dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - Centrum :D

Ilonka - Sob Lut 05, 2005 14:30
Temat postu: Centrum :D
Az sie dziwie, ze nikt z Centrum sie nie odezwal :P Ja mieszkam na Wysokiej, to jedna z tych pokreconych, malych uliczek kolo Rynku :D Czyli scisle centrum Gliwic. Czy ktos jeszcze zamieszkuje te okolice ? :roll:
Dev - Nie Lut 06, 2005 00:52

ja mieszkam kolo 5 LO :)
kisia - Nie Lut 06, 2005 01:51

Cytat:
Ja mieszkam na Wysokiej

:shock: nawet nie wiedziałam , że mamy taka ulicę w Gliwicach

PAKuS - Nie Lut 06, 2005 11:00

kisia napisał/a:
Cytat:
Ja mieszkam na Wysokiej

:shock: nawet nie wiedziałam , że mamy taka ulicę w Gliwicach

a Ja tak jak KISIA nie wiedziałem że w Gliwicach mamy taka ulicę

Ilonka - Nie Lut 06, 2005 21:42

Hehehee, az wstyd ;P Sam srodek Gliwic ;p
Nie mowcie, ze nie wiecie, gdzie jest Tkacka, Bialej Bramy, Krotka, Srednia i Pod Murami :P Wszystko kolo Rynku :P

ANIUS - Pon Lut 07, 2005 06:04

Bialej Bramy:) Srednia i Pod Murami wiem, ale Wysoka....Tkacka ...nie mam pojecia..
Ilonka - Pon Lut 07, 2005 09:07

Wyjasnie i rozwieje watpliwosci, zeby nikt nie musial trudzic sie z mapa ;)
Wysoka to ulica rownolegla z Bankowa. Tylko, ze ktorsza. Z ulica Pod Murami laczy ja Zameczek Piastowski :]

Frycek - Pon Lut 07, 2005 10:44

Ilonka napisał/a:
Wyjasnie i rozwieje watpliwosci, zeby nikt nie musial trudzic sie z mapa ;)
Wysoka to ulica rownolegla z Bankowa. Tylko, ze ktorsza. Z ulica Pod Murami laczy ją Zameczek Piastowski :]


I tak sie zgubimy :lol:

Lexi - Nie Lut 13, 2005 01:08

a ja mieszkalam kiedys na gruszczynskiego....w tym okropnym wiezowcu :-(....na 10 pietrze *g* "ladny" mialam widok na zentrum *G*
LuKaSh - Nie Lut 13, 2005 20:45

ja mieszkam na 2 piętrze .. głupio :D chciałbym mieszkać gdzies wyżej :D
Asienka - Pią Lut 18, 2005 15:16

Ja już tez prawie mieszkam w centrum ale na Dworcowej :)
LuKaSh - Pią Lut 18, 2005 21:03

To masz z leksza blisko do Gazdówki :D:D
Asienka - Pią Lut 18, 2005 21:16

i własnie tylko dlatego przyjde na spotkanko bo jestem chora, a ze jest niedaleko to moge zaglądnąc :)
Piotrulek - Nie Lut 20, 2005 18:09

Móglbym tam mieszkać ,gdyby nie "milosć" do Sikornika
ANIUS - Pon Lut 21, 2005 09:52

ptasie osiedle...stad ten ptak w avatarze... :lol: :lol: :lol: :wink:
Piotrulek - Pon Lut 21, 2005 16:51

ANIUS, Wielkie dzięki za spostrzegawczosć
ANIUS - Czw Lut 24, 2005 09:34

Sluze pomoca :rotfl:
Piotrulek - Pią Lut 25, 2005 10:43

LuKaSh, Cale życie mieszkałem i mieszkam na najwyższych kondygnacjach w danym bloku,zawsze marzylem,żeby mieszkać niżej
LuKaSh - Pią Lut 25, 2005 20:06

piotrmp, fanie sie masz .. ja bym sobie chciał w jakims wierzowcu na górze mieszkać :D
Piotrulek - Sob Mar 05, 2005 15:30

