dupiate forum

Forum Ogólne - Przedszkola i przedszkolaki

Kala - Czw Sty 08, 2009 12:08
Temat postu: Przedszkola i przedszkolaki
Niedługo będę toczyć tzw. bój o przedszkole, gdyż mój synek w tym roku skończy 3 latka. "Niestety" tak się złożyło, że jest z października, więc nie skończy pełnych 3 lat w dniu 1 września. Orientowałam się w przedszkolach państwowych, że w związku z tym nie ma szans na przedszkole. Czy to nie jest jakaś paranoja, że dzieci z końca roku są w tak młodym wieku już dyskryminowane? Co o tym sądzicie?
kisia - Czw Sty 08, 2009 15:08

Kala napisał/a:
Orientowałam się w przedszkolach państwowych, że w związku z tym nie ma szans na przedszkole.
to nie ma znaczenia z którego jest miesiąca, do danej grupy przedszkolnej, czy klasy szkolnej, dzieci przyjmowane są rocznikowo.
W przedszkolu na ul. Brzozowej są przyjmowane dzieci 2,5 letnie jeżeli tylko potrafią w sposób w miarę zrozumiały porozumiewać się z otoczeniem.

Bea.tka - Pią Sty 09, 2009 11:44

ja od poczatku roku próbuje zapisac moja cócie do przedszkola lecz niestety nie ma miejsc ( chore!) no ale w marcu jest nabór na nowy rok znaczy od wrzesnia mam nadzieje ze nie braknie miejsca dla mojej córci :)
Kala - Pią Sty 09, 2009 13:28

Niestety ma znaczenie, z którego miesiąca jest dziecko. Bo teraz, przy rekrutacji, sa jakieś punkty i na wstępie mój synek dostanie minusowe za to, że nie ma trzech lat we wrześniu. Promowani też są samotni rodzice, co wydaje się być zrozumiałe.
kisia - Pią Sty 09, 2009 16:03

to ja chyba prowadzę dziecko do jakiegoś dziwnego przedszkola :niepewny:
nemo1125 - Pią Sty 09, 2009 19:37

kisia napisał/a:
to ja chyba prowadzę dziecko do jakiegoś dziwnego przedszkola
z moim synem też nie miałem problemów (w Zabrzu) a jest z listopada, co więcej wcale nie jest najmłodszy w swojej grupie.
kisia - Sob Sty 10, 2009 01:08

moja córka jest z lipca i nigdy nie miałam problemów, pozostałe dzieci też sa sprzed września (druga córka jest ze stycznia)
Kala - Wto Sty 13, 2009 14:31

Skoro jest z lipca to nie ma problemów. Chodzi mi o dzieci urodzone od września do grudnia, kiedy to z dniem 1 września nie mają jeszcze ukończonych pełnych 3 lat. A zasugerowanie o rozwodzie usłyszałam w państowym przedszkolu, bo samotnym łatwiej. Nie wyssałam sobie tego z palca.
Faktem jest, że na starcie drogi życiowej, juz jest dykryminacja wiekowa.

nemo1125 - Wto Sty 13, 2009 15:37

Kala, widzę, że też z Zabrza jesteś, powiedz w jakim przedszkolu Ci powiedziano, że nie przyjmą Ci dziecka z powodu wieku?

Sam w zeszłym roku wypisywałem podanie o przyjęcie do przedszkola i pomimo tego, że mój syn jest dopiero z listopada nie miałem z tym najmniejszych problemów. We wniosku wpisujesz 3 przedszkola które najbardziej Ci odpowiadają i do któregoś z nich na pewno przyjmą twoje dziecko. (Mojego syna przyjęli do drugiego w kolejności).

Pomimo tego, że statystycznie w Polsce brakuje miejsc w przedszkolach to Zabrze jest wolne od tego problemu i jeszcze nie słyszałem aby komuś odmówiono.
Są też przedszkola prywatne w których opłaty są niewiele większe.

Kala - Sro Sty 14, 2009 12:35

Ja zamierzam zapisać dziecko do gliwickiego przedszkola, bo tutaj pracuję. A w jednym z przedszkoli w Gliwicach usłyszałam taką, chyba w żartach, "propozycję", z której nie skorzystam.
Orientowałam się już w prywatnych przedszkolach i tam nie ma rzeczywiscie takich problemów.

Kala - Wto Lut 03, 2009 14:28
Temat postu: Przedszkolaki
Chciałam się Was zapytać, co sądzicie o takim obecnie przepisie: teoretycznie nie ma rejonizacji w przedszkolach, ale o miejscu w przedszkolu decyduje miejsce zamieszkania tzn. że dzieci gliwickie mogą być zapisywane do gliwickich przedszkoli, ale nawet jeśli zapisane zostaną do zabrzańskiego, bo tam np. pracują rodzice, to sie nie dostaną iodwrotnie również. Mieszkam w Zabrzu, a pracuję w Gliwicach. chciałam zapisać dzieciątko do państwowego przedszkola (prywatnych to nie dotyczy) jak najbliżej miejsca mojej pracy w Gliwicach i ... nie da się. To znaczy jest taka możliwość w razie wolnych miejsc, ale tych miejsc nie ma, bo jest wyż. Czy nie uważacie tego za głupotę? Czy nie powinno się iść rodzicom i dzieciom na rękę i dać im możliwość wyboru, do jakiego przedszkola chcą posłać dziecko niezależnie od miejsca zamieszkania?

