dupiate forum

Wasza Twórczość - Mój Utworek do waszej oceny

Sitesot - Pon Lis 17, 2008 21:08
Temat postu: Mój Utworek do waszej oceny
Witam.
Chciałbym się podzielić jednym z wielu moich utworów.
Produkcją muzyki zajmuję się od około 10lat z czego 3 nie liczę bo to były produkcje Amigowe na bazie sampli midi. Od 3 lat zajmuję się produkcją profesjonalnie.
A oto użyty sprzęt i oprogramowanie.
Komputery:
2xlaptop 1,9ghz Ram 2gb jako kontroler.
Procesor 3500GHZ,Ram 1gb,HDD 200gb,Dzwięk Sound Blaster Live 5.1
Syntezatory:
Yamaha Cs-25 <Tych sprzętów aktualnie nie posiadam
Mixer:
Yamaha MG 124 C<Tych sprzętów aktualnie nie posiadam
Klawisze Analogowe:
Yamaha
Oprogramowanie:
Fl Studio 8, Cubasse SX3, Cubasse SX4, Reason 4.0, Magix Music Maker ORGASMO +VST ,STSz3ta, Vanguard, Predator, Nexus, Pro-53, Absynth, Albino, STS-17 STS-26, Kontakt, Abakos1.0, Sytrus, Final Master, Izotop Ozone 3, Abakos 2 +Fx Delay, Reverb

Proszę o komentarze:)


PS. Proszę przesłuchać cały kawałek i dopiero wtedy wyrażać opinię :)

Link do prezentowanego utworu
h t t p;//basedestroyer.wrzuta, p l/audio/6L0IEl6PNn/]>KLIK<
Link na moją stronę na portalu MySpace, c o m więcej utworów.
h t t p;//w w w myspace, c o m/basedestroyer]>KLIK<
A to moje studio domowe:) i ja.




Bea.tka - Pon Lis 17, 2008 21:36

no to słucham :P
Sitesot - Pon Lis 17, 2008 21:40

Czekam na komentarze Dyszka :)
Bea.tka - Pon Lis 17, 2008 21:41

skomentuje za jakies około 6 minut :D
Bea.tka - Pon Lis 17, 2008 21:48

a wiec tak pod osłona nocy przy moim nastroju wpadło mi w ucho troszke mi sie przestało podobac po 10 minucie generalnie ja lubuje w ciezszych brzmieniach takich jak dnb ale nie powiem tak jak mówie do 10 minuty super na pewno puściłabym ten utwór na after party albo w szczycie imprezy zeby kazdy sie troszke wyciszył i poczuł moc bo ma siłe ta nuta

pozdrawiam

Sitesot - Pon Lis 17, 2008 22:01

Dyszka daję utworek nad którym aktualnie siedzę, mocniejsze klimaty.
Czekam na opinię:)

h t t p;//w w w sendspace, c o m/file/8n52bi

Utworek nie skończony nie ma fajerwerków.

Bea.tka - Pon Lis 17, 2008 22:04

o nie nie nie to juz nie na moja głowe ale znam ludzi którzy kochaja ta muzyke :P
Grabarz - Pon Lis 17, 2008 22:22

Skąd masz takie sample ? Niezłe są. Chociaż klimat kompletnie nie mój, to kawałki fajnie zmajstrowane.
Na którym sofcie robiłeś ten kawałek przykładowy ? Strzelam, że na Reasonie.
A teraz pytanie podstawowe :P Znasz teorię muzyki i nuty ? Pytam z czystej ciekawości

Sitesot - Pon Lis 17, 2008 22:25

Hmm kręcone zależy co i jaki efekt ogólnie FLstudio8 Cubasse sx4+VST sample staram się sam kręcić lecz nie zawsze. A nut nie znam. Układam tak jak to słyszę w sobie ;)
kisia - Wto Lis 18, 2008 00:18

przesłuchałam w całości i wyzwala pozytywne emocje, przyjemnie się słucha zwłaszcza jak chce się troszkę wyciszyć, zrelaksować :)
Sitesot - Wto Lis 18, 2008 04:49

kisia napisał/a:
przesłuchałam w całości i wyzwala pozytywne emocje, przyjemnie się słucha zwłaszcza jak chce się troszkę wyciszyć, zrelaksować :)


Mowa tutaj o Touch Of Paradise tak?

