dupiate forum

Świat Kobiet - Elektryzujące sie włosy

kisia - Czw Gru 16, 2010 15:39
Temat postu: Elektryzujące sie włosy
Czy macie jakiś sposób na elektryzujące się włosy zimą ?
Jeszcze trochę i oszaleję z nimi :przestraszony:

Czarnulka - Czw Gru 16, 2010 15:48

Jedwab do włosów. A jeśli się używa całej serii biosilka to już w ogóle nie ma szans na sterczenie.
sebek - Czw Gru 16, 2010 16:07

Kisia.... ty elektryzująca kobieto :P
Arex30 - Pią Gru 17, 2010 14:36

kisia, moje się nie elektryzują :) to tez sposób :)
krystian - Pią Gru 17, 2010 20:01

kisia napisał/a:
jakiś sposób na elektryzujące się włosy zimą
to nie przez pogode tylko przez material z jakiego sa zrobione Twoje ciuchy:)
zelma - Nie Gru 19, 2010 00:16

Po nakremowaniu rąk kiedy są jeszcze wszystko się nie wchłonęło przeciągam dłońmi po wierzchnich pasmach. Krem do rąk jest na tyle lekki że nie zauważam różnicy i wełniana czapka już mi nie straszna :)
(porada by Youtube)

look - Wto Gru 21, 2010 11:37

Kiedy miałam zimą taki problem spryskiwałam zimna wodą jeśli byłam w domu.Poza domem lakier je porządkuje:)
alenda - Wto Gru 21, 2010 12:25

zelma napisał/a:
Po nakremowaniu rąk kiedy są jeszcze wszystko się nie wchłonęło przeciągam dłońmi po wierzchnich pasmach. Krem do rąk jest na tyle lekki że nie zauważam różnicy i wełniana czapka już mi nie straszna :)
(porada by Youtube)


tak mnie też uczono w szkole :D

Nikaa - Czw Gru 23, 2010 16:47

a ja dzisiaj czytalam o takim preparacie ktory nazywa sie nafta do wlosow.. za 5zl w patece..
kisia - Sob Gru 25, 2010 19:06

Nikaa, o nafcie też słyszałam, ale jako środek wzmacniający wlosy, a nie na elektryzowanie :niepewny:
trunks - Sob Gru 25, 2010 19:15

nafta ma taką konsystencje, że napewno pomaga na elektryzowanie sie włosów...
Lama71 - Nie Gru 26, 2010 23:24

kisia, pod czapkę włóż folię aluminiową. Gdzieś z tyłu do folii przyczep cieniutki drucik, który musi być aż do ziemi, musi niezaizolowaną końcówką dotykać ziemi. Wtedy cała elektryczność statyczna spłynie do ziemi tym drucikiem :rotfl:

A tak na poważnie, jak nie możesz zmienić ciuchów na nieelekryzujące, spróbuj z jakąś odżywką, która nie wysuszy Ci włosów, nic do stosowania na włosy przetłuszczające się, ale na wysuszone. Gdy włosy są suche wtedy sie elektryzują. Zauważ, nikt kto włosów nie myje nie ma takich problemów, bo nawet lekko natłuszczone włosy się nieelektryzują.

kisia - Nie Gru 26, 2010 23:49

Lama71 napisał/a:
spróbuj z jakąś odżywką
no własnie że z jakąś to wiem. Chodzi mi o konkrety, wypróbowane, sprawdzone.
Nie nosze czapki, ubrania sa płukane w takiej ilości płynu, że się nie elektryzują, a włosy mam wysuszone zimą z powodu przebywania w suchych pomieszczeniach.

