dupiate forum

Nasze miasto - Monitoring w Gliwicach

Frycek - Czw Sty 27, 2005 04:25
Temat postu: Monitoring w Gliwicach
Wjezdzajac do miasta mozna zauwazyc tabliczki informujace ze Miasto jest Moinitorowane, co prawda dotyczy to głównie centrum.

Czy uwazacie ze monitoring ma sens i czy sie sprawdza ?
Czy rzeczywiscie jesli cos sie dzieje to policja interweniuje widzac przez kamery ze cos sie dzieje.

Gdzie widzieliscie kamery od monitoringu....nie licze kamerek na rynku i nad pizza hut(ktore obsluguje firma BMJ)

h0lek - Czw Sty 27, 2005 04:30

wielki brat patrzy :D :|
LuKaSh - Czw Sty 27, 2005 09:23

podobno jest 5 takich kamer które monitorują największe i najbardziej niebezpieczne skrzyżowania .. i jak ktoś popełni wykroczenie, to im przysyłają mandacik na chate.. to chyba jest dobre .. może wtedy CI kierowcy zastanowią się kilka razy czy warto znowu im popełnic jakieś wykroczenie. :D
kisia - Czw Sty 27, 2005 09:30

Cytat:
Czy rzeczywiscie jesli cos sie dzieje to policja interweniuje widzac przez kamery ze cos sie dzieje.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Cytat:
podobno jest 5 takich kamer które monitorują największe i najbardziej niebezpieczne skrzyżowania

gdzie sa te kamery ???

LuKaSh - Czw Sty 27, 2005 09:43

kisia, jedna jest napewno na skrzyżowaniu dworcowej z ... jakąś tam ulicą :D tam gdzie jest AVANS na rogu .. i wypożyczalnia czy co to tam jest .. po drugiej stronie. Ta kamerka to taka biała kula, widać ją dobrze nad wypożyczalnią .. :D:D
Asienka - Czw Sty 27, 2005 10:29

wiem ze jest też na Zwycięstwa gdzieś koło Piasta ale wiem ze ona mało daje, kiedys przed samym sklepem pobito dwóch moich kolegów a Policja nawet niezareagowała jak również dowody w pstaci nagrania Video nic nie dały :?
Demmo - Czw Sty 27, 2005 13:25

ha ha ha.. Frycek jak czasami czytam te pytania na początku postów zaczynanych przez Ciebie, to mi taką powagą wieje :lol:

"Czy uwazacie ze monitoring ma sens i czy sie sprawdza ?"

cóz.. chyba nic nie daje :lol: ciekawe czy te kamery działają.. będę musiał kiedyś przystanąć pod jedną z tych rynkowych i zobaczyć czy im się tam coś merda.. bo one są w środku obrotowe, więc jeżeli obserwują rynek to coś powinno się dziać z tą kamerą.. ;)

myślę że kamery mają głównie znaczenie psychologiczne.. to coś takiego jak masz np. na sklepie nalepkę że jest ochraniany przez Biuro Ochrony "Spadaj bo w ryło!" ;)
zanim przyjadą to pewnie następne święta będą, ale po co robić dym w takim sklepie jak mozna w sklepie obok gdzie nie ma "ochrony"? ;)
to samo tyczy się np diodek migających w aucie, że jest zamontowany alarm... to ma po prostu odstraszać i w wielu wypadkach tak się rzeczywiście dzieje.. tzn odstrasza jakichś tam gówniarzy którzy chcieliby zajrzeć do środka.. np po reklamówkę media marktu :lol: (czyt. na forum o osiedlach, dzielnica sośnica ;) )


a jak ktoś chce powaznie nabroić to i takie cosik go nie odstraszy...