[ Komentarz dodany przez: khaman: 3 Luty 2009, 15:28 ]
Następnym razem dopisuj sie do tego tematu a nie twórz setki nowych o przedszkolakach

Mamma20 - Wto Lut 03, 2009 15:14

Totalna głupota jak dla mnie...Przecież ciężko będzie rodzicowi pracującemu w Gliwicach mieszkającemu w Zabrzu odbierać w 5 minut po pracy dziecko w Zabrzu z przedszkola...Nudzi się już im totalnie...Nie mają co robić na tych stołkach swoich to kładą ludziom kłody pod nogi,a co tam,żeby nam zbyt łatwo nie było :zdegustowany: :zdegustowany:
kisia - Sro Lut 04, 2009 14:54

Kala, skąd ty bierzesz takie rzeczy ? gdzie taki przepis znalazłaś, czasami mam wrażenie ze mieszkasz na innym kontynencie.
Jest coś takiego jak "Karta zapisu dziecka do przedszkola" zaznacz się w niej m.in przedszkole pierwszego wyboru, czyli takie do którego z różnych względów chcesz by dziecko chodziło i jeszcze dwa inne. W dalszej części tego formularza zaznaczasz czy przedszkole pierwszego wyboru jest blisko i jak blisko Twojej pracy, domu, czy osób które będa dziecko odbierać, ponieważ jest również pytanie o twoją pracę(gdzie pracujesz, ile godzin) to nie skierują twojego dziecka gdzieś do odległego przedszkola.
Jeszcze jedno, jako pracująca mama Twoje dziecko jest, że tak powiem, bardzie opłacalnym przedszkolakiem niz dziecko osoby niepracującej, bo prawdopodobnie Ty zapiszesz dziecko do przedszkola również na godziny za które Urząd Miasta nie płaci :)
W tamtym roku rekrutacja do przedszkola była prowadzona m.in za pośrednictwem tej strony, nie wiem czy w tym roku tez tak będzie w w w przedszkola-gliwice.silvermedia, p l

Kala - Czw Lut 05, 2009 06:59

Skąd biorę takie rzeczy? Dzwoniłam na przykład do Urzędu Miejskiego w Zabrzu do Wydziału Oświaty. Zapraszam.
Rozmawiałam z dyrektorkami przedszkoli w Gliwicach. Każdy mi powiedział, że w państwowym przedszkolu, że w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci z danego miasta, bo miasto np. Gliwice dostaje na nie dopłatę w wysokości 277 zł z budżetu, a okolo. 300 zł płaci rodzic. Natomiast na zabrzańskie dziecko takiej opłaty nie ma i musiałabym płacić obie. Wystarczy podzwonić, popytać i stąd wiem. Teraz jest wyż demograficzny, więc każdy "bije" sie o przedszkole i nie ma wolnych miejsc nigdzie.
Więc wydaje mi się, choć może jestem w błędzie, że jednak nie zyje na Marsie tylko na Ziemi. I wystarczy sie popytać, żeby wiedzieć jak to jest z tymi przedszkolami.
Widziałam kartę zapisu do przedszkola. Orientuję się w tych sprawach bardoz dobrze. Ale jest jak jest i wystarczy podzwonic po urzędach.

kisia - Czw Lut 05, 2009 23:13

to w takim razie przedszkole mojego dziecka jest z Marsa :niepewny:
Kala - Pią Lut 06, 2009 07:18

Słuchaj, chcesz, to wierz, nie chcesz, nie wierz. Rozmawiałam z urzędnikami. Jest jak jest. nie wierzysz mi, zadzwoń. Sprawdź. Ale wiem, o czym mówię.
A tak poza tym, to jeśli masz stałe zameldowanie w Gliwicach i dziecko chodzi do gliwickiego rpzedszkola, to żaden problem. Ja jestem z Zabrza i chcę, żeby państwowo w Gliwicach chodził - niemożliwe. Zadzwoń sobie np. do przedszkola nr 4 w Gliwicach, a usłyszysz od dyrektorki, to samo co ja tu mówię.
a tak poza tym to do jakiego przedszkola chodzi Twoje dziecko?

kisia - Sob Lut 07, 2009 19:50

Kala napisał/a:
Zadzwoń sobie
nie jest mi to już do niczego potrzebne, mam przedszkole, z którego jestem zadowolona od 15 lat, trójka moich dzieci do niego chodziła, jak również i dzieci z różnych części Gliwic jak i spoza Gliwic. To przedszkole mieści się na ul. Brzozowej
Kala - Czw Lut 19, 2009 13:15

Dzwoniłam do przedszkola na Brzozowej. W zeszłym roku dzieci spoza rejonu mogły tam być zapisane, a w tym roku Pani Dyrektor powiedziała, że mają marne szanse i opłata wtedy wyniesie około 500 zł - to jej słowa. To w prywatnym mam juz taniej. A niby nie ma rejonizacji. Szkoda, że dzwoniąc do każdego przedszkola w Gliwicach słyszę, że dziecko z Zabrza nie ma szans. Przykre to jest, bo nie każdy rodzic pracuje w swoim miejscu zamieszkania.
Bea.tka - Sro Kwi 08, 2009 20:25

Pieknie dzis były wyniki rekrutacji do przedszkoli niestety moja Zuzia nie dostała sie do wybranego przedszkola ... fatalnie grupa liczy niby 25 osób wiec dlaczego na liscie było tylko 16 dzieciaków ;/
kisia - Sro Kwi 08, 2009 23:07