Jak w Gliwicach ruszy obwodnica to w centrum naprawdęzrobi się milo,cicho i przyjemnie,tylko pozazdroscić
kisia - Sob Mar 05, 2005 23:39

piotrmp, chyba nie wiesz o czym mówisz i zapominasz o mającej przebiegac przez całe gliwice DTS-ce ;/
Piotrulek - Nie Mar 06, 2005 09:47

kisia, Zgodnie z planami DTS "powinna"być na całej dlugosci zabezpieczona ekranami wygłuszjacymi,jak się nie mylę,oczywiscie.Z drugiej strony jako starszy Gliwiczanin przypuszczam,że nie dożyję tego wlasnie otwarcia,biorac pod uwagę tempo robót i zasoby finansowe.
kisia - Nie Mar 06, 2005 20:58

piotrmp, mimo ekranów jakieby nie były i tak nie będzie miło, cicho i przyjemnie ;/
frohike - Pon Mar 07, 2005 12:56

a mi sie podoba perspektywa dts w gliwicach, przynajmniej caly ruch tirow pojedzie dtska a nie moja kochana ulica pszczynska, wg mnie bardzo wazne jest abysmy byli z kazdej strony zasypani waznymi drogami gdyz zwiekszy to atrakcyjnosc naszego regionu a takze pomoze nam normalnie jezdzic po miescie
Piotrulek - Nie Mar 13, 2005 18:06

kisia, Jasne,że calkiem lulksusu nie będzie,ale to przynajmniej zawsze cos
oldzo - Nie Kwi 10, 2005 15:12

Co do DTŚ to slyszałem że ma biec tam gdzie dziś "balcerek" :zdziwko: ponoć pod ziemią :zdziwko: ja tego nie widzę,wiec o ekranach przy niej raczej ciężko mówić zwłaszcza w Gliwicach ;) .Wracając do tematu mieszkania w centrum to wydaję mi się ze ja mieszkam najbardziej w centrum :D bo na skrzyzowaniu Zwycięstwa i Konstytucji,Jak ktoś wie gdzie mamy "Europub" to może do mnie przychodzić z pielgrzymką :D
Piotrulek - Nie Kwi 10, 2005 16:31

oldzo napisał/a:
Co do DTŚ to slyszałem że ma biec tam gdzie dziś "balcerek" :zdziwko: ponoć pod ziemią :zdziwko: ja tego nie widzę,wiec o ekranach przy niej raczej ciężko mówić zwłaszcza w Gliwicach ;) .Wracając do tematu mieszkania w centrum to wydaję mi się ze ja mieszkam najbardziej w centrum :D bo na skrzyzowaniu Zwycięstwa i Konstytucji,Jak ktoś wie gdzie mamy "Europub" to może do mnie przychodzić z pielgrzymką :D



Faktycznie ekstra lokalizacja na mieszkacie ,samo epicentrum.

limnea - Sob Kwi 23, 2005 10:17

Podobno jak już powstanie autostrada A-4 (14 X 2005) , DTŚ (2009), Autostrada A-1 (2011) to mają zamknąć dla ruchu Zwycięstwa i Starówkę.
Zwycięstwa będą jeździły tylko tramwaje i dostawcy do sklepów.
Piękna wizja... Pytanie - czy się zrealizujei czy my tego doczekamy.

A co do tunelu dla DTŚ to ma się zaczynać ok 50 m przed Zwycięstwa (patrząc od Parku Chopina) i kończyć zaraz za wiaduktem na Dworcowej. Wzdłuż parku Chopina aż do tunelu będą ekrany po obu stronach DTŚ.

kisia - Sob Kwi 23, 2005 17:30

noooo i piękne bedziemy mieli centrum z ekranami :zly:
Piotrulek - Nie Kwi 24, 2005 19:15

kisia napisał/a:
noooo i piękne bedziemy mieli centrum z ekranami



Lepsze z ekranami niż bez nich,wtedy tylko ryk silnikow by pozostał... :( :(

limnea - Nie Kwi 24, 2005 20:22

kisia napisał/a:
noooo i piękne bedziemy mieli centrum z ekranami

Lepiej mieć tunel i ekrany niż stać w korkach np: od Piwnej, przez Dworcową, Mikołowską i Pszczyńską (to jest akurat wylot na Katowice), a ten kierunek może zastąpić DTŚ. Oby jak najprędzej.

frohike - Nie Kwi 24, 2005 21:11

limnea napisał/a:
Lepiej mieć tunel i ekrany niż stać w korkach np: od Piwnej, przez Dworcową, Mikołowską i Pszczyńską (to jest akurat wylot na Katowice), a ten kierunek może zastąpić DTŚ. Oby jak najprędzej.



dobrze gadasz, jazda z domu do pracy czasem mnie maksymalnie słabi

ANIUS - Nie Kwi 24, 2005 21:13

ja sie przyłacze, jestem za obwodnica i wszystkimi innymi nowymi drogami, byle te autka nie staly mi tu w korku pod oknami:) bo mam je ciagle brudne:) a ilez mozna je myc i myc... :rotfl: :rotfl:
frohike - Pon Kwi 25, 2005 15:35