LuKaSh, mówisz chyba o fotoradarze.. o ile tam jest.. bo nie wiem ;) bo skąd np będą wiedzieli że przekroczyłeś prędkość oglądając filmik na zwykłej kamerce? ;) no chyba ze o inne wykroczenia chodzi...

a tak przy okazji to shit! będę musiał looknąć gdzie ta kamera jest dokłądnie bo ja tam kilka razy podwójną ciągłą ciąłem wyjeżdzając na pas wiodący w stronę mojej chaty ;)

frohike - Czw Sty 27, 2005 14:53

nie chce mi sie wierzyc aby wamontowali jakies fotoradary w tych kamerkach,
ponadto te kamery chyba maja spelniac funkcje podgladania a nie jakiegos specjalnego scigania przestepców

of - Czw Sty 27, 2005 17:49

z dobrze poinformowanych zrodel wiem ze kamer jest znacznie wiecej :mg:
te same zrodla jednak twierdza ze nie ma ludzi ktorzyby byli zatrudnieni
do calodobowego monitoringu... jednym slowem kiedy kogos pobija, a kamera
to nagra zawsze bedzie mogl to przezyc jeszcze raz z rodzina ogladajac video :lol:

istnieje tez calkiem powazna szansa ze te nagrania moga zostac wykorzystane w sadzie...

Dim - Czw Sty 27, 2005 21:59

Nie ma sensu :P krotko i na temat.. sa niby kamerki i co z tego..? przykladowo jest kamera kolo sklepu monopolowego. Mozna by powiedziec ze po to zeby nieletnim nie sprzedawali alhoholi.. i co? tzw jajco bo alkohol nadal jet nieletnim sprzedawany... kamery sa na ul. Zwyciestwa. I co z tego? znow jajco :P szba w teranovie czy jak to tam sie zwie zostala wybita. Mamy dostep do kamery na rynku.. widac ze sa daremne i obraz jaki nadaja jest słabej jakosci. Mysle ze niewiele te kamerki daja..
Frycek - Czw Sty 27, 2005 22:43

Cytat:
Mamy dostep do kamery na rynku.. widac ze sa daremne i obraz jaki nadaja jest słabej jakosci. Mysle ze niewiele te kamerki daja..


Mylicie pojecia....kamerka na rynku a takze ta nad pizza hut nie jest kamerą do monitoringu. Kamery te zapisuja obrac jako plik graficzny(zdjecie) na jakis czas i nie sa one ruchome.
Natomiast kamerki zamieszczone od swiatel przy prezydium i dalej na nastepnych swiatlach i przy kinie x sa to kamery do monitoringu.
Nie wiem czy tam jest fotoradar i raczej chyba nie a raczej na 99.9% nie.

Maja na celu monitorowanie miasta...a czy zdaja efekt podobno jest bardziej bezpiecznie ,ale chyba to zludzenie.

Dzisiaj ogladalem program "Uwaga " na TVN - chodzilo o to ze goscia pobili i nikt tego nie widzial mimo kamer. Pokazywali nawet jak maja zapisane na tasmach jak ktos kogos leje albo bije - i pytanie moje.....skoro moja nagrane na tasmach to czemu nie aresztuja goscia ktory "wystepuje w fimie" , przeciez widac twarz.

Coz pozostaje nam tylko wierzyc ze przynosza korzysci

of - Czw Sty 27, 2005 22:47

co do kamer to nie mozna porownywac tez z Rynku (BMJ... nie bede sie wypowiadal
na temat tej firmy ale Ci ktorzy pechowo skorzystali z ich uslug wiedza o czym mowie)
z kamerami przeznaczonymi do monitoringu miasta (czytaj: te ostatnie sa nieco lepsze)...

nie idzie tu jednak o sprzet ale o odwieczny problem "nie ma pieniedzy na nic"...
owszem... powstala infrastruktura, ktora jednak musi byc obslugiwana w nalezyty sposob,
a tego ciagle brakuje...

PS
zamontowane w Gliwicach kamery do monitoringu nie posiadaja fotoradarów

MajkeL - Pią Sty 28, 2005 01:18

Cytat:
Ta kamerka to taka biała kula, widać ją dobrze nad wypożyczalnią ..


Taki mały biały klosz z czarnym spodem.......
Kamer jest dość dużo najczęściej spotykane sa nad dużymi skrzyzowaniami i ruchliwymi miejscami (Rynek itp..)
Z tego co wiem to takie kamery marnie spełniają funkcje w nocy (marna jakość obrazu) wiem to od Policjanta.....