D_y_s_z_k__a, w jakim przedszkolu ?
Bea.tka - Sro Kwi 08, 2009 23:25

w Zabrzu Przedszkole nr 33 wpisałam jeszcze na liste inne na Klonowej ale tez nic z tego :( :( :( znajoma wpisała 4 przedszkola i tez jej syn do zadnego sie nie załapał :/
Bea.tka - Czw Kwi 09, 2009 11:44

wiecie co mi babka powiedziała ze bardzo jej przykro ale weszla jakas ustawa ze pierwszenstwo maja dzieci ktore maja 5 i 6 lat dlatego ze sa one przygotowywane do szkoly a 3 i 4 latkow mało przyjeli nastepone w kolejnosci sa dzieci z rodzin biednych, adopcyjnych, domów dziecka ... czyli teraz dziecko jak ma pełna rodzine i dobre warunki bytowe jest na dzien dobry dyskryminowane ;/ porazka
MajkeL - Pią Kwi 10, 2009 10:10

D_y_s_z_k__a, polecam krótki artykuł h t t p;//rynkowy, c o m, p l/archiwum/wydania/411/04.pdf]"E-zapisy do przedszkoli".
Bea.tka - Pią Kwi 10, 2009 13:02

MajkeL, MajkeL, wszystkoi fajnie tylko mnie interesuja przedszkola w Zabrzu
Frycek - Pią Kwi 10, 2009 13:53

Ja jestem przeciwko zapisywaniu dzieci do kilku przedszkoli tak robi sie sztuczny tlok. Napewno za kilka lat tez bedzie mnie to czekac ale moze do tego czasu to sie zmieni.

Niestety teraz jesli rodzice oboje pracuja to wedlug osob w przedszkolach i chyba prawa jakiegos uznaja to ze nie masz szans na przedszkole bo mozesz wynajac sobie opiekunke - paranoja

Lepiej byc bezrobotnym bez jednej nogi i samotnym to wtedy sa jakies szanse.

OT : My obecnie szukamy zlobka dla naszego dzidzi ktore jeszcze sie nie narodzilo i okazuje sie ze nie ma juz miejsc na styczen 2010!!

nemo1125 - Pią Kwi 10, 2009 18:43

Frycek napisał/a:
Ja jestem przeciwko zapisywaniu dzieci do kilku przedszkoli tak robi sie sztuczny tlok.
Ciebie to nie dotyczy bo w Zabrzu wskazujesz jedynie kolejność przedszkoli a do żadnego osobiście dziecka nie zapisujesz.
nemo1125 - Sob Kwi 11, 2009 01:37

w w w zsp6.edu, p l

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Zabrzu - Pawłowie informuje, iż placówka dysponje wolnymi miejscami dla dzieci w przedszkolu. Przyczyną tego pozytywnego faktu, jest zgoda Urzędu Miasta na otwarcie dodatkowego, czwartego oddziału.

Rekrutacja do przedszkola odbywa się drogą elektroniczną. Więcej informacji na stronie https://przedszkola-zabrze.silvermedia, p l/main.action lub telefonicznie pod numerem (032)275 14 87

Bea.tka - Sob Kwi 11, 2009 10:09

>> szkoda ze tak daleko mojego miejsca zamieszkania te przedszkole :(
Matrix - Wto Kwi 14, 2009 12:13

Kurcze jestem przerazona jak czytam niektóre wpisy tutaj, czy taka walka o miejsce i takie zapisy z wyprzedzeniem do przedszkola tycza się też prywatnych przedszkoli? Szczerze to nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin, a jezeli chodzi ze 5-6 latki mają pierwszenstwo przed 3- latkami to tez jest jakas paranoja, przeciez te dzieci nie sa w tych samych grupach, co innego robia 3 latki a co innego 6 latki w przedszkolu, kiedy nalezy zapisywac dziecko do przedszkola? Moja mała skonczy w lipcu 2 lata
kisia - Wto Kwi 14, 2009 14:45

Matrix, teoretycznie zapisujesz dziecko na poczatku tego roku, w którym Twoje dziecko kończy 3 lata, czyli w przyszłym roku. Jak to jest w praktyce to sie nie wypowiadam bo mnie to juz nie dotyczy.
Matrix napisał/a:
Szczerze to nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli
nie sadzę by było stac takie rodziny na przedszkole
Cytat:
i z rozbitych rodzin
nie bardzo wiem co masz do dzieci z rozbitych rodzin :zdegustowany:
nemo1125 napisał/a:
w Zabrzu wskazujesz jedynie kolejność przedszkoli
na stronie która podałeś kolejnosć przedszkoli wskazuje sie nie tylko w Zabrzu.
Frycek, nie zapisujesz dziecka do 3 przedszoli, a jedynie wskazujesz tzw. przedszkole pierwszego wyboru, czyli to do którego chcesz by dziecko chodziło z różnych względów, a potem podajesz ew dwa inne przedszkola do których dziecko mogłoby chodzić, jakby się nie dostało do tego pierwszego.Miałam kontakt z przedszkolami przez ponad 10 lat . Przez pierwsze 8 zapisywało sie do konkretnego przedszola i jeżeli sie dziecko nie dostało, trzeba było samemu latac po gliwicach by gdzieś je zapisać, teraz robi to teoretycznie za ciebie program i uważam, że ta metoda jest dobra, pod warunkiem że strona do rekrutacji działa poprawnie, bo w tamtym roku nie działała dobrze, co bardzo utrudniło niektórym przedszkolom rekrutację, rodzicom z resztą również :kwasny:
Matrix napisał/a:
a jezeli chodzi ze 5-6 latki mają pierwszenstwo przed 3- latkami to tez jest jakas paranoja, przeciez te dzieci nie sa w tych samych grupach, co innego robia 3 latki a co innego 6 latki w przedszkolu
oczywiście, ale chodzi o to, że leżeli do danego przedszkola zapisze sie duzo 5-6 latków nie będzie juz miejsca na 3-4 latki i takie grupy mogą w ogóle nie powstać
nemo1125 - Wto Kwi 14, 2009 15:32

Matrix napisał/a:
nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin

Chyba trochę przesadziłaś.