Lama71 - Nie Gru 26, 2010 23:59

kisia napisał/a:
ubrania sa płukane w takiej ilości płynu, że się nie elektryzują

eee... no to czegoś nie rozumiem. Elektryzują się same z siebie? One sie elektryzują mając kontakt z czymś, co wzbudza elektryczność statyczną (inny materiał, np. sweter, kurtka).
wiesz, ja jestem prosty facet, i wyznaję prostą zasadę prostych rozwiązań. Idę do jakiejś drogerii, sklepu i mówię miłej pani, że jestem prostym facetem, wyznaję proste zasady itd. (to taki wstęp mam) i mówię w czym problem. Następnie jak pani przynosi kolejne specyfiki, czytam z czego zrobione, na co to jest itd. Zazwyczaj skutkuje. Spytaj w jakiejś drogerii czy jakimś innym sklepie o jakąś nawilżającą odżywkę.
Inna sprawa to to, że jednym coś pomoże innym nie.

sebek - Pon Gru 27, 2010 00:18

to dla tego masz taką bujną czuprynę na avatarku .... pozazdrościć :rotfl:
look - Pon Gru 27, 2010 11:33

Nikaa napisał/a:
a ja dzisiaj czytalam o takim preparacie ktory nazywa sie nafta do wlosow.. za 5zl w patece..


Tylko czy ma naftowy zapach:)Kiedyś użyłam dwa razy i dałam sobie spokój.Może teraz są bardziej zaawansowane:)

Agatka2008 - Sob Kwi 16, 2011 22:45

Jedwab ostatnio kupiłam taka nowa odżywke z Joanny z jedwabiem, wygładza i zero problemow, ale za to mam inny problem..
Dlaczego jak wychodzę z samochodu to jestem naelektryzowana , ze mnie zawsze drzwi "kopią" :-/

trunks - Nie Kwi 17, 2011 00:22

elektryzująca dziewczyna z Ciebie :)
Piotrulek - Nie Kwi 17, 2011 09:11

Agatka2008 napisał/a:
Jedwab ostatnio kupiłam taka nowa odżywke z Joanny z jedwabiem, wygładza i zero problemow, ale za to mam inny problem..
Dlaczego jak wychodzę z samochodu to jestem naelektryzowana , ze mnie zawsze drzwi "kopią" :-/



hahahahahaha to sie ciesz,ze tylko drzwi cię kopią,bo co byś powiedziała,gdyby cie cale auto kopnęło??

Agatka2008 - Nie Kwi 17, 2011 12:59

no na szczescie Całe auto mnie nie kopie:P ale jak z niego wychodze to wszystko wokol mnie bolesnie dotyka haha:D czy to drzwi, brama czy inna metalowa część..
kisia - Pon Kwi 18, 2011 00:40

jakoś umknąl mi mój własny temat.
Rady Lamy71, wspaniałe, ale chyba jedynie dla prostego faceta z bujną czupryna, którego trzeba za raczkę prowadzić. Nie znalazłam w sklepie specyfiku, na którym byłoby napisane , ze jest przeciwko elektryzowaniu się włosów. Prepararty nawilżające nic nie daję, a włosy elektryzują mi się nawet jak "przeczesuje je" własnymi rękoma.
Mam nadzieję, ze problem za chwilę zniknie bo przestali grzać w kaloryferach, więc poziom wilgotności w powietrzu wzrośnie.

Lama71 - Sro Kwi 20, 2011 12:15

:)
kisia - prosta rada prostego faceta - na początek:
elektryzują się przy czesaniu? - kup sobie drewniany grzebień, beż żadnego lakierowania. Będzie drogi, ale pierwszy problem zniknie.

kisia - Czw Maj 15, 2014 14:29

problem nadal nie rozwiązany. W sezonie niegrzewczym włosy też sie elektryzują.
Grzebień drewniany nie jest dobry na długie włosy, no i nie spotkałam nielakierowanego.
Niedawno kupiłam szczotkę Tangle Teezer i włosy, tak jak piszą, po czesaniu są gładsze i układają się jak po wyjściu z fryzjera. Rewelacyjna do rozczesywania wiecznie plączących sie włosów, Zamiast kilkunastu minut rozczesywanie, bezbolesne w dodatku, trwa kilka sekund ALE NIESTETY NADAL SIĘ ELEKTRYZUJĄ :?

sebek - Pią Maj 16, 2014 22:52

Popsikaj delikatnie wodą ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group