LuKaSh - Pią Sty 28, 2005 09:39

jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle.. to też przysyłają koperte .. :D przynajmniej tak mówią .. :D
frohike - Pią Sty 28, 2005 12:32

z pewnoscia nie maja co robic tylko ogladac sobie co sie dzieje na ulicach.
frohike - Pią Sty 28, 2005 13:08

tak sobie patrze na kamerke ze h t t p;//kamera.bmj.net, p l/diament/]zwyciestwa i musze stwierdzic ze fajne by to bylo jakby to wszystko polaczyc i mozna by nabierzaco sprawdzac zatloczenie na ulicach.
jak sie przestraszysz widoku w kamerce wybierzesz sie pieszo zamiast autkiem

Demmo - Pią Sty 28, 2005 14:07

heh.. bo to jest tak... jak ktoś przejedzie na czerwonym to można mu pocztą wysłać mandat.. a jak kogoś leją to po co sie narażać? jeszcze sami po pysku dostaną...
wielokrotnie już słyszałem jakimi pierdołami się zajmują gliniarze, bo wtedy im nic nie grozi... a jak chodzi o powazne sprawy to się zawsze 10 razy zastanowią zanim coś zrobią.. :|

of - Pią Sty 28, 2005 14:10

no wiesz... zawsze istnieje niebezpieczenstwo ze moga aresztowac
niewinnego bandyte, ktory wyrazi skruche i zalozy sprawe w sadzie
policji o nieeleganckie zachowanie przy aresztowaniu... chory kraj :!:

PAKuS - Pią Sty 28, 2005 17:06

osfald napisał/a:
no wiesz... zawsze istnieje niebezpieczenstwo ze moga aresztowac
niewinnego bandyte, ktory wyrazi skruche i zalozy sprawe w sadzie
policji o nieeleganckie zachowanie przy aresztowaniu... chory kraj :!:

pewnie masz racje ale chy te kamery coś dają
a wogule ile i mamy :?: :?:

Mariusz - Pią Sty 28, 2005 20:57

Miałem niedawno przyjemność odwiedzić naszą KMP (Komende Miejską Policji) w Gliwicach, byłem na dyżurce. Musze stwierdzić, że jeśli chodzi o monitoring centrum i okolic to mamy to świetnie zorganizowane. Ponad 20 kamer "ogląda" naze ulice i zapisuje na dysku twardym komputera;-)
kwiatek - Pią Sty 28, 2005 22:49

Z moich wiadomosci wynika, ze kamer w miescie jest 21. Ich miejsca maja byc zmieniane co jakis czas.
LuKaSh - Sob Sty 29, 2005 11:35

zapisują informacje na dysku .. i pewne nic z nimi nie robią.
PAKuS - Sob Sty 29, 2005 14:47

LuKaSh napisał/a:
zapisują informacje na dysku .. i pewne nic z nimi nie robią.

ale napewno te informacje usuwają

LuKaSh - Sob Sty 29, 2005 21:00

Dają kamerki, żeby ludzie sie nie czepiali, że nie pilnują porządku .. a co robią z uzyskanymi informacjami .. to wiedzą już tylko oni .. miejmy nadzieje, że jednak do czegoś je wykorzystują.. (w jakimś słusznym celu :P)
Mariusz - Nie Sty 30, 2005 18:42

W razie jakiegoś zdarzenia jest to potrzebne. Chyba nie musze tłumaczyć do czego, co ?
emez - Sro Mar 30, 2005 13:38

Hmmm
Wracałem kiedyś z kolegami 100dentami z domówki (oblewanie sesji i wogle). Po drodze jeszcze zakup bronków. Czekaliśmy na placu placków na busa 32 jakoś w środku nocy. Podjechała straż miejska i kolegę zaprosili do środka, bo oficer dyżurny zauważył dzięki kamerce, że ów wspomniany przeze mnie kolega pije piwo.