Frycek napisał/a:
Niestety teraz jesli rodzice oboje pracuja to wedlug osob w przedszkolach i chyba prawa jakiegos uznaja to ze nie masz szans na przedszkole bo mozesz wynajac sobie opiekunke - paranoja


No jak ja w zeszłym roku zdawałem pierwszy raz papiery to powiedziano mi, że fakt iż oboje pracujemy jest plusem gdyż oznacza, że dziecko w godzinach pracy nie ma opieki.

Matrix - Wto Kwi 14, 2009 19:02

[quote="nemo1125"]
Matrix napisał/a:
nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin

Chyba trochę przesadziłaś.

Dlaczego przesadziłam?

nemo1125 - Wto Kwi 14, 2009 19:35

Matrix, a skąd wniosek, że takie właśnie dzieci to większość w przedszkolu? Ubogie i z domów dziecka to znaczy, że z meliny tak?
kisia - Wto Kwi 14, 2009 22:31

nemo1125 napisał/a:
powiedziano mi, że fakt iż oboje pracujemy jest plusem gdyż oznacza, że dziecko w godzinach pracy nie ma opieki.
no dokładnie, poza tym dziecko pracyjących rodziców jest dłużej w przedszkolu, czyli przedszkole na nim zarabia bo godziny przed 8 i po chyba 13-14 sa najdroższe.
nemo1125 - Wto Kwi 14, 2009 22:37

Dokładnie tak jak mówisz :)
Bea.tka - Wto Kwi 14, 2009 22:43

My dwoje pracujemy a mimo to Zuzia nie dostała sie do przedszkola moze wzieli pod uwage fakt ze bede na urlopie macierzynskim co wiaze sie z tym ze bede siedziec w domu czyli moge sie zajac dwójka dzieci ale przeciez urlop nie trwa wieki ...

i faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci ... ale to tez nie zostało najwidoczniej wziete pod uwage

no trudno bede podczas roku nawiedzac przedszkole i pytac o miejsce a póki co uzbroje sie w cierpliwosc chociaz nie powiem ze jestem zadowolona z faktu iz moja córka nie ma szansy przebywac w przedszkolu z rówiesnikami :(

kisia - Wto Kwi 14, 2009 22:50

D_y_s_z_k__a napisał/a:
moze wzieli pod uwage fakt ze bede na urlopie macierzynskim co wiaze sie z tym ze bede siedziec w domu czyli moge sie zajac dwójka dzieci
jezeli o tym wiedzieli, to zapewnie brali to pod uwagę
D_y_s_z_k__a napisał/a:
faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci
wiesz przedszkole rodzicom w papiery nie patrzy i jeżeli wpisałaś miejsce zamieszkania ojca dziecka takie samo jak Twoje i dziecka, jak rownież brałaś w formularzu pod uwage dochody ojca dziecka, to nie zaliczą Cię do osób samotnie wychowujących dziecko.
nemo1125 - Wto Kwi 14, 2009 22:52

D_y_s_z_k__a napisał/a:
i faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci ... ale to tez nie zostało najwidoczniej wziete pod uwage
No nie bardzo w końcu mieszkasz z ojcem dziecka prawda?
Nie mam ślubu ale nigdy nie wpadłem na pomysł aby gdziekolwiek podawać się za ojca samotnie wychowującego dziecko bo to nieprawda.

D_y_s_z_k__a napisał/a:
bede na urlopie macierzynskim
no podejrzewam niestety, że to właśnie zaważyło...

Są też prywatne przedszkola, może w nich popytaj. Ceny nie są dużo wyższe niż w zwykłych.

Bea.tka - Sro Kwi 15, 2009 09:10

Ankiete wypisałam zgodnie z prawda no i potoczyło sie tak a nie inaczej ;]

przedszkola prywatne to koszt od 500zł z tego co sie dowiadywałam a ja dwie pensje bede miałą tylko do pazdziernika bo pracodawca juz uswiadomił mnie ze zwalnia mnie z dniem urodzenia dziecka na macierzynski załapie sie od zusu a potem bedzie trzeba sobie jakos radzic na pewno nie bede chciała pójsc odrazu do pracy było by mi lzej jakby Zuzelek chodziła do przedszkola ale damy rade i bez przedszkola ! Babcie sa blisko napewno pomoga jak bedzie potrzeba :)

kisia - Sro Kwi 15, 2009 10:36

D_y_s_z_k__a napisał/a:
pracodawca juz uswiadomił mnie ze zwalnia mnie z dniem urodzenia dziecka na macierzynski
nie ma do tego prawa. KP Art. 177. § 1 o tym mówi
D_y_s_z_k__a napisał/a:
Ankiete wypisałam zgodnie z prawda
moze i dobrze bo ponoć przedszkola to weryfikują, chociaż bardzo w to wątpię, ale tak słyszałam :niepewny:
Bea.tka - Pią Kwi 17, 2009 12:05

kisia, ma prawo bo jak zaszłam w ciaze byłam na 3 miesiecznej umowie próbnej i tak mi sie udało ze w grudniu jak był koniec umowy byłam juz w 4 miesiacu wiec automatycznie prezedłuzyła sie ona ale tylko do dnia porodu
Kala - Pon Kwi 20, 2009 12:31

