Gliwickie Forum Dyskusyjne

Forum charytatywnie - Akademia przyszlosci

Frycek - Nie Lis 28, 2010 12:31
Temat postu: Akademia przyszlosci
AKADEMIA PRZYSZ?OŚCI

... bo każde dziecko ma prawo do sukcesu!

AKADEMIA PRZYSZ?OŚCI to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce. Tutaj każde dziecko ma prawo do sukcesu!

Działamy w 14 miastach w Polsce. W tym roku obejmiemy opieką 1095 uczniów. Naszym podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor, czyli wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, pomaga dziecku w radzeniu sobie z konkretnym szkolnym problemem - takim jak ułamki czy ortografia. Oprócz wspólnego pokonywania szkolnych trudności wspiera też ucznia w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Stara się mu udowodnić, że wbrew wcześniejszym trudnościom jest wyjątkowy i ważny!
Działamy w standardzie 1 na 1, czyli:
 1 uczeń
 w ciągu 1 roku szkolnego
 raz w tygodniu ma zapewnione wsparcie w nauce
 przez 1 wolontariusza – swojego osobistego tutora.

Tutor to najczęściej student; trochę mentor, a trochę starszy brat, który ofiarowuje uczniowi swój czas i uwagę. Jego zadaniem jest obudzić w dziecku motywację do nauki i natchnąć je wiarą w możliwość twórczych zmian.
Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze pomagają uczniom w nadrabianiu szkolnych zaległości oraz dzielą się z nimi swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia osobistego sukcesu - w myśl zasady, że KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO SUKCESU!
Towarzysząc dzieciom w edukacyjnej przygodzie, inwestujemy w ich marzenia i przyszłość. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce - to pasja odkrywania potencjału w każdym uczniu z osobna!

Co wy na to by zlozyc sie na taki indeks dla jednego dziecka ??

Koszt to 250zl lub 500 za caly rok , zakladajac ze znalazlo by sie kilka osob ktore by sie dolozyly mozemy ufundowac taki indeksik potrzebujacemu dziecku,ktore wybierzemy

Bylby to taki prezent np. na swieta :)

Harcerka - Nie Lis 28, 2010 17:34

Ja chetnie:)
a mozna wiedziec co jest w zakresie tej kwoty?

kto sie tym zajmuje personalnie?
jak to wyglada w praktyce czy faktycznie to jest pomoc?

:)

Frycek - Nie Lis 28, 2010 19:36

tu masz linka
h t t p;//w w w wiosna.org, p l/...article/552.htm

konkretnie do tej akcji
Harcerka napisał/a:
a mozna wiedziec co jest w zakresie tej kwoty?

1 uczeń
 w ciągu 1 roku szkolnego
 raz w tygodniu ma zapewnione wsparcie w nauce
 przez 1 wolontariusza – swojego osobistego tutora.

powiedzmy ze 10 osob sie zbierze po 25 zl i juz jedno dziecko ma semestr :) jesli bedzie wiecej osob to albo sie udanam nazbierac na caly rok za 500 albo kwota zrzutki bedzie mniejsza.

Udostepnie jak zawsze konto nawplaty i pozniej dokonamy wyboru dziecka wspolnie.

Ewentualnie mozemy ustalic z gory okreslona kwote zrzutki powiedzmy 10-20zl i kwota jaka sie uzbiera bedzie albo do podzialu np. na dwojga dzieci albo na jedno ,jednak to pozniej

Jesli ktos jest zainteresowany czekamy na info

kisia - Nie Lis 28, 2010 22:36

Frycek napisał/a:
i kwota jaka sie uzbiera bedzie albo
a jak sie nie uzbiera nawet 250 zł ?
Ja oczywiście się dorzucam :)

Harcerka - Nie Lis 28, 2010 23:49

ja rozumiem ze wsparcie;)
ale mam pytanie czego to jest koszt skoto tutor jest wolontariuszem?