Więc działają. Heee. Qrde wogle tlye wtedy tej straży jeÄ?dziło. Spokojnie sobie szliśmy a tu 3 razy nas spisali. No i raz policja. :):)

Piotrulek - Sro Mar 30, 2005 13:56

Z jednej strony jest to bardzo potrzebne,a z drugiej powoduje powrót państwa policyjnego,całkowitej inwigilacji i kontroli.
ANIUS - Sro Mar 30, 2005 14:05

Piotrulek przesadzasz! Gdyby Ci w domu Panstwo zainstalowalo monitoring to moze... ale na ulicy czlowiek nie robi, a bynajmniej porzadny czlowiek, nie robi niczego czego mialby sie wstydzic przed kamerami, w koncu to dla naszego dobra, nas jako ludzi jak i dla dobra miasta...
jestem jak najbardziej za, niech bedzie wiecej kamer - bedzie bezpieczniej!

frohike - Sro Mar 30, 2005 14:15

ja w sumie jestem przeciwny zbyt duzej liczbie kamer bo sam nieraz cos przeskrobie i pozniej moga do domu z mandacikiem zapukac
ANIUS - Sro Mar 30, 2005 14:21

wiec ja musze byc aniołkiem skoro się nie przejmuje tym :P :lol:
Piotrulek - Sro Mar 30, 2005 15:19

ANIU¦, Dobremu nic nie grozi,wielokrotnie w rożnym stanie i o różnych porach wracalem do domu i nie było kamer i nic mi się nie stalo.Facjatę mam całą i portwel też.
Piotrulek - Sro Mar 30, 2005 15:20

portfel - oczywiście klawisze nie te
ANIUS - Sro Mar 30, 2005 15:30

Piotrulek nie moge sie z Toba zgodzic

ciekawe dlaczego kobiety sa atakowane na ulicach i np gwalcone? (generalizuje)
mloda dziewczyna, wraca pozno do domu, bo tak przyjezdza jej pociag z miasta, w ktorym studiuje...zakladam, ze jest "dobra" (takiego słowa uzyles) i co...moze ja spotkac taka wlasnie tragedia...
po to jest wlasnie monitoring...

a ,ze ty jestes caly to tylko mozna sie cieszyc :) i oby nigdy nic zlego na ulicy Cie nie spotkalo

Piotrulek - Sro Mar 30, 2005 16:22

ANIU¦, Czy tobie się wydaje ,że monitoring zalatwi sprawę gwałtow,rozbojow i napadów??Jedynie co może to,przyspieszyć zlapanie drania,a co komu po tym jak jest pobity ,okradziony lub zgwalcona kobieta.Z drugiej strony należy opamiętać,że nasi Rambo ze straży miejskiej to najchętniej zakladają blokady na kola,nakladają mandaty na sr.....psy na chodnikach i trawnikach, ewentualnie spisują takich studencikow co piwko grzecznie na lawce popijają,Zobaczymy co powiedzą statystyki po okresie roku i czy ktokolwiek do takich statystyk się przyzna.
Gmeras - Sro Mar 30, 2005 17:56

naprawde strazy miejsciej jest za duzo
Teraz to jest dopiero niebezpiecznie bo boisz sie ze Ciebie spisza :)
ale według mnie monitoring jest potrzebny ale nie do takich spraw jak napisał kolega emez ...
przed wiazdem go Gliwic wszedzie pisze "Miasto monitorowane kamerami " wiec ostrzegaja innych ze sa sledzeni
p.s
ja na te kamery uwagi niezwracam :)

Mariusz - Sro Mar 30, 2005 19:19

ANIU¦ napisał/a:
ciekawe dlaczego kobiety sa atakowane na ulicach i np gwalcone? (generalizuje)

Generalizowanie generalizowaniem, ale trzeba przyznać, że są dziewczyny, które ubierają się wyzywająco i nie ma się co dziwić.
Gmeras napisał/a:
Teraz to jest dopiero niebezpiecznie bo boisz sie ze Ciebie spisza