Grabarz - Wto Lis 18, 2008 08:12

A ja wszystkim, którzy słuchają, polecałbym także spróbować własnych sił. To na prawdę nie jest takie proste, żeby nie gryzło w ucho. Poza tym właśnie lata poznawania oprogramowania...
Sitesot ja z racji swojej zatwardziałej legalności nie mam tych programów (oczywiście nie stać mnie na oryginały), dlatego tylko się bawię madtrackerem, a tam to już wiadomo jak to wygląda.
Popieram Cię w 100% z Twoją twórczością - ludzie tworzący muzykę mają to coś ;)

Sitesot - Wto Lis 18, 2008 15:21

Siły siłami, lecz trzeba znać zastosowanie programów, oraz ich obsługę. Polecam zaczynać od Ejay :) Mad tracker to raczej program do mixowania zgadza się?

Tak mam to coś, muzykę w sercu :)

Bea.tka - Wto Lis 18, 2008 16:49

ja tez mam a nie tworze :D ale generalnie chciałabym :P
Grabarz - Wto Lis 18, 2008 21:58

Sitesot napisał/a:
Mad tracker to raczej program do mixowania zgadza się?


No coś Ty :) Nie pamiętasz poczciwego Fasttrackera ? To jego następca.
Tracker kompletnie nie-graficzny ;)
Co do muzyki w sercu, to też ją mam i na szczęście dla otoczenia kiedy wydostaje się na zewnątrz, to częściej przez palce niż usta :P

Sitesot - Wto Lis 18, 2008 22:59

Tego programu nie pamiętam, ale z chęcią sobie przypomnę, obadam jutro wieczorem ;)
kobi - Sro Lis 19, 2008 15:41

Grabarz napisał/a:
Nie pamiętasz poczciwego Fasttrackera ? To jego następca.

O tak, Fasttracker wymiatał :D Godzinami się nad nim siedziało i mixowało muzykę :D

Screen Fasttrackera:

fekete - Sro Lis 19, 2008 15:57

Sitesot, co do warsztatu, zrobione bez zarzutu :ok: (piszę o Touch Of Paradise), trzeba przyznać, że masz to opanowane. Natomiast sama muza... dla mnie nudnawa. Jeden motyw powtarza się przez prawie trzynaście minut. Jedynie zmiana tempa i rózne "ozdobniki" pozwalają odróżnić kolejną minutę od poprzedniej :zdegustowany: .
ansc - Sro Lis 19, 2008 19:53

Ups to nie dla mnie ;)
Sitesot - Sro Lis 19, 2008 21:29

fekete, masz rację lecz taki kawałek chciałem zrobić. Sam szkielet fakt powtarza się, lecz w każdym takcie jest dużo pododawane. Posłuchaj innych moich utworów na MySpace, c o m może akurat coś Ci wpadnie w ucho.
Sitesot - Nie Lis 23, 2008 12:08

Fekete oto 2 wersja nad która siedzę, wszystko inaczej ułożone.

h t t p;//www12.zippyshare, c o m/v/69913563/file.html

Bea.tka - Nie Lis 23, 2008 13:04

pierwsza wersja moim zdaniem lepsza :)
fekete - Nie Lis 23, 2008 13:30

Coś nie da się otworzyć strony, spróbujemy później.
fekete - Nie Lis 23, 2008 20:11

Dalej się nie otwiera zippyshare. Nigdy nie miałem problemu ze speedyshare.
Sitesot - Pon Lis 24, 2008 15:27

fekete, Daje na sendspace

h t t p;//fs01u.sendspace, c o m/processupload.html

Sitesot - Pon Lis 24, 2008 16:09

fekete, Coś z linkami mi się chrzani

Poprawny link:

h t t p;//w w w sendspace, c o m/file/92gg38

fekete - Pon Lis 24, 2008 16:11

Nie wiem, co jest, ale po wejściu na Twojego linka przekierowuje mnie tutaj: h t t p;//w w w sendspace, c o m/uploadprocerr.html?e=10000

Nie chcę Cię zanudzać, ale jakbyś mógł, to spróbuj przez SpeedyShare, można umieszczać tam gratis pliki do 30MB.

