kaw, herbat, zimne napoje, wiele rodzajo ciast, desery i jest duzo miejsca, nikt nie siedzi sobie na glowie, jest toaleta i mila nastrojowa atmosfera...
cinque - Pon Lip 18, 2005 11:18

glewitz napisał/a:
atmosfery średniowiecza

tak! dybów na środku rynku ;) (albo dyb...., nie, no chyba dybów :) )

glewitz - Pon Lip 18, 2005 19:49

wiesz jaka to by była atrakcja ??? Tłumy by do tego waliły. Chociaż lepiej jakby była szubienica, bo nie jestem pewien czy w przeszłości w Gliwicach były dyby... Aither może ty wiesz ???
Aither - Sro Lip 20, 2005 10:46

glewitz dyby byly ale nie na rynku... tylko [o ile sie nie myle] gdzies w okolicach zameczku... ale to nie potwierdzone informacje. Dowiem sie jak pojde do biblioteki :)

A co do atrakcji... to tutaj sie zgadzam z kolega... jest za bardzo wspolczesne... a przeciez to sredniowieczne miasto [chodzi mi tutaj glownie o ryneczek] prawde mowiac... to mogloby cos byc bardziej sredniowiecznego... na przyklad jakis jeden lokal... podajacy typowe jedzonko i z wystrojem typowo sredniowiecznym :) nawet z domieszka atrakcyjnych dyb :)
P.S bylam juz zakuta w dyby :D ale frajda :]

glewitz - Pon Sie 08, 2005 11:38

na Festynie Archeologicznym w Biskupinie zamykają w dyby i innne "cudeńka". Ale wracając do tematu... ja bym też chciał aby Starówka była cała odrestaurowana i aby był zakaz poruszania się pojazdów po niej
Szamanka - Wto Lis 08, 2005 19:41

Nie jestem tam na codzien,ale przydalo by sie wiecej miejsc czytelniczyc,ksiegarn,gdzie mozna by bylo sobie spokojnie usiasc,poczytac przegladnac i nikt nie patrzyl by spod" byka"
Asia_:) - Sro Lis 09, 2005 00:38

mnie brakuje zakazu wjazdu na odcinek zwyciestwa przynajmniej od urzedu rdo rynku :)
Major - Sro Lis 09, 2005 20:47

Nóż i pistolet na przetrwanie :P
Przydałby się większy porządek i latarnie w parku koło MOSIR`u

ziutek997 - Sro Lis 09, 2005 20:47

Przydała by się średnicówka :D
Piotrulek - Sro Lis 09, 2005 21:33

A dla mnie brakuje TYLKO porządku i normalnych ulic dla samochodow,mądrego Prezydenta,likwidacji korupcji i łapowkarstwa w zbm-ach i UM,likwidacji nierobstwa w Almix-ie,obsra....... trawników,uczciwego i prawego Szefa Straży Miejskiej,mniejszych kolejek w Opiece Spolecznej,lepszych warunkow w szpitalach dla chorych,smaczniejszych i nie oszukiwanych wyrobow w hiper marketach.... i wieli innych przymiotów,aby to miasto bylo WSPANIA?E
Krzysio - Pon Lis 21, 2005 00:01

welug mnie brakuje w centrum gliwic deptaka :>
w zabrzu zrobili ladny na wolnosci, jedynie te tramwaje przeszkadzaja :P
brakuje tez jakiegos duzego centrum rozrywki, czy takiego kompleksu, akurat ponoc maja budowac jedno kolo lipowej, chyba huta szkla tam byla, a drugie ponoc ma powstac niedaleko bo na miejscu huty gliwice :)
najabardziej to mi brakuje sciezek rowerowych z prawdziwego zdarzenie, a nie jakies dorgi polne z kamieniu i zuzlu, po jakis haldach, komu to potrzebne ? :|

MajkeL - Pon Lis 21, 2005 09:11

Bzyki napisał/a:
welug mnie brakuje w centrum gliwic deptaka :>

Takie plany już są i ma on być zrobiony na ul. Zwycięstwa (na początku od ul. Wyszyńskiego do Rynku), ale to pewnie dopiero za pare ładnych lat.......

Gmeras - Pon Lis 21, 2005 12:52

MajkeL napisał/a:
Takie plany już są i ma on być zrobiony na ul. Zwycięstwa (na początku od ul. Wyszyńskiego do Rynku),

naprawde długi lepiej żeby go wcale nie było

Jesli był by na całej długości zwyciestwa a tylko puścić tramwaje to był by ok :)

MajkeL - Pon Lis 21, 2005 23:03

Na całej lub 2/3 długości ulicy także ma być ....... z tym że na taki plan dłuuuuugo sobie poczekamy....
glewitz - Czw Lis 24, 2005 22:27

ja bym wogóle zamknął ścisłe centrum Gliwic dla ruchu samochodowego i zrobił wilkie deptaki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group