A dlaczego boisz się spisywania ?
Cos czuję, że rozumujesz pojęcie spisywania jak nasi rówieśnicy, którzy sądzą, że spisywanie to zakładanie kartotek kryminalnych. Otóż spisywanie to nie jest zakładanie kartotek kryminalnych !Spisywanie służy dowiedzeniu się czegoś na temat osoby spisywanej. Czy nie jest poszukiwana, itp. A widząc funkcjonariuszy Policji czy też Straży Miejskiej powinno nam się to kojarzyć z tym, że to właśnie oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem.
A odnośnie monitorowania ... zainwestowałem z kamerkę do kompa ;-) Idea była taka by kamera rejestrowała obraz tego co się dzieje wokół auta. A z drugiej strony jakieś zdjęcia się przydadzą jak będzie impreza domowa :)

ANIUS - Sro Mar 30, 2005 22:06

Piotrulek: "ANIU¦, Czy tobie się wydaje ,że monitoring zalatwi sprawę gwałtow,rozbojow i napadów??Jedynie co może to,przyspieszyć zlapanie drania"

Nie powiedziałam, ze zalatwia sprawe, ale chcialam dac do zrozumienia, ze moze pomoć wlasnie w zlapaniu, albo nawet kogos do tego zamiaru zniecheci....(czyt. do jakiegokolwiek napadu)

Mariusz ...są i takie, które swoim wygladem kusza, ale fakt, ze dziewczyna ma krotka spodniczke nie oznacza, ze mozna na nia napasc tlumaczac to faktem jej prowokujacego ubioru, ale to juz inna sprawa, inny temat- nie tu jego miejsce

Asienka - Czw Mar 31, 2005 11:56

Cytat:
Piotrulek: "ANIU¦, Czy tobie się wydaje ,że monitoring zalatwi sprawę gwałtow,rozbojow i napadów??Jedynie co może to,przyspieszyć zlapanie drania"


Ale równiez może jakiś drań zastanowi sie dwa razy nad tym co robi bo będzie wiedział ze mogą go szybciej złapac ..

Piotrulek - Czw Mar 31, 2005 14:50

Cytat:
Ale równiez może jakiś drań zastanowi sie dwa razy nad tym co robi bo będzie wiedział ze mogą go szybciej złapac ..


Czyli jak piszesz o połowę spadnie przestępczość,ale nigdy nie wiadomo na kogo w tej polowie trafi,a na kogo nie.

ANIUS - Czw Mar 31, 2005 14:53

Asieńka to własnie miałam na myśli:) może mężczyzni tego nie "czuja" :P
Piotrulek - Czw Mar 31, 2005 15:21

ANIU¦, Trudno mężczyÄ?nie czuć to co czuje kobieta,ale w porównaniu z Wami to może jest większy procent menów,którzy chcieli by być "zgwalceni" przez jakąś ekstra kobietkę.
ANIUS - Czw Mar 31, 2005 15:58

obawiam sie, ze przekreciles te sytuacje w zart :evil:
limnea - Sro Kwi 27, 2005 15:29

Gmeras napisał/a:
naprawde strazy miejsciej jest za duzo

Nie zgadzam się że straży miejskiej jest za dużo. Tak może powiedzieć ktoś kto z nią miał do czynienia i "dostał po łapkach" (mandat , wniosek do sądu grodzkiego itp). Jeżeli popatrzeć na to od strony osób którym SM pomogła to już tak wcale nie wygląda. Niestety Ci nigdy nie opisują tego w gazetach ani w interncie, czy gdzie tam jeszcze.

limnea - Sro Kwi 27, 2005 15:44

Gmeras napisał/a:
monitoring jest potrzebny ale nie do takich spraw jak napisał kolega emez ...
przed wiazdem go Gliwic wszedzie pisze "Miasto monitorowane kamerami " wiec ostrzegaja innych ze sa sledzeni
p.s
ja na te kamery uwagi niezwracam

I masz rację . Monitoring wizyjny Gliwic ma głównie odstraszać i rejestrować zdarzenia kryminalne i wykroczenia. Bardzo dobrze że "przeciętny Kowalski" (bez urazy) nie zwraca na kamery uwagi. Mamy tyle innych spraw... Niech policja rozwija ten monitoring i na inne dzielnice. ?abędy, Sośnica, Sikornik, Szobiszowice... Aż się prosi