fekete - Pon Lis 24, 2008 16:13

Dobra, ten drugi link działa :)
fekete - Pon Lis 24, 2008 16:56

Sitesot, druga wesja jest według mnie dużo lepsza od pierwszej. Na ok. 12 min. utworu muzyka zajmuje na razie 5.15 min, reszta to cisza, rozumiem że to wciąż wersja robocza. Trochę Ci jeszcze pomarudzę :) , jeżeli ma to być dotyk raju, to wyeliminowałbym wszelkie "chropowate" i "brudne" dźwięki.
To jest tylko moja opinia, a nie profesjonalnego krytyka muzycznego, więc za bardzo sie nią nie przejmuj. Będzie mi miło, jeżeli moje sugestie choć trochę Ci pomogą. Powodzenia :) .

Reb - Pon Lis 24, 2008 18:30

Sitesot, obiecałem że się wypowiem no to proszę.

Przesłuchałem ten utwór co powyżej jak fekete i D_y_s_z_k__a, powiem tak.. Wpada w ucho, ale melodie, sample powtarzają się, jest tam parę nieczystości, wd mnie powinieneś tam dodać trochę więcej kopa, ale sam tytuł przedstawia spokój i cisze. W tworzeniu muzyki nie siedzę, ale jak dla mnie na początek jest dobrze, wszystko zgrane równomiernie i w tempo. Tylko za dużo podobnych dźwięków. Tyle z mojej strony.

Sitesot - Pon Lis 24, 2008 18:43

Dziękuję za komentarze, lecz ostateczna wersja będzie bardziej dokładniejsza:)
kisia - Pon Lis 24, 2008 19:15

Sitesot napisał/a:
fekete, Coś z linkami mi się chrzani

Poprawny link:

h t t p;//w w w sendspace, c o m/file/92gg38

nie znam się na tworzeniu muzyki i z całym szacunkiem dla Twórcy, ale jakoś w tym utworku wieje mi nudą (miałam cierpliwość przesłuchać 3 minutki)

Sitesot - Pon Lis 24, 2008 19:32

Rozumie Cie, lecz to jest tak samo jak ja bym słuchał Rocka czy coś podobnego z tego gatunku. To tez ta muzyka jest dla mnie nudna, w sumie nie znalazłem żadnego utworku z nie mojego gatunku co by mi się podobał :)
Reb - Pon Lis 24, 2008 21:17

Sitesot, Popracuj, podpatrz, podsłuchaj podobne.. Jeżeli chcesz nagrywać hardstyle to potrzebujesz kopa. Powiedzmy że słucham tego rodzaju od czasu do czasu(dobre do samochodu) Osobiście na imprezach ludzie wolą coś ala hity radiowe, to co na topie... I lata starsze ;)... Może pobaw się mixem jakiegoś utworu?
Sitesot - Wto Lis 25, 2008 17:46

Reb, Tutaj masz coś z Hardcoru, mocniejsze klimaty oceń.

h t t p;//w w w sendspace, c o m/file/8n52bi

sebek - Sro Lis 26, 2008 13:40

monotonne, stały temat tylko przechodzisz po tonach nizej lub wyżej, równie dobrze mozna by tego słuchac jako kawałka 1 minutowego zamkniętego w pętli, takie moje osobiste odczucie, proponuję rozbudować temat, przeplatać go innymi zupełnie innymi, jak dla mnie osobiście to nawet do auta to by się nie nadawało bo mnie by to usypiało :zdziwko: pokombinuj z tym tematem, po za tym trzyma się rytmu ;)
Sitesot - Sro Lis 26, 2008 15:29

Każdy ma tam swoje zdanie, lecz mi ten styl dopowiada siedzę troszkę w muzyce, i jak ktoś nie słucha takiego rodzaju muzyki to zawsze coś się nie będzie podobać.