Mój synek też się nie dostał do przedszkola w Zabrzu, bo pierwszeństwo mają 6-latki, 5-latki i samotnie wychowujący. więc widać trzeba się rozwieść, żeby mieć jakieś szanse (oboje pracujemy- ponad 30 dzieci sie nie dostało-wszystko rodziców pracujących, a z rocznika 2006, czyli tegorocznych trzylatków przyjęto tylko troje... paranoja). Tak to państwo polskie promuje rodzinę. Nic tylko ręce załamać i szukać prywatnego przedszkola. A kto dofinasuje prywatne-nikt. Radź sobie sam. Ręce można załamać.
nemo1125 - Pon Kwi 20, 2009 15:50

Prywatne przedszkola wcale nie są takie drogie. To w Parku Hutniczym 360zł/miesiecznie i z tego co pamiętam podobnie kosztuje to na Pokoju. W państwowym płacę 317 więc różnica niewielka.
kisia - Pon Kwi 20, 2009 19:34

nemo1125 napisał/a:
W państwowym płacę 317
:zdziwko: za ile godzin ?
nemo1125 - Pon Kwi 20, 2009 19:37

Max czyli do 16.30 z wszystkimi posiłkami.
nemo1125 - Pon Kwi 20, 2009 19:37

dużo?
kisia - Pon Kwi 20, 2009 19:43

w zasadzie to teraz uświadomiłam sobie, ze nie bardzo się orientuję, bo moja Julka chodziła tylko w godzinach płatnych przez miasto, czyli od 8 do 13, 2 posiłki i płacę 120 zł
nemo1125 - Pon Kwi 20, 2009 19:48

No u mnie chyba jest podobnie resztę płacę za bodajże trzy godziny dziennie i podwieczorek.
Kala - Wto Kwi 21, 2009 13:54

Z różnicą między prywatnym a państwowym przedszkolem różnie bywa, bo czasem jest to 100 zł, czasem tylko 50 zł, ale dlaczego mamy dopłacać do prywatnego interesu, skoro to państwo ma zagwarantować opiekę przedszkolną. Można tę różnicę na coś innego wykorzystać.
Mój synek pójdzie do prywatnego przedszkola, bo nie ma innego wyjścia. Ale jak taki problem będzie i ze szkołami, że będzie rejonizacja, to znowu mam szukać prywatnej szkoły? Czy nie lepiej te pieniądze odkładać mu na specjalnym koncie i wypłacić w dniu 18 urodzin?
Dlaczego trzeba dopłacać do tego, że państwo nie jest przygotowane na zwyżkę narodzin dzieci? Przecież cały czas się trąbi o niżu demograficznym, więc jak przychodzi wyż, to też źle, bo nie ma miejsc w żłobkach, przedszkolach czy szkołach.
Ja przeżyłam siedzenie w szkole na 3 zmianę do 19 wieczorem i nie chciałabym, żeby moje dziecko w XXI wieku też to musiało przeżywać.

kisia - Wto Kwi 21, 2009 15:10

Kala napisał/a:
cały czas się trąbi o niżu demograficznym, więc jak przychodzi wyż, to też źle
właśnie z powodu tego niżu który był pare lat temu pozamykali przedszkola i żłobki bo były nieopłacalne, zmienili ich przeznaczenie całkowicie, przez co teraz nie ma miejsc w państwowych przedszkolach :/
Kala - Pią Kwi 24, 2009 06:53

Cóż, władza nie potrafi dostosować się do zmian. I co rusz w telewizji i nie tylko, słyszę o nocnych kolejkach zapisowych do żłobków czy przedszkoli. Prywatne miedia zaczynają o tym trąbić, ale jak widać nic nie pomaga. A potem wielkie zdziwienie, że młodzi dzieci nie chcą. Nie dziwota.
zolw - Pon Maj 11, 2009 21:49

Witam!
W związku że dziś dowiedziałem się że moja Córka nie dostala sie do przedzkola publicznego chciałem odświeżyć temat i jednocześnie spytac o opinie nt. przedszkoli niepublicznych, tj. które polecacie, opinie, itp. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Matrix - Wto Maj 12, 2009 10:25

wczoraj dowiedziałam sie od koleżanki że do niepublicznych przedszkoli nabór jest w styczniu, więc nie wiem czy dacie rade gdzies sie załapać
Matrix - Wto Maj 12, 2009 10:28

[quote="Kala"] ale dlaczego mamy dopłacać do prywatnego interesu, skoro to państwo ma zagwarantować opiekę przedszkolną. Można tę różnicę na coś innego wykorzystać.


Od dawna wiadomo że na państwo nie mozna liczyć, i to nie tylko w kwestii przedszkoli, niestety:(

Kala - Wto Maj 12, 2009 11:26

Mój synek też sie nie dostał do państwowych, ani w Zabrzu, ani w Gliwicach, a do prywatnego zapisałam go w styczniu, w ramach zabezpieczenia, i z tego, co wiem, nie ma już miejsc.
A dlatego dużo 3-latków sie nie dostało do państwowych przedszkoli, bo "wspaniała" władza zafundowała nam ustawę, w której muszą być przyjęte wszystkie 6 i 5-latki, z racji tego, że dzieci pójdą rok szybciej do szkoły i dlatego dla mniejszych nie ma miejsc. Paranoja jakaś. No, zawsze można było się rozwieść w styczniu i być samotnym rodzicem, chyba jednak nie o to chodzi?