Gmeras - Sro Kwi 27, 2005 16:32

limnea napisał/a:
Nie zgadzam się że straży miejskiej jest za dużo. Tak może powiedzieć ktoś kto z nią miał do czynienia i "dostał po łapkach" (mandat , wniosek do sądu grodzkiego itp). Jeżeli popatrzeć na to od strony osób którym SM pomogła to już tak wcale nie wygląda. Niestety Ci nigdy nie opisują tego w gazetach ani w interncie, czy gdzie tam jeszcze.


mówie tak chodź niemiałem z nimi do czynienia

limnea - Sro Kwi 27, 2005 16:58

Gmeras napisał/a:
mówie tak chodź niemiałem z nimi do czynienia

To jesteś wyjątkiem, który tylko potwierdza regułę.
Notabene do końca roku odnotujemy przyrost liczby strażników. Ma ich być 94.

Piotrulek - Sro Kwi 27, 2005 18:23

limnea napisał/a:
Ma ich być 94



Będzie "bardzo"bezpiecznie dzięki tym zomolom i ormowcom.

Mariusz - Sro Kwi 27, 2005 20:55

Piotrulek napisał/a:
Będzie "bardzo"bezpiecznie dzięki tym zomolom i ormowcom.

Z dniem 6 kwietnia 1990r. Milicja i inne pododziały zostały przekształcone w Policję :)
A z tego co słyszałem to do SM będą brali ludzi z wyższym wykształceniem i dobrą kondycją. Ciekawe ile tam zarabiają ...
Póki co znam moich dzielnicowych z SM ze sptkań Rady Osiedlowej i widać, że znają się na rzeczy. Odpowiedzialni ludzie.

kisia - Sro Kwi 27, 2005 21:33

Mariusz napisał/a:
znam moich dzielnicowych z SM ...i widać, że znają się na rzeczy.

Ja też znam swojego dzielnicowego z SM i nie mogę tego o nim powiedzieć
aha ale w zasadzie to zeszliśmy z tematu bo tu piszemy o MONITORINGU GLIWIC, to tak dla przypomnienia sobie i innym :)

Mariusz - Sro Kwi 27, 2005 22:18

Monitoring w mieście jest świetny ... ale jeszcze dzielnice by się przydało monitorować.
of - Czw Kwi 28, 2005 09:26

uwazalbym z przesadnym optymizmem... w ten sposob, od nadmiaru inwigilacji, zrodzi sie nam w koncu państwo policyjne...
kamery powinny byc umieszczane w newralgicznych punktach niezaleznie jaka to bedzie dzielnica... kazde osiedle ma takie "znane" miejsca... natomiast nie popieram wieszania kamer "gdzie sie da" :kwasny:

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 10:49

na "gdzie sie da" nie ma srodkow finansowych ;)
Gmeras - Czw Kwi 28, 2005 12:40

wszedzie nie ale w miejscach gdzie sa największe rozboje bójki itp ;]
PAKuS - Czw Kwi 28, 2005 14:41

a jest może więcej kamer co MONITORUJ? jeszcze jakieś ulice w GLIWICACH ale oprucz tych dwuh kamer co mamy na stronie głównej :?: :?:
frohike - Czw Kwi 28, 2005 14:50

ja bym postawil wiecej kamer na parkingach przed blokami i porzadnie je oswietlil aby zlodzieje poczuli sie mniej pewnie
of - Czw Kwi 28, 2005 15:33

z takim apelem mozesz udac sie np. do admina jakiejs lokalnej sieci komputerowej... taka kamerka obserwujaca parking duzo nie kosztuje a abonenci maja staly podglad swojego autka... Ci bardziej gorliwi zarejestruja sobie obraz w kompie :)
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 15:45

hihih:) no własnie, ale jak zamontuję sobie taką kamere (bo mam i nad jej instalacją mój mąż myśli) to sąsiedzi niektórzy mogą się sprzeciwić, że sobie np nie życzą ,żeby ich ktoś kamerował jak np wsiadają do samochodu, wychodzą z niego z zakupami, czy żeby obserwować jakie rejestracje ich np odwiedzają... hmmm i jak to się mówi klops:)
frohike - Czw Kwi 28, 2005 15:58

ale ty przeciez masz prawo sobie nagrywac co chcesz
ponadto nie musisz nikomu sie chwilic ze nagrywasz sobie autko