ANIUS pozniej zamiast mys autko musisz myc okna :P
ANIUS - Pon Kwi 25, 2005 17:21

frohike:) no wlasnie a autko czyste bo nie stoi pod oknami:) hehe
Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 18:19

ANIUS napisał/a:
no wlasnie a autko czyste bo nie stoi pod oknami




Jak przez centrum dalej będą tabuny tirow jeździly,to długo to autko czyste nie będzie o nie... :niepewny:

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 19:03

wynocha ciezarówki stad :cisza:
limnea - Sob Maj 07, 2005 10:12

Zmiana tematu: na terenie po Hucie Gliwice vel 1-go Maja ma powstać kolejny hiper.... pod nazwą FOCUS PARK. Zerknijcie na stronę: h t t p;//w w w parkridge, p l/
Piotrulek - Sob Maj 07, 2005 14:42

limnea napisał/a:
Zmiana tematu: na terenie po Hucie Gliwice vel 1-go Maja



To jest przerażające Fokus obok Forum,to to oni się pozabijają,a biedne ludzie oglupieją z nadmiaru wrażeń... :)

limnea - Sob Maj 07, 2005 15:15

A skąd dutki coby i Forumowi dać i Fokusisko coby z torbami nie posło...
Piotrulek - Sob Maj 07, 2005 15:17

limnea napisał/a:
Fokusisko coby z torbami nie posło...


A niech i oni poczują co to znaczy konkurencja i trudności z kasą... :) :)

limnea - Sob Maj 07, 2005 16:34

Piotrulek napisał/a:
A niech i oni poczują co to znaczy konkurencja i trudności z kasą...

Oops , cosik zdało by mi się, że ich tam zadne trudności nie dotycą.
Jak już to wsytko koło nich padnie... :przestraszony:

Piotrulek - Nie Maj 08, 2005 11:52

Na to pytanie ,proszę niech osfald i limnea nie odpowiadają.

Gdzie w Gliwicach byla stara "paszportowka"(czyli miejsce w ktorym dostawało się i oddawalo paszporty).

Asienka - Nie Maj 08, 2005 19:15

Tojest topic o centrum wiec wracam. Potrzebuje pomocy - juz na mojej ukochanej Dworcowej mam internet ale to jak chodzi to po prostu jakaś kpina!!!!!!!! Moze znaćie kogos kogo możecie polecić ???
Piotrulek - Pon Maj 09, 2005 20:20

Na to pytanie ,proszę niech osfald i limnea nie odpowiadają.

Gdzie w Gliwicach byla stara "paszportowka"(czyli miejsce w ktorym dostawało się i oddawalo paszporty). - pozwolę sobie jeszcze raz zadać to pytanie???????????

limnea - Sro Maj 11, 2005 12:59

Piotrulek napisał/a:
Gdzie w Gliwicach byla stara "paszportowka"(czyli miejsce w ktorym dostawało się i oddawalo paszporty). - pozwolę sobie jeszcze raz zadać to pytanie???????????


Ludziska zapytajcie mamy lub taty bo sami nic nie wymyślicie... :rotfl: :rotfl:

frohike - Sro Maj 11, 2005 13:03

jesli chodzi o mnie to niezbyt mnie to interesuje i nie bede pytal rodzicow o takie (...) :)
ANIUS - Sro Maj 11, 2005 14:45

no jakos mnie tez nie interesuja gdzie..., ani nawet gdzie byla kiedys poczta glowna...hihi..jesli byla gdzies indziej:)
Harcerka - Nie Gru 11, 2005 10:30

:D a czy ktos ma jakies wiesci o sprzedazy ladnego i niedrogiegomieszkanka w centrum:)))
wyznacznikiem jest wysokosc czynszu:))
no glownie:)

Piotrulek - Nie Gru 11, 2005 12:45

Harcerka napisał/a:
wiesci o sprzedazy ladnego i niedrogiegomieszkanka w centrum



ładne z niedrogim nigdy się nie łączy,albo jedno ,albo drugie ,a w szczególności w centrum... :)