Kala - Sro Wrz 09, 2009 18:16

I jak to tam z Waszymi dziećmi w przedszkolu? Mój synek ostatecznie dostał się do prywatnego przedszkola i jestem bardzo zadowolona.
zolw - Sro Wrz 09, 2009 20:37

Moja Córka dostała się tam gdzie chcieliśmy - na Sienkiewicza. Utworzono nową grupę więc wszystko się dobrze skończyło.
Lama71 - Sro Wrz 09, 2009 23:03

zolw napisał/a:
Moja Córka dostała się tam gdzie chcieliśmy - na Sienkiewicza

Bardzo dobre przedszkole, naprawdę, mój chodził tam 3 lata i bardzo byliśmy zadowoleni. Super warunki, i personel bardzo fajny, nastawiony na współpracę z rodzicami, jak coś jest nie tak.

Matrix - Pon Lis 16, 2009 11:26

Czy ktos wie kiedy zaczyna sie rekrutacja do przedszkoli panstwowych a kiedy do prywatnych na rok 2010/2011? Czy bedzie to sie odbywało tak samo jak w tym roku droga elektroniczną?
llaneta - Sro Lut 03, 2010 11:01

Jeśli ktoś szuka alternatywy dla przedszkola państwowego to zapraszam do nowego Przedszkola niepublicznego szczegółowe informacje na w w w halogen.org, p l lub telefonicznie 32 775-18-37 .
Wiem że to nie w temacie ale otwierają też Szkołę Podstawową .

Harcerka - Sro Lut 03, 2010 18:54

hmm zabila mnie ilosc informacji na temat przedszkola....

jesli to reklama to kiepska...
pytanie gdzie to przedszkole? rozumiem ze nie w centrum? jakies podworko dzieci beda mialy??

jestem serio zainteresowana wiec licze na jakies glebsze info:)

llaneta - Czw Lut 04, 2010 07:49

myślę że najlepiej jest zadzwonić bo suche fakty na stronce i tak Ci nic nie powiedzą . Coś tam wiem to mogę Ci napisać . Przedszkole bedzie na ul. Wielickiej w sośnicy , dzieci będą miały podwórko otwarte będzie od 07 - 17 cały rok . A o programie i założeniach przedszkola to najszybciej odpowiedzą Ci telefonicznie .
nathaliesweet - Czw Lut 04, 2010 12:05
Temat postu: Miejsce w przedszkolu
Czy znalazłyście miejsce w przedszkolach dla swoich dzieci, słyszałam, że do publicznego przedszkola dziecko trzeba zapisać jak jest jeszcze malutkie żeby dostało miejsce.
Harcerka - Czw Lut 04, 2010 18:28

chyba do prywatnego - tam sa zapisy jak pojdziesz...

natomiast publiczne sa w formie elektronicznej wiec kolo kwietnia jak chcesz puscic od wrzesnia dziecko

Matrix - Pon Lut 08, 2010 14:33

Cytat:
No to mozę ktos mi powie cos na temat żłobka.. bo mnie akurat ten temat interesue.. jak jest w Gliwicach ze żłobkami?


ze złobkami panstwowymi jest na tyle beznadziejnie ze kuzynka męża będąc w 5 miesiacu ciązy nie miała juz najmniejszych szans na żłobek, rozumiem ze ci co sie zapisali to zapisali sie jeszcze zanim zaszli w ciaze- troche bez sensu, no ale jak jest na całe Gliwice cos ok 100 miejsc w żłobkach no to wybacz, nie wiem jak z prywatnymi bo nie wiem czy sa i gdzie sa

Matrix - Pon Lut 08, 2010 14:49
Temat postu: Re: Miejsce w przedszkolu
nathaliesweet napisał/a:
Czy znalazłyście miejsce w przedszkolach dla swoich dzieci, słyszałam, że do publicznego przedszkola dziecko trzeba zapisać jak jest jeszcze malutkie żeby dostało miejsce.


do przedszkoli panstwowych rekrutacja na rok 2010/ 2011 dopiero będzie najprawdopodobniej w kwietniu(od 1.04 do 30.04), takze nie jest mozliwe zapisanie dziecka np. polrocznego na zapas, bedzie to wygladalo tak jak w zeszłym roku czyli drogą elektroniczną, trzeba bedzie wypełnic formularz, w pierwszej kolejnosci sa zapisywane dzieci z rodzin niepełnych, od rodzicow niepelnosprawnych, z rodzin zastepczych, 5 i 6 latki, a dopiero pozniej cała reszta :(

Matrix - Wto Maj 11, 2010 09:55

I pomimo zapewnien szanownego pana prezydenta Frankiewicza ze w tym roku napewno wszystkie dzieci dostana się do przedszkoli, moje dziecko nie dostało się do zadnego z trzech przedszkoli według priorytetow, teraz to tylko chyba liczyc na to ze ktos nie potwierdzi podania, naprawde wszystkim pseudosamotnym matkom dziekuje bardzo, mam nadzieje ze przyjdzie taki moment ze życie odpłaci Wam za waszą nieuczciwosc.
Harcerka - Wto Maj 11, 2010 20:14

i to wlasnie jest chore....
teraz niesety pieciolatkimajapierwszenstwo:)

dlatego moj dwulatek juz za chiwlke pomaszeruje do przedszkola - coprawda prywatnego ale oplaty z tego co sie zorientowalam nie sa wiele wyzsze od zwyklych