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 16:08

hmmmm:) chwalic nie musze, owszem- ale gdyby wyszlo na jaw:) to ktos mógłby sie sprzeciwic, zwłaszcza, ze wielu tutaj awanturnikow
frohike - Czw Kwi 28, 2005 16:32

ja to bym sie nimi nie przejmowal, ich problem,
PAKuS - Czw Kwi 28, 2005 18:17

frohike napisał/a:
ich problem,

do kładnie to jest tylko ich problem ale Mi chodziło o monitoring naszego miasta

ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 19:03

no, a mysmy zeszli na temat monitoringu naszych osiedli i parkingow:)
frohike - Czw Kwi 28, 2005 19:50

gdybym mial okno na parking to bym to sobie zamontowal
ANIUS - Czw Kwi 28, 2005 20:31

mam okno na parking:) i rozmyslam:)
of - Pią Kwi 29, 2005 08:16

radze zapytac kogos madrzejszego ale w Polsce chyba (!) nie ma takiego prawa ktore uzmozliwiloby sasiadom wygranie sprawy w sadzie o kamere filmujaca parking (cos podobnego nawet widzialem chyba w TVN gdzie gosc zamontowal sobie kamerke bo mu ciagle obrabiali auto pod blokiem i kiedy zauwazyl zlodziei zbiegl na dol aby ich przegonic, a kamerka nagrala wtedy jak, niestety, dostaje wpier... :kwasny: Ten film byl jednym z dowodow w sprawie i nikt nie wspomnial slowem, ze tak nie mozna robic) o ile nie narusza to ich dobr osobistych osob trzecich czyli, np. nie zagladamy do cudzych mieszkan... skoro ktos zostawia auto w miejscu publicznym to trudno sobie wyobrazic aby nikt nie widzial jego rejestracji...

W innym wypadku BMJ czy pozostali providerzy powinni byc scigani za swoje kamery internetowe

w stanach natomiast jest odwrotnie... nikogo nie wolno filmowac, nagrywac bez zgody filmowanego... chyba ze mamy pozwolenie od wladz :]

limnea - Pią Kwi 29, 2005 12:37

Wracając do monitoringu - to niech się rozwija na dzielnice. Ale nedzór nad kamerami powinien moim zdaniem trafić w ręce komisariatów. Obecnie w KMP i CRG jest na podglądzie 25 kamer. więc któż to wszystko ogarnie. Jeżeli monitoring (np: 3 kamery z podglądem) trafi na komisariat powiedzmy w Sośnicy to dyżurny będzie mógł o wiele szybciej zareagować mając tam swoich ludzi na miejscu niż ten z KMP wysyłając ich ze Sródmieścia. Zresztą w KMP i tak pewnie również będą mieli podgląd na dzielnice
Co o tym myślicie?

of - Pią Kwi 29, 2005 13:38

widze ze masz czkawke bracie ;)

a co do mintoringu... oczywiscie to dobry pomysl :)

limnea - Sob Maj 07, 2005 17:30

osfald napisał/a:
widze ze masz czkawke bracie

To nie czkawka tylko myśl którą warto powtórzyć raz jeszcze.
Może ktoś z myślących o tym miescie weźmie to pod uwagę.

Mariusz - Sob Maj 07, 2005 22:18

Limnea, to dobre rozwiązanie, aczkolwiek to się chyba wiąże z dodatkowymi kosztami zamontowania, itp., a jak sam wiesz Policja w naszym kraju nie jest zbyt bogata.
Sam miałem kiedyś przyjemność siedzieć na dyżurce na KMP i widziałem jak to jest. Zresztą na te wszystkie kamery było tylko dwóch policjantów, no i dyżurny miał jeszcze wgląd na 4 kamery przy swoim biurku, gdzie miał jeszcze 2 komputery. Może to za mało, może to za dużo ... nie wiem. Nie znam ich organizacji pracy. Zresztą nawet jeśli zostawi się kamery bez nadzoru to się same kręcą i wszystko rejestrują.