Sebek To nie jest przechodzenie po tonach ton jest 1 C5, tutaj wbija się piano roll, i step sequencer oraz Gain Spacing w Graunizerze:)

Grabarz - Sro Lis 26, 2008 19:48

A ja powiem tak. To nie jest muzyka dla mnie, ale odnośnie głosów, że wieje nudą i monotonią. Oczywiście to Wasze zdanie, jednak pamiętajcie, że ważna jest też oprawa i to, czy kawałek słyszy się 1, 10 czy 100 raz.
Utwór, w którym występuje zwrotka i refren charakterystyczny jest dla piosenek w wokalem, kedy go brakuje, kawałek tworzy się inaczej.
Przypominam Mr. Oizo - Flat beat. Praktycznie parę nut i loop.
Mnie osobiście cieszy, że słuchacie, komentujecie (nie ma tu tylko pustych słów "świetne" i "super") a i że sam autor nie kłóci się z opiniami.
No tyle :P

p4cz3k - Czw Lis 27, 2008 00:03

eee...hmnmm...nie moja dzialka muzyczna...ale jedno pytanie...co do samego tematu...


moze ja jestem upierdliwy ... ale jak moze byc "orginalny mix" ? ? ?


---

a z drugiej strony jak juz mam ochote ( a czasem zdaza mi sie ) sluchac muzki elektronicznej to wole cos "bardziej energicznego" lub tez takiego gdy moj glonik niskotonowy chce wyskoczyc z miejsca w ktorym sie znajduje...

Sitesot - Czw Lis 27, 2008 04:59

Jak może być ORIGINAL MIX po prostu może być, Wikipedia i historia muzyki się kłania.
Dla przykładu jeśli chodzi o ORIGINAL MIX

h t t p;//w w w ftb, p l/temat.asp?l=1&tid=58348
h t t p;//legalez.nuta, p l/utwor.html?fid=33286
h t t p;//club-nation.eu/showthread.php?t=6143
h t t p;//muzikum, p l/pojedyncze-utwory-f92/26-09-08-markantonio-and-joseph-capriati-molotov-t14380.html

A co do kawałków, zarzucę dziś produkcjami skończonymi, i ocenicie :)
Bo fakt Fajerwerków niema :)

Sitesot - Nie Lis 30, 2008 20:38

Tak jak pisałem wyżej, załączam i czekam na opinię, kawałki skończone.

h t t p;//w w w 4shared, c o m/file/73841861/e4f61491/BaseDestroyeR_-_N-Hood__House_Ver_.html]BaseDestroyeR - N-Hood (House Ver.)
h t t p;//w w w 4shared, c o m/file/73835136/357605bf/BaseDestroyeR-_Lord_Of_Trance.html]BaseDestroyeR - Lord_Of_Trance)
h t t p;//w w w 4shared, c o m/file/73839960/e5a7bacf/BaseDestroyeR_-_Wiea_Samotnoci__Club_Remix_.html]BaseDestroyeR - Wieża Samotności (Club Rmx)
h t t p;//w w w 4shared, c o m/file/73844529/b1473ac6/BaseDestroyeR_-_The_Saw__Original_Mix_.html]BaseDestroyeR_-_The_Saw (Original Mix)
h t t p;//w w w 4shared, c o m/file/73842979/e041683b/BaseDestroyeR-_Speed_out__Radio_Edit_.html]BaseDestroyeR- Speed Out (Radio Edit)

krzys - Nie Lis 30, 2008 21:59

pierwsza nutka do mnie tylko przemawia, po drobnym remiksie mozna nią nawet sety rozpoczynać...

The Saw , pomimo tego, że nie slucham hardstyle, podoba mi się, ale tez maly remiks by sie przydal.

Masz obeznanie w sztuce mixowania ?? Mam na myśli to, czy siedzisz w temacie tak jak Reb i czy grasz na imprezach, czy zajmujesz się tylko tworzeniem ??

Sitesot - Nie Lis 30, 2008 22:22

Ogólnie tworzenie, czasem zdarzy się mixowanie, ale to tylko sporadycznie. Lecz za niedługo zabieram się do zakupu sprzętu. Na razie zostaje mi tylko TraktorDj:)

Ps Reb. wpadnę na szkolenie:)

krzys - Nie Lis 30, 2008 22:35

jak będziesz miał jakiegoś swego seta, daj znać, w lato chce zorganizować impreze, i przyda mi się taka osoba jak ty, która lubuje się w hardstyle'u.


Moja rada, jak już będziesz miał sprzęt, sprubój się sam wszystkiego nauczyć, wtedy najlepiej nauka wchodzi do głowy, wiem sam z doświadczenie

Jak co, to mam mikser, który jest idealny na początek dla ciebie, oraz playerki, ale jak co to PW.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group