Matrix - Sro Maj 12, 2010 09:11

Harcerka napisał/a:
i to wlasnie jest chore....
teraz niesety pieciolatkimajapierwszenstwo:)

dlatego moj dwulatek juz za chiwlke pomaszeruje do przedszkola - coprawda prywatnego ale oplaty z tego co sie zorientowalam nie sa wiele wyzsze od zwyklych


pierwszeństwo mają 5-6 latki, dzieci matek i ojców samotnie wychowujacych, dzieci rodziców niepełnosprawnych, dzieci z rodzin zastępczych a cała reszta na szarym koncu, ale z drugiej strony skoro wiadomo juz od kilku lat jaki jest problem z przedszkolami w naszym miescie to szkoda ze blokuje sie takie inwestycje jak to przedszkole na Żabińskiego które miało powstac w 2009r, nasze władze jak widac maja w głebokim poważaniu rodziny z małymi dziećmi, dlatego w najblizszych wyborach ja będę o tym pamietac

Nikaa - Sro Maj 12, 2010 11:00

a moje dziecko.. nie dostalo sie do przedszkola.. bo system odrzucil podoianie.. ale dzisiaj rozmawialam z pania kierownik przedszkola.. i pani powiedziala ze dla tych dzieci.. a jest ich 30 ktore system odrzucil.. z jej przedszkola.. otworzy nowy oddzial.. wiec moje dziecko sie dostalo :) i mamy miejsce :)

ps trzeba wiedziec do jakiego przedszkola zglosic dziecko.. :)

Harcerka - Sro Maj 12, 2010 16:05

moze w innych sa wolne miejsca? Matrix sprobuj...
magusia24 - Sro Maj 12, 2010 16:48

Harcerka napisał/a:
moze w innych sa wolne miejsca? Matrix sprobuj...

Nigdzie nie ma miejsc. Moja mała też się nie dostała do żadnego, tak jak dzieci moich koleżanek i to z różnych dzielnic Gliwic. To jakaż paranoja!! Teraz na szybko załatwiam młodej prywatne przedszkole.
A jeszcze w kwietniu czytałam że wszystkie dzieci się dostaną :/ A to ciekawe !!

Matrix - Sro Maj 12, 2010 19:54

Nikaa napisał/a:
a moje dziecko.. nie dostalo sie do przedszkola.. bo system odrzucil podoianie.. ale dzisiaj rozmawialam z pania kierownik przedszkola.. i pani powiedziala ze dla tych dzieci.. a jest ich 30 ktore system odrzucil.. z jej przedszkola.. otworzy nowy oddzial.. wiec moje dziecko sie dostalo :) i mamy miejsce :)

ps trzeba wiedziec do jakiego przedszkola zglosic dziecko.. :)


Rozumiem ze to było przedszkole pierwszego wyboru? Można wiedziec które to? No chyba ze to jakas tajemnica, a dlaczego system odrzucił twoje podanie?

Matrix - Sro Maj 12, 2010 20:07

Harcerka napisał/a:
moze w innych sa wolne miejsca? Matrix sprobuj...


o tym czy będą wolne miejsca dowiemy sie dopiero po 31 maja kiedy zakończy się okres potwierdzania zgłoszen dzieci zakwalifikowanych przez system, w miedzyczasie załatwiamy prywatne przedszkole, bo musze miec coś w rezerwie, miejsca rezerwowe moga byc a nie muszą a do pracy wrócic muszę, no i nie interesuje mnie byle jakie przedszkole do ktorego musielibysmy wozic dziecko na drugi koniec miasta- tylko te 3 priorytetowe wpisane do podania, nie ukrywam ze godziny otwarcia przedszkola tez sa dla nas wazne

Nikaa - Sro Maj 12, 2010 23:46

dowiedz sie w 34.. na ?abedach.. moze Pani kierownik przyjmie Twoje podanie..
Tak ja wybralam to przedszkole.. i tylko to..
No ale jak czytam to Ciebie interesuja tylko wybrane przedszkola..
Ja jestem zadowolona..

Matrix - Czw Maj 13, 2010 12:47

Nikaa napisał/a:
dowiedz sie w 34.. na ?abedach.. moze Pani kierownik przyjmie Twoje podanie..
Tak ja wybralam to przedszkole.. i tylko to..
No ale jak czytam to Ciebie interesuja tylko wybrane przedszkola..
Ja jestem zadowolona..


a powiedz mi w jakich godzinach jest otwarte to przedszkole, chociaz patrzac na lokalizacje przedszkola, no to nie bardzo nam pasuje, bo jest daleko od domu, daleko od męża pracy i daleko od mojej pracy, w dodatku nikt z rodziny w poblizu nie mieszka, szkoda ze fajne przedszkola sa tylko w niektorych miejscach :(

Nikaa - Czw Maj 13, 2010 12:53

nie wiem jak jest czynne.. moj maz dzisiaj tam rano pojechal i juz potwierdzilismy miejsce dla naszego urwisa :)
pani powiedziala ze moze byc nawet czynne do 17.30.. jesli rodzice beda tak sobie zyczyli.. tylko wtedy bedzie ono wiecej kosztowalo.. teraz kosztuje 250 zl miesiecznie..
ja jak mieszkalam w koszalinie tez wozilam dziecko do zlobka na 2 koniec miasta.. ale oplacalo sie super zlobek.. i jak odchodzilismy ze zlobka z powodu przeprowadzki.. to plakalismy razem z pania kierowniczka...

agaro - Czw Maj 13, 2010 13:07

składalismy podania do kilku przedszkoli, zakwalifikowali nam dziecko do przedszkola nr 37 na ul. Gojawiczyńskiej w łabędach, problem polega na tym ze nic nie wiemy o tym przedszkolu. Moze znacie jakies opinie na temat tego przedszkola? Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.
Nikaa - Czw Maj 13, 2010 14:06