Nikaa - Pon Lis 29, 2010 08:48

No wlasnie.. bardzo dobre pytanie.. harcerka.. chcialam powiedziec.. ze u was jest tez swietlica dla dzieci przy Caritasie.. i tam tez dzieci codziennie po lekcjach moga przychodzic odrabiac lekcje.. i miec dodatkowe zajecia z WOLONTARIUSZAMI... (ktorzy robia to zupelnie za darmo) jeszcze do tego dostaja posilek.. i moga tam byc CODZIENNIE!!
A tu placisz za nie wiadomo co 250 zl i dziecko ma raz w tygodniu zajecia??

kobi - Pon Lis 29, 2010 09:32

Pomysł ciekawy i można w to wejść, tylko faktycznie jak opłaty mają się do wolontariatu? Może są w tym jakieś szeroko rozumiane pomoce naukowe?
Harcerka - Pon Lis 29, 2010 20:35

Nie no OK:) Pomoce tez moga byc - nawet torba, zeszyl, pioro czy kalkulator;)
chcialabym tylko wiedziec "co"...

Bo stronka ladna a nie chcialabym aby zamiast dzieci korzystal z tych srodkow ktos inny:)

Nikaa - Wto Lis 30, 2010 08:44

Harcerka, No ja tez tak samo mysle.. Jak mamy juz w jakis sposob komus pomoc.. To dobrze by bylo wiedziec co i jak.. i za co..
Frycek - Wto Lis 30, 2010 19:53

ja rzucilem propozycje , odnosnie tego bo widzialem to kiedys w telewizji a teraz na stronce ich z tego co wyczytalem to dziecko ktore zostanie wybrane ma jakiegos przyznanego opiekuna ktory raz w tygodniu przychodzi pomagac w lekcjach,przedmiotach w ktorych dziecko ma problem. Dokladnie nie wiem co obejmuje 250zl nic wiecej nie pisze na ten temat.

Z tego co wyczytalem to pozniej MY( w tym przypadku GFD) otrzymujemy podziekowania i informacje o postepach nauki dziecka . Tyle wiem.

Kisia jak sie nie uzbiera wystarczajaca kwota to bedzie sobie lezec az ja przeznaczymy na konkretny cel :)

Klementynaaa - Wto Lis 30, 2010 22:00

Ja jestem wolontariuszem w Ośrodku Pomocy Społecznej. Pomagam jednemu dzieciaczkowi właśnie w nauce. Spotykam się z nim w szkole, w której się uczy i jedyne pomoce jakie potrzebuje, to zeszyt w którym może pisać, długopis i książki, z których uczy się na lekcjach. Nie wiem, może się mylę, ale dla mnie to trochę naciągane.
Harcerka - Wto Lis 30, 2010 22:15

Klaudyna podziwiam:)
ale moze takim dzieciom byloby racjonalniej pomoc...

kisia - Sro Gru 01, 2010 00:04

Frycek, to napisz w imieniu FG maila z zapytaniem, co obejmuje ta kwota
Nikaa - Sro Gru 01, 2010 13:25

Klementynaaa, Super dziewczyno.. takich ludzi wlasnie w tym kraju trzeba nam wiecej.. ktorzy wychodza do innych potrzebujacych.. i robia to za zupelna darmoche.. :) BRAWO
AgnieszkaL - Sob Gru 04, 2010 20:18

jak byłam w liceum tez brałam udział w takim wolontariacie, pomagaliśmy dzieciom z podstawówek, co prawda nie odbywało się to na zasadzie jedno dziecko jeden opiekun, bo jak było dziecko które miało problemy z matmą i np niemieckim to nie zawsze jedna osoba była w stanie pomóc, były wyznaczone dyżury tak żeby każdego dnia można było uzyskac pomoc z każdego przedmiotu a spotkania odbywały się na świetlicy, bez ograniczeń jedno dziecko jedna godzina tyg.
nikt nam za to nie płacił, nie sądzę ze szkoła brała kasę za te dwa stoły na świetlicy