Gliwickie Forum Dyskusyjne

Forum charytatywnie - Szlachetna paczka

AmelciaQ - Sob Lis 21, 2009 09:07
Temat postu: Szlachetna paczka
W zeszłym roku robiłam paczkę dla jednej z rodzin mieszkających w Sośnicy. W tym roku znów włączam się do akcji, z tym, że organizuję zbiórkę na całą szkołę (1 klasa=1 paczka=1 szczęśliwa rodzina). Zachęcam Was również do wzięcia udziału w akcji. Więcej informacji na temat paczki na stronie: w w w szlachetnapaczka, p l

Jeżeli nie chcecie lub nie jesteście w stanie sami zorganizować paczki możecie również dorzucić się do mojej paczki. Chodzi tu głównie o żywność, ubrania, ale również sprzęt RTV i AGD. :]

Pozdrawiam
Amelka. :D

AmelciaQ - Sob Lis 21, 2009 23:27

Już można wybierać rodziny! :)
Frycek - Wto Lis 24, 2009 19:39

cos nie dziala do konca ta stronka :( niechce mi przejsc do wyszukiwania rodziny :(
AmelciaQ - Wto Lis 24, 2009 21:05

Dostałam dziś maila, ponieważ pisałam do nich w sprawie mojej rodziny.

"W związku z przeciążeniem serwera związanym z popularnością naszej akcji, która przerosła nasze oczekiwania, musimy zmodernizować system z bazą rodzin w potrzebie. W tym czasie mogą wystąpić błędy w rejestracji, próbie logowania się, wglądu do listy potrzeb itp."

Także spróbujmy za kilka dni, bo mam ten sam problem. :) Ja nie mogę się dostać do listy potrzeb. ;)

Justyśka - Sob Lis 28, 2009 15:21

Baza już sprawnie działa! :)
Dawno mnie tu nie było i tym bardziej mi miło czytać po tak długim powrocie akurat o Paczce, bo sama w niej siedzę od września, tzn jestem gliwicka liderką i cieszę się, że do jakiejś rodzinki trafi pomoc od Was!! :) Gdybyście mieli jakieś pytania to ja z chęcią na nie odpowiem :)
Pozdrawiam Szlachetnych!! :) :)

Mamma20 - Pon Lis 30, 2009 10:44

Powiedzcie mi,czy trzeba kupić wszystkie rzeczy z listy potrzeb??
Bo widziałam tam na liście np.pralkę-a to mi byłoby ciężko zrobić....

Justyśka - Pon Lis 30, 2009 16:33

W Paczce nie musi być to wszystko co jest na tej liście ;) darczyńca kupuje i daje tyle ile może dać :) my często zapisywaliśmy takie sprzęty typu pralka czy lodówka. Czasem te osoby naprawdę ich nie posiadają... czasem ktoś niekoniecznie kupi im nową ale akurat wymienia u siebie sprzęt i daruje używany, ale taki używany, który jest sprawny :)
Ja powtórzę to co już ktoś wcześniej napisał - najłatwiej zrobić Paczkę paczką :P taki jest Nas, organizatorów żeby to właśnie zebrać się jakąś większą grupą (rodziną, firma, grupą przyjaciół czy klasą) i wspólnie zrobić zakupy i obdarować kogoś Paczką :)

AmelciaQ - Pon Lis 30, 2009 20:13

Dokładnie, zawsze można popytać znajomych i "znajomych znajomych", czy akurat nie mają danej rzeczy. :) Ta akcja ma to do siebie, że bardzo mocno angażuje całe rzesze ludzi, a wiadomość o niej wędruje daaaaleko! Wystarczy choć trochę zaangażowania i umiejętność współpracy w grupie, aby zrobić wspaniałą paczkę. :)
Justyśka - Czw Gru 03, 2009 17:18

Niestety coś w Gliwicach w tym roku ta wiadomość się tak szybko nie rozchodzi... i wciąż wiele wiele rodzin gliwickich jest w bazie... :(
Jak gdzieś możecie szepnąć słówko to ja będę bardzo rada!!