Uuu ja nawet nie wiem gdzie to przedszkole jest.. ale chyba na gorniczym osiedlu.. jesli tak to slyszalam dobre opinie... i ani jednej zlej.. wiec chyba nie ma co sie martwic.. moim zdaniem ta cala klasyfikacja dziecki przez system jest niesprawiedliwa..
Uwazam ze nie powinno sie tak to odbywac.. bo rodzice klamia skladajac takie podania.. co druga matka pewnie jest samotnie wychowujaca dziecko lub rodzice maja orzeczenie oniepelnosprawnosci

llaneta - Wto Sie 17, 2010 20:11

Wiem że już późno ale jeśli Wasze dziecko ma 3 , 4 lub 5 lat i nie dostało się do przedszkola lub chcesz je zmienić , to w sośnicy ( ul. Sikorskiego 132 ) otwierane jest nowe CA?KOWICIE BEZP?ATNE ( finansowane przez Unię Europejską ) przedszkole "Animator" . Jesteśmy w trakcie remontu i zakupów wyposażenia ale zapisy właśnie się rozpoczęły . karta rekrutacyjna i ogólne informacje o programie "Aby talenty mogły rozkwitać " można przeczytać na stronce h t t p;//w w w halogen.org, p l/projekty_ue/talenty/index.html .
Mamma20 - Sro Sie 25, 2010 11:10

A znacie może jakieś przedszkole prywatne,wmiare tanie które przyjmie 2,5 letnie dziecko?
Bo muszę wrócić do pracy,a nie mam co zrobić z małą... :(

Nikaa - Sro Sie 25, 2010 11:21

w miare tanie?? to znaczy ile.. bo ja slyszalam o takim za ok 600zl chyba Harcerki malutka do takiego chodzi.. jak cos to zapytaj sie jej na pw
llaneta - Sro Sie 25, 2010 19:02

zdzwoń i zapytaj do Przedszkola Animator jest bezpłatne i jeśli Twoje dziecko jest samodzielne i kończy 3 lata w roku szkolnym to może tam się dostanie jak będą wolne miejsca 32 7751837 h t t p;//w w w halogen.org, p l/projekty_ue/talenty/index.html
Maziula - Czw Gru 16, 2010 15:26

Od jakiegoś czas się przymierzam i szukam w necie informacji o gliwickich przedszkolach, ale strasznie kiepsko mi idzie, może jednak nie wszystko w necie można znaleźć ;) Mam nadzieję, bo poszukuję jakiegoś niewielkiego przedszkola niepublicznego z grupami mieszanymi pod względem wiekowym. Na razie nie pracuję i raczej prędzej będę musiała zapisać dziecko niż znajdę pracę, więc szanse na przedszkole publiczne mam praktycznie zerowe :(
Gdyby w Gliwicach było choć jedno przedszkole waldorfskie miałabym problem poszukiwawczy z głowy a tak...

Nikaa - Czw Gru 16, 2010 16:46

Maziula, jakie przedszkole??
Maziula - Czw Gru 16, 2010 18:48

Szukam czegoś podobnego do tych:
h t t p;//w w w motylowo, p l/
h t t p;//w w w przedszkole.madonet, p l/
h t t p;//w w w przedszkole.bielsko, p l/
albo zwyczajne ale z mieszanymi grupami.

Dorotka - Pią Gru 17, 2010 08:58

Maziula, a znasz te przedszkola z opisu na stronie internetowej czy masz wgląd w to jak one działają w rzeczywistości? to znaczy masz kontakt z rodzicami dzieci, które tam chodzą? to co jest napisane na stronie nie musi mieć koniecznie potwierdzenia w rzeczywistości - ja kiedyś byłam zachwycona metodą nauki angielskiego H. Doron dla maluchów - potem się okazało, że metoda metodą - pewnie jest bardzo dobra ale wszytsko zależy od ludzi z którymi dzieci mają bezpośredni kontakt.
Raczej nie szukałabym przedszkola przyjmując tylko to co jest napisane na stronie internetowej (to tylko intencje), bardziej wymierne są chyba opinie rodziców, których dzieci chodzą do przedszkola i wiedzą jak jest w nim na codzień.

Maziula - Pią Gru 17, 2010 16:47

Dorotka, masz rację. Podałam te jako orientacyjne przykłady, żeby pokazać o co mniej więcej mi chodzi ;) Znam z opinii rodziców dwa krakowskie, jedno w miarę nowe i rodzice zadowoleni, dzieciaki uwielbiają tam chodzić, drugie ma już pewien staż i dobrą renomę. Faktycznie działają wg opisanych zasad i realizują założenia. Tego z Bielska nie znam kompletnie, a o siemianowickim mam tylko jedną opinię "z drugiej ręki".
Gdyby było takie w Gliwicach to oczywiście nie szłabym jak w dym, tylko szukałabym wiarygodnych informacji, może bym zrobiła niezapowiedzianą wizytę w tygodniu by chociaż zerknąć do środka ;) Ale marzy mi się takie niewielkie małe, spokojne przedszkole z mieszanymi grupami, codziennymi spacerami i ciekawymi zajęciami, gdzie dziecko mogłoby być naprawdę kreatywne :) No bo jeśli miałabym już więcej płacić... A, o i tamte chyba mają jakieś dofinansowanie, bo nie są aż tak horrendalnie drogie jak niekiedy niepubliczne :/

llaneta - Sro Lut 02, 2011 08:57

Zapisy do bezpłatnego przedszkola w Sośnicy przy ul.Sikorskiego 132 już trwają , h t t p;//przedszkole.halogen.org, p l/
Maziula - Czw Sie 18, 2011 14:11

Czy ktoś coś wie na temat prywatnego przedszkola Happy Home przy Skowrończej ?
Szukam jakiś opinii, ale nic znaleźć nie mogę :(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group