Harcerka - Nie Gru 11, 2005 13:26

wiec ladne za adekwatna cene i a nie wyimaginowana kwote:))
Iza - Czw Lut 23, 2006 12:59

ja kiedys mieszkalam na rogu ul Wieczorka a ul Jasnogorskiej(byla Findera)
tam bylo fajnie wszedzie blisko do centrum itd!a co do halasu kwestia przyzwyczajenia tam z jednej strony mialam tramwaj i drugiej autobus ale bylo :ok:
Teraz mieszkam kolo Radiostacji!cisza spokoj ale wszedzie daleko!no coz cos za cos :zalamany:

ana gl-ce - Sro Mar 01, 2006 17:46

Iza, ale co bylo lepsze, ten halas czy teraz marudzenie heheheh Do halasu sie przyzwyczailas a do marudzenia tez??:P Ja tam cie podziwiam! hihihi Buzi dla Kubusia
Iza - Czw Mar 02, 2006 23:07

ana gl-ce napisał/a:
Ja tam cie podziwiam!

Aneczko ja tez czasem sie podziwiam :!:

Mikanka - Czw Mar 16, 2006 19:07

A ja sobie mieszkam na wspaniałym osiedlu Operetka :D Chyba jedno z najlepszych miejsc w Gliwicach :) Cisza, spokój, i bardzo mili sąsiedzi :D I oczywiście wszędzie blisko :super:
Major - Czw Mar 16, 2006 19:13

to osiedle się nazywa Operetka ? :rotfl: dobre nawet nie wiedziałem, że takie mamy w mieście.
Krzysio - Pią Mar 17, 2006 00:28

bardzo orginalna nazwa, nie ma co :P gdzie mieszkasz ? a w operetce :D
Mikanka - Pią Mar 17, 2006 11:11

Major napisał/a:
to osiedle się nazywa Operetka ? dobre nawet nie wiedziałem, że takie mamy w mieście.

Ano nazywa :hyhy: Osiedle mautkie, zaraz przy naszym Teatrze Muzycznym :D Takie w sam raz dla kogoś, kto chce mieć wszędzie blisko, a nie lubi hałasu :D

magda456 - Czw Kwi 13, 2006 10:36
Temat postu: ulica Kościuszki
dzień dobry jestem tu tylko na chwilke czy ktoś mi może powiedzieć gdzie jest ul. Kościuszki w gliwicach i jak to daleko od dworca autobusowego
Dorotka - Czw Kwi 13, 2006 10:39

jak przed dworcem (ale kolejowym bo nie wiem co masz na myśłi pisząc autobusowy) wsiądziesz w tramwajkę to na piątym przystanku wysiądziesz dokładnie na skrzyżowaniu Kościuszki i Daszyńskiego ;-)
Mariusz - Czw Kwi 13, 2006 10:40

w w w pilot, p l , wpisz miasto Gliwice i ulicę Kościuszki :) Potem ulicę Dworcową i zobaczysz czy to tak daleko jest :) Musisz po prostu przejść przez całe centrum Gliwic :)
kobi - Czw Kwi 13, 2006 11:13

Dorotka napisał/a:
nie wiem co masz na myśłi pisząc autobusowy

Autobusowy to ten mały placyk koło poczty na pkp ;)

Dorotka - Czw Kwi 13, 2006 11:18

kobi napisał/a:
ten mały placyk koło poczty na pkp
no to najszybciej będzie tramwajką :)
trunks - Czw Kwi 13, 2006 14:35

magda456, Kosciuszki jest troche daleko od dworca jakby isc na piechte, ale nie jest AZ tak zle :)
frohike - Czw Kwi 13, 2006 16:14

na w w w um.gliwice, p l jest dokladna mapka gliwic
Morqana - Pią Kwi 14, 2006 00:56

Trunks nio kawalek tam ejst nawet , ale ujdzie sie ;]
trunks - Pią Kwi 14, 2006 15:05

MorQaNa, zawsze mozna podjechac na gape tramwajkiem do placu mickiewicza i juz prawie sie jest na miejscu ;)
Major - Pią Kwi 14, 2006 15:06

Przecież może podjechać do daszyńskiego za kościołem Wszystkich Świętych i w zasadzie już jest na kościuszki.
trunks - Sob Kwi 15, 2006 00:01

a jak za parkiem mickiewicza wsiądzie kobuch ? :P
radocha - Czw Maj 25, 2006 21:57
Temat postu: Okolice kosciuszki - centrum
Witam mieszkam w okolicy kosicuszki, czy jest tutaj ktos z tych okolic?
radocha - Sob Maj 27, 2006 21:10