Czarnulka - Czw Gru 03, 2009 19:55

Ja mam strone w opisie od kilku dni. Mam nadzieje,ze ktos sie zainteresuje.
AmelciaQ - Pią Gru 04, 2009 15:21

U mnie w środę na zebraniu samorządu przedstawiłam i na dzień dzisiejszy już kilka klas wybrało. :D A ma wybrać najprawdopodobniej każda klasa...

Popytajcie, może ma ktoś do odsprzedania tanio, albo oddania lodówkę. :D

Frycek - Pią Gru 04, 2009 16:42

Chcialem sie zapisac na kierowce ale sie nie da..jakis blad...
Chyba zapisze sie na lidera :P

A co do akcji to fajny pomysl,sam mam troche rzeczy ktore mozna przeznaczyc na paczke, jedyny minus przynajmniej dla mnie to taki , ze samemu nie mozna dostarczyc ,tylko do magazynu.Skad mam pewnosc ze jesli wsadze tam komputer to zostanie on dostarczony...

Justyśka - Sob Gru 05, 2009 09:06

dam sobie rękę obciąć że wszystko będzie dostarczone!! :)
my w magazynie nie mamy prawa otwierać paczek!! jedyne co możemy zrobić to poprawić, jeśli jest słabo zapakowana - podkleić itp;)
poza tym darczyńca otrzymuje ankietę zwrotną od obdarowanej rodziny - tam są podziękowania za wszystko, za to co rodzince sprawiło najwięcej radości, czyste emocje...
jeśli chcesz zostać Paczkowym kierowcom to nic nie stoi na przeszkodzie ;)

Justyśka - Sob Gru 05, 2009 09:08

Czarnulka napisał/a:
Ja mam strone w opisie od kilku dni. Mam nadzieje,ze ktos sie zainteresuje.

wczoraj wieczorem baza miała problemy ale dziś już wszystko działa bez zarzutów :)

AmelciaQ - Sob Gru 05, 2009 10:05

Poza tym niektórym rodzinom, o ile się na to zgodzą, można paczkę dostarczyć osobiście. :)

Ja w zeszłym roku dostarczałam osobiście i w tym roku też mam zamiar. Wystarczy się skontaktować z odpowiedzialnym za rodzinę wolontariuszem i spytać, czy jest taka możliwość. :)

Justyśka - Sob Gru 05, 2009 10:48

właśnie! zapomniałam o tym napisać!
dzięki ;)

Frycek - Sob Gru 05, 2009 20:03

o to fajnie, to pomysle co i jak:)
no w sumie moglbym zostac kierowca,tylko nie wiem czy bym pogodzil to z moja praca :(

A czy to musza byc nowe rzeczy ?

AmelciaQ - Sob Gru 05, 2009 20:40

Nie, nie muszą. Ważne, by były w dobrym stanie. To ma być prezent a nie skupisko niepotrzebnych gratów z domu... Ja zawsze daję rzeczy pozbierane wśród znajomych, rodziny... Ubrania, czy sprzęty, które nie są zniszczone, spokojnie jeszcze mogą posłużyć innym. :) A jeśli chodzi o jedzenie, to też dobrze zebrać się grupą i kupić coś razem. ;)
AmelciaQ - Wto Gru 08, 2009 16:02

Kurczę ludziska, co z Wami?! :( W tym roku bardzo dużo rodzin zostało w bazie... Jeśli dobrze liczyłam to niecałe trzydzieści...:( A koniec akcji już tuż tuż, bo w niedzielę... Sprężcie znajomych i rodzinę! Głupio by było, gdyby jakaś rodzina nie otrzymała pomocy, oni mają nadzieję na tę paczkę... Ja sama zastanawiam się na wzięciem drugiej rodziny, bo pierwsza paczka już prawie skończona...
Justyśka - Wto Gru 08, 2009 20:05

dokładnie 33 rodziny na chwilkę obecną mamy w gliwickiej bazie... i cały czas prosimy, namawiamy i trzymamy kciuki :)
ale udało nam się już pozyskać szlachetnych darczyńców dla 65 rodzinek co cieszyyy :)