of - Nie Maj 08, 2005 12:01

wolalbym aby kamera jednak sluzyla do podjecia natychmiastowej akcji, a nie jedynie do rejestracji jak kogos zazynaja, tak by nagranie mozna bylo potem wykorzystac jako dowod w sadzie...
Mariusz - Nie Maj 08, 2005 17:09

osfald napisał/a:
wolalbym aby kamera jednak sluzyla do podjecia natychmiastowej akcji, a nie jedynie do rejestracji jak kogos zazynaja, tak by nagranie mozna bylo potem wykorzystac jako dowod w sadzie...

Czasami jak się nie podejmie takiej akcji to i dobre jest to, że przydaje się w sądzie.

limnea - Nie Maj 08, 2005 20:30

Mariusz napisał/a:
się same kręcą i wszystko rejestrują.

to prawda ale jest z tym pewien problem. Obrót automatyczny kamery powoduje to, że to co akurat jet poza polem jej widzenia nie jest rejestrowane. Rejestrujemy to co ona w danym momencie widzi. Dla przykładu: jeżeli kamera jest ustawiona na Pl. Inwalidów i ktoś tam włamuje się do pojazdu to tylko od przypadkowego najazdu kamery podczas obrotu na to zdarzenie zalerzy czy ono zostanie zarejestrowane czy nie. A taki włam naprawdę nie trwa długo (3-7 sek.)
osfald napisał/a:
sluzyla do podjecia natychmiastowej akcji

Nawet nie wiesz jak często właśnie do tego służy...

of - Nie Maj 08, 2005 22:17

limnea napisał/a:
Nawet nie wiesz jak często właśnie do tego służy...


to prawda, nie wiem... ale jak z moich skromnych informacji wynika NIE ZA CZESTO :looka:

frohike - Nie Maj 08, 2005 22:24

skasowac, walnalem sie w postach
limnea - Pon Maj 16, 2005 21:40

:) Chciałem też wskazać na jeszcze jeden walor monitoringu: :oczami: w związku z ciągłymi korkami na Pszczyńskiej, Wrocławskiej, Strzody itd, monitoring coraz częściej przydaje się także do kierowania na zakorkowane skrzyżowania policjantów kierujących ruchem. Niestety wiecznie tam stać nie mogą - a korki są wiecznie :(
Frycek nie wiem czy na forum nie stworzyć topicu nt. Autostrady A-4, bo to głównie przez jej brak wokół Gliwic tak się nam korkuje miasto.

of - Pon Maj 16, 2005 22:25

hej bracie... ale co by mial wniesc taki topic? zadna dyskusja na tym poziomie niczego nie przyspieszy... wszyscy wiemy, ze brak autostrady i obwodnicy (nie wspomne o DTS) jest narazie wielka bolaczka Gliwic... :(
limnea - Pon Maj 16, 2005 22:54

A może jakakolwiek dyskusja na tym poziomie coś przyspieszyła ??? :hyhy:
of - Pon Maj 16, 2005 23:41

no pewnie, ze tak... ale nie kaz mi szukac przykladow :rotfl:
limnea - Pon Maj 16, 2005 23:52

OK ;) ;) ;)
Aither - Wto Maj 17, 2005 10:55

ano co do DTS to nie bylo planow puscic ja przez Gliwice... :> obwodnica tak... A4 tak ale DTS nie :)
limnea - Czw Maj 19, 2005 13:44

Aither napisał/a:
co do DTS to nie bylo planow puscic ja przez Gliwice

Co ty prawisz??? :rotfl: :hyhy:
Jedynie parę laciszów temu był taki pomysł żeby DTŚ kończyła się na Sośnicy w węźle z autostradą A-1 (na terenie obecnej giełdy ). Całe szćzęście - pomysł poszedł do lamusa
Sorry za zejscie z tematu - topic o DTŚ jest gdie indziej. :zawstydzony:

Aither - Czw Maj 19, 2005 23:25

limnea to bylo przesadzone z gory przeciez...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group