Nie ma nikogo z centrum???
flourella - Nie Cze 04, 2006 13:24

Ta okolica zdominowana jest przez kancelarie adwokackie i gabinety lekarski - pewnie dlatego nikt się tu nie zgłosił :D
Ja szukam w tej okolicy mieszkanka, więc może kiedyś się dopiszę :P

radocha - Pią Cze 16, 2006 23:40

Bez przesady jest tutaj duzo ulic z doamami mieszkalnymi.
Frycek - Nie Cze 18, 2006 22:02

radocha napisał/a:
Nie ma nikogo z centrum???

no trzeba nas rozreklamowac :)

Dev - Wto Cze 20, 2006 20:06

ja jestem z centrum, mieszkam kolo kosciuszki:)
kbajorek - Pon Cze 26, 2006 20:47

Witam
Ja od niedawna mieszkam zaraz naprzeciwko operetki więc od Kościuszki to tylko rzut kamieniem można powiedzieć, ale czy sie to zalicza do obszaru który przeszukujesz to nie wiem :))

pozdr

młynek - Sro Lip 26, 2006 13:13

Nie wiem czy pytanie umiaszczam w odpiwiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam.
Wie ktoś może gdzie jest Dworcowa 45, tzn. wiem gdzie jest Dworcowa ale gdzie jest nr 45, w pobliżu jakiego budynku/pkt. charakterystycznego?
ale gafa przecież to już nie Zatorze a usunąć tej wiadomości już się chyba nie da :/ ale mimo to może ktoś zna odpowiedź?

kisia - Czw Lip 27, 2006 12:33

Cytat:
ale gafa przecież to już nie Zatorze a usunąć tej wiadomości już się chyba nie da

ale można ją przenieść do odpowiedniego topiku, co właśnie uczyniłam.
Wracając do Twojego pytania to ja niestety na dzień dzisiejszy nie wiem dokładnie :niepewny:

fekete - Czw Lip 27, 2006 18:01

Tak sobie luknąłem parę postów wyżej, i zauważyłem , że Piotrulek usilnie dopytywał się o starą paszportówkę na Barlickiego, dlaczego? :|
Piotrulek - Czw Lip 27, 2006 18:16

fekete napisał/a:
że Piotrulek usilnie dopytywał się o starą paszportówkę na Barlickiego, dlaczego?


ależ nie ,nie dopytywalem się tylko zadalem pytanie do młodszych forumowiczów... :D :D :D

fekete - Czw Lip 27, 2006 20:04

A wiesz Piotrulku, od którego numeru zaczyna się ul. Słowackiego? Czy to też centrum? :)
Piotrulek - Czw Lip 27, 2006 20:07

fekete napisał/a:
A wiesz Piotrulku, od którego numeru zaczyna się ul. Słowackiego? Czy to też centrum?


wydaje mi się,że to jest jeszcze centrum,skoro Kościuszki,Z.Czarnego to centrum to Słowackiego rownież,no przeca nie Wojtula ...

fekete - Czw Lip 27, 2006 21:03

A wiesz od którego numeru zaczyna się ta ulica? :)
Piotrulek - Czw Lip 27, 2006 21:20

fekete napisał/a:
A wiesz od którego numeru zaczyna się ta ulica




myśłę,że jak każda od 1

fekete - Czw Lip 27, 2006 21:31

A nie, to chyba jedyna ulica w Gliwicach (a może jest ich więcej?), która nie zaczyna się od 1 ale aż od 21 :D . Przynajmniej ostatnim razem jak tam byłem.
Asienka - Sob Lip 29, 2006 17:01

młynek napisał/a:
Nie wiem czy pytanie umiaszczam w odpiwiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam.
Wie ktoś może gdzie jest Dworcowa 45, tzn. wiem gdzie jest Dworcowa ale gdzie jest nr 45, w pobliżu jakiego budynku/pkt. charakterystycznego?
ale gafa przecież to już nie Zatorze a usunąć tej wiadomości już się chyba nie da :/ ale mimo to może ktoś zna odpowiedź?


hmmm
musi to być po stronie hotelu Qubus ale z duzo to tam nie ma rzeczy Przychodnia dermatologiczna ma nr 43 hmm jestesmy juz blisko :)

Coyote - Sob Paź 21, 2006 20:23

Ja jestem :D I podoba mi sie ta ulica :P Zwlaszcza jak mnie budza karetki :P
Coyote - Sob Paź 21, 2006 20:26

Cytat:
a jak za parkiem mickiewicza wsiądzie kobuch ?

Nie komuch ani kobuch tylko Referent Kontroli Biletów :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group