Mamma20 - Czw Gru 10, 2009 09:11

Ja niestety w tym roku nie dam rady...Ale może za rok cała barbórka mi zostanie,to wtedy zrobimy z mężem paczuszkę ;)
Justyśka - Czw Gru 10, 2009 10:09

Na chwilkę obecną mamy w bazie teoretycznie 19 rodzinek! :)
Mamy paczki dla 75!! :) :) :)
Ale pewne jest to, że staramy się i zrobimy wszystko aby do każdej rodziny jechać z Paczką :)

Justyśka - Czw Gru 10, 2009 23:13

Podzielę się Wami dobrą wieścią - już tylko 2 rodzinki gliwickie oczekują na pomoc!! :)
Jednak mamy Szlachetnych w Naszym mieście :)

Justyśka - Czw Wrz 23, 2010 20:04

Witajcie!
pozwalam sobie uaktywnić się u Was znów :) znów rusza w Gliwicach Szlachetna Paczka, znów mam przyjemność być jedną z dwóch osób, które akcją będą w Naszym mieście dowodzić :)
dlatego też chciałabym chętnych zaprosić do zostania Paczkowym wolontariuszem, który (i tu pozwalam sobie wkleić w skrócie co należy do zadań takiego Szlachetnego człowieka :) )

Zadania wolontariusza
- odwiedzenie rodziny/rodzin w potrzebie, przeprowadzenie ankiet u rodzin
i ocen ich sytuacji,
- wykonanie opisów rodzin i umieszczenie ich w internetowej bazie,
- utrzymywanie kontaktu z darczyńcą (mail lub telefon po wybraniu przez niego rodziny),
- przyjęcie darczyńcy w magazynie i dystrybucja Paczek, czyli moment
w którym odczuwa się bardzo mocno efekty swojego zaangażowania,
- wypełnienie ankiety zwrotnej dla darczyńcy, = bycie pełnym zapału i pozytywnej energii, BO rzeczy niemożliwe robimy od ręki a na zdarzające się cuda chwilę czekamy :)

Całe zamieszanie nie wymaga naprawdę dużego zaangażowania na przestrzeni jakichś trzech miesięcy, nie wielki wysiłek ale i wiele radości i pozytywnych emocji :)
Jeśli ktoś miałby ochotę podziałać lub dowiedzieć się czegoś więcej to ZAPRASZAM! :)

Justyśka - Sro Lis 24, 2010 17:40

Zapraszamy Was serdecznie do włączenia w wyjątkową akcję, jaką jest SZLACHETNA PACZKA. W sobotę ruszyła baza dla darczyńców, dlatego pozwalam sobie napisać tutaj co nie co! :)

Jak działamy?

Najpierw nasi wolontariusze szukają potrzebujących w swojej okolicy. Informacje o rodzinach i potrzebnej pomocy umieszczają na stronie w w w szlachetnapaczka, p l. Tutaj darczyńcy mogą sami wybrać ludzi, którym pomogą i przygotować dla nich PACZKę według szczegółowej listy potrzeb.

Dlaczego warto zrobić SZLACHETN? PACZKę?

· SZLACHETNA PACZKA to mądra i przemyślana pomoc konkretnym ludziom
· integracja grupy poprzez wspólne działanie
· zaangażowanie społeczne, realny wpływ na ludzi w najbliższej okolicy
· bezcenne doświadczenie i satysfakcja z pomagania innym

Jak można włączyć się w SZLACHETN? PACZKę?

Wystarczy wejść na w w w szlachetnapaczka, p l, wybrać jedną z rodzin w potrzebie i przygotować dla niej pomoc według szczegółowej listy. PACZKę dla jednej rodziny może przygotować grupa przyjaciół, znajomych, bliskich, studentów na uczelni, kolegów z pracy.

Akcja trwa 12 grudnia. Zapraszam Was serdecznie i zachęcam do przygotowania paczki wspólnie z rodziną, grupą przyjaciół... wspólnie niewielkim nakładem można zrobić komuś naprawdę wiele